Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2005, 17:46   #4246
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
No wiec jakie wytlumaczenie tych roznic zaproponujesz dla tych przykladow. Chodzi o gigantyczna roznice PxScan i Nero oraz o dosc znaczne roznice w scanach Nero. Na pewno wytlumaczenie bedzie rownie ekscytujace co zwykle
Zawsze podkreślam. Można porównywać tylko i wyłącznie te testy, które zostały zrobione w jednakowych warunkach i przetestowanych na tych samych programach.
Podobna dyskusja była z Kolegą przy testach na KProbe.
na Forum.
Zrobiłem testy na kolejnych wersjach...xx (skany na Forum) i nie było różnic.
Różnice między PxScanem a Nero to zrozumiałe. To inne oprogramowanie.
Osobiście na Forum ja i Koledzy porównywali wyniki nagranych płytek w Kprobe i Nero Disc Quality. Wyniki zaskakująco podobne.
Wytłumaczenie może być tylko jedno. Inny algorytm przetwarzania danych i stąd tak różne wyniki.
A różnic w skanach Nero nie ma.
Dlaczego u Kolegi są. Nie będę wsadzał kija w mrowisko.
Była dyskusja na temat temperatury. Dostałem cięgie

A po roku BenQ 1640 wprowadza technologię Dual Cooling System (DCS).
Ale wówczas to był wymysł szatana.

Dlatego nie będę tłumaczył dalej dlaczego są różnice.... a może... należy zajrzeć do komputera, oprogramowania, zasilacza, obudowy, sposobu montażu napędów itp.
Ja nie mam takich problemów a moje wyniki są powtarzalne.
Pytanie czy Kolega stosuje UPS a jeżeli tak to jakiej firmy ?
Czas na testy zamontowanych podzespołów bo tam tkwi całe zło.
A może jeszcze podkręcane ?


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 05.07.2005 o godz. 17:54
slawekj jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.07.2005, 18:09   #4247
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Zawsze podkreślam. Można porównywać tylko i wyłącznie te testy, które zostały zrobione w jednakowych warunkach i przetestowanych na tych samych programach.
Warunki byly podobne. Jezeli diagnozy 2 programow sie roznia to oczywiste jest to ze jeden jest blizej prawdy niz drugi, lub prawda jest idealnie posrodku, ale to niezbyt dobrze swiadczyloby o tworcach obu programow.
Cytat:
Napisany przez slawekj
A może jeszcze podkręcane ?
Co najwyzej powkrecane. Myslisz ze jak wszystko poodkrecam to Nero bedzie pokazywalo te same wyniki przy kolejnych scanach ??
Ale skoro w jednym programie plytka miesci sie w standardach a w drugim nie, to jeden z nich musi przeklamywac. Skoro test w Nero na Benq pokazuje inny wynik niz KProbe na LiteOnie to jeden musi przeklamywac ( podany wyzej link). Skoro test w Nero na Benq pokazuje inny wynik niz PxScan na Plexie to jeden musi przeklamywac.
Za to jak widac w przytoczonym wyzej linku, wyniki Kprobe i PxScan/Plextools mniej wiecej sie pokrywaja, natomiast te z Nero na Benq sa zupelnie inne.
Cytat:
Napisany przez slawekj
Dlatego nie będę tłumaczył dalej dlaczego są różnice.... a może... należy zajrzeć do komputera, oprogramowania, zasilacza, obudowy, sposobu montażu napędów itp.
Niestety Nero CD Speed w przeciwienstwie do PxScana nie jest OpenSource ... Z reszta jest wszystko w porzadku.
Cytat:
Napisany przez slawekj
Czas na testy zamontowanych podzespołów bo tam tkwi całe zło.
Myslisz ze jak kupie wszystkie podzespoly Benq to bede mogl cieszyc sie powtarzalnymi wykresami ??
Cytat:
Napisany przez slawekj
Ja nie mam takich problemów a moje wyniki są powtarzalne.
Jest taka zasada w matematyce - nie wolno udowodniac tezy za pomoca przykladow, natomiast jeden kontrprzyklad wystarczy do podwazenia tezy. Teza Nero CDSpeed daje powtarzalne wyniki ma juz bardzo duzo kontrprzykladow... nie wiem juz czy nie wiecej niz przykladow potwierdzajacych te teze...
Warunki testowania byly nierozroznialne.
Cytat:
Napisany przez slawekj
A różnic w skanach Nero nie ma.
1.) Dowod przez przyklad to nie dowod.
2.) Skad bierze sie w takim razie masa kontrprzykladow.
Cytat:
Napisany przez slawekj
Pytanie czy Kolega stosuje UPS a jeżeli tak to jakiej firmy ?
O widze jeszcze dopisek o UPSie. To znaczy ze jak nie mam UPSa to nici z testowania ?? Jestes w stanie obronic te teze ?? Jezeli tak to jest ona dosc rewolucyjna.
pawelblu jest offline  
Stary 05.07.2005, 18:19   #4248
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak zawsze.... ja używam skrótów a inni piszą o drucikach.. a Kolega wyjeżdza z przykręcaniem i podzespołami BenQ.
To jest właśnie ten przysłowiowy kij albo nożyce.

