Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.07.2006, 22:34   #46
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Prezesik
a jak zara będzie taka rozpierducha...

PS
fajny banerek
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.07.2006, 22:44   #47
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
Tylko że jak się zmieni rodzaj podłoża a nie zmieni stępel to Ty cały czas będziesz przekonany że to taka sama płyta, czyli wszystko zależy od rzetelności producęta, tzn. czy dobrze dobierze stępel do podłoża.
PS
Co do ortofrafii to staram się ale jestem dyslektykiem.
Człowieku, co Ty p*****ysz, jakim dyslektykiem, przecież tak się nawet tych słów nie wymawia.
__________________
Pozdrawiam Marek

Ostatnio zmieniany przez zene_k : 02.07.2006 o godz. 22:52
zene_k jest offline  
Stary 02.07.2006, 22:52   #48
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
@Prezesik
a jak zara będzie taka rozpierducha...

PS
fajny banerek
mnie też się podoba

ale fajny temat - mógłby trafić do śmietnika
__________________
Seny, pit i collons!
Prezesik jest offline  
Stary 02.07.2006, 23:27   #49
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@zene_k
to pewnie polonista i psycholog w jednej osobie,
ja się poddaje zdemaskował mnie
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3

Ostatnio zmieniany przez tomek.xp : 02.07.2006 o godz. 23:30
tomek.xp jest offline  
Stary 03.07.2006, 07:42   #50
Pablo1964
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pablo1964
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Posty: 109
Pablo1964 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
@Pablo1964
Ty poleciłeś mi jakieś artykuły, co pozwala mi twierdzić że masz nie tylko problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale i z logicznym myśleniem.
No comments. Proszę o zamknięcie tematu lub przeniesienie go do działu Humor .

Ostatnio zmieniany przez Pablo1964 : 03.07.2006 o godz. 08:05
Pablo1964 jest offline  
Stary 03.07.2006, 16:01   #51
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
@Pablo1964
drogi Pablo wcześniej o ile dobrze pamiętam twierdziłeś że Verbatim nie ma własnych fabryk płyt że tylko firmuje płyty swoim logo nie wnosząc nic do ich wykonania (jakości) a ja starałem się Ciebie wyprowadzić z błędu. Teraz to ty mnie informujesz znowu o producentach płyt i to Ty poleciłeś mi jakieś artykuły, co pozwala mi twierdzić że masz nie tylko problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale i z logicznym myśleniem.
Jezeli rozpatrywac to sensu stricte, to Verbatim nie ma wlasnych fabryk, poniewaz Verbatim to koncern dzialajacy jedynie w Europie (i chyba w Stanach tez). Natomiast Mitsubishi Chem. Corp. (czy Company - nie wiem ktore jest nazwa koncernu a ktore czegos innego) dziala w Azji i to jest ten podmiot najwazniejszy - on ma fabryki, on ma siec Verbatim Europe (i marke Verbatim) itd. Tak to w skrocie mozna zaprezentowac, choc pewnie jakby sie zajac papierami wszystkich zamieszanych w te powiazania firm to bysmy mieli pelna jasnosc - wszystko staloby sie oczywiste, jak wygladaja powiazania wlasnosciowe.

Druga spawa - Jezeli chodzi o Verbatima Adv. Azo+ (czyli standardowy produkt), to najwiecej tego przychodzi obecnie z Indii (c25, c50, c100). Z Tajwanu troche mniej (zwykle mniej masowe rzeczy - typu c10, jewele, slimy itp.), a z TY od przypadku do przypadku.

Dyskusja nie zostanie zamknieta ani przeniesiona, poniewaz temat nie zostal jeszcze zatracony. Co najwyzej kiedys troche potne.
pawelblu jest offline  
Stary 03.07.2006, 16:54   #52
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@pawelblu
Aż sprawdziłem w Wikipedii tego Verbatim'a
No i jest tak jak ja to wcześniej widziałem...
czyli Verbatim = Mitsubishi
Produkują dobre płyty od długiego czasu bez większych "wpadek", sprzedają na całym świecie i nie chce się już kłucić z tymi co twierdzą że pominięcie w jakimś teście Verbatima jest czymś normalnym...
@Pablo1964
Twierdzenie że są płyty pod inną marką (etykietą) niż Verbatim ale pochodzą z tych samych fabryk co te mające nadruk Verbatim już mnie irytuje, bo oczywiście jest to prawda tylko że najczęściej takie nośniki opuszczają te fabryki jako odpad np.: gdy linia produkcyjna jest w fazie testów czy ustawiania co widać po tym jak się na nich nagrywa lub po tym że jakość nośników nawet w obrębie jednego szpindla jest diametralnie różna.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3

Ostatnio zmieniany przez tomek.xp : 03.07.2006 o godz. 17:52
tomek.xp jest offline  
Stary 03.07.2006, 19:40   #53
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Niestety nie jest tak jak piszesz (nie jest tak jak wczesniej to widziales).

W Wiki jest definicja troche mylaca (zle uzyto formy jednego wyrazu i moze stad problem, choc nawet bez tego sprawa jest dla mnie jasna).
Cytat:

Verbatim - nazwa grupy zagranicznych firm-córek chemicznej części japońskiego koncernu Mitsubishi, produkujących oprogramowanie komputerowe oraz nośniki pamięci: dyskietki, płyty CD, płyty DVD, taśmy magnetyczne i inne akcesoria.
'produkujacych' - powinno byc 'produkujacej' - bo to chemiczna czesc Mitsubishi produkuje a nie 'grupa zagranicznych firm-córek'. Grupa zagranicznych firm-corek zajmuje sie jedynie dystrybucja.

firmy-corki oznacza, ze sa to firmy podlegle koncernowi Mitsubishi

Czyli nie Vebratim = Mitsubishi, tylko Verbatim < Mitsubishi w sensie wlasnosciowym.
I produkcja zajmuje sie Mutsubishi. Dystrybucja (w szczegolnosci na Europe) Verbatim.

PS. Troche wybiorczo patrzysz w to wiki. Tu widac ewidentnie, ze to Mitsubishi zajmuje sie produkcja i to on ma labolatoria, fabryki, zaklady chemiczne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi
A Verbatim to jak sie nie trudno domyslec 'grupa zagranicznych firm-córek' zajmujacych sie dystrybucja tych produktow (z czesci Chemical).

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 03.07.2006 o godz. 19:47
pawelblu jest offline  
Stary 03.07.2006, 19:57   #54
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a ja tam bym chcia***322;, aby te p***322;yty nazywa***322;y si***281; Mitsubishi Zero - taka tradycja, nazwa-legenda
ed hunter jest offline  
Stary 03.07.2006, 20:08   #55
Pablo1964
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pablo1964
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Posty: 109
Pablo1964 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Jezeli chodzi o Verbatima Adv. Azo+ (czyli standardowy produkt), to najwiecej tego przychodzi obecnie z Indii (c25, c50, c100).
No właśnie. A ten indyjski producent (nazwa brzmi chyba Moser Baer India)produkuje głównie dla EMTEC. I nie są to odpady, jak twierdzi Tomek, lecz pełnowartościowe nośniki. I jak tu można nazywać Verbatim producentem? Jest to marka handlowa i tyle. Nie wierzę, że indyjskie płyty produkowane dla Verbatima są inne od tych produkowanych dla EMTEC'a.
Pablo1964 jest offline  
Stary 03.07.2006, 20:35   #56
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Pablo1964
No właśnie. A ten indyjski producent (nazwa brzmi chyba Moser Baer India)produkuje głównie dla EMTEC. I nie są to odpady, jak twierdzi Tomek, lecz pełnowartościowe nośniki. I jak tu można nazywać Verbatim producentem? Jest to marka handlowa i tyle. Nie wierzę, że indyjskie płyty produkowane dla Verbatima są inne od tych produkowanych dla EMTEC'a.
to kup trochę różnych EMTECów, wypal, przetestuj i pogadamy.
ed hunter jest offline  
Stary 03.07.2006, 21:03   #57
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 226
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@pawelblu
No widze że się myliłem stawiając znaku równości pomiędzy Verbatimem i Mitsubishi, do czego się przyznaje.
Teraz także nie rozumiem rodzaju powiązania między nimi, bo Verbatim'a nie można chyba sprowadzać do samej "wizytówki", przecież dbają o jakość, wprowadzają nowe technologie, dzięki czemu produkty z pod tej marki są dobre, czasami innowacyjne. Chociaż czy to Verbatim zleca instytutom Mitsubishi jakieś badania czy Mitsubishi rozporządza Verbatim'em to teraz już nie wiem i nie będe konfabulować
Pozdrawiam,
dzięki za wyjaśnienia i konstruktywną krytyke.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3

Ostatnio zmieniany przez tomek.xp : 03.07.2006 o godz. 21:22
tomek.xp jest offline  
Stary 03.07.2006, 21:58   #58
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pablo1964
No właśnie. A ten indyjski producent (nazwa brzmi chyba Moser Baer India)produkuje głównie dla EMTEC. I nie są to odpady, jak twierdzi Tomek, lecz pełnowartościowe nośniki. I jak tu można nazywać Verbatim producentem? Jest to marka handlowa i tyle. Nie wierzę, że indyjskie płyty produkowane dla Verbatima są inne od tych produkowanych dla EMTEC'a.
Nie - MBI nie produkuje glownie na Emteca, tylko produkuje glownie dla Verbatima.
pawelblu jest offline  
Stary 04.07.2006, 08:29   #59
Pablo1964
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pablo1964
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Posty: 109
Pablo1964 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam nadzieję, że to pomoże w dalszej dyskusji:
http://cdrlab.pl/forum/attachment.ph...7&d=1137744399
Trochę się przejaśni, kto co i dla kogo produkuje, albo do końca zamiesza w głowach Na forum cdrlab podają informację, że plik pochodzi ze strony BenQ, są to nośniki, dla których strategia zapisu jest zawarta w firmware modelu 1640.
I jeszcze:
O firmie Moser Baer
Firma Moser Baer z siedzibą w hinduskim New Delhi założona została w 1983 r. Firma tworzy nowe technologie dla zapisywalnych optycznych nośników pamięci i ciągle wprowadza nowe produkty i procesy. Koncentracja na produkty o wysokiej jakości czyni z firmy Moser Baer jedno z wiodących przedsiębiorstw technologicznych w Indiach z ponad 10-procentowym udziałem w światowym rynku zapisywalnych nośników pamięci. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 3.300 pracowników i posiada zakłady produkcyjne w pobliżu New Delhi. Kontakt z klientami odbywa się poprzez sześć przedstawicielstw w Indiach, USA i Europie. Dalsze informacje dostępne są pod adresem internetowym www.moserbaer.net lub przez Rakesh Govil i Tarun Jaitly pod numerem telefonu +91-11-26 43 80 82.
Źródło: http://www.imation.pl/about_imation/...edia_2003.html

Ostatnio zmieniany przez Pablo1964 : 04.07.2006 o godz. 08:53
Pablo1964 jest offline  
Stary 04.07.2006, 09:11   #60
Pablo1964
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pablo1964
 
Data rejestracji: 23.01.2006
Posty: 109
Pablo1964 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
to kup trochę różnych EMTECów, wypal, przetestuj i pogadamy.
Wiesz... naprawdę miałbym ochotę. Jednak z braku czasu zmuszony jestem traktować sprzęt przedmiotowo, z pozycji użytkownika. A pamiętam EMTEC'ki z MBI - błyszczące, z pęcherzami na powierzchni. Nie mam do nich zaufania. Dlatego wiadomość, że MBI sprzedaje płytki Verbatimowi dla mnie oznacza niestety obniżenie lotów Verbatima. Cóż, każdy dziś tnie koszty. Ale coś czuję, że nagrywanych dziś płytek za 5 lat już nie odtworzymy
Pablo1964 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.