Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.09.2003, 17:02   #31
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Verbatim DVD+R 1-2,4x

Płyta Verbatim DVD+R 1-2,4x ; cake box (25 szt).

Info z DVDInfo pro :

MediaInformation
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID CMC MAG R01
Format Capacity 4096.00GB(4398.05
Free Blocks 405405696
Free Capacity 4.38GB(4.70GB)
Book Type DVD+R
Media Type DVD+R
Media Id Code Speed 2.4x 3324KBps
Available Write Descriptor CLV 2.4x 3324KBps
Data area starting sector 30000h
Data area end sector 7FFFFFFFh
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1

Dane z Nero CD Speed :
Manufacturer : CMC
Code : CMC MAG
Disc Type : DVD+R
Usage : General
Recording Layer : -
Recording Speed : 2.5 X
Capacity : 4.38 GB
4700375040 Bytes
Additional Capacity : -
Overburn Capacity : -

Cena w Delfinie (Breslau) - 9 zł

A więc niedobrze, mamy produkt CMC Magnetics...

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.09.2003, 17:19   #32
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
te płytki są do dupy - na 8 padło mi 4 zaraz na początku nagrywania. kupiłem je w IdealPC ale na szczęście zgodzili się mi je wymienić...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 27.09.2003, 17:25   #33
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
te płytki są do dupy - na 8 padło mi 4 zaraz na początku nagrywania. kupiłem je w IdealPC ale na szczęście zgodzili się mi je wymienić...
Ten Verbatim +R ? Na szczęście kupiłem tylko jedną do prób.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 27.09.2003, 17:32   #34
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
Ten Verbatim +R ? Na szczęście kupiłem tylko jedną do prób.

Jabba
tak, Verbatim x2,4 w cake-box (25 szt) - kupiłem całe pudełko
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 27.09.2003, 17:37   #35
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dysan DVD+R 1-2,4x

Płyta Dysan DVD+R 1-2,4x , z wałka

Info z DVDINFO PRO

MediaInformation
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID CMC MAG R01
Format Capacity 4096.00GB(4398.05
Free Blocks 405405696
Free Capacity 4.38GB(4.70GB)
Book Type DVD+R
Media Type DVD+R
Media Id Code Speed 2.4x 3324KBps
Available Write Descriptor CLV 2.4x 3324KBps
Data area starting sector 30000h
Data area end sector 7FFFFFFFh
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1

Info z Nero CD Speed :

Manufacturer : CMC
Code : CMC MAG
Disc Type : DVD+R
Usage : General
Recording Layer : -
Recording Speed : 2.5 X
Capacity : 4.38 GB
4700375040 Bytes
Additional Capacity : -
Overburn Capacity : -

Cena w Delfinie - 8,50 zł

CMC MