Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   Kompatybilność nośnika z nagrywarką. (https://forum.cdrinfo.pl/f28/kompatybilnosc-nosnika-nagrywarka-66355/)

tomek.xp 02.07.2006 22:34

@Prezesik
a jak zara będzie taka rozpierducha... :klnie:

PS
fajny banerek :>

zene_k 02.07.2006 22:44

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
Tylko że jak się zmieni rodzaj podłoża a nie zmieni stępel to Ty cały czas będziesz przekonany że to taka sama płyta, czyli wszystko zależy od rzetelności producęta, tzn. czy dobrze dobierze stępel do podłoża.
PS
Co do ortofrafii to staram się ale jestem dyslektykiem.

Człowieku, co Ty p*****ysz, jakim dyslektykiem, przecież tak się nawet tych słów nie wymawia.(( (( ((

Prezesik 02.07.2006 22:52

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
@Prezesik
a jak zara będzie taka rozpierducha... :klnie:

PS
fajny banerek :>

mnie też się podoba :>

ale fajny temat - mógłby trafić do śmietnika :rotfl:

tomek.xp 02.07.2006 23:27

@zene_k
to pewnie polonista i psycholog w jednej osobie,
ja się poddaje zdemaskował mnie :D

Pablo1964 03.07.2006 07:42

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
@Pablo1964
Ty poleciłeś mi jakieś artykuły, co pozwala mi twierdzić że masz nie tylko problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale i z logicznym myśleniem.

No comments. Proszę o zamknięcie tematu lub przeniesienie go do działu Humor :D .

pawelblu 03.07.2006 16:01

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
@Pablo1964
drogi Pablo wcześniej o ile dobrze pamiętam twierdziłeś że Verbatim nie ma własnych fabryk płyt że tylko firmuje płyty swoim logo nie wnosząc nic do ich wykonania (jakości) a ja starałem się Ciebie wyprowadzić z błędu. Teraz to ty mnie informujesz znowu o producentach płyt i to Ty poleciłeś mi jakieś artykuły, co pozwala mi twierdzić że masz nie tylko problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale i z logicznym myśleniem.

Jezeli rozpatrywac to sensu stricte, to Verbatim nie ma wlasnych fabryk, poniewaz Verbatim to koncern dzialajacy jedynie w Europie (i chyba w Stanach tez). Natomiast Mitsubishi Chem. Corp. (czy Company - nie wiem ktore jest nazwa koncernu a ktore czegos innego) dziala w Azji i to jest ten podmiot najwazniejszy - on ma fabryki, on ma siec Verbatim Europe (i marke Verbatim) itd. Tak to w skrocie mozna zaprezentowac, choc pewnie jakby sie zajac papierami wszystkich zamieszanych w te powiazania firm to bysmy mieli pelna jasnosc - wszystko staloby sie oczywiste, jak wygladaja powiazania wlasnosciowe.

Druga spawa - Jezeli chodzi o Verbatima Adv. Azo+ (czyli standardowy produkt), to najwiecej tego przychodzi obecnie z Indii (c25, c50, c100). Z Tajwanu troche mniej (zwykle mniej masowe rzeczy - typu c10, jewele, slimy itp.), a z TY od przypadku do przypadku.

Dyskusja nie zostanie zamknieta ani przeniesiona, poniewaz temat nie zostal jeszcze zatracony. Co najwyzej kiedys troche potne.

tomek.xp 03.07.2006 16:54

@pawelblu
Aż sprawdziłem w Wikipedii tego Verbatim'a
No i jest tak jak ja to wcześniej widziałem... :)
czyli Verbatim = Mitsubishi
Produkują dobre płyty od długiego czasu bez większych "wpadek", sprzedają na całym świecie i nie chce się już kłucić z tymi co twierdzą że pominięcie w jakimś teście Verbatima jest czymś normalnym...
@Pablo1964
Twierdzenie że są płyty pod inną marką (etykietą) niż Verbatim ale pochodzą z tych samych fabryk co te mające nadruk Verbatim już mnie irytuje, bo oczywiście jest to prawda tylko że najczęściej takie nośniki opuszczają te fabryki jako odpad np.: gdy linia produkcyjna jest w fazie testów czy ustawiania co widać po tym jak się na nich nagrywa lub po tym że jakość nośników nawet w obrębie jednego szpindla jest diametralnie różna.

pawelblu 03.07.2006 19:40

Niestety nie jest tak jak piszesz (nie jest tak jak wczesniej to widziales).

W Wiki jest definicja troche mylaca (zle uzyto formy jednego wyrazu i moze stad problem, choc nawet bez tego sprawa jest dla mnie jasna).
Cytat:


Verbatim - nazwa grupy zagranicznych firm-córek chemicznej części japońskiego koncernu Mitsubishi, produkujących oprogramowanie komputerowe oraz nośniki pamięci: dyskietki, płyty CD, płyty DVD, taśmy magnetyczne i inne akcesoria.
'produkujacych' - powinno byc 'produkujacej' - bo to chemiczna czesc Mitsubishi produkuje a nie 'grupa zagranicznych firm-córek'. Grupa zagranicznych firm-corek zajmuje sie jedynie dystrybucja.

firmy-corki oznacza, ze sa to firmy podlegle koncernowi Mitsubishi

Czyli nie Vebratim = Mitsubishi, tylko Verbatim < Mitsubishi w sensie wlasnosciowym.
I produkcja zajmuje sie Mutsubishi. Dystrybucja (w szczegolnosci na Europe) Verbatim.

