Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.10.2005, 20:08   #16
cdrinfo888
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 52
cdrinfo888 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Od niedawna nagrywam płytki audio. Jak dotychczas używam tylko CD-R Verbatimów - Pastelek (prod Taiyo Juden), które mają nośnik koloru zielonego. Słyczałem jednak, że dla odtwarzaczy CD lepsze byłyby płytki z nośnikiem w kolorze srebrnym. Czy to prawda i co sądzicie o płytkach Platinum (produkcji CMC Magnetics)?
Pozdrawiam
cdrinfo888 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2005, 00:40   #17
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
@VIZZARD pilnie potrzebny z odpowiedzią


Cytat:
Napisany przez ed hunter
z tym się trudno nie zgodzić.

i kolekność taka - jakość dźwięku najbardziej zależy od (pomijam sprzęty nie nadające się od nowości do używania ze wzgledu na tragiczną jakość):

1. głośników
2. wzmacniacza
3. CD
Tym razem niestety ale nie będę oryginalny i potwierdzę to co wyżej

Takie bowiem jest też i moje zdanie, ale ...

Kiedyś, chyba nawet na tym forum, była olbrzymia dyskusja z pyskówkami na ten temat

Poszukajcie, a może znajdziecie


Powiem jeszcze tylko, że ja osobiście do AudioCD używam czarnych płytek i nagrywam zwykle x16, ale do autka to leci x24 i wyżej

Ja różnicy nie słyszę Może to dlatego, że jak słyszę kwoty za studia odsłuchowe to od razu mi się słuch przytępia

Ale, żeby pozostawić niepewność w cyfrowych domysłach i skłonić do poszukiwania tamtej dyskusji

Zastanówcie się, czy dwudziesta kopia z oryginału zagra jak oryginał?


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 13.10.2005, 19:46   #18
cdrinfo888
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 52
cdrinfo888 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@VIZZARD
Z tymi kolorami nośnika to chodzi mi raczej o trwałość płyty (którą dłużej będzie czytał stacjonarny odtwarzacz CD - zieloną, czy srebrną), a nie o jakość brzmienia. Dlaczego fabrycznie tłoczone płyty są srebrne (audiofilskie wydania złote), a nie np. czarne? Sądzę, że w przypadku nośników optycznych kolor tego co odbija promień lasera może grać jakąś rolę
Co do jakości - mam dwa ripy tej samej płyty zrobione na różnych CD-Rach, ale tym samym programem - EAC. Niby to tylko te same zera i jedynki, obydwa brzmią fajnie, ale odsłuchiwane równolegle z kompa ripy grają nieco inaczej. I co wy na to?
Pozdrawiam
cdrinfo888 jest offline  
Stary 13.10.2005, 20:03   #19
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez cdrinfo888
@VIZZARD

Co do jakości - mam dwa ripy tej samej płyty zrobione na różnych CD-Rach, ale tym samym programem - EAC. Niby to tylko te same zera i jedynki, obydwa brzmią fajnie, ale odsłuchiwane równolegle z kompa ripy grają nieco inaczej. I co wy na to?
Pozdrawiam


Dlatego przy EAC powstal AccurateRip no ale jak wiadomo on ma baze dynamiczna wiec wszytkiego sie nie da porownac
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline  
Stary 13.10.2005, 20:38   #20
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez cdrinfo888
@VIZZARD

Z tymi kolorami nośnika to chodzi mi raczej o trwałość płyty (którą dłużej będzie czytał stacjonarny odtwarzacz CD - zieloną, czy srebrną), a nie o jakość brzmienia. Dlaczego fabrycznie tłoczone płyty są srebrne (audiofilskie wydania złote), a nie np. czarne? Sądzę, że w przypadku nośników optycznych kolor tego co odbija promień lasera może grać jakąś rolę

Co do jakości - mam dwa ripy tej samej płyty zrobione na różnych CD-Rach, ale tym samym programem - EAC. Niby to tylko te same zera i jedynki, obydwa brzmią fajnie, ale odsłuchiwane równolegle z kompa ripy grają nieco inaczej. I co wy na to?

Pozdrawiam
Jeżeli chodzi o trwałość - to z tego co sie orientuję

Najtrwalsze są właśnie nośniki czarne



O tych wydaniach audiofilskich to nie wiedziałem

A czymże się ono różni w jakości brzmienia o wydania zwykłego? Mastering?