Co bym nie napisał, zawsze będzie na nie. I pewnie już tak pozostanie.
Ale w przeciwieństwie do Innych ja nie mam problemów a moje skany są powtarzalne.

Widać ktoś znas się myli albo..... ma szczęście.

Dopisek o UPS to następny mój skrót. A co i jak pracuje z i bez UPS warto

slawekj jest offline  
Stary 05.07.2005, 18:23   #4249
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Jak zawsze.... ja używam skrótów a inni piszą o drucikach.. a Kolega wyjeżdza z przykręcaniem i podzespołami BenQ.
To jest właśnie ten przysłowiowy kij albo nożyce.

Co bym nie napisał, zawsze będzie na nie. I pewnie już tak pozostanie.
Ale w przeciwieństwie do Innych ja nie mam problemów a moje skany są powtarzalne.

Widać ktoś znas się myli albo..... ma szczęście.

Dopisek o UPS to następny mój skrót. A co i jak pracuje z i bez UPS warto

Prosze o konrety i argumenty, a nie jak zwykle jakies niedopowiedzenia, glupie przyslowia i powiedzonka i zgrywanie meczennika.

Postawiony problem jest taki:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=4238

Wiecej opisalem tu:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=47793

W odpowiedzi jedynie lament i uniki (powtorka z dyskusji o Qscanie) - taka jest odpowiedz ??

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 05.07.2005 o godz. 18:27
pawelblu jest offline  
Stary 05.07.2005, 18:38   #4250
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tak Kolega ma rację.
Już kiedyś napisałem ze nie czuję się męczennikiem.
Kij wsadziłem.
To nie ja mam problemy z wynikami tylko Kolega. Czas na rzetelną ocenę swoich wyników pracy i stanowiska pomiarowego.
Skoro mogą być powtarzalne a nie są to nalęży szukać przyczyn u siebie bo to Kolega ma problem. A przyczyn może być dziesiątki.

slawekj jest offline  
Stary 05.07.2005, 18:45   #4251
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Tak Kolega ma rację.
Już kiedyś napisałem ze nie czuję się męczennikiem.
Kij wsadziłem.
To nie ja mam problemy z wynikami tylko Kolega. Czas na rzetelną ocenę swoich wyników pracy i stanowiska pomiarowego.
Skoro mogą być powtarzalne a nie są to nalęży szukać przyczyn u siebie bo to Kolega ma problem. A przyczyn może być dziesiątki.

Slucham wiec dziesiatkow przyczyn dlaczego test nero nie jest powtarzalny i czesto nie pokrywa sie z zadnym innym, natomiast PxScan i o dziwo Kprobe (nie zupelnie, ale troche czesciej niz nero) sa powtarzalne i nawzajem daja podobna diagnoze.

