Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.03.2006, 09:29   #16
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To sa zwykle plytki Verbatima, jezeli nie ma w okolicy SuperAZO to poszukaj tych pasteli
Bródka jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.03.2006, 10:02   #17
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Kup Pastele,są bardzo dobre,przeważnie od Taiyo Yuden.
Dołączone obrazki
-verbap.jpg 
 
Stary 13.03.2006, 18:50   #18
obrus
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika obrus
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: Podhale
Posty: 116
obrus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mi się najlepiej paliło na Verbach Blue Diamond, Pastel albo Vinyl.
Polecam
obrus jest offline  
Stary 13.03.2006, 19:26   #19
Blackie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 22
Blackie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najlepsze w tej chwili to moim zdaniem Verbatim Pastel.Nie spotkałem sie dotąd żeby były od innego producenta niż Taiyo Yuden.Ale żeby mieć pewność w przypadku zakupu oryginalnego zapakowanego szpindla jezeli na folii jest napisane:Made in Japan to napewno są one od TY.W przypadku zakupu płyt luzem wystarczy popatrzeć na pierścień plastiku wokół otworu płyty: jeżeli jest on wykonany z matowego plastiku(wyglądającego jak mleczne szkło) to są one na 100% od TY.Co ciekawe z tym plastikiem wokół otworu zawsze sie sprawdza nie tylko w przypadku Verbatimów.Miałem BASF Ceram Guard 650 i TDK Reflex Ultra 700 też z takim plastikiem i zawsze były od TY.
Blackie jest offline  
Stary 13.03.2006, 23:36   #20
milonio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2004
Posty: 3
milonio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
panowieeeee. ja tu troche nie kumam- skad bierzecie te nazwy ze np. jest od "RITEK" ??
gdzie to sprawdzacie i jakie plyty sa w koncu dobre, z jakiej firmy badz od jakiego producenta. chodzi mi zarowno o dvd jak i cd.
pozdrawiam
milonio jest offline  
Stary 14.03.2006, 00:50   #21
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Bródka
To sa zwykle plytki Verbatima, jezeli nie ma w okolicy SuperAZO to poszukaj tych pasteli
Prawda - sam tak chciałem napisać, ale kolega mnie wyprzedził I raczej ich nie polecam zbytnio ...
I zgodzę się z wypowiedziami kolegów @Yarozelsky i @obrus - polecam Verbatim Pastele od TY - co do tych Blue Diamond - sam chciałem kupić na próbę, ale nigdzie ich jakoś jeszcze nie spotkałem ...

@Blackie - ciekawa ta informacja o identyfikacji płyt od TY na podstawie tego pierścienia

Cytat:
Napisany przez Atlantis
(...) Aha, a zwiększanie się liczby błędów o którym mówiłeś dto normalne, czy problem dotyka tylko tych gorszych nośników?
I z jaką prędkością powienienem badać CD-R pod CD-DVD SPeed pod kątem błędów C1/C@, aby wyniki były jak najabardiej wiarygodjne? Dla DVD to 4x, a dla CD?
W kwestii zwiększania się liczby błędów - to ogólnie normalne (działanie na płytę powietrza, wilgoci, ciepła itd.) - aczkolwiek chodzi o to, że w przypadku płytek najlepszych np. takich Pasteli - proces ten zachodzi ZDECYDOWANIE wolniej, niż w przypadku zwykłych płytek, nie mówiąc już o jakiś tanich ...
Natomiast co do prędkości testów - ja zawsze testuję CD z maksymalną prędkością - kiedyś czytałem, że tak ponoć najlepiej ...

Cytat:
Napisany przez milonio
panowieeeee. ja tu troche nie kumam- skad bierzecie te nazwy ze np. jest od "RITEK" ??
gdzie to sprawdzacie i jakie plyty sa w koncu dobre, z jakiej firmy badz od jakiego producenta. chodzi mi zarowno o dvd jak i cd.
pozdrawiam
Producenta - fabrykę możesz sprawdzić chociażby poprzez NERO CD-DVD Speed (ikona "Info o dysku" obok paska z wykazem napędu) lub np. programikiem cdr_atip_read (niestety wersja testowa już mi przestała działać ).
A dobre płyty - poszukaj na Forum - temat wiele razy omawiany. W kwestii CD - ja polecam głównie Verbatim Pastele od TY, a z tańszych Platinium od Ritek.
I dobre fabryki - przede wszystkim wspomniana TY - czyli Taiyo Yuden, a także MCC (Mitsubishi chemical company) oraz Ritek.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline  
Stary 14.03.2006, 08:36   #22
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm.... a jak to jest ze zwiększaniem się ilości błędów na bodbrych płytach? To jakieś drobne wartości, czy np. po kilku latach z dobrze nagranej płytki z pięknym wykresem będę miał koszmar, który normalnie zaraz po nagraniu wyrzuciłbym do kosza?
Ważne płytki przechowuje w BOXach, w ciemnej, zamkniętej szafce.
Aha, przecież w końcu w płytach DVD warstwa nośnika znajduje się w połowie grubości płyty, a nie na wierzchu jak w CD, więc chyba nie jest aż w takim dużym stopniu narażona na działanie tych niekorzystnych czynników?
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline  
Stary 14.03.2006, 10:06   #23
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Atlantis
Hmm.... a jak to jest ze zwiększaniem się ilości błędów na bodbrych płytach? To jakieś drobne wartości, czy np. po kilku latach z dobrze nagranej płytki z pięknym wykresem będę miał koszmar, który normalnie zaraz po nagraniu wyrzuciłbym do kosza?(...)
Dokładnie Ci na to pytanie nie odpowiem - może ktoś bardziej obeznany mógłby to konkretnie wyjaśnić (z tym, że tego typu wiedza bazuje głównie na doświadczenie z różnymi płytkami po latach - bo teoria to tylko teoria ) - aczkolwiek tak jak napisałem - proces ten w przypadku najlepszych płyt - np. Verbatim Pastele mających warstwę Long Strategy (Cyanine, AZO) -przebiega zdecydowanie wolniej - i w przypadku takich płyt nawet po kilku latach ilość błędów powinna wzrosnąć nieznacznie.
Cytat:
Napisany przez Atlantis
(...)
Ważne płytki przechowuje w BOXach, w ciemnej, zamkniętej szafce.
Aha, przecież w końcu w płytach DVD warstwa nośnika znajduje się w połowie grubości płyty, a nie na wierzchu jak w CD, więc chyba nie jest aż w takim dużym stopniu narażona na działanie tych niekorzystnych czynników?
Dobra metoda, ważne jeszcze aby nie było to w pobliżu źródła ciepła.
Natomiast co do płyt DVD - chyba masz rację - ale dokładnie to nie wiem, bo nie interesowałem się jak na razie zbytnio płytkami DVD (główny powód - nie mam nagrywarki DVD ).

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline  
Stary 14.03.2006, 13:44   #24
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
aczkolwiek tak jak napisałem - proces ten w przypadku najlepszych płyt - np. Verbatim Pastele mających warstwę Long Strategy (Cyanine, AZO) -przebiega zdecydowanie wolniej - i w przypadku takich płyt nawet po kilku latach ilość błędów powinna wzrosnąć nieznacznie.
No i znowu maraton między Krakowskimi sklepami komputeriwymi i dosłownie NIGDZIE nie mają tych płytek. W jednym co prawda byly pastele, ale jedynie DVD... Wszędzie tylko te, które kupiłem ostatnio, zwykłe, najwyżej w wersji slim. ;P

Cytat:
Dobra metoda, ważne jeszcze aby nie było to w pobliżu źródła ciepła.
Hmm... blisko to znaczy jak blisko? Jest niby grzejnik niedaleko tej szafki, ale w końcu nie grzeje zbyt mocno i raczej przez płytę pilśniową wielkiej różnicy nie zrobi?

