Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.06.2005, 12:01   #4081
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Elias
Swoją drogą na naośniku masz numer, ale nie ten wydrukowany, tylko taki słabo widoczny będący już na warstwach nośnika. Po tym i tym drukowanym numerzse fabryki rozpoznają z jakiej był partii, na której linii produkowany ip. informacje (tyle się kiedyś dowiedziałem od p. Adama z Esperanzy)
Nośniki są zapakowane fabrycznie. Informacja taka powinna być podana na opakowaniu.
Cytat:
Napisany przez Elias
Nie wiem dokładnie jak kontrolują jakość Polscy dystrybutorzy, pytałem jednego i mi odpowiedział, że mają w firmie około 15 modeli nagrywarek, i na każdej nagrywają po 100 losowo wybranych z dostawy nośników, a później sprawdzją je pod kontem tego jak się czytają w kompach i w stacjonarkach (też około 15 różnych modeli odtwarzaczy)
To wiele wyjaśnia....
Ale parametrem jakości płyty nie jest to czy jest czytana po nagraniu.
Jakość płyt i strategia jest ściśle określona i zatwierdzona.
Normy obowiązują każdego producenta i muszą być zgodne z normami zatwierdzonymi przez ECMA.
A więc nagrywanie i sprawdzanie na odczyt nie jest żadną kontrolą jakości.
Jakość płyt to ponad 100 parametrów, które mażna sprawdzić tylko laboratoryjnie.

Następne pytanie jak są transportowane nośniki od producenta do kraju i jakie są warunki magazynowania ?


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 14.06.2005 o godz. 12:38
slawekj jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.06.2005, 12:04   #4082
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Elias
Niestety jak pisałem my nośników pod własną marką nie produkujemy więc nie interesowałem się tym tematem.
Myślę że Paweł może Ci na to pytanie odpowiedzieć, bo organizował dostawy dla Piotra.
Zostal Pan juz zdekonspirowany, wiec nie ma sensu dalej sciemniac. Ja moge powiedziec tylko tyle ze nie jestem osoba do ktorej bylo kierowane pytanie "Czy Wielcy przedstawiciele mają w kraju swoje laboratoria..." to bylo pytanie zapewne skierowane glownie do Pana reprezentujacego Esperanze i do Platinum Polska.

Jezeli to pytanie bylo do mnie (wlasciwie to do Piotra) to jestem pewien ze takiego labolatorium Piotr nie ma, bo niby za co mialby je utrzymac. Ogolnie jak przychodza plyty nowe, bedace debiutantami na rynku to dostaje ich kilka do ponagrywania i sprawdzenia (czesc z nich sprzedaje innym, troche z nich rozdaje zeby inni sprawdzili i ustosunkowali sie do produktu - m.in. przed sprowadzeniem Speedow z MBI wyslalem kilka plytek do Kowanskiego), ale to oczywiscie nie jest w zadnym razie 'labolatorium'.
pawelblu jest offline  
Stary 14.06.2005, 12:53   #4083
Elias
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Posty: 85
Elias zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Nośniki są zapakowane fabrycznie. Informacja taka powinna być podana na opakowaniu.

To wiele wyjaśnia....
Ale parametrem jakości płyty nie jest to czy jest czytana po nagraniu.
Jakość płyt i strategia jest ściśle określona i zatwierdzona.
Normy obowiązują każdego producenta i muszą być zgodne z normami zatwierdzonymi przez ECMA.
A więc nagrywanie i sprawdzanie na odczyt nie jest żadną kontrolą jakości.
Jakość płyt to ponad 100 parametrów, które mażna sprawdzić tylko laboratoryjnie.

Następne pytanie jak są transportowane nośniki od producenta do kraju i jakie są warunki magazynowania ?


Dziwi mnie to, że piszesz jak byś miał pretensję o to że np. ja nie mam laboratorium i że kupująć w TDK, lub w Esperanzie czegoś tam nie wiem.
Jak pisałem, ja nośników nie produkuję tylko kupuję od producentów ( lub pseudo-producentów) i nie mnie osądzać ich procedury testowe.
Prawdopodobnie cześć producentów ( o ile nie wszyscy) stosuje te procedury testowe, tylko mniej lub bardziej przymyka oko na wyniki tych testów.