Bo, że napisami i ceną - to się domyślam

Zresztą chyba wszystko co audiofilskie musi być złote ( np. wtyczki przewodów )




A co do twoich ripów z kompa - jeżeli są odsłuchiwane równolegle

To z pewnością nie są odtwarzane w tych samych warunkach

I to może być przyczyną


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 13.10.2005, 22:49   #21
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Poczytałem trochę ten temat i moje zdanie jest takie :

Co do jakości dźwięku (audio) przy kopii najważniejsze jest zgranie płyty,
czyli na 1 miejscu dobry napęd do zgrania a na drógim soft.
W tym miejscu przypomnę że format CD audio powstał dużo wcześniej niż
pomysł zastosowania tego wynalazku w komputerach, dlatego też sama koncepcja
zapisu dźwięku na płycie CD bliższa jest płytom winylowym niż płycie CD z danymi komp.
Sam układ korekcji pomiędzu CD Audio a CD dane komp. to 2 różne światy.
Dlatego podczas robienia kopi CD audio najważniejszy jest napęd (czytnik)
Nawet najlepszy program (np. EAC) nie poprawi możliwości słabego czytnika.
A Nero s******y wszystko że hej ! Nawet dobry napęd nie pomoże.
Niestety , jak się chce mieć super jakość potrzeba zrobić testy odsłuchowe
Albo bazować na opiniach innych.

Proces wypalania ma już mniejsze znaczenie co do brzmienia, tutaj zastosowanie
lepszej wypalarki i lepszego nośnika oznacza większą trwałość nagrania.
Przy dobrym palniku jakość nośnika nie ma wpływu na dźwięk (chyba że to jakaś wybitna kupa) tylko na trwałość .

Kilka lat temu robiłem sporo testów w tym zakresie (kopia audio a wierność)

I wychodzi mi tak:

że kopia zawsze jest minimalnie gorsza od orginału.
(delikatne zaokrąglenie szczegółów, i tyle, przestrzeń , barwa, lokalizacja instrumentów ,
dynamika bez zmian)

Kolejne kopie z kopii (do 8 razy) są takie same jak pierwsza kopia, znaczy minimalnie gorsze od orginału.

Basf - Emtek obchodzić szerokim łukiem, nawet najdziwniejsze wynalazki są lepsze od tego. Ale generalnie ja preferuję Verby.

Do prób odsłuchowych najlepiej używać kilku pewnych płyt np. z tłoczni Perpetua Records,
to chyba najlepsze jakościowo wydane płyty audiofilskie (z PreEmphazis).
Bardzo wdzięczną do prób odsłuchowych jest płyta "Jazz at the Pawnshop" , oczywiście dla tych co cenią sobie "neutralność".

Oczywiście to wszystko ma sens jeśli nagranie będzie odtważane w sprzęcie odpowiedniej jakości. Bo na zwykłym sprzęcie dostrzec różnic raczej nie sposób.
Niestety.

Oraz żeby nikt nie pisał że różnic nie słyszy bo ma takie ucho, to nieprawda, po prostu dany osobnik nie słuchał muzyki na dobrym sprzęcie, i tu uwaga !
Dobry nie znaczy bardzo drogi, wystarczy że zestaw jest dobrze dobrany.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline  
Stary 14.10.2005, 18:18   #22
cdrinfo888
Bywalec
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 52
cdrinfo888 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
Oraz żeby nikt nie pisał że różnic nie słyszy bo ma takie ucho, to nieprawda, po prostu dany osobnik nie słuchał muzyki na dobrym sprzęcie, i tu uwaga !
Dobry nie znaczy bardzo drogi, wystarczy że zestaw jest dobrze dobrany.
Dodam jeszcze, że słuch można rozwijać - należy koncentrować się na odsłuchiwanym materiale.
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i pozdrawiam
cdrinfo888 jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:06   #23
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja polecam do kompa Verbatim Lightscribe, a do stacjonarnej nagrywarki TDK CD-RXG chyba najlepsze kopie jakie słyszałem. Natomiast nie polecam nagrywać tych TDK w kompie, bo już zapis x4 to jest max dla nich i dzwięk traci dużo na plastyczności
Ricki jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.