Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.01.2009, 12:51   #31
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wink

joujoujou Moze i tak.
Irytują mnie nowe TDK'i. Jak na razie 50% posiadało wady. Być może kupię niebawem kolejny cake a te zostawię na mniej wartościowe dane. Wszystkie oryginalne Verbatimy są produkowane w Indiach? Czy zwracać uwagę na coś szczególnego podczas zakupu cake 100szt? ? ?
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Litkiem skanuj x4 - dostaniesz jeszcze jitter.

A skany lepiej umieszczaj tak - nie znikną z upływem czasu.
Zapamiętam na przyszłość ^^
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
Już wierzy?
Te płytki nadają się tylko do rozpalania węgla w piecu.
Nieprzyjemne ale prawdziwe.
Pocieszające że żadna jeszcze nie padła.

Jeśli jednak płytki tak mocno tracą na jakość podczas "odpoczywania na półeczce" to wypalanie czegokolwiek jest na dłuższy okres nie opłacalne :/
Ciekawe czy HDD też może kipnąć gdy nie jest używany?
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.01.2009, 13:02   #32
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Verby są produkowane również w Japonii (yuden), Tajwanie i bodaj gdzieś jeszcze.

Zwróć uwagę na "Made in..." - to wystarczy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2009, 14:38   #33
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
joujoujou Ciekawe czy HDD też może kipnąć gdy nie jest używany?
Moze. Mialem taka historie raz czy dwa z dyskiem lezacym poltora roku. Nic nie jest wieczne. Ja te wazniejsze i nieodwracalne dane (np. zdjecia.. a mam "troche" tego..) nagrywam dalej na Scratchproof'ach (...i na prawde nie sa zle) ale mam dodatkowo na Qnapie
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2009, 22:00   #34
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
ScratchProof są inne niż pozostałe TDK - TTH a nie CMC.
I faktycznie one nagrywają się bardzo dobrze. Przynajmniej pare miesięcy temu się nagrywały..
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2009, 22:26   #35
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Scratchproofy (podobnie jak wiekszosc plyt klejonych z warstwa zabezpieczenia...) maja czasami taka chropowata (nie ostra ale chropowata..) krawedz ktora czesciej trafia sie w cake niz videobox (videoboxy potrafia byc tanie wystarczy poszukac jezeli ktos powie ze to nie ekonomiczne.... :-) ) do tego chociaz nie chce bawic sie w proroka ale wydaje mi sie ze moga byc znacznie trwalsze na dlugie dystansy bo i do tego zostaly stworzone niz Verbatimy.
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2009, 10:24   #36
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Płyta to nie tylko warstwa nagrywalna, ale również plastik (poliwęglan).
Teraz w zwykłych płytach jest bardzo marny, czasem można go połamać palcami, albo sam pęka od środka.
Scratchproofów to raczej nie dotyczy, ale za to się płaci
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2009, 12:27   #37
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Płyta to nie tylko warstwa nagrywalna, ale również plastik (poliwęglan).
Teraz w zwykłych płytach jest bardzo marny, czasem można go połamać palcami, albo sam pęka od środka.
Scratchproofów to raczej nie dotyczy, ale za to się płaci
Za starych dobrych czasow (heh chyba sie starzeje ) plyty mozna bylo rekreacyjnie wyginac na wszystkie strony, podobnie teraz jest tez z wiekszoscia plyt z gazet (ciekawe na czym oni nagrywaja?), nie wymagaly jakis specjalnych warstw i wszystko chodzilo jak powinno latami. Teraz jak widac i tu pojawia sie komercjalizm (przemyslowe "zyj szybko-umieraj mlodo bo musi byc ruch w interesie") i czego dobrym przykladem jest EMTEC mozna spier#$$^ po calosci i warstwy zabezpieczajace ktore zamiast pomagac moga stac sie przyczyna problemow jezeli zle i na odpi$#^ sklejone. Ja tam przesiadlem sie na TDK Sctatchproof i DL 8.5 (zerkam katem oka na BD) i nie narzekam.

Zastanawia mnie tylko podejscie firm molochow (wszystkich bez wyjatku...) czy oni do jasnej cholery nie maja jakis stanowisk do testow wybiorczych skoro jedna seria potrafi przyjsc taka a druga inna czy moze polski rynek stal sie tanim rynkiem rzeczy niechcianych w cywilizowanej europie?


PS. Tak majac odrobine czasu ktorego zasadniczo nie mam znalazlem to co bylo z wszystkimi Emtec Gold Rozklejające sie Verbatimy idealnie to samo :-)

Ostatnio zmieniany przez HALFandHALF : 11.01.2009 o godz. 12:49
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2009, 13:06   #38
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Polska niestety, ale w dalszym ciagu jest rynkiem na ktorym sprzeda sie wszystko. Wiec firmy wszelakiej masci sprowadzaja tu odpady, przedruki 3 jakosci, i nosniki odrzucone w produkcji.
I tak znajda nabywcow.
Tak jak w Rosji, Bulgarii, i tym odobnych.
Bo nie jakosc gra glowna role, ale cena.
I dopoki "piractwo" bedzie w "modzie" dotad te marne nosniki beda mialy zbyt.
(co ma piracwo do rynku, ano generuje popyt i podaż, a tu tez trzeba ciac koszty)
Bo to jest biznes i polityka a nie normalny stabilny rynek, gdzie jakosc i cena sa wspolne.
Takie sa zasady barbarzyńskiej polityki rynkowej, kraju 3 swiata, i gospodarki opóźnionej w rozwoju.
Z zarobkami ponizej normy... i dalej juz nie warto pisac.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2009, 15:55   #39
HALFandHALF
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika HALFandHALF
 
Data rejestracji: 17.10.2008
Lokalizacja: To tu to tam... Z czasem tylko tam. Bo przeciez nie tu :)
Posty: 24
HALFandHALF zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Tak jak w Rosji, Bulgarii, i tym odobnych.
Bo nie jakosc gra glowna role, ale cena.
Co do Rosji to bym tak sie nie zapedzal hehehe. Ostatnio w poszukiwaniu Levisow Vintage dotarlem wlasnie tam (nie ma problemu sa ). W miescie ktorym mieszkam (kiedys wojewodzkie) nie ma ani sztuki sklepu (pomijajac te z "wieloma firmowymi naklejkami" sprzedajace niechciane modele z kolekcji lat minionych). W Trojmiescie byl kiedys sklep patronacki Levis'a ale niestety tego rowniez nie ma bo jest w warszawce jedyny na cala polske tej "elitarnej" firmy wiec zdecydowanie nie idac za mysla rzadu nie zarobie "tam" i nie wydam "tu" bo i na co? Berlin mam blizej niz warszawke, lepiej sie po nim poruszac podobnie jak po Ebayu niz Allegro

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Bo to jest biznes i polityka a nie normalny stabilny rynek, gdzie jakosc i cena sa wspolne.
Takie sa zasady barbarzyńskiej polityki rynkowej, kraju 3 swiata, i gospodarki opóźnionej w rozwoju.
Z zarobkami ponizej normy... i dalej juz nie warto pisac.
Podpisuje sie "oboma recami i jednom nogom" . Za jakis czas zegnam po wieki te realia. I moze pokusze sie o OT (w ktorym i tak juz sie grzebiemy heh) i narobie sobie wrogow (co mam gleboko) ale jezeli wybory polski wygladaja tak ze za sensowna idea ludu wybiera sie "poszlem" dalej zamiast "poszlem" albo dila cocainowego znow komucha w pieknie skrojonym (jeszcze pasowaly heh) garniaku i flacha przeszlosci za pazucha dalej kogos moze i z wiedza ale nie osadzonego w realiach a na koniec w chaosie dezorientacji pojawia sie WIARA JEDNOSTKI W LIBERALA to ja zdecydowanie dziekuje ....wracajac do tematu polecam TDK ScratchProof te od paru lat maja ta sama jakosc

Ostatnio zmieniany przez HALFandHALF : 11.01.2009 o godz. 16:03
HALFandHALF jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2009, 11:21   #40
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

"Scratchproof" jest strasznie drogi. Wiem już aby zwracać uwagę na miejsce tłuczenia. Jednak czy nie ma widocznych różnic między pozostałymi rodzajami płyt? Jakie jeszcze Verbatim'y przodują?

Znalazłem taki cake w pobliskim sklepie Verbatim - Advanced Azo.
Czy jest warty uwagi, czy może są to najsłabsze, o najniższej trwałości płyty Verbatim?
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2009, 12:49   #41
Clansman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2009
Posty: 1
Clansman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich użytkowników

Chciałem zasięgnąć u Was małej rady. Jako, że kolekcjonuje bootlegi chciałem sobie sprawić jakiś fajny cakebox z płytami CD-R. Wybór miał paść pomiędzy TDK, Verbatim lub Sony. Jednak dzięki m.in. temu forum zacząłem dokładniej przyglądać się nośnikom. Zauważyłem, że znaczenie ma chociażby kolor warstwy nagrywającej na co wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi. Teraz w sumie mam mały ból głowy gdyż naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Chciałbym zakupić porządne płyty, żeby móc długo cieszyć się muzyką.
Tak więc czy osoby, które również dużo słuchają muzyki z płyt i dużo nagrywają mogły by się podzielić opiniami lub doradzić coś w tej kwestii. Będę bardzo zobowiązany.
Pozdrawiam
Clansman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2009, 13:01   #42
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Verbatim Metal AZO

Music 9 ale mam watpliwosci, co do "muzycznosci tych plyt - to raczej chwyt marketingowy0

ew, jeszcze AZO crystal - zreszta sam zobacz rodzaje.
Reszta to w wiekszosci "szajs" nadajacy sie na freesbie (?tak to sie pisze?)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2009, 14:18   #43
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,059
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ważne też abyś dobrał dobrą prędkość do danej płyty i biosik a z płyt cd wybierałbym miedzy sony a verbatim , w sumie najlepsze w rozsądnej cenie
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2009, 20:58   #44
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O, witam kolegę bootleggera.

Też kiedyś nagrywałem moje bootlegi na płyty, dla pewności przed utratą danych - po 2, 3 razy.

W pewnym momencie zdałem sobie jednak sprawę, że to się nie opłaca.

Kupiłem zewnętrzny twardy dysk, potem drugi, potem i trzeci (kolekcja się rozrasta).

Ze słuchaniem na kompie nie ma problemu, w samochodzie też nie (podłączam empetrójkę, co FLAC czyta). Jak mnie coś najdzie na obejrzenie koncertu na dużym ekranie - palę na byle jakiej płycie, oglądam i daję któremuś ze znajomych w prezencie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2009, 21:54   #45
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Myśle, że (pomijając sposób jou z dyskami twardymi) jeżeli nic się nie zmieniło od kiedy ostatni raz nagrywałem CD - najlepiej kupić Sony, Verbatim lub złote Benq.

Ponadto kupić DVD TDK Scratchproof i nagrać na nim FLACe na wypadek awarii płyt.
Powinno wejść gdzieś ponad 10 płyt na jednego Scratchproofa.

Dyski twarde niestety zdrożały mocno w dodatku pierwsze pół roku użytkowania to raczej test czy nie padnie..

Jest jeszcze metoda robienia kopii "na OGG". Polega na zrobieniu OGG ~192kbit (lub więcej oczywiście). Róznicy nikt nie usłyszy, a na jedną płyte DVD wejdzie cała masa płyt CD. Prawie nikt nie słyszy różnicy już przy 128-160kbit, więc jest pewien zapas.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.03.2009 o godz. 21:58
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
pomóżcie w ocenie jakości płyty DVD sheepi Napędy optyczne DVD 5 28.06.2007 20:00
płyty cdrw i dvdrw wypalane z błędami zander Napędy optyczne DVD 3 02.12.2006 15:22
Co niszczy moje płyty CD?? koli84 Napędy optyczne CD 11 10.10.2006 21:21
Kłopot z czytaniem nagranej płyty woworacio Napędy optyczne CD 2 13.04.2006 17:22
Najlepsze płyty CDR cybermat16 Napędy optyczne CD 16 29.11.2003 20:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.