A nośniki są przechowywane w fabrycznych kartonach jak u wszystkich którzy nimi handlują. Nie jest również tajemnicą żenikt już w Polsce nie sprowadza inaczej, jak w kontenerach drogą morską, lub na kołach (jeśli to np. Verbatim, ale do nich towar płynie do niemiec i później dopiero jedzie dalej)
Elias jest offline  
Stary 14.06.2005, 12:59   #4084
Elias
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Posty: 85
Elias zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu

Jezeli to pytanie bylo do mnie (wlasciwie to do Piotra) to jestem pewien ze takiego labolatorium Piotr nie ma, bo niby za co mialby je utrzymac. Ogolnie jak przychodza plyty nowe, bedace debiutantami na rynku to dostaje ich kilka do ponagrywania i sprawdzenia (czesc z nich sprzedaje innym, troche z nich rozdaje zeby inni sprawdzili i ustosunkowali sie do produktu - m.in. przed sprowadzeniem Speedow z MBI wyslalem kilka plytek do Kowanskiego), ale to oczywiscie nie jest w zadnym razie 'labolatorium'.

Po pierwsze, to nikt nie został zdekonspirowany.

A po drugie, to sam pisałeś, że załatwiałeś dla Piotra dwie dostawy, więc powinieneś takie rzeczy wiedzieć, jak są testowane, bo chyba nie udało Ci się tak przypadkiem trafić na takie "rewelacyjne" produkty.
Ja nośników w fabrykach nie kupuję, więc nie interesuje mnie to, a od sprzedawcy w sklepie różni mnie tylko skala sprzedaży, więc nie mogę( według Ciebie) takich rzeczy wiedzieć.
Elias jest offline  
Stary 14.06.2005, 13:02   #4085
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
wiesz co to edit? czy nie za bardzo? jesli nie wiesz to sie dowiedz a jesli wiesz to uzywaj!
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline  
Stary 14.06.2005, 13:11   #4086
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
wiesz co to edit? czy nie za bardzo? jesli nie wiesz to sie dowiedz a jesli wiesz to uzywaj!
i tu masz moje poparcie

P.S. nie zaparcie
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 14.06.2005, 13:21   #4087
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Elias
Dziwi mnie to, że piszesz jak byś miał pretensję o to że np. ja nie mam laboratorium i że kupująć w TDK, lub w Esperanzie czegoś tam nie wiem.
Jak pisałem, ja nośników nie produkuję tylko kupuję od producentów ( lub pseudo-producentów) i nie mnie osądzać ich procedury testowe.
Prawdopodobnie cześć producentów ( o ile nie wszyscy) stosuje te procedury testowe, tylko mniej lub bardziej przymyka oko na wyniki tych testów.

A nośniki są przechowywane w fabrycznych kartonach jak u wszystkich którzy nimi handlują. Nie jest również tajemnicą żenikt już w Polsce nie sprowadza inaczej, jak w kontenerach drogą morską, lub na kołach (jeśli to np. Verbatim, ale do nich towar płynie do niemiec i później dopiero jedzie dalej)
To nie są żadne pretensje.
Z Twoich wypowiedzi jasno wynika jaki jest poziom wiedzy na temat prawidłowego handlu i konkurencji nie tylko Twojej osoby ale również kreatywnych przedstawicieli i handlowców.

Co do transportu i warunków magazynowania moje pytanie nie jest przypadkowe.
Optymalne warunki utrzymania jakości nośników to 25 oC i względna wilgotność 55%. Dopuszcza się -/+ zmienne parametry lecz jakość produktu wówczas odbiega od optymalnej.

Sprowadzanie kontenerami lub transportem kołowym odbiega od dopuszcalnych parametrów.
Stąd taka różna jakość nośników nawet z jednej dostawy.

Na zakończenie. Pora zająć się profesjonalnie handlem.
To co jest obecnie to zabawa.
A Nam pozostaje z tych miliona śmieci w domowych warunkach wybierać nośniki które warto nagrywać.

Ot taka polska rzeczywistość.

slawekj jest offline  
Stary 14.06.2005, 13:28   #4088
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Optymalne warunki utrzymania jakości nośników to 25 oC i względna wilgotność 55%. Dopuszcza się -/+ zmienne parametry lecz jakość produktu wówczas odbiega od optymalnej.

