Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.04.2004, 13:39   #586
Adrian
Bywalec
 
Avatar użytkownika Adrian
 
Data rejestracji: 17.02.2002
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 25
Adrian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jedno woleć.... tani palnik, albo tanie płyty...

Cytat:
Napisany przez Jarooooo
Ehhhh ludzie dajcie se w tym roku spokój z tymi ESPERANZAMI to jest masakra jesli chodzi o płyty DVD-/+R !!!!! na 10 kupionych 2 nagrane
Witam
Jeśli chodzi o esperanze i inne "kiepski" plyty to uważam że one palą się dobrze na dobrych nagrywarach, a na "słabszych" należałoby używać droższych nośników lub mniejszej prędkości... jedno woleć tani palnik, albo tanie płyty...
__________________
Pozdrawiam
___________________________
>>> PLEXTOR PX-712A
+ PLATINUM DVD+R
=
Adrian jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.04.2004, 09:52   #587
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OTAk !

Cytat:
Napisany przez Adrian
Witam
Jeśli chodzi o esperanze i inne "kiepski" plyty to uważam że one palą się dobrze na dobrych nagrywarach, a na "słabszych" należałoby używać droższych nośników lub mniejszej prędkości... jedno woleć tani palnik, albo tanie płyty...
Całkowicie się zgadzam, wypaliłem tej słynnej esperanzy jakieś 170 sztuk i ani jedna nie padła, wszystkie się prawidłowo czytają, mam palnik dvr-106 pioneera.Esperanzy to dvd-r pakowane po 10 sztuk w kejkach, kupuje na giełdzie w Krakowie po 3,30 za szt. Symbol ID AN31.
Yeti jest offline  
Stary 21.04.2004, 16:10   #588
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dla wszystkich posiadaczy 401 i 411 liteona... przechodźcie natychmiast na 811 poprzez zmianę firmwareu. Ostatnio miałem problemy z Dysanami (wiem, wiem, to tylko CMC MAG) a po przejściu z 401 na 811 HSOP jak ręką odjął.
Problemy polegały na tym że nie dało rady odczytać na moim Pioneer DVD-525 tanich płytek z filmem zapisanych pod najnowszymi firmwareami do 401 i 411 (te z booktype).
A po zmianie na 811 HSOP skopiowałem taką nie dającą się czytać płytkę i... gra muzyka.

Testowane jak na razie tylko na +R - 4/4 OK!
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 21.04.2004, 16:12   #589
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PS: pytanie do mastahów nagrywających z prędkościami x1 ... ja nie mogę jeśli płytka na to nie pozwala bo ma index np. tylko i wyłącznie x2,4 - jak to robicie? Jakimi programami?
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 22.04.2004, 06:35   #590
alf
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika alf
 
Data rejestracji: 27.11.2001
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Posty: 91
alf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chodzi o program KProbe. Czy ktoś mógłby mi w prosty sposób wytłumaczyć jak "czytać" wykres po przetestowaniu nośnika, i z jakimi ustawieniami testować?
Szybciej będzie jak się zapytam, bo nie za bardzo mam czas przeglądać ponad 850 postów.
alf jest offline  
Stary 22.04.2004, 07:11   #591
Soakr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2004
Posty: 17
Soakr zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
poczytaj tutaj http://www.cdrinfo.pl/artykuly/kprobe/index.php
Soakr jest offline  
Stary 22.04.2004, 12:41   #592
alf
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika alf
 
Data rejestracji: 27.11.2001
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Posty: 91
alf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Soakr

Czytałem ten artykuł, ale nie znalazłem w nim odpowiedzi co oznacza okienko z niebieskim wykresem a co z czerwonym, a co za tym idzie jak taki wykres interpretować dla nośnika (czyt. przy wykresie "niebieskim" rzędu 150 co oznacza dla nośnika, np. że można go sobie powiesić jako odblask, a co oznacza wykres czerwony), chyba już jaśniej wyrazić tego się nie da. Jak ustawić opcję ECC i co ona oznacza ?
Ten artukuł sugeruje jak zainstalować i co ustawić i ..... nic więcej.
alf jest offline  
Stary 23.04.2004, 18:12   #593
BAR-Tec
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika BAR-Tec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Lokalizacja: T.G.
Posty: 17
BAR-Tec w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
POczytaj sobie tutaj jak ustawic Kprobe
http://club.cdfreaks.com/showthread....threadid=75277