Cytat:
Natomiast co do płyt DVD - chyba masz rację - ale dokładnie to nie wiem, bo nie interesowałem się jak na razie zbytnio płytkami DVD (główny powód - nie mam nagrywarki DVD ).
Ja mam już od kilku lat i muszę przyznać, ze to jedena z najlepszych inwestycji w kompa. Na CD-R nagrywam dzisiaj tylko od czasu do czasu, dlatego pytam o lepsze nośniki - wyleciałem z obiegu.
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline  
Stary 14.03.2006, 19:32   #25
Blackie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 22
Blackie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pastele CD-R o ile mnie oczy nie myliły widziałem w Megabicie na ul.św. Gertrudy 3.Mieli chyba szpindel 50 szt. ale pewnie sprzedają na pojedyncze sztuki.A na 100% widziałem je w sobote na giełdzie na Balickiej.Były po 38 zł za 50 szt. i 75 zł za 100 szt.
Blackie jest offline  
Stary 15.03.2006, 11:45   #26
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Atlantis
No i znowu maraton między Krakowskimi sklepami komputeriwymi i dosłownie NIGDZIE nie mają tych płytek. W jednym co prawda byly pastele, ale jedynie DVD... Wszędzie tylko te, które kupiłem ostatnio, zwykłe, najwyżej w wersji slim. ;P (...)
W sumie to się nie dziwię - w Poznaniu jak już wspominałem też trudno kupić Pastele - np. ostatnio w CKZNAK (jeden z bardziej popularnych - i niby lepszych sklepów komputerowych) - na pytanie o Pastele gościu zrobił minę i zaproponował mi ... Crystale
Ale kolega @Blackie, jak widzę, jest tutaj pomocny.
Cytat:
Napisany przez Atlantis
Hmm... blisko to znaczy jak blisko? Jest niby grzejnik niedaleko tej szafki, ale w końcu nie grzeje zbyt mocno i raczej przez płytę pilśniową wielkiej różnicy nie zrobi? (...)
Wiesz nie przesadzajmy - jeśli szafka stoi powiedzmy z 30 cm od grzejnika - a grzejnik nie bywa za gorący - to jest w porządku. Ja np. kiedyś miałem płyty w szafie, która stoi 10 cm od kaloryfera, który bywa gorący - i jak się zorientowałem, że jednak w środku jest trochę ciepło - to przeniosłem do innej szafy - aczkolwiek chyba trochę na wyrost - np. z danych na płycie CDRW Verbatim wynika, że temperatura przechowywania to od -5 do +55 stopni C

Cytat:
Napisany przez Blackie
Pastele CD-R o ile mnie oczy nie myliły widziałem w Megabicie na ul.św. Gertrudy 3.Mieli chyba szpindel 50 szt. ale pewnie sprzedają na pojedyncze sztuki.A na 100% widziałem je w sobote na giełdzie na Balickiej.Były po 38 zł za 50 szt. i 75 zł za 100 szt.
Niezłe ceny - muszę się rozejrzeć gdzie może w Poznaniu mają jeszcze Pastele - ja kupuję po 0,99 zł luzem - i jak widzę, aktualnie nie jest to już wcale tanio


Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline  
Stary 15.03.2006, 14:37   #27
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
W sumie to się nie dziwię - w Poznaniu jak już wspominałem też trudno kupić Pastele - np. ostatnio w CKZNAK (jeden z bardziej popularnych - i niby lepszych sklepów komputerowych) - na pytanie o Pastele gościu zrobił minę i zaproponował mi ... Crystale
Ale kolega @Blackie, jak widzę, jest tutaj pomocny.
Heh... kiedy ja szukam określonego rodzaju płyt najczęściej sprzedawca wydaje sie być zdziwiony, dla niego najwyraźniej "płyta to płyta" - co za różnica jaki producent i nazwa... Często zdarza się też, że w zamian proponują "bardzo dobre" nośniki firmy ActiveJet, Blue, Speed i inne podobne, o których często słyszę wtedy pierwszy raz w życiu. Dla niektórych sam fakt, że nagrywarka nie eksplodowała i do tego płytka się zweryfikowała świadczy o jej jakości.
Co do Pasteli, to już kupiłem. W sklepie komputerowym w miasteczku, nawet do Krk nie musiałem jechać. Na razie dwa od Tayio Yuden (żółte) ale może kupię jeszcze parę, zresztą nie potrzebuję CD w dużych ilościach, jak mówiłem nie nagrywam na nich zbyt często odkąd mam napęd DVD-RW.

Cytat:
aczkolwiek chyba trochę na wyrost - np. z danych na płycie CDRW Verbatim wynika, że temperatura przechowywania to od -5 do +55 stopni C
Więc powinno być oki.


Cytat:
Niezłe ceny - muszę się rozejrzeć gdzie może w Poznaniu mają jeszcze Pastele - ja kupuję po 0,99 zł luzem - i jak widzę, aktualnie nie jest to już wcale tanio
Ja zapłaciłem 1,5 za jednego w slimie (bez żadnej "wkładki", więc pewnie przekładany z cake'a).
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline  
Stary 15.03.2006, 17:17   #28
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Co do podejścia sprzedawców - i nie tylko ich - bardzo dużo zależy kto ile wie i czyta (a w przypadku sprzedawców co się lepiej sprzedaje i z większym zyskiem ) - ja też dopóki nie trafiłem na Forum, kupowałem np. Datex'y - a mam kolegów, którzy jeszcze z dwa lata temu twierdzili, że każda płyta, która się nagra jest dobra (i niektórzy chyba nadal tak twierdzą )

W kwestii ceny - powiem, że jest niezła - w tym sklepiku co ja kupuję są Pastele po 0,99 a pudełka po 0,49 - więc wychodzi prawie te Twoje 1,50 zł - więc cena jak już wspomniałem niezła.
Bo np. u mnie na osiedlu widziałem te zwykłe Verbatimy - które na początku kupiłeś - po ...1,10 zł luzem !!! A to już jest drogo ...
Ostatnio patrzyłem na Allegro i zastanawiam się czy jak nie skończy mi się mój zapas to czy nie kupić cake 50 szt. - z przesyłką wyjdzie mi tyle co ja płącę luzem, a dostanę jeszcze gratis koperty i marker. A 50 szt. to mi na rok starczy może nawet
Tylko nie mam pewności czy to są oryginały ....

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline  
Stary 16.03.2006, 12:56   #29
ste3an
Bywalec
 
Avatar użytkownika ste3an
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 33
ste3an w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja kupilem zwykle verby made in japan za 30zl za 50szt szpindel w realu na poczatku roku byly...
__________________
Lg-Gsa4167b
ste3an jest offline  
Stary 16.03.2006, 15:35   #30
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Test pierwszego z zakupionych. Byłoby niemal idealnie, gdyby nie ta "szpila" na 24, ale ogólnie to chyba nie jest źle.
Aha, nagrane na LG CGE-8526B, test na 812S.
Dołączone obrazki
File Type: png pastel.png (50.0 KB, 362 oglądane)
__________________
NEC ND-4571A (Firmware Version: 1-02),
Pioneer DVR-111D (Firmware Version: 1.29),
LiteOn 812S (Firmware Version: USOS; podłączany przez USB2IDE),
LG CGE-8526B (Firmware Version: 1.05; podłączany przez USB2IDE),
Sempron 2500+, Abit NF-7, 768 MB DDR RAM, HDD 250 GB Samsung, Windows XP SP2
Atlantis jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.