Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: najlepsze płyty DB-R po Panasonic'ach to:
Esperanza 1 5.00%
MediaRange - PLATINUM 0 0%
Sony 2 10.00%
Philips 2 10.00%
Verbatim 10 50.00%
Ritek 0 0%
TDK 2 10.00%
Fortis 4 20.00%
Maxell 3 15.00%
Emtec 1 5.00%
Platinum 1 5.00%
inne np. Omega,Traxdata, Hawk 1 5.00%
Ankieta wielokrotnego wyboru. Wszystkich głosów: 20. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.03.2013, 21:00   #61
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ok to skoro czytasz moze ustosunkujesz sie do tych roznych wynikow tej samej plyty ?
Bo jaki sens testowania jak wyniki sa tak skrajne ?

Skoro w jednym tescie ocena jakosci tej plyty jest oceniana na 90 a w nastepnym 0 to cos tu nie gra.
Mam tu na mysli poprzednie testy na tej starej nagrywarce lite-on.
Ponizej zamieszczam wyniki z nowej nagrywarki lite-on ihas124-04.Jeszcze nie sa x4 bo robione wczesniej ale nastepne beda x4.
Na niej wyniki sa dosyc podobne do siebie a to oznacza ze ta stara chyba pada skoro co test to odmienny wynik ?

To wlasnie na tym starym lite-on byla prawdopodobnie nagrywana ta plyta extreme i teraz nie wiem czy kiepska jakosc to wina kiepskiej plyty czy tego ze nagrywarka ma 5 lat i tysiace wypalonych plyt.Stawiam jednak na to drugie bo wydaje ona czesto dziwne dzwieki

Teraz to juz calkiem nic nie rozumiem z tych testow.
Zrobilem test tej plyty extreme dl na starej nagrywarce lite-on ale teraz z predkoscia x4 i wyniki sa calkiem inne.
Czyzby predkosc testu tak zmieniala wyniki ?

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 24.03.2013 o godz. 21:52
dune2 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.03.2013, 21:50   #62
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
można tak przyjąć ze stary Lite-On już kończy żywot widocznie była ekstremalnie użytkowana

jakość nagranych płyt zawsze oceniam sam porównując do innych z uwzględnieniem tego samego nośnika z tej samej fabryki przeprowadzonym skanowaniu na w miarę podobnej serii nagrywarki

jednogłośnie z @czary2mary doszliśmy zgodnie że Verbatima DVD+R DL wypalają najlepiej stare napędy z dobra optyka jak mój Pioneer 112L z prędkością x6 i Nec 4551A gdzie nasze wyniki można powiedzieć są zbliżone.

tak samo Verbatim DVD+R w zależności z jakiej fabryki moje testy jak i @czary2mary w miarę są identyczne jak już wspomniałem wszystko zależy z jakiej fabryki masz płytę

przyjmij zasadę każda płytę testuj tylko 1 raz ze stałymi parametrami x4 i na jednej nagrywarce w tym wypadku iHAS 124 D (p.s. zaktualizuj sobie fw.)

EDIT: do jakiego kontrolera masz podpięte nagrywarki ?
bo nie skanuje ci jittera jest to spowodowane tym że masz go podpięte do SATA w trybie AHCI i korzystasz z sterowników z Windowsa
podepnij do innego kontrolera jeśli takowy posiadasz i ustaw tryb IDE ew. doinstaluj dedykowane sterowniki do kontrolera w trybie AHCI
przez to wyniki też mogą być inne za każdym razem i ich wiarygodność jest niedokładna
__________________
Every wish is only a journey away...

Ostatnio zmieniany przez seku : 24.03.2013 o godz. 22:00
seku jest offline  
Stary 24.03.2013, 21:54   #63
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czyli rozumiem ze na starej mam nie testowac ?
A nagrywac nowe plyty tez tylko na nowej ?

Bo zobacz jaki mam wynik na starym lite-on jak testowalem x4.
Calkowicie odmienne wyniki i teraz juz sam zglupialem

Nie skanuje Jittera ?
Przeciez sa wyniki procentowe to jak nie skanuje ?

W tym starym wole juz nie kopac a w nowym kompie wyniki sa podobne.
Dołączone obrazki
File Type: png TEST x4 Extreme (ricoh) DL na lite-on lh-20A1L 24.03.2013.png (83.0 KB, 175 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 24.03.2013 o godz. 21:58
dune2 jest offline  
Stary 24.03.2013, 21:59   #64
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak są z pierwszych mniej jak 100mb
miałem to samo nie pokazuje ci jittera na całej długości płyty

zrób test tej samej płyty x4 na iHAS 124 D
__________________
Every wish is only a journey away...