a tutaj jest informacja jak rozumiec wykresy
http://forum.cdfreaks.com/showthread...threadid=80545
BAR-Tec jest offline  
Stary 23.04.2004, 22:07   #594
Cinos
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.04.2004
Posty: 26
Cinos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Verbatim DVD+R 4.7GB certyfikowane na 4x, wypalane na Nec'u 2500A, czytaja sie pieknie( w Nero CD/DVD Speed) odczyt jest równomierny bez zakłóceń, dzisiaj kupilem z nowej dostawy ale -R i tańsze o 1.5zł...(pozwalaja na nagrywanie 8x , mimo napisu 4x na płycie) ale i tak wypalam na 4x..
Polecam Verbatimy
Cinos jest offline  
Stary 23.04.2004, 23:18   #595
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Adrian
Witam
Jeśli chodzi o esperanze i inne "kiepski" plyty to uważam że one palą się dobrze na dobrych nagrywarach, a na "słabszych" należałoby używać droższych nośników lub mniejszej prędkości... jedno woleć tani palnik, albo tanie płyty...
Dokladnie. Przynajmniej w tej chwili - jak znam liteona to predzej czy pozniej ktorys bios naprawi ta sytuacje (albo za bardzo lubie ta firme ) ale narazie taki wlasnie w moim odczuciu jest wybor. Kupilem Pionka i nagrywam bez klopotow na praktycznie wszystkim - oczywiscie nawet te najstarsze plyty czytaja sie bardzo dobrze.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 24.04.2004, 16:06   #596
Mahlwurf
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.04.2004
Lokalizacja: Piotrkow TRyb
Posty: 1
Mahlwurf w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich!
Co do czystych plyt cd, to nie mysle ze duzo zalezy od nagrywarki. Ja mam kilka "badziewnych" plyt BTC nagranych jakies 8-9 lat temu na pierwszej nagrywarce yamahy 1 speed jeszcze na scsi (bo innych wtedy nie bylo, jak ktos nie pamieta) i do tej pory sa czytelne bez problemu.
Mam problem z plytami DVD+R. Mam nie najnowsza juz nagrywarka Ricoha MP5120A i nie chce mi czytac plyt dvd+r. Mam najnowszy bios. Inne formaty czyta i nagrywa ok. Czy powinienem uzywac plyt oznaczonych 2,4 speed? Sprawdzalem na 4 speed TDK, Xidexach i platinum. Prosze o pomoc.
Mahlwurf jest offline  
Stary 24.04.2004, 16:29   #597
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ale nam nie chodzi o cd tylko o dvd... CD od dawna Liteony (wszelakie) wypalaja z bardzo dobra jakoscia (na tym tez wyrobily sobie renome imho)
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 25.04.2004, 17:41   #598
warlock
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 3
warlock w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przez ostatni weekend zmarnowałem 7 krążków DVD... Na 9 nagrywanych tylko dwa się nagrały tak, że mogę je odtworzyć na nagrywarce w PC. Reszta nie ładuje się wcale albo ma błąd 89020003 w PowerDVD. Jeden przycina się po 7 sekundach, ale jak przeskocze na główne menu od razu to działa jak trzeba... W starszyn DVD stacjonarnym oczywiście nic nie działa...

Poczytałem sobie tutaj wszystkie posty od początku i jestem teraz o wiele mądrzejszy niż przed nagrywaniem, ale nie ąz tak by sam zgadnąc co się dzieje...

Oczywiście używałem Esperanz oraz Axe... Na samym początku udało mi się nagrać kilka kopii filmów na ww. krążkach DVD, które bez problemów działają w PC jak i w stacjonarnym DVD... Kłopoty zaczęły się podczas "kopiowania kopii" (którą już wcześniej ktoś tam kiedyś spreparował). Kopia filmu jest na esperanzie i jest nagrana bardzo OK. Nośnik jest gładki i nie ma nigdziej "przerw" na powierzchni... natomiast kiedy ja nagram image tego DVD mam na esperanzie wyrazna roznice w powierzchni na mniej wiecej 35% od srodka (tak strzelam na oko) a potem kilka wyraznych okregow odznaczajacych sie od reszty gladkiej powierzchni pod sam koniec krazka (przy brzegu...). Co to takiego jest? Wydaje mi sie tez, ze juz przed nagrywaniem gladka powierzchnia DVD byla naznaczona "przerwa" w postaci okregu mniej wiecej 35% od srodka DVD...

Ktoś się z tym spotkał?

Napiszę jeszcze, że nagrywarkę (lite-on 851S) mam od tygodnia i jestem bardzo niedoświadczonym w kwestii nagrywania DVD... Nagrywarka jest na biosie oryginalnym, nic nie kombinowalem.

Jeśli o czymś zapomniałem wspomnieć to chętnie dodam jeśli ktoś zapyta...

Warlock

Ostatnio zmieniany przez warlock : 25.04.2004 o godz. 17:44
warlock jest offline  
Stary 25.04.2004, 19:15   #599
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napiszę jeszcze, że nagrywarkę (lite-on 851S) mam od tygodnia i jestem bardzo niedoświadczonym w kwestii nagrywania DVD... Nagrywarka jest na biosie oryginalnym, nic nie kombinowalem.
Podgraj najnowszy bios i nagrywaj DVDDecrypterem. Jakich Axe uzywasz? Econo czy zwyklych?

mjq
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline  
Stary 25.04.2004, 19:23   #600
warlock
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 3
warlock w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Użyłem dwóch DVD Axe Econo. Jeden na pewno nagrał się OK... ale np. w PCcie w nagrywarce działa jak należy, ale już w notebooku w DVD/CD-RW x8 system nie może "załadować" ten płytki... rzęzi, rzęzi i nic...

A co do biosu... Znalazłem na stronie opisującej moją nagrywarkę (oczywiscie na www.cdrinfo.pl) trzy biosy i nie bardzo wiem, ktory powinienem użyć. Pewnie najnowszy, ale który to? I czy na pewno jest to konieczne i bezpieczne? W sumie nie bardzo chcę już nagrywać na esperanzach czy axe. Nie jestem filmofilem, mam chęć nagrać kilka kultowych pozycji i sądzę, że nie stracę na tym nic jeśli kupię do tego celu dobre markowe krążki DVD (np. Verbatimy...). Może więc uaktualnienie biosu nie jest koniecznością? Jakie mogę mieć z tego korzyści?

Warlock
warlock jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.