Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.04.2005, 22:11   #3526
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
mam 512,nie tylko ram jest ważny ale i płytka na jakiej sie nagrywa,bo przy płytkach Hawk nawet 3 gb nie pomogą
No ale przy 5GB to i Hawk wysiada


__________________
VIZZARD jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.04.2005, 00:27   #3527
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dk75
Poza tym nie rejestrowałem nigdzie żadnych nagranych płytek i nie robiłem wykresów zaraz po nagraniu (oprócz paru na początku) tak więc trudno by mi było określić te "zleżałe" płytki. /.../ Na razie mogę powiedzieć, że z żadną "swoją" płytką nie mam problemów (TDK) a Platinumy... wisi mi czy będą działały czy nie (ale na razie działają) bo nie mam na nich nic ważnego ;PPPp
... no bo testowanie każdej nagranej płytki, moim zdaniem, mija się z celem. W końcu lepiej jest trzymać się jakiegoś jednego, sprawdzonego nośnika i nagrywać "w ciemno" z weryfikacją (i mieć spokojny sen).
Slavekx jest offline  
Stary 25.04.2005, 08:34   #3528
ciurak1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.01.2005
Posty: 10
ciurak1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie a co myślicie o platinium DVD+R x8 printable
ciurak1 jest offline  
Stary 25.04.2005, 08:57   #3529
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Sprawdzałem!

Od czego jest cache nagrywarki?

I od czego jest buffer underrun pod wszelkimi postaciami?



Poza tym przecież pracujący i zapisujący HDD nie jest tożsamy z obciążeniem kompa

A jedynie jego składową, nieprawdaż?


W każdym bądź razie u mnie

Przy korzystaniu z netu

I przy kilkunastoikonowym trayu

Nie zauważyłem większych różnic przy nagrywaniu


ja tylko widzę różnice w teście KProbe jak w tym czasie inny program chce uzyskać dostęp do napędu - w takim wypadku wali errory i tyle. .
ostatnio w czasie nagrywania mułek rozpoczął zakańczanie pewnego .vob'a i nagrywarka stanęła kilkadziesiąt razy.
ku mojemu zdziwieniu nie odbiło się to zupełnie na jakości nagrania.
myślę, że też trochę zleży od płytki - jak się ledwo nagrywa to przestoje mogą jej szkodzić a jak jest dobra to się jej nie odbija
...ale tylko sobie tak myślę, bo nie wiem. wiem za to, że po przestojach kiedyś płytka była nagrana marnie, ale czy to tego wina była....?
ed hunter jest offline  
Stary 25.04.2005, 09:02   #3530
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Verbatim Adv. Azo 1-8 DVD+R palona w Elby's CloneDVD2, 2.4x na Ltn 832S VS0E (abs).

Wyniki:

Date : 2005-04-25 09:54:39
Model : 0-0-1-0 G:LITE-ON DVDRW SOHW-832S VS0E
Disc : DVD+R , MCC003 [Mitsubishi Chemical Corporation]
Speed : 4x
ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1
Scanned range : 0 - 2260902
Sampling count : 129050
Errors : 0
PI Max : 1260
PI Average : 638,00
PI Total : 10549961
PIF Max : 166
PIF Average : 37,48
PIF Total : 619737


Nie wiem już co mam palić, jak i na czym, żeby mieć lepsze rezultaty
__________________
dopiero się uczę...
b2 jest offline  
Stary 25.04.2005, 09:20   #3531
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
może VS0B i 8x
ed hunter jest offline  
Stary 25.04.2005, 11:28   #3532
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ciurak1
Panowie a co myślicie o platinium DVD+R x8 printable
W kprobe mam tragiczne wyniki, ale chodzi nawet ładnie na odtwarzaczach ...
pawelblu jest offline  
Stary 25.04.2005, 15:53   #3533
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Slavekx
... no bo testowanie każdej nagranej płytki, moim zdaniem, mija się z celem. W końcu lepiej jest trzymać się jakiegoś jednego, sprawdzonego nośnika i nagrywać "w ciemno" z weryfikacją (i mieć spokojny sen).
Daruj sobie weryfikację nagrania - szkoda czasu.
Kiedyś, tak dla testu, nagrałem na swojej 401(x4) zmodowanej do 811(x8) Platinum x8 z prędkością x8.
W przeciwieństwie do 401 kowanskiego moja nie dała rady. Weryfikacja po nagraniu nie wykazała żadnych błędów. Dopiero nastepnego dnia mogłem ją przetestować i porażka... zarówno w kProbe jak i w stacjonarnym playerze.