Jak zwykle prosze KONKRETY a nie ZWODZENIE chodliwymi powiedzonkami.
pawelblu jest offline  
Stary 05.07.2005, 18:53   #4252
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Szanuję Kolegę....
Kończe dyskusje bo do niczego nie prowadzi a problem pozostał.
Już taki jestem i dalej będę używał skrótów. Wszystko napisałem. Reszta należy do Kolegi.
Czekam na powtarzalne wykresy... i emocje. U kolegi widać na wykresie cały czas rosną.
Ja mam stabilne i równomierny Jitter.

slawekj jest offline  
Stary 05.07.2005, 19:13   #4253
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Esperanza +R 4x koperta MM 1,59

Qscan 4x :



Palona plikiem nero :



Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
NOSNIKI DVD-R/+R-espera-rx4.jpg  
Dołączone obrazki
NOSNIKI DVD-R/+R-espera-rx4qs.jpg 

Ostatnio zmieniany przez melag : 05.07.2005 o godz. 19:17
melag jest offline  
Stary 05.07.2005, 19:18   #4254
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Szanuję Kolegę....
Kończe dyskusje bo do niczego nie prowadzi a problem pozostał.
Już taki jestem i dalej będę używał skrótów. Wszystko napisałem. Reszta należy do Kolegi.
Czekam na powtarzalne wykresy... i emocje. U kolegi widać na wykresie cały czas rosną.
Ja mam stabilne i równomierny Jitter.

To sa te dziesiatki przyczyn czy konkrety ??

Bo wyglada mi to znowu na bajki i offtop...

I znowu na przedstawiane argumenty i problemy odpowiadasz w stylu:

'Kończe dyskusje bo do niczego nie prowadzi a problem pozostał.'

A z Twojej strony polegala ona jedynie na laniu wody.

Co do emocji to wykresy nie sa warte angazowania moich emocji bo za bardzo sobie je cenie

Zreszta zawsze bylem zdania ze do wykresow trzeba podchodzic z duzym dystansem (chyba nie musze o tym przypominac), wiec strzal w emocje jest tu chyba chybiony. Ja mam do wyresow bardzo luzny, zdystansowany stosunek, co pozwala mi na ich analize bez zadnego zaangazowania emocjonalnego. Za to bedac wykresomaniakiem, pewnie probowalbym sobie tlumaczyc ich slusznosc bez wzgledu na to jak bardzo wynik odbiega od rzeczywistosci i innych wynikow. I pewnie bym sie w to chocby podswiadomie zaangazowal emocjonalnie. Na szczescie roznica w nero kompletnie mnie nie razi, bo nie przywiazuje do tego programu zbyt duzej wagi, za to dziwi mnie jak ktos na podstawie pojedynczego wykresu Nero (lub co smiesniejsze Qscana, ktory z rzeczywistoscia pokrywa sie nadwyraz RZADKO) ocena partie plyt lub nawet cala marke. Mniej wiecej takie jest przeslanie dziesiejszego kazania.

Rozbierznosci wynikow zostaly po raz kolejny pokazane i tyle na podstawie tej dyskusji mozna powiedziec.
pawelblu jest offline  
Stary 05.07.2005, 19:29   #4255
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
To sa te dziesiatki przyczyn czy konkrety ??
Rozbierznosci wynikow zostaly po raz kolejny pokazane i tyle na podstawie tej dyskusji mozna powiedziec.
Następny skrót...
Skoro są powtarzalne u mnie a u Kolegi nie to wniosek jest jeden.
Powtarzalność wyników świadczy o jakości konfiguracji sprzętowo - programowej.
A że jest to możliwe moje porównania.