Ostatnio zmieniany przez seku : 24.03.2013 o godz. 22:02
seku jest offline  
Stary 24.03.2013, 22:09   #65
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ok jutro porobie bo teraz pora spac.
Wrzucam teraz test TDK DL nagranego na nowym iHAS 124.
Dziwi mnie kiepski wynik.
Chodzi mi o Jitter.
Nagrywarka tak kiepska czy TDK DL tak slabe ?

Wyprobuje te verbatimy dl moze wiecie gdzie mozna je kupic w dobrej cenie ?

Jak widze cyrki z tymi plytami to sie zastanawiam czy nie lepiej raz w roku kupowac dysk 2TB za 500 zl i po paru latach uzbiera sie pare dyskow ktore beda lezaly jako DATA.Wszystkie chyba nie puszcza jednoczesnie
Dołączone obrazki
File Type: png TDK DL na iHAS124 24.03.2013 pierwszy test.png (91.4 KB, 139 oglądane)
File Type: png TDK DL.png (63.5 KB, 206 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 24.03.2013 o godz. 22:21
dune2 jest offline  
Stary 24.03.2013, 22:23   #66
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja kupuje w Auchanie cake 10szt. za 49.99 palą się przywozicie
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline  
Stary 24.03.2013, 22:32   #67
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jutro sprawdze jeszcze x4 ta stara nagrywarke bo moze roznica wynikow wynikala z tego ze bylo ustawione maximum
A ten jitter w TDK DL 15 % nie przekresla tych plyt ?
Dziwne troche ze Pi i Pif ma malutko a jitter tak kiepsko.
dune2 jest offline  
Stary 25.03.2013, 08:54   #68
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
Probowalem przetestowac ta plyte czyli Extreme DL na drugiej starej nagrywarce czyli pioneer dvr-212 ale ona nie potrafi jej odczytac.Wskazuje ze plyta ma pojemnosc 7,96 gb i traktuje jak czysta.
Za to nowy lite-on ihas124-04 czyta ta plyte.
Wyniki na tej nowej nagrywarce czyli ihas124-04 zalaczam takze.
Sa jeszcze inne niz te na starym lite-on wiec testy w nero speed nie maja wiekszego sensu.
Pioneer ma słabszy odczyt ale skoro nie widzi zawartości tej płyty to musisz z nią już uważać i liczyć się że któregoś dnia może zawieść-Ja spotkałem się przynajmniej z 20 sztukami RICONJPN z których wyparowały dane po jakimś czasie -to najgorszy podkład DL jaki jest razem z
RITEK S04 zresztą tego samego producenta.

Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
Ok to skoro czytasz moze ustosunkujesz sie do tych roznych wynikow tej samej plyty ?
Bo jaki sens testowania jak wyniki sa tak skrajne ?

Skoro w jednym tescie ocena jakosci tej plyty jest oceniana na 90 a w nastepnym 0 to cos tu nie gra.
Mam tu na mysli poprzednie testy na tej starej nagrywarce lite-on.
Ponizej zamieszczam wyniki z nowej nagrywarki lite-on ihas124-04.Jeszcze nie sa x4 bo robione wczesniej ale nastepne beda x4.
Na niej wyniki sa dosyc podobne do siebie a to oznacza ze ta stara chyba pada skoro co test to odmienny wynik ?

To wlasnie na tym starym lite-on byla prawdopodobnie nagrywana ta plyta extreme i teraz nie wiem czy kiepska jakosc to wina kiepskiej plyty czy tego ze nagrywarka ma 5 lat i tysiace wypalonych plyt.Stawiam jednak na to drugie bo wydaje ona czesto dziwne dzwieki

Teraz to juz calkiem nic nie rozumiem z tych testow.
Zrobilem test tej plyty extreme dl na starej nagrywarce lite-on ale teraz z predkoscia x4 i wyniki sa calkiem inne.
Czyzby predkosc testu tak zmieniala wyniki ?
Oczywiście że prędkość ma znaczenie -dlatego skanujemy x4 żeby była miej więcej stała dla całej powierzchni płyty.
Ja bym w tym starym Lite-onie optykę przeczyścił na początek -być może takie różne wyniki są wynikiem zakurzonej optyki.
Ja na 100% jestem pewny że zły wynik Exstreme to wina płyty bo to najgorsze nośniki jakie są DL i się należy cieszyć jak działa

