Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.04.2004, 17:02   #556
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To akurat jedna z najlepszych fabryk. Co do gwarancji to nie chce wywolac kolejnej wojny wiec powiem tak: na 99% bedzie ok. Zawsze jest jakis margines bledu.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.04.2004, 17:09   #557
elros
Wstrętny Podlizuch Piłata
 
Avatar użytkownika elros
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Lokalizacja: w połowie drogi między piersiami a kolanami
Posty: 30
elros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
To akurat jedna z najlepszych fabryk. Co do gwarancji to nie chce wywolac kolejnej wojny wiec powiem tak: na 99% bedzie ok. Zawsze jest jakis margines bledu.
super! wychodzi po 6,2 zł za sztukę wiec z 50 zamowie chyba, mogę jeszcze też kupic takie same tylko dvd-r w tej samej cenie, które są lepsze do divxów czyli w zasadzie danych chyba?
elros jest offline  
Stary 15.04.2004, 17:28   #558
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
To akurat jedna z najlepszych fabryk. Co do gwarancji to nie chce wywolac kolejnej wojny wiec powiem tak: na 99% bedzie ok. Zawsze jest jakis margines bledu.
Nie jedna z najlepszy a w zasadzie według mnie zdecydowanie najlepsza.
Dobre do wszystkiego. Elros pochwal sie gdzie takie dostałes
Esiek jest offline  
Stary 15.04.2004, 17:40   #559
elros
Wstrętny Podlizuch Piłata
 
Avatar użytkownika elros
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Lokalizacja: w połowie drogi między piersiami a kolanami
Posty: 30
elros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Esiek
Nie jedna z najlepszy a w zasadzie według mnie zdecydowanie najlepsza.
Dobre do wszystkiego. Elros pochwal sie gdzie takie dostałes
własnie zamawiam jeszcze, koles w swarzędzu ma, nie wiem skad sprowadza, sprzedaje na allegro po 25 sztuk za 155 zł. teraz mu sie skonczyły (zamowiłem reszte) ale mowi, ze w przyszłym tygodniu bedzie miał jeszcze.
elros jest offline  
Stary 15.04.2004, 18:01   #560
Jarooooo
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.04.2004
Posty: 71
Jarooooo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mialem problemy z wyborem plyt ale zaproponowano mi """ DVD-/+R(W) Verbatim Pastel 4.7GB """""

I teraz jestem bardziej zadowolony niż myślałem, płytka w sklepie z kija kosztuje 8zł. ale cos za***istego !!! Podejzewam że na giełdzie bedo około 6-7zł. Kup se te płytki i nie pozałujesz, bedziesz zadowolony. Ja je wypalam x4 a pala sie nawet x8 i naprawde naprawde COOL DVD !
__________________
AMD ATHLON 2500XP+ Barton
ABIT NF7
512 DDR
RADEON 9200 128MB 64B.
LITEON DVD +/-RW 851S
CAVIAR 80GB
Jarooooo jest offline  
Stary 15.04.2004, 19:19   #561
elros
Wstrętny Podlizuch Piłata
 
Avatar użytkownika elros
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Lokalizacja: w połowie drogi między piersiami a kolanami
Posty: 30
elros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no to sie ciesze , że dorwałem dobre płytki a swoja droga ciekawe skąd koles je bierze w takiej cenie? przecie musi na tym zarobic jeszcze.
zamowiłem 100 sztuk to prawie całą kolekcję moich filmow przepale na dvd - będą 6 razy mniej miejsca zajmowały i moze przestanę je gubić
elros jest offline  
Stary 15.04.2004, 19:58   #562
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
To akurat jedna z najlepszych fabryk. Co do gwarancji to nie chce wywolac kolejnej wojny wiec powiem tak: na 99% bedzie ok. Zawsze jest jakis margines bledu.
Heheh wojny, aż się uśmiechnołem. Plemnik spoko to tylko różnica gustów. Topic o esperanzach powrót i ten stał się nawet fajny. Ja zostane przy swoim prezkonaniach ( z uwzglednieniem twojego zdania ) Ty, i Reszta przy swoim..............ale polemika o płyte za 5zł

Z ciekawości sprawdziłem resztki Princo i Espe.....na stacjonarnym. Wszystko się tnie a tylko rok miały.
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline  
Stary 15.04.2004, 20:03   #563
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
Nie daj sie oglopic, marka to tylko taki cud majacy cie zachecic do kupna jednej rzeczy zamiast innej. Owszem zazwyczaj idzie w parze z dbaniem o dobre imie firmy ale regula to nie jest. Nie twierdz kategorycznie bo fakty przeca twoim opiniom, moje wszystki plytki dzialaja bez zarzutu choc faktycznie najstarsze maja okolo 6 miesiecy. wypalanie filmow X1 to dla mnie maly koszt w stosunku do 3X nizszej ceny.

