Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.07.2005, 15:26   #1
ill
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.07.2005
Posty: 2
ill w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrzewanie się płyt

Hm. Czy normalne jest, że płyty po wyjęciu z napędu są niemal gorące? Chodzi o oryginalne CD Audio i o moje napędy: ten w kompie, w miare nowy LG (52x25x52x) combo oraz pewien napęd w wieży, ale ten jest już dojsć stary, więc jestem w stanie zrozumieć czemu płyty są takie ciepłe.
Pytam więc, czy moge zrobić coś, by uniknąc efektu przegrzania przy CDkach, bo zdaje mi się że taka temperatura korzystnie na stan płyty nie wpływa.
Z góry dzięki za pomoc.
ill jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.07.2005, 17:33   #2
TORQUE
rozpruwacz
 
Avatar użytkownika TORQUE
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Posty: 888
TORQUE niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wg. mnie nic z tym nie zrobisz. U mnie też są CD'ki ciepłe jak je wyjmęz napędu, ale jak narazie nic się nie stało i mam nadzieję, że się nie stanie, a poza tym to chyba już tak jest, bo laser świeci na powierzchnię CD i ją nagrzewa, więc pewnie tego się nie da uniknąć. To jest moje zdanie, ale możliwe że się mylę.
__________________
Moje prawo:
Jeśli myślisz, że coś co masz zamiar wykonać, choć na 1% może się nie udać, to w tym momencie powiedz sobie: to się nie da, to się nie uda i to nawet nie ma co zaczynać.
TORQUE jest offline  
Stary 16.07.2005, 17:45   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

Cytat:
Napisany przez TORQUE
Wg. mnie nic z tym nie zrobisz. U mnie też są CD'ki ciepłe jak je wyjmęz napędu, ale jak narazie nic się nie stało i mam nadzieję, że się nie stanie, a poza tym to chyba już tak jest, bo laser świeci na powierzchnię CD i ją nagrzewa, więc pewnie tego się nie da uniknąć. To jest moje zdanie, ale możliwe że się mylę.
no ubawiłem się nieźle ^_^

gdyby laser świecił z taką mocą to płyty by się kasowały, nawet tłoki

problem jest, bo jest gorąco.

w kompie jedyna metoda to założenie wentylatora w obudowie.
ed hunter jest offline  
Stary 16.07.2005, 17:57   #4
TORQUE
rozpruwacz
 
Avatar użytkownika TORQUE
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Posty: 888
TORQUE niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Laser napewno oddziaływuje cieplnie na CD, chociaż w małym stopniu, ale napewno.
__________________
Moje prawo:
Jeśli myślisz, że coś co masz zamiar wykonać, choć na 1% może się nie udać, to w tym momencie powiedz sobie: to się nie da, to się nie uda i to nawet nie ma co zaczynać.
TORQUE jest offline  
Stary 16.07.2005, 19:09   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez TORQUE
Laser napewno oddziaływuje cieplnie na CD, chociaż w małym stopniu, ale napewno.
jasne, że tak, głównie w czasie nagrywania ale moc pozostałych elementów ma tu znacznie większy wpływ.

ja mam wiatrak w obudowie i dwie nagrywarki jedna nad drugą. dzisia przegrałem 6 płyt róźnych pod rząd (czytał jeden napęd nagrywał drugi)

nie powiem, że płyty były zimne, ale też nie nagrzane.

jak nie miałem wentylatorka to właśnie w lecie wyjmowałem ukrop.
ed hunter jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.