Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.09.2005, 07:45   #31
MetalSlug
Mistrzunio!
 
Avatar użytkownika MetalSlug
 
Data rejestracji: 17.05.2005
Posty: 173
MetalSlug zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Płyty i.record - kiedyś jak miałem mało kasy potrzebowałem trochę płytek i kupiłem 25 sztuk na spindlu. W nagrywarkach LG (dwa egzemplarze, które nigdy nie sprawiały problemów) 50% CDków poszło do śmieci zaraz po wypaleniu. Tak to jest, jak się zazgredzi na nośnikach... :\
__________________
Zagrajmy w "Totalną Termojądrową Wojnę"...
__________________________________
MetalSlug jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.09.2005, 10:05   #32
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
najgorsze jakie miałem to EMTEC z Carrefour'a. Wszystkie do wyj.... same bady prawie.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2005, 10:15   #33
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
potwierdzam - wywaliłem kiedyś 25 sztuk EMTEC CD-R 800MB (zgubiłem paragon, bo bym oddał)

o DVD to wiadomo - też EMTEC, Hawk, Esperanza i sporo innych wynalazków (chociaż trafiają się dobre wynalazki)

ostatni prawie krew mnie zalała, bo Memorex'y CD-R 700 MB są wszystkie do przegrania
były nagrane kilka miesięcy temu i w testach były idealne, z upływem czasu wszystko trafił szlag.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2005, 12:55   #34
Locco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.09.2005
Posty: 2
Locco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
omega dvd mój laser liteon 1613 nawet ich nie dotknoł
Locco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2005, 13:18   #35
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
mi prawie zawsze CD nagrywa sie bardzo dobrze (z wyjatkiem jednej z moich nagrywarek ktora tanie plyty CD wypala tak ze tylko ona je czyta, za to bezproblemowo i na pelnej predkosci). Niewazne czy tdk czy hawk plytki cd nagrywaja sie OK a z odczytem tez nie ma problemu (mam cdrw juz 5 lat).
Ale DVD to zupelnie inna historia - tu warto zainwestowac TYLKO w verbatim i tdk.. i nic wiecej.
Zdecydowanie najgorsze plyty DVD jakie kupilem to Memorex DVD-R 8x (CMC). Z dziesieciu wypalily sie 2 (na predkosci 2x) ale i tak nie zaryzykowalem zostawienia na nich danych. Nawet 'Manta 4x' byly o niebo lepsze.
Natomiast ostatnio w moje rece dostala sie plyta (?) mediastore 4x +r ktora wbrew moim oczekiwaniom wypalila sie wysmienicie (i to DVD-Video, dziala w stacjonarce bez zajakniecia!)... widocznie jakis pech .
Generalnie doszedlem do wniosku ze taniej jednak wyjdzie mi palenie na verbach i tdk. A do tego wypalam szybciej niz te przeklete hipermarketowe 4x i nie musze sie przejmowac o dane.
W dodatku zauwazylem dziwna rzecz- kupione w hipermarketach plyty po wyjeciu z pudelka czesto sa brudne, maja liczne skazy (tak wlasnie wyobrazam sobie odpady produkcyjne) lub sa zle wywazone powodujac glosna prace napedu. Jak dla mnie sprzedaz takiego g...a to po prostu skandal. Wole specjalnie pojechac do sklepu komputerowego i kupic prawdziwe plyty za male (w porownaniu z marketowymi) pieniadze - nie musze narzekac ani na nosnik ani na nagrywarke.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.09.2005 o godz. 13:28
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2005, 19:21   #36
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatnio kupiłem na allegro tandetne płyty CDR Eigen (Sony) na szczeście nie kupowałem dla siebie Płyty nagrywają się marnie z prędkością x16, a x24 to już nie wspomnę :/ Przestrzegam przed tymi nośnikami.
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2005, 19:39   #37
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Za sama nazwe bym nie kupil ;-)...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2005, 19:52   #38
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zdecydowanie Omega. Bynajmniej te, na ktore trafilem, palily sie tak (nagrane @ 8x przez LG CD-RW CED-8080B) :


Te "dziury" w wykresie C1 to errorsy, ktorych bylo jakies 450
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 16:16   #39
goral_:D
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.08.2005
Posty: 3
goral_:D w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jak napiszę że Verbatim są najgorsze
goral_:D jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 16:42   #40
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Najgorsza według mnie to płyta SIGMA GOLD..

Proces nagrywania przebiegał dobrze... Tylko nagranej płyty (sprawdzałem na kilku nagrywarkach) nie dało się odtworzyć w żadnym napędzie
Zwykłe dane (pliki tekstowe, foldery) nagrywały się dobrze, odtwarzały też dobrze, ale muzyka, filmy, gry nie działały
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 18:05   #41
programmer
programm€r
 
Data rejestracji: 26.11.2004
Lokalizacja: Jasło
Posty: 25
programmer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
* cd (s)hit - nazwa mówi sama za siebie
* dvd esperanza
* dvd omega (nawet jej nie zobaczylo
* jakis no name (podpisany "EXTRA QUALITY - DVD 16x" i tyle...) 4 gb 'nagralo sie' w 2 minuty (predkosc ustawiona 4x) plyta po wyjeciu z kompa sie rozwarstwila
I jeszcze jakis szajs ktorego w zyciu na oczy nie widzialem, ale "ja kupuje za 30gr plyte" to na pewno dobrego poziomu nie reprezentuje.
programmer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 19:09   #42
TORQUE
rozpruwacz
 
Avatar użytkownika TORQUE
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Posty: 888
TORQUE niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kiedyś miałem 10-pak Mint, wszystko ładnie pięknie aż do czasu nagrywania. 1 na 5 była nagrana, a inne albo napęd nie chciał ich rozpoznać, albo po ok 2% bufor siadał i CD można było porzucać

Do Minta dodam jeszcze Omegę i Datexy, które po niedługim okresie używania dosłownie się rozpadają (pękają).
__________________
Moje prawo:
Jeśli myślisz, że coś co masz zamiar wykonać, choć na 1% może się nie udać, to w tym momencie powiedz sobie: to się nie da, to się nie uda i to nawet nie ma co zaczynać.
TORQUE jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2005, 19:32   #43
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thumbs down

Cytat:
Napisany przez Aszej
Ostatnio kupiłem na allegro tandetne płyty CDR Eigen (Sony) na szczeście nie kupowałem dla siebie Płyty nagrywają się marnie z prędkością x16, a x24 to już nie wspomnę :/ Przestrzegam przed tymi nośnikami.
załączam cdspeed x16 totalne nieporozumienie
Dołączone obrazki
File Type: png LITE-ON_LTR-52327S_QS5A_09-October-2005_19_28.png (33.2 KB, 625 oglądane)
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2005, 19:57   #44
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez TORQUE
Kiedyś miałem 10-pak Mint, wszystko ładnie pięknie aż do czasu nagrywania. 1 na 5 była nagrana, a inne albo napęd nie chciał ich rozpoznać, albo po ok 2% bufor siadał i CD można było porzucać

Do Minta dodam jeszcze Omegę i Datexy, które po niedługim okresie używania dosłownie się rozpadają (pękają).
kiedyś kupiłem naprawdę sporo zielonych datexów i wszystkie, które są u mnie działają (testy są takie sobie ale jakoś chodzi) a Minty (całe szczęście tylko kilka) nagrały się tragicznie i tak pozostało (discman AIWA z 45 sekundowym buforem daje radę ^_^ )
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2005, 08:01   #45
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój Nec 3520 nie dotrwałby do końca testu tej płyty Zawiesza się przy dużej ilości błędów PIF
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.