Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.10.2008, 10:53   #16
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
te dro***380;sze=te trwalsze.

Verbatim, TDK.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.10.2008, 11:42   #17
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK Podgląd Wiadomości
te dro***380;sze=te trwalsze.

Verbatim, TDK.
.....EMTEC ktore kupilem (VideoBox'y..) do najtanszych to one raczej nie nalezaly a nadaja sie tylko do np. szkolenia psa we frisbee

Co ciekawe bo wlasnie koncze ich eksterminacje to to ze cztery sztuki ktore kupilem znacznie wczesniej (z rok to lekko...) sa idealne i nic im nie mozna zarzucic od bezproblemowosci nagrywania poprzez niezla jakosc az po super design (chyba najladniejsze DVD jakie widzialem..) i pochodza z Singapuru. Na nieszczescie lub szczescie jak kto woli nie kupi sie juz ich nigdzie. Niestety to co mozna kupic teraz i mialem ich znaczna ilosc ma sie nijak do tych produkowanych na poczatku. Babelki powietrza miedzy warstwami przechodzace w rozwarstwienie praktycznie na poczatku i praktycznie w 100***37; plyt, nie rowne krawedzie (trzeba uwazac zeby sie nie skaleczyc :-) ) a z designu tych pierwszych pozostalo nie wiele wrecz nic i produkowane sa w........ viva la France


Wiec jeszcze raz ponawiam pytanie przed zamowieniem. "Made in....." co maja miec te TDK ScratchProof i jak ma sie sytuacja z TDK DVD+R Double Layer?
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2008, 16:38   #18
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
By***322;a seria Emtec'***243;w na no***347;niku FTI 016, zacne p***322;yty ( i by***322;y chyba z Francji ), niestety szybko si***281; rozesz***322;a z MM i wiecej nie dowie***378;li , a by***322;o to prawie 2 lata temu.
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2008, 17:05   #19
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
Była seria Emtec'ów na nośniku FTI 016, zacne płyty ( i były chyba z Francji ), niestety szybko się rozeszła z MM i wiecej nie dowieźli , a było to prawie 2 lata temu.
Nie ukrywam ze znawca od nagrywania to ja nie jestem i nigdy sie nad tym doglebniej nie zastanawialem.... Z czego podajesz to FTI 016? Jezeli "info dysku/ID" to te trafione Emtec podobnie jak i te IDEALNE (ktorych juz i tak nigdzie sie nie kupi..) to u mnie MPOMEDIA 080. "Ciaopengowskie" zabijaja jakoscia Francje w przypadku tego co ja kupilem wiec jak widac to loteria a sam producent jaki by to nie byl podobnie jak miejsce wykonania nie zapewnia jakosci. Coz zagralem jeszcze raz w ta loterie zamawiajac tym razem mniejsza ilosc na sprawdzenie TDK z Komputronika teskniac za czasami gdzie nie trzeba sie bylo nad tym zastanawiac. Zobaczymy coz toto bedzie....
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2008, 18:08   #20
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Podaje z ID p***322;yty, co do firmy kt***243;ra je robi***322;a/robi? to by***322;o co***347; z emirat***243;w arabskich jesli mnie pami***281;c nie myli .
Ja tam w loterie si***281; ne bawie, kupuje Verbatimy (r***243;niastych "made in***243;w") i jako***347; daj***261; rade cho***263; oczywi***347;cie s***261; "r***243;***380;niastych" jakosci ale bez tragedii w tym wzgledzie (ka***380;da nawet "gorsza" seria jest w granicach przyzwoito***347;ci), pozostaje Ci wzi***261;c jakie***347; ***347;rodki odczulaj***261;ce na verbatimy .
Co do zakup***243;w internetowych to nie nacio***322;em sie na traxdaty (DL i "zwyk***322;e" printable nosnik ritek) oraz Benq (szczeg***243;lnie CD s***261; dobre).
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2008, 18:35   #21
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
Podaje z ID płyty, co do firmy która je robiła/robi? to było coś z emiratów arabskich jesli mnie pamięc nie myli .).
winszuje pamieci przegooglowalem sobie i faktycznie turbany

Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
pozostaje Ci wziąc jakieś środki odczulające na verbatimy
tzn. pisalem dla czego nie.. Moze mam troche pozersko design'erskie podejscie (a kto nie....) ale wkurza mnie ta szorstka powierzchnia. Do tego jeszcze jakis czas temu (sprawdz heh moze dalej...) jak mialo sie mory paluch to to wstretne szorstkie odchodzilo na palcu i sama ta swiadomosc doprowadzala mnie do szalu... Coz pedantyzm jak widac moze bolec i kosztowac... Zobaczymy jak to bedzie z TDK na ktorej zasadniczo sie jeszcze nie przejechalem.
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2008, 17:19   #22
chemik89
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.12.2008
Posty: 17
chemik89 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
eee te TDK+ nie są az takie tragiczne ;]

trzymam ~130szt nagranych ~2lata temu z pelna predkoscia 16x i jak narazie wszystko z nimi OK ;]
wedle Nero nadal zachowaly 80-93% jakości ;] sprawdzane wyrywkowo

TDK granatowe (przykladowy nr. CPDR47G-CDMWP02-082 4108 )
czyli te uwazane za najgorsze :p 33zł za 50szt ;]

dla porównania HOWK 2letni ma juz tylko 67% jakosci :p

wszystkie nagrywane na LiteOn 16H5S a ostatnie pare szt na LG GH20NS15 ( na tej nagrywaja sie jeszcze lepiej - ~96%jakosci ;] )
testowane na 16H5S
przechowywane w czarnej teczce - zdala od swiatla i wilgoci ;] zadko otwierana

ps- Verby DVD-R nagrane na LG wygladaja marnie ;/ cala powierzchnia jest wypalona nierownomiernie - jakby w kilku sesjach xD

Ostatnio zmieniany przez chemik89 : 13.12.2008 o godz. 17:29
chemik89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2008, 21:46   #23
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TDK te stare mialy niezla jakosc. Co do nowych powiem tak. Z nagrywaniem i strona techniczna nie mam zarzutu ale.... Przenioslem wszystko z tych gownianych EMTEC (i dla mnie ta firma PRZESTALA ISTNIEC!!!) na Scratchproof'y a i tu wnioski sa dwa jak i dwie jakosci w tych nosnikach :-) Technicznie sa bezbledne jak juz napisalem ale (chociaz czepiam sie) krawedz kupowanych w videoboxach jest rowniutko przycieta a tymi z cake mozna sie pokaleczyc. Mozna tez uzywac je w tej postaci zamiast tarcz do gumowki :-)

Double TDK z cake sa tez niezle ale co ciekawe coraz mniej je widac po sklepach czy Allegro co dziwne.....
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2009, 08:26   #24
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak sprawdzić jakość nagranej płyty?

Z ciekawości porównałbym sobie wyniki swoich używanych płyt TDK do waszych testów Verbatime. Trudno uwierzyć, że nośniki TDK mogą posiadać niską jakość, czy też że Verbatime są widocznie lepsze xD


P.S.
W Nero6 nie widzę odpowiedniej opcji.
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2009, 11:00   #25
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
Jak sprawdzić jakość nagranej płyty?
[...]
P.S. W Nero6 nie widzę odpowiedniej opcji.
Bo to jest specjalny program Nero do tego celu:
Nero CD/DVD Speed - odczytywanie wyników

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 09.01.2009 o godz. 11:08
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2009, 15:13   #26
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post

dzięki > romanesco
Jeśli test jest wiarygodnym to w przyszłości mogę spodziewać się kłopotów.
Płytki do testu wybrane przypadkowo:

TDK -R kwiecień 06 ocena: 15/100


TDK +R Lipiec 07 - na błąd nie patrzcie. Włączyłem opcję z której nie korzysta napęd. ocena: 77/100


Verbatim -R Maj 05 - na błąd nie patrzcie. Włączyłem opcję z której nie korzysta napęd. ocena: 48/100


i CD:
Verbatim -R Listopad 02 ocena: 0/100 +crash


Esperanza Silver - n/a 00
ocena: 0/100



Wygląda na to, że Verbatim też nie jest w stanie wygrać z upływem czasu. Nie wiem jak wyglądałby test innych nośników z tych okresów ale Esperanza Silver CD były/
są(?) super ^^

P.S.
Mam wrażenie, że ci co pisali ten program nie lubią firmy TDK XD
__________________

Ostatnio zmieniany przez Yaku : 09.01.2009 o godz. 15:26
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2009, 20:14   #27
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mam wrażenie, że ci, co robili płyty TDK nie lubią tych, co je nagrywają.

