Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.09.2003, 15:21   #1
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
NOSNIKI DVD-R/+R

Płyta MMORE DVD-R 4,7 GB

Dane z Nero CD Speed

Manufacturer : Maxell
Code : MXL RG01
Disc Type : DVD-R
Usage : General
Recording Layer : -
Recording Speed : 1 X - 2 X
Capacity : 4.38 GB
4706076672 Bytes

Pudełko : zwykły box
cena : 8,99 zł (Media Markt Breslau)
wygląd : z wierzchu srebrna, błyszcząca, napis MMORE, DVD itp.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2003, 15:49   #2
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chce zakladac nowego Topicu, dlatego skorzystam z Twojego - Jabba, mam nadzieje ze sie nie obrazisz...

Czy ktos z Was moze wie, jaka jest srednia dlugosc zywota nosnikow DVD+R ?? Zakladajac ze jest to nosnik markowy, np. TDK,Verbatim; wypalony jest na nim film na porzadnej wypalarce, i oczywiscie odpowiednio przechowywany, ile lat moge byc spokojny o ten produkt ??

Pozdrawiam, Rafal.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 24.09.2003, 18:04   #3
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Nie chce zakladac nowego Topicu, dlatego skorzystam z Twojego - Jabba, mam nadzieje ze sie nie obrazisz...

Czy ktos z Was moze wie, jaka jest srednia dlugosc zywota nosnikow DVD+R ?? Zakladajac ze jest to nosnik markowy, np. TDK,Verbatim; wypalony jest na nim film na porzadnej wypalarce, i oczywiscie odpowiednio przechowywany, ile lat moge byc spokojny o ten produkt ??

Pozdrawiam, Rafal.
Się nie obraże, wprost przeciwnie - cieszę się !

To pytanie Rafale fido2001 też mnie męczy. Jak długo to wytrzyma. Mam nadzieje,że kilka (nascie) latek - może wtedy będą nowe lepsze nosniki i trwalsze ?

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 24.09.2003, 20:46   #4
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pisze, poniewaz WSZYSTKIE plytki Esperanza i Princo jakie mialem nagrane ( okolo 30sztuk ), powoli przestaja sie czytac...tak, tak, dokladnie, czerwone kwadraciki w Nero CD DVD Speed, i zaciecia w stacjonarnym odtwarzaczu... Plytki firmowe, tzn. Verb. TDK, jak najbardziej - bez problemow... Ale mam teraz straszna handre, bo wlozylem w te filmy kilka miesiecy pracy, poszukiwan po wypozyczalniach, niezliczone godziny pracy CCE, itd..... :-(

Pozdrawiam....

PS. Od dzisiaj nie uzywam nic innego jak TDK lub Verbatim - DVD + R
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 24.09.2003, 21:09   #5
waszq/pl/
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Chełm
Posty: 96
waszq/pl/ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Pisze, poniewaz WSZYSTKIE plytki Esperanza i Princo jakie mialem nagrane ( okolo 30sztuk ), powoli przestaja sie czytac...
Oj...Fido nie psuj nam.(mi) humoru sam mam troche tych nosnikow i zal by bylo zeby tyle godzin pracy poszlo sie ...... .
waszq/pl/ jest offline  
Stary 24.09.2003, 21:18   #6
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kurcze, wlasnie sprawdzam, i okazuje sie, ze plytki ktore nagralem do 3 miesiecy wstecz, jako tako sie czytaja..... Zabieram sie czym predzej za przenoszenie tego na Verbatimy DVD-R 2x , bo tylko takie teraz mam..... Co ciekawe, wszystkie plytki zaraz po nagraniu ( LG 4020B ) ogladane byly, i nie zanotowano zadnych bledow..... Widac, zle im sluzy czas.....
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 24.09.2003, 21:26   #7
waszq/pl/
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Lokalizacja: Chełm
Posty: 96
waszq/pl/ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Kurcze, wlasnie sprawdzam, i okazuje sie, ze plytki ktore nagralem do 3 miesiecy wstecz, jako tako sie czytaja..... Zabieram sie czym predzej za przenoszenie tego na Verbatimy DVD-R 2x , bo tylko takie teraz mam..... Co ciekawe, wszystkie plytki zaraz po nagraniu ( LG 4020B ) ogladane byly, i nie zanotowano zadnych bledow..... Widac, zle im sluzy czas.....
Tak jak wszystkim ...
waszq/pl/ jest offline  
Stary 24.09.2003, 23:12   #8
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Czy ktos z Was moze wie, jaka jest srednia dlugosc zywota nosnikow DVD+R ?? Zakladajac ze jest to nosnik markowy, np. TDK,Verbatim; wypalony jest na nim film na porzadnej wypalarce, i oczywiscie odpowiednio przechowywany, ile lat moge byc spokojny o ten produkt ??
hehe Fido, Twoje pytanie wywołało ciarki co u niektórych, a myślę że odpowiedź na nie może spowodawać nawet drgawki

Jak zwykle możemy już czegoś wiecej dowiedzieć się u naszych zachodnich "kopierów", na końcu podałem linka do wątku z doom9.