Sprowadzanie kontenerami lub transportem kołowym odbiega od dopuszcalnych parametrów.
Stąd taka różna jakość nośników nawet z jednej dostawy.
Tu pozwole sie nie zgodzic. Chyba kazdy nosnik w dzisiejszych czasach przebywa transport droga wodna w kontenerach (azja - europa). Wyjatkiem jest tu doslownie garstka producentow w Europie ktorzy i tak jakosc maja nienajlepsza przy wyzszej niz azjaci cenie (np. fabryka w czechach o kodzie VBczyDcostam) i ruszajacy w warszawie X-Disc (choc wiem ze X-Disc bedzie mial lab, w przypadku Czechow nie wiem).
pawelblu jest offline  
Stary 14.06.2005, 14:30   #4089
Elias
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Posty: 85
Elias zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Na zakończenie. Pora zająć się profesjonalnie handlem.
To co jest obecnie to zabawa.
A Nam pozostaje z tych miliona śmieci w domowych warunkach wybierać nośniki które warto nagrywać.

Ot taka polska rzeczywistość.

A skoro już tak się wypytujemy, to skąd u Ciebie taki poziom wiedzy czysto technicznej (przydatnej tylko producentom), bo jak się domyślam musisz mieć również do czynienia z branżą( a dokładniej z produkcją)

Z tego co wiem, to w Polsce są dwie firmy produkujące CD-Ry.
Czyżby kolega z którejś z nich ??
Elias jest offline  
Stary 14.06.2005, 17:11   #4090
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dysan Printable DVD+R 8x palony 4x (muszę zmienić w omni na 8x) na 1653S

Podobają mi się te płyty
Dołączone obrazki
File Type: png Dysan.PNG (54.5 KB, 358 oglądane)
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 14.06.2005, 21:16   #4091
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a ja proponuje wsadzic plytke np.verbe do miednicy z zimna woda na 10 min i wyciagnac ja osuszyc oraz cos nagrac na niej
panowie jestem ciekaw co wtedy spece od wilgotnosci powiedza
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
Dysan Printable DVD+R 8x palony 4x (muszę zmienić w omni na 8x) na 1653S

Podobają mi się te płyty
a nie mowilem tylko taki amator jak ja moze ci doradzic zwlaszcza ze te plyty kosztuja 1.50 we wrocku

Ostatnio zmieniany przez legion : 14.06.2005 o godz. 21:22
legion jest offline  
Stary 14.06.2005, 21:52   #4092
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
a nie mowilem tylko taki amator jak ja moze ci doradzic zwlaszcza ze te plyty kosztuja 1.50 we wrocku
Hehe jaka skromność

Ja byłem zmuszony kupić za 2zł, bo w Koninie to mają albo najlepsze pod słońcem Esperanzy, Hawki albo TDK, Verbatimy w kosmicznej cenie
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 14.06.2005, 23:20   #4093
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No cóż.. tak czytam o tych Verbach, TDK, że niby jakieś firmówki...
Verba już dawno straciła przewidywalność jakości. Chyba tylko pastele jeszcze są przewidywalne z tego co tu czytam. Najdłużej z "polpularnych" (znaczy dostepnych od ręki) trzymał się Platinum +R a z lepszych to trochę wcześniej TDK+R w BOX.
Co się kupiło to RICOCHJPN i dobrze się nagrywały.
Nagle, dosłownie z dnia na dzień TDK zmienił nośniki z RICOCHJPN na "TDK" i cenę z 8PLN na 4PLN - coś mi się z cięciami budżetowymi w kontroli jakości kojarzy ;PPPp
A ostanio Platinum+R spadło bo Ricoch Japan przeniósł fabryki z Japonii do Taiwanu do Riteka - dlatego za 1,60/szt kupiłem ostatnio Soniacze. Wole już je używać do "śmieci" zamiast dotychczasowych Platinum.
A swoje rzeczy nagrywam ostatnio na Maxelkach HGX tylko trudniej je dostać. Produkcja HGX +R x4 już się chyba zakończyła bo nigdzie w europie ich nie znalazłem, tylko x8 zostały. W Merlinie za to mają je... tylko w katalogu - nie mogli mi ich sprowadzić, ale co się dziwić. Tylko katalog mogliby poprawić i już ich tam nie oferować ;PPPp
Ciekawe jak z dostepnością x8 i na jakim nośniku są - trzeba będzie zamówić coś na próbę.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline  
Stary 16.06.2005, 11:35   #4094
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
świat się chyba kończy

płyty z papieru

ed hunter jest offline  
Stary 16.06.2005, 12:31   #4095
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
świat się chyba kończy

płyty z papieru
swiat juz sie skonczy teraz zaczal sie koszmar
legion jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.