To są konkrety.
Kolega powinien swój problem rozwiązać a nie zwalać na niedoskonałość Nero bo ten problem nie istnieje.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 05.07.2005 o godz. 19:34
slawekj jest offline  
Stary 05.07.2005, 19:42   #4256
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Następny skrót...
Skoro są powtarzalne u mnie a u Kolegi nie to wniosek jest jeden.
Powtarzalność wyników świadczy o jakości konfiguracji sprzętowo - programowej.
A że jest to możliwe moje porównania.

To są konkrety.
Kolega powinien swój problem rozwiązać a nie zwalać na niedoskonałość Nero bo ten problem nie istnieje.



O prosze ... to w takim razie idac tym tokiem rozumowania (moim zdaniem wyjatkowo blednym) PxScan jest super swietnym programem skoro dziala poprawnie i produkuje powtarzalne wykresy na niepoprawnych konfiguracjach sprzetowych (w ktorych nie radzi sobie Nero).

Tu wiec moje pytanie:
- Czy jest jakis program do mierzenia jakości konfiguracji sprzętowo - programowej ??

I juz wyobrazam sobie odpowiedz:
- Tak. Nero CDSpeed.

Oczywiscie bledne dzialanie Qscana rowniez wynika z niskiej jakości konfiguracji sprzętowo - programowej ??

Slawek sam przyznaj, czy te teorie nie sa na tyle naciagane zeby byc smiesznymi ??

(PS. Nie musisz zbyt szybko odpowiadac bo pojawie sie tu najwczesniej o 22.00 jak skoncze grac w wolfa z chlopakami).
pawelblu jest offline  
Stary 05.07.2005, 19:56   #4257
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
... Co robimy z płytką przed nagraniem i testowaniem. ( nie chodzi mi o sprawdzanie błędów TE/FE) ?

Ja wiem, wiem, wiem
Odpowiadam:
Czyścimy ją przy użyciu sprężonego powietrza !!!
Prośba do Kolegi o ocenę odpowiedzi
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 05.07.2005, 20:31   #4258
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez karel48
Ja wiem, wiem, wiem
Odpowiadam:
Czyścimy ją przy użyciu sprężonego powietrza !!!
Prośba do Kolegi o ocenę odpowiedzi
Wygrales 100 litrow powietrza gotowego do sprezenia
pawelblu jest offline  
Stary 05.07.2005, 20:32   #4259
MZiol
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MZiol
 
Data rejestracji: 18.11.2004
Posty: 219
MZiol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Bartek1989

" EDIT:
Nowa wersja mojego biosu - lekko poprawiona np. płyty z podkładem MBI mają zmienioną strategię zapisu "

wiem że pomyślisz że marudze ale prosze powiedz mi na jaką zmieniłeś strategię dla tych płyt

i czy pisząc o zmianie strategii masz na myśli zmiane prędkości jej nagrywania czy tak jak ja to rozumuje: np.
MBI na MCC - czyli że nagrywarka będzie myślała że pali płytkę na podkładzie MCC
__________________
BenQ DW1640
MZiol jest offline  
Stary 05.07.2005, 21:07   #4260
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MZiol
@Bartek1989

" EDIT:
Nowa wersja mojego biosu - lekko poprawiona np. płyty z podkładem MBI mają zmienioną strategię zapisu "

wiem że pomyślisz że marudze ale prosze powiedz mi na jaką zmieniłeś strategię dla tych płyt

i czy pisząc o zmianie strategii masz na myśli zmiane prędkości jej nagrywania czy tak jak ja to rozumuje: np.
MBI na MCC - czyli że nagrywarka będzie myślała że pali płytkę na podkładzie MCC
Nie no... nie moge...

Czy tak trudno wgrac ten ******ony fw i sprawdzic jak bedzie nagrywal na nim palnik

Przymierzasz sie do tego od 2 dni, co chwile zadajesz inne pytanie, a na koniec i tak go nie wgrasz :\

Nie boj sie

Nic Ci sie nie stanie jak sprawdzisz go osobiscie
__________________

Boger jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.