Lepsze są plusowe Verbatimy, made in India.

Litkiem skanuj x4 - dostaniesz jeszcze jitter.

A skany lepiej umieszczaj tak - nie znikną z upływem czasu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2009, 08:04   #28
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
Jak sprawdzić jakość nagranej płyty?

Z ciekawości porównałbym sobie wyniki swoich używanych płyt TDK do waszych testów Verbatime. Trudno uwierzyć, że nośniki TDK mogą posiadać niską jakość, czy też że Verbatime są widocznie lepsze xD


P.S.
W Nero6 nie widzę odpowiedniej opcji.
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
dzięki > romanesco
Jeśli test jest wiarygodnym to w przyszłości mogę spodziewać się kłopotów.
Płytki do testu wybrane przypadkowo:

TDK -R kwiecień 06 ocena: 15/100


TDK +R Lipiec 07 - na błąd nie patrzcie. Włączyłem opcję z której nie korzysta napęd. ocena: 77/100


Verbatim -R Maj 05 - na błąd nie patrzcie. Włączyłem opcję z której nie korzysta napęd. ocena: 48/100


i CD:
Verbatim -R Listopad 02 ocena: 0/100 +crash


Esperanza Silver - n/a 00
ocena: 0/100



Wygląda na to, że Verbatim też nie jest w stanie wygrać z upływem czasu. Nie wiem jak wyglądałby test innych nośników z tych okresów ale Esperanza Silver CD były/
są(?) super ^^

P.S.
Mam wrażenie, że ci co pisali ten program nie lubią firmy TDK XD
Już wierzy?
Te płytki nadają się tylko do rozpalania węgla w piecu.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2009, 10:33   #29
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Emtec to w ogóle nie firma. Wczoraj padła mi w aparacie ich karta SD 2GB.
Próby reanimacji skończyły się jeszcze gorzej - teraz w ogóle jej nie wykrywa.
Dobrze ze karty teraz staniały ale dałem za nią ponad 70zł. I do tego wolny szajs (zapis 2MB/s).
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2009, 11:36   #30
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do kart to tylko Sandisk (mit Kingstona na tej plaszczyznie nie jest juz tak mityczny...) a zwlaszcza te ktore ja uzywam moze i nie tanie ale... CF Extreme 4ki (na Allegro ze juz dodam jest 50/50 zwlaszscza 3ek... podroby nie maja S/N vel temponadrukow) a co do TDK to nie demonizowal bym ich az tak. U mnie to tak strasznie nie wychodzi zwlaszcza na Scratchproof'ach i tych nowych (prawie nigdzie nie dostepnych!!!) DL'ach.

A EEEEEEEEEEetecie to tak jak mowilem pomimo dumnych reklam nadaje sie tylko do Empiku pomiedzy Marlboro i Durexami :-)

Ostatnio zmieniany przez HALFandHALF : 10.01.2009 o godz. 11:40
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
pomóżcie w ocenie jakości płyty DVD sheepi Napędy optyczne DVD 5 28.06.2007 20:00
płyty cdrw i dvdrw wypalane z błędami zander Napędy optyczne DVD 3 02.12.2006 15:22
Co niszczy moje płyty CD?? koli84 Napędy optyczne CD 11 10.10.2006 21:21
Kłopot z czytaniem nagranej płyty woworacio Napędy optyczne CD 2 13.04.2006 17:22
Najlepsze płyty CDR cybermat16 Napędy optyczne CD 16 29.11.2003 20:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.