Masz tu dla porównania na tym samym podkładzie RICONJPN

http://forum.cdrinfo.pl/f28/esperanza-dvd-r-dl-92229/

Trochę opinii

http://forum.cdrinfo.pl/f28/omega-8-...8-ricoh-75002/

Z tych płyt osobiście wyparowały dane dla mnie -odczyt jeszcze możliwy ale płyty na DVD stacjonarnych już przycinają

Titanum DVD+DL 8,5

Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
Wrzucam teraz test TDK DL nagranego na nowym iHAS 124.
Dziwi mnie kiepski wynik.
Chodzi mi o Jitter.
Nagrywarka tak kiepska czy TDK DL tak slabe ?

Twoje TDK są od MBI ale są one bardzo kapryśne -w nie których napędach się słabo palą -Spróbuj na przyszłość wypalić w Pioneer


Verbatimy DVD+R DL MKM003 Singapur
Podrożały ostatnio około 5zł\szt -u mnie tylko jeszcze box 50szt wychodzą 3,60szt(około 180zł za box)
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 25.03.2013, 16:02   #69
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@dune2

jitter już ci pisałem pokazuje u ciebie tylko pierwsze mniej jak 100mb i wynik jest mało wiarygodny
pisałem ci dlaczego tak jest
jak zrobisz wtedy przeskanuje ci jitter na całej powieszchni

sam widzisz nie tylko moje zdanie ale na dzień dzisiejszy wybór dobrej płyty DL jest tylko jeden.

@czary2mary
widziałeś na pierwszym fw. do iHAS 124 D nie ma problemu przy skanowaniu drugiej warstwy
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline  
Stary 25.03.2013, 18:35   #70
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości


@czary2mary
widziałeś na pierwszym fw. do iHAS 124 D nie ma problemu przy skanowaniu drugiej warstwy
@ seku
To już tradycja mój IHAS 224A na pierwszym fw. do dziś -jedynie na tym biosie odczytuje praktycznie najlepiej w okolicy 30km -praktycznie wszystkie płyty niewidoczne czy strasznie skatowane w okolicy -na pozostałych fw. jest ślepy jak kret,problemy ze skanowaniem,zawieruchy ,marne nagrywanie...k......a nie wiem co oni w tym Lite-onie wyprawiają -jakieś blondynki im biosy poprawiają
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline  
Stary 25.03.2013, 18:45   #71
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@ czary2mary
Juz nie bede kupowal Extreme bo ten RICONJPN faktycznie kiepskawy.
Kupilem je o ile pamietam bo w sieci leclerc wychodzily chyba cos na 2 zl sztuka Zawsze co wazniejsze rzeczy nagrywam minimum na dwoch plytach a te extreme traktowalem jako dodatkowa kopie.Problem w tym ze jako glowne traktowalem TDK dl czyli MBIPG101 a jak widze po testach na nowym lite-on z jitterem jest kiepsko.Sprobuje wypalic inna ponownie na ihas124 oraz na blu pionieera i wstawie wyniki.
Na dniach pokupuje rozne plyty i potestuje je na moich nagrywarkach bo musze ustalic na ktorej z nich ktore plyty pala sie najlepiej.
Jak rozpoznac te Verbatimy ze sa MKM003 Singapur ?
Najczesciej kupuje plyty w komputroniku bo mam po drodze z pracy
A co do napedu lite-on tego starego w czyszczenie sie wole nie bawic bo nigdy tego nie robilem i predzej cos skopie

Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
@dune2

jitter już ci pisałem pokazuje u ciebie tylko pierwsze mniej jak 100mb i wynik jest mało wiarygodny
pisałem ci dlaczego tak jest
jak zrobisz wtedy przeskanuje ci jitter na całej powieszchni

sam widzisz nie tylko moje zdanie ale na dzień dzisiejszy wybór dobrej płyty DL jest tylko jeden.

@czary2mary
widziałeś na pierwszym fw. do iHAS 124 D nie ma problemu przy skanowaniu drugiej warstwy
Ale na obu kompach tak jest ? Jeden skladany 5 lat temu w jakiejs firmie krzak a ten nowy w komputroniku niedawno.
Wydalem ponad 6 tys i wszystko swietnie dziala dlatego wole nie kopac bo sie na tym nie znam.
Skoro Jitter na TDK DL wskazuje srednio 14,72 a maks 15 % to jest zle i to chyba jest w miare miarodajnie ?

Na iHAS 124 przy tescie tego TDK DL wyskakuje pod koniec Błąd SCSI status 4 Windows error code 121.

Wstawiam na ihas 124 test wczorajszy i dzisiejszy TDK DL.
Na ihas 124 wczorajszy test i dzisiejszy daje bardzo podobne wyniki.
Zaraz wstawie extreme na ihas 124.
Dołączone obrazki
File Type: png TDK DL.png (63.5 KB, 166 oglądane)
File Type: png TDK DL na iHAS124 24.03.2013.png (91.4 KB, 149 oglądane)
File Type: png TDK DL na iHAS124 25.03.2013.png (89.9 KB, 120 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 25.03.2013 o godz. 18:58
dune2 jest offline  
Stary 25.03.2013, 19:33   #72
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@dune2
Cytat:
Na ihas 124 wczorajszy test i dzisiejszy daje bardzo podobne wyniki.

cieszy mnie że zrozumiałeś zasadę testów

z tym jitterem to zobacz w czym u Ciebie jest problem

miałem kiedyś to samo i doszedłem do wniosku dlaczego tak jest
bez dedykowanych sterowników do kontrolera SATA w trybie AHCI nie będziesz miał skanowania jittera a ten wynik który masz jest zły nic nie odzwierciedla

-przechwytywanie-2013-03-19-v01-6x-112l-128-4x-clv.png

-tdk-dl-ihas124-24.03.2013.png

EDIT:
Lite-On jitter skanują po scanie PIE i PIF
i błąd który ci się pojawia jest właśnie pod koniec bo wtedy ma nastąpić scan jittera ale z braku sterowników jest error...
__________________
Every wish is only a journey away...

Ostatnio zmieniany przez seku : 25.03.2013 o godz. 19:40
seku jest offline  
Stary 25.03.2013, 20:00   #73
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeszcze malo co rozumiem ale sie staram.Dzieki za proby wujasnienia
Mozesz mi wyjasnic jak bezbolesnie wgrac wlasciwe sterowniki ?

A teraz test extreme DL na ihas 124 oraz na lh-20A1L

Wiem ze jitter na zadnej z tych nagrywarek nie odzwiercielda stanu faktycznego wiec na to juz nie patrze.
Dołączone obrazki
File Type: png Extreme (ricoh) DL na iHAS124 25.03.2013.png (54.1 KB, 162 oglądane)
File Type: png Extreme (ricoh) DL na lite-on lh-20A1L 25.03.2013.png (81.7 KB, 190 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 25.03.2013 o godz. 20:05
dune2 jest offline  
Stary 25.03.2013, 20:07   #74
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
podaj model płyty głównej i do jakiego kontrolera masz podpiętego Lite-On`a
wtedy wskaże ci jakie sterowniki pobrać i zainstalować

jeśli masz np. płytę w której są dwa kontrolery wtedy nic nie musisz instalować wystarczy że podepniesz DVD RW do innego kontrolera i ustawisz w BIOS/UEFI tryb IDE

ja np. używam do scanu Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16 ew. OptiDriveControl 1.70

jakoś nie lubię Nero DiscSpeed ;/
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline  
Stary 25.03.2013, 20:16   #75
dune2
Banned
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Rozumiem ze pytasz o nowego kompa.
Plyta to Asus P8Z77-V PRO.
Gdzie w menedżerze urzadzen znajde info o kontrolerze lite-ona ?

Te programy co podales sa chyba platne ?
dune2 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Tagi
nośniki db-r, płyty db-r

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jakie najlepsze nośniki z podkładem perłowym? KamilStart Nośniki optyczne 0 05.06.2012 21:50
Aktualne test nośników DVD (?) - Które nośniki najlepsze? Yaku Nośniki optyczne 29 10.04.2012 07:01
Najlepsze nośniki dla Liteon 1633s Xpander Nośniki optyczne 10 10.01.2006 13:03
Jakie nośniki i jakich firm są najlepsze ???? Ryżu Nośniki optyczne 6 22.06.2005 23:19
Najlepsze nośniki z perspektywy lat (niezniszczalne) Biken Napędy optyczne CD 1 10.07.2004 13:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.