Jak masz dobre sprawdzone płytki to daruj sobie wogóle sprawdzanie, a jeśli koniecznie chcesz to nie wcześniej niż pół godziny po nagraniu.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 26.04.2005, 00:51   #3534
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dk75
Daruj sobie weryfikację nagrania - szkoda czasu.
Kiedyś, tak dla testu, nagrałem na swojej 401(x4) zmodowanej do 811(x8) Platinum x8 z prędkością x8.
W przeciwieństwie do 401 kowanskiego moja nie dała rady. Weryfikacja po nagraniu nie wykazała żadnych błędów. Dopiero nastepnego dnia mogłem ją przetestować i porażka... zarówno w kProbe jak i w stacjonarnym playerze.
Rozumiem, że masz na myśli jakiś film (jak i w stacjonarnym playerze). Weryfikacja poprawności zapisanych danych ma na celu sprawdzenie, czy dane można odczytać a nie jakość nagrania. Płytkę kiepskiej jakości, ale bez błędów można odczytać, chociaż napęd będzie robił to wolniej. W przypadku filmu, gdy stacjonarny player nie będzie w stanie poradzić sobie z daną płytką, można ją przekopiować na lepszy nośnik i po problemie. To samo dotyczy innych danych. Rzecz w tym, żeby ta jakość nie ulegała pogorszeniu (utlenianiu). Tylko w takim wypadku idea stosowania badziewnych nośników może mieć jakieś uzasadnienie - nagrywam tanio, bo mogę sobie zawsze przerzucić na dysk i odtwarzać z dysku, a nie - nagrywam tanio, bo i tak pod kuflem każda płytka prezentuje się ładnie .
Cytat:
Jak masz dobre sprawdzone płytki to daruj sobie wogóle sprawdzanie,
Jeśli bym takowe posiadał, natychmiast obwieścił bym to całemu światu a w pierwszym rzędzie Forumowiczom
Cytat:
... a jeśli koniecznie chcesz to nie wcześniej niż pół godziny po nagraniu.
... a ja bym wolał, żeby płytki nadawały się do użytku i po godzinie, dwu a nawet... po kilku latach
Slavekx jest offline  
Stary 26.04.2005, 09:18   #3535
wonderes
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika wonderes
 
Data rejestracji: 08.09.2001
Lokalizacja: Białystok
Posty: 87
wonderes zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cool

Cytat:
Napisany przez dk75
/.../Jak masz dobre sprawdzone płytki to daruj sobie wogóle sprawdzanie, a jeśli koniecznie chcesz to nie wcześniej niż pół godziny po nagraniu.
Że niby phtalocyanina musi przeschnąć, albo ochłodzic się??
__________________
WONDERES
wonderes jest offline  
Stary 26.04.2005, 15:17   #3536
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem. Tak słyszałem.
A na sobie spraktykowałem, że weryfikacja zaraz po nagraniu pokazała "alles gut" a następnego dnia błędy przy kopiowaniu i czerwone pola w Nero CD-DVD Speed przy skanowaniu nośnika.

Czyli, jeśli podczas samego nagrywania program nie przerwie nagrywania z komunikatem "błąd nagrywania" to weryfikacja tuż po nim nie wykaże żadnych błędów.
Tylko tyle... a raczej aż tyle.

Być może w przypadku plików (bo to był film) weryfikacja coś daje, ale też się nie spotkałem, żeby mi jakaś płytka weryfikacji nie przeszła - jak jeszcze sprawdzałem.
A że na badziewiach nie nagrywam, więc i moje doświadczenia są żadne - oprócz tego jednego i głosów na necie o "krystalizacji" w 15-30min po zapisie.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 26.04.2005, 16:26   #3537
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
może VS0B i 8x
Identyczna płyta, 8x na Ltn VSOB (abs) w Elby's CloneDvd2:









Cytat:
Napisany przez pawelblu
W kprobe mam tragiczne wyniki, ale chodzi nawet ładnie na odtwarzaczach ...
w sumie ww. płyta hula w moim wybrednym psonicu rv32

zatem pytanie moje takie - co ma wynik z kprobe do odczytu (lub nie) przez stacjonarki?
__________________
dopiero się uczę...
b2 jest offline  
Stary 26.04.2005, 22:58   #3538
gloock
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Posty: 8
gloock w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zniszczone verbatimy

Witam,Wlasnie sobie nagrywalem na verbatimkach dvd-r 8* i uwalilem pierw jedną płytke,potem drugą.Kiedyś już miałem takie przypadki ale to co ktoraś plytka ,a nie pod rząd.Widac na plytce po nagraniu obszary o innym odcieniu, no i po wlozeniu do dvd czy to stacjonarnego czy w kompie zwisy i bledy.Przeczytalem wasze posty i wydaje mi sie ,że pracujący w tle muł-ek chyba dał rade clonowi a ciągnie w tej chwili ok.60 kilo.Mam liteonka 812 ,nagrywalem na verbatimie filmik ,ktory ok pół roku temu nagrywalem na platinum 8* byl ok. Ja go wtedy obejrzalem i polowe rodziny bez zwisów, a dziś od ok 45 minuty byk na byku bykiem pogania.Tak wiec cuś musi być z tymi aplikacjami pracującymi w tle w czasie nagrywania jak i z krótkim życiem niektorych nośnikow. sto lat drogie płyteczki,sto lat .....czego wam i sobie życzę Pozdrawiam gloock
gloock jest offline  
Stary 26.04.2005, 23:01   #3539
ghoes
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.07.2004
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 5
ghoes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wykonałem dziś kolejny test kprobe na dysku wielokrotnego zapisu (x4)... od 30% zaczęly się errory. Odtwarzacz stacjonarny czyta film bez zakłóceń... Dochodzę do wniosku, że testery płyt są niemiarodajne i jedyne co robią to tylko skracają żywotność nagrywarki... na sam wynik testu wpływa zbyt wiele czynników. Sterowniki, omijacze zabezpieczeń i wiele wiele innych. Dla filmu najlepszym testem jest odtworzenie dysku w starym stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Test jest jasny, prosty i zrozumiały. I to tyle.
ghoes jest offline  
Stary 26.04.2005, 23:02   #3540
gloock
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Posty: 8
gloock w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki

Aha dzieki wszystkim za pouczająca lekture zawartą w waszych postach
gloock jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.