W skrócie: prawda jest taka, że nikt nie ma pojecia ile mogą "przetrwać" nośniki nawet najporządniejszych marek (oczywiście mówię tu o nośnikach, których obecnie cena kształtuje sie w granicach od 9-10zł / szt. i w górę, poniżej nie ma wogóle o czym mówić). Co z tego, że taki np. Verbatim chwali sie (nawet pisze na opakowaniach - taka niepisana gwarancja dożywotnia), że jego płytki przezyją 100 lat.
Narazie nikt nie jest w stanie tego udowodnić, z wiadomych powodów. A jak zaczną padać po 10 czy 20 latach to co? Verbatim przyśle Ci gratis nowe, abyś mógł sobie zrobić backup'y?
hehe,
Niektórzy wpadają na obsesyjne już pomysły przechowywania płytek w jakić opakowaniach próżniowych, w ciemnych pomieszczeniach. No nieźle, gościu z linka na dole, zasugerował aby swój zbiór filmów zakopać w próżniowej walizce 50 stóp pod ziemią w ogródku, hehe, żartowniś. Ale dalej zaraz wspomniał, pytając jaką wartość i znaczenie będą miały te płytki za 5, a niech będzie nawet za 10 lat?
Pewnie taką samą jaką mają teraz nasze pierwsze kasety VHS
I pewnie ma racje.
Reasumując, myśle że płytki porządnych firm (TDK, Verbatim itd.) powinny spokojnie przetrwać kilkanaście lat a moze wiecej - pozyjemy zobaczymy, w przypadku zauważenia kłopotów z ich odtwarzaniem, nie pozostaje nic innego jak backup na nowy nośnik.

Wiecej na ten temat tutaj: how long DVD-R disks live? (1/2 or 100 years)
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 25.09.2003, 12:31   #9
arik24
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Posty: 18
arik24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wlasnie przynioslem kilka gier nagranych na Esperanzach oraz Division. Plytki byly wypalane ponad rok temu i nadal chodza idealnie na PS2. Z odczytem w nagrywarce tez nie bylo problemu.
Co do jakosci firmy Verbatim przekonany jestem juz od dawna bo po dzien dzisiejszy mam plytki nagrane na mojej pierwszej nagrywarce CD, bylo to 8 lat temu. Natomiast dane ktore mialem nagrane na BTC (juz od kilku lat nie kupuje tego badziewia) musialem zgrywac na nowo juz po roku.


Arik
arik24 jest offline  
Stary 25.09.2003, 14:04   #10
ErCoDeZz
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 36
ErCoDeZz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Pisze, poniewaz WSZYSTKIE plytki Esperanza i Princo jakie mialem nagrane ( okolo 30sztuk ), powoli przestaja sie czytac...
A z jaka predkoscia paliles te filmy? Slyszalem ze filmy bezpiecznie jest palic x1, bo inaczej czesc odtwarzaczy czyta, a czesc nie.
ErCoDeZz jest offline  
Stary 25.09.2003, 14:21   #11
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
no niestety ale

tak jest stara indianska prawda,co tanie to do d..y .

jak pisalem ze sie do niczego nie nadaja ,to kolega Rafal je zachwalal, ze mu sie dobrze pala na LG, jak zmienil palnik na plextorka to sie przyznaje za plytki padaczka .

Przynajmniej dobrze ze sie przyznal to inni juz tego bledu moze nie popelnia i beda kupowac te lepsze ( + )
__________________
zorg jest offline  
Stary 25.09.2003, 14:53   #12
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Esperazny naprwawde dobrze mi sie palily na LG, ani jednej nie zmarnowalem; a ze padaja, to trafilem dopiero teraz, kiedy czlowiek ktoremu sprzedalem LG pozyczyl sie kilka plyt z mojej bibkioteki zeby skopiowac, i (...), probowalem czytac na Toshibie 1712, moim nowym Plextorku i jeszcze Pioneerku A05, ale niestety, filmy sa do kosza, wszystkie zaczynaja sie kwasic pod sam koniec, tak jakby ostatnie 300/400 MB na plycie bylo padniete... Teraz porownujac posty na naszym forum jak i na doom9, zaczynam sie zastanawiac, czy to aby na pewno wina Esperanz, a moze LG ??!! A moze to byl duet do ****, w kazdym badz razie, mam dosc ryzykowania w tym temacie, i nie chce zeby znow moj horror wrocil Teraz tylko firmowe plytki....

Pozdrawiam. Rafal.
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 25.09.2003, 15:16   #13
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
bo to tak jest

ze LG robi dobre rzeczy takie jak to.
http://www.lgappliances.com/images/pdfs/LRSPC2661T.pdf
i to
http://www.lgappliances.com/laund1.shtml#

ale spawreczek to bym nie kupowal ! bo sa firmy ktore juz sobie wyrobily renome.
btw. czekam na produkt yamahy dvd+rw jestem ciekaw co to bedzie
__________________
zorg jest offline  
Stary 25.09.2003, 16:08   #14
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moze faktycznie cos z tym LG jest nie tak... Jak patrze na dane jakie sa zapisane w ATIPie, i widze jak precyzyjnie sa podawane wartosci mocy lasera i innych ustrojstw, to zaczynam miec duzo watpliwosci w pewnych kwestiach... Przynajmniej w biosie w wersji 1.01 do mojego Plextorka znajduja sie kody Verbatimkow i TDK jakie posiadam, wiec o odpowiednia strategie zapisu juz sie nie boje
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 25.09.2003, 23:52   #15
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam nagrywarke dvd od m-ca i nie moge sie wypowiedziec odnosnie wlasnych doswiadczen odnosnie trwalosci nosnikow dvd ale z wypowiedzi z innych forum nasuwa sie jeden wniosek: brak problemow z markowymi płytkami Sony, Verbatim, TDK przynajmniej po roku od nagrania za to własnie z tanszymi nosnikami sa...

Na marginesie dodam, ze mam wybredny odtwarzacz stacjonarny, ktory z płytek Esperanza x1 x4, Akoss x1, Emtec, Memorex, Sigma, Datex, Verbatim x2 nie zaciął się jeszcze nigdy tylko na tych ostatnich ... i tez przerzucam wszystko na Verbatimy
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 19:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 22:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 17:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 15:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 16:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.