PS. Troche wybiorczo patrzysz w to wiki. Tu widac ewidentnie, ze to Mitsubishi zajmuje sie produkcja i to on ma labolatoria, fabryki, zaklady chemiczne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi
A Verbatim to jak sie nie trudno domyslec 'grupa zagranicznych firm-córek' zajmujacych sie dystrybucja tych produktow (z czesci Chemical).

ed hunter 03.07.2006 19:57

a ja tam bym chcia***322;, aby te p***322;yty nazywa***322;y si***281; Mitsubishi Zero - taka tradycja, nazwa-legenda :>

Pablo1964 03.07.2006 20:08

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Jezeli chodzi o Verbatima Adv. Azo+ (czyli standardowy produkt), to najwiecej tego przychodzi obecnie z Indii (c25, c50, c100).

No właśnie. A ten indyjski producent (nazwa brzmi chyba Moser Baer India)produkuje głównie dla EMTEC. I nie są to odpady, jak twierdzi Tomek, lecz pełnowartościowe nośniki. I jak tu można nazywać Verbatim producentem? Jest to marka handlowa i tyle. Nie wierzę, że indyjskie płyty produkowane dla Verbatima są inne od tych produkowanych dla EMTEC'a.

ed hunter 03.07.2006 20:35

Cytat:

Napisany przez Pablo1964
No właśnie. A ten indyjski producent (nazwa brzmi chyba Moser Baer India)produkuje głównie dla EMTEC. I nie są to odpady, jak twierdzi Tomek, lecz pełnowartościowe nośniki. I jak tu można nazywać Verbatim producentem? Jest to marka handlowa i tyle. Nie wierzę, że indyjskie płyty produkowane dla Verbatima są inne od tych produkowanych dla EMTEC'a.

to kup trochę różnych EMTECów, wypal, przetestuj i pogadamy. :taktak:

tomek.xp 03.07.2006 21:03

@pawelblu
No widze że się myliłem stawiając znaku równości pomiędzy Verbatimem i Mitsubishi, do czego się przyznaje.
Teraz także nie rozumiem rodzaju powiązania między nimi, bo Verbatim'a nie można chyba sprowadzać do samej "wizytówki", przecież dbają o jakość, wprowadzają nowe technologie, dzięki czemu produkty z pod tej marki są dobre, czasami innowacyjne. Chociaż czy to Verbatim zleca instytutom Mitsubishi jakieś badania czy Mitsubishi rozporządza Verbatim'em to teraz już nie wiem i nie będe konfabulować :D
Pozdrawiam,
dzięki za wyjaśnienia i konstruktywną krytyke.

pawelblu 03.07.2006 21:58

Cytat:

Napisany przez Pablo1964
No właśnie. A ten indyjski producent (nazwa brzmi chyba Moser Baer India)produkuje głównie dla EMTEC. I nie są to odpady, jak twierdzi Tomek, lecz pełnowartościowe nośniki. I jak tu można nazywać Verbatim producentem? Jest to marka handlowa i tyle. Nie wierzę, że indyjskie płyty produkowane dla Verbatima są inne od tych produkowanych dla EMTEC'a.

Nie - MBI nie produkuje glownie na Emteca, tylko produkuje glownie dla Verbatima.

Pablo1964 04.07.2006 08:29

Mam nadzieję, że to pomoże w dalszej dyskusji:
http://cdrlab.pl/forum/attachment.ph...7&d=1137744399
Trochę się przejaśni, kto co i dla kogo produkuje, albo do końca zamiesza w głowach :) Na forum cdrlab podają informację, że plik pochodzi ze strony BenQ, są to nośniki, dla których strategia zapisu jest zawarta w firmware modelu 1640.
I jeszcze:
O firmie Moser Baer
Firma Moser Baer z siedzibą w hinduskim New Delhi założona została w 1983 r. Firma tworzy nowe technologie dla zapisywalnych optycznych nośników pamięci i ciągle wprowadza nowe produkty i procesy. Koncentracja na produkty o wysokiej jakości czyni z firmy Moser Baer jedno z wiodących przedsiębiorstw technologicznych w Indiach z ponad 10-procentowym udziałem w światowym rynku zapisywalnych nośników pamięci. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 3.300 pracowników i posiada zakłady produkcyjne w pobliżu New Delhi. Kontakt z klientami odbywa się poprzez sześć przedstawicielstw w Indiach, USA i Europie. Dalsze informacje dostępne są pod adresem internetowym www.moserbaer.net lub przez Rakesh Govil i Tarun Jaitly pod numerem telefonu +91-11-26 43 80 82.
Źródło: http://www.imation.pl/about_imation/...edia_2003.html

Pablo1964 04.07.2006 09:11

Cytat:

Napisany przez ed hunter
to kup trochę różnych EMTECów, wypal, przetestuj i pogadamy. :taktak:

Wiesz... naprawdę miałbym ochotę. Jednak z braku czasu zmuszony jestem traktować sprzęt przedmiotowo, z pozycji użytkownika. A pamiętam EMTEC'ki z MBI - błyszczące, z pęcherzami na powierzchni. Nie mam do nich zaufania. Dlatego wiadomość, że MBI sprzedaje płytki Verbatimowi dla mnie oznacza niestety obniżenie lotów Verbatima. Cóż, każdy dziś tnie koszty. Ale coś czuję, że nagrywanych dziś płytek za 5 lat już nie odtworzymy :nie:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.