"Marka to marka" - to takie ogromne uogolnienie - troche prawdy (zazwyczaj markowe nosniki sa lepsze) duzo niczego (wypalone powoli dvd niefirmowe dzialaja identycznie dobrze (wiekszosc) a mam ich 3 razy wiecej za te same pieniadze).
Poszukaj moich postów w tym wątku, wcześniej pisałem o rozszczepianiu płytek DVD - wtedy bez wniosków ale teraz mogę podać swoje przemyślenia.

Nie mam zamiaru wgłębiać się w temat nośników. Chodzi tylko o marki.
Tak się akórat stało, że skaszaniłem parę dysków, więc skoro i tak miałem wyrzucić to złapałem nóż introligatorski i zacząłem rzeźbić na brzegach.
Teraz nie pamiętam wszystkich marek ale była Esperanza, która dość słabo się trzymała o ile pamiętam. Nośnika nie pamiętam. Ale... w sprawie marek masz wybór czy płytka ci się w napędzie rozleci lub po paru miesiacach utleni się na obrzeżu. Rozszczepiałem też Dysana, który mimo nośnika CMC był porządnie sklejony a TDK+R x4 BOX to już wogóle mistrzostwo świata.

Tak więc nie mów, że marki to tylko pic na wodę i fotomontaż. Owszem, płacimy frycowe za markę ale nie tylko. Czasami warto zapłacić frycowe...

Może masz jakieś zwalone tanie DVD i sprawdziłbyś jak się rozszczepiają?

PS: w sprawie TDK CMC... no cóż, sam myślałem, że dobrze by było żeby wypuścili serię w cake lub na kiju ale widać że zarówno TDK jak i Verbatim w takich przypadkach dają ciało na równi z tanimi markami. Szkoda, bo zbiera mi się mały stosik BOX'ów po przepakowaniu w slimy... ;PPPp
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 15.04.2004, 20:48   #564
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szczerze? znudzil mi sie temat W jednym z postow w watku wypunktowalem swoje zdanie - takie podsumowanie moich pogladow. Przuypominam ja nie pisze/nie pisalem / nie napisze ze nie warto kupowac nosnikow markowych. Warto - dla danych dla ciebie istotnych. Tak zeby zmarginalizowac (nie wyeliminowac zaznaczam) ewentualnosc padniecia plyty. Ja wiekszosci filmow nie traktuje jako dziela sztuki i takie produkcje jak np liga niezwyklych dzentelmenow i podobne moga dla mnie byc na mniej pewnych nosnikach - jak padna zadna strata.

Jedna wazna sprawa do ktorej wogole sie nie odniesliscie - ja nagram za dana sume 3X albo i 4X wiecej plyt. Nawet jesli kilka padnie to mam w efekcie o wiele wiekszy zvbior plyt niz osoby palace na markowych nosnikach. Uwazacie ze nie warto miec wiecej za mniej?

Zaznaczam ze mi jeszcze zaden nosnik nie padl, pale wolno i tu upatruje przyczyny. Wierze ze wam sporo sie sypnelo, dlaczego uparcie nie wierzycie ze mi ani jeden?
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 15.04.2004, 20:52   #565
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miles
Heheh wojny, aż się uśmiechnołem. Plemnik spoko to tylko różnica gustów. Topic o esperanzach powrót i ten stał się nawet fajny. Ja zostane przy swoim prezkonaniach ( z uwzglednieniem twojego zdania ) Ty, i Reszta przy swoim..............ale polemika o płyte za 5zł

Z ciekawości sprawdziłem resztki Princo i Espe.....na stacjonarnym. Wszystko się tnie a tylko rok miały.
BTW Princo i Esper raczej nie pale. Moze dlatego nie mam klopotow ) Gdzies juz wymienilem nosniki z jakimi mam do czynienia: Vakoss, Msonic, Gigamaster, Xdisc, Xidex (to chyba nawet ritek byl)...
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 16.04.2004, 08:34   #566
elros
Wstrętny Podlizuch Piłata
 
Avatar użytkownika elros
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Lokalizacja: w połowie drogi między piersiami a kolanami
Posty: 30
elros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
Jedna wazna sprawa do ktorej wogole sie nie odniesliscie - ja nagram za dana sume 3X albo i 4X wiecej plyt.

Zaznaczam ze mi jeszcze zaden nosnik nie padl, pale wolno i tu upatruje przyczyny. Wierze ze wam sporo sie sypnelo, dlaczego uparcie nie wierzycie ze mi ani jeden?
z nagrywania paru tysiecy płytek cd tez wiem że nagrywając wolno ryzyko błędów na płytce spada drastycznie!!! dvd nagrywam tylko x2.4.

Powiedz plemnik na jakich płytkach nagrywasz, niestety wiekszosc mojej kolekcji to klasyka którą trudno dorwac, więc muszę na trwałych nośnikach. ale faktycznie tzw. nowości czyli w 90% kicz można na byle czym i jak padnie to straty nie bedzie.
elros jest offline  
Stary 16.04.2004, 14:11   #567
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez elros
z nagrywania paru tysiecy płytek cd tez wiem że nagrywając wolno ryzyko błędów na płytce spada drastycznie!!!
Ale czy drastycznie?? Ostatnio robiłem testy na esperanzach cd. Nagrywałem 52x i 16x i robiłem testy kprobe na ilos błedów c1. I w najgorszych przypadkach zamiast górnych wyników 12(przy 52x) było 8... Czy to taka duza róznica?? Ale nie mam zamiaru robic wojny takze nagrywajcie se jak chcecie- pokazuje tylko ze znów az tak drastycznie to sie nie różni :chytry:
Esiek jest offline  
Stary 16.04.2004, 15:02   #568
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z czasem roznica jest drastyczna. Zreszta podajesz przyklad niezlych partii esper - sa takie w ktorych po miesiacu roznica ilosci bledow miedzy nagranymi 52X a 16X jest wielokrotnoscia. Zreszta z twojego przykladu - to roznica o 1/2! Przy 12 bledach niewiele ale przy wiekszej liczbie?
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442

Ostatnio zmieniany przez Plemnik : 16.04.2004 o godz. 16:28
Plemnik jest offline  
Stary 16.04.2004, 15:10   #569
elros
Wstrętny Podlizuch Piłata
 
Avatar użytkownika elros
 
Data rejestracji: 07.04.2004
Lokalizacja: w połowie drogi między piersiami a kolanami
Posty: 30
elros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moj test wyglądał tak:
nagrałem 200 cd z prędkością x48 - wynik 5 cd sie nie kopiuje.
potem 200 cd z prędkością x 12 - wynik 0 cd się nie kopiuje.
wyniki mozna zapisać jako: 97,5% skuteczności w 1 przypadku i 100% skuteczności w 2 przypadku. rzeczywiście niby niewielka różnica ale dla mnie jednak ogromna. słowo drastycznie źle użyłem, nie jest adekwatne do kontekstu ale pokazuje dla mnie znaczną różnicę jakości. od kiedy zaczełem nagrywać x12 nie miałem żadnej reklamacji, a wczesniej w co drugim zamówieniu jakaś płytka się wychrzaniała.
jeszcze jedna rzecz mnie przekonuje: nagrałem w pracy 10 dvd-r vakoss x4.
5 nagrywałem x4 - na wszystkich są błędy, 5 x2 - narazie wszystkie są czyste.
chciałbym żeby ktoś mi udowodnił, że nie mam racji, ale obawiam się, że prędkość bardzo wpływa na jakość nagrania.
elros jest offline  
Stary 16.04.2004, 16:15   #570
Esiek
The power of Playstation2
 
Avatar użytkownika Esiek
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 308
Esiek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Plemnik
Z czasem roznica jest drastyczna. Zreszta podajesz przyklad niezlych partii esper - sa takie w ktorych po miesiacu roznica ilosci bledow miedzy nagranymi 52X a 16X jest wielokrotnoscia. Zreszta z twojego przykladu - to roznica o 1/3! Przy 12 bledach niewiele ale przy wiekszej liczbie?
Nie spotkałem sie jeszcze z wieksza iloscia bledów w koncu espery to w sumie jedne z najtanszych płyt takze gorszych winików raczej nie widuje. A ten przykład co podałem to napisałem ze to był skrajny wynik w wkieszosci wypadków róznica była 1-2. CO do dvd to napewno róznica jest wieksza ale tez nie nazwałbym jej drastycznej (np przy mojeje nagrywarce jak czytałem wyniki w necie to np na takim rioch to róznicy praktycznie miedzy 8x a 2,4x nie było żadnej. Przy espkach napewno bedzie wieksza ale nie nazwałbym jej drastyczną...Choć z dvd wiadomo ze zdarzaja sie plyty ktorych sie nie da wypalac wiecej niz 4, jak próbowano np 8 to błedów było nawet 5 razy wiecej. Narazie nagrywam x4 na espkach i x8 na platinumach i dziala na kazdym stacjonranym odtwarzaczu do jakiego miałem dostep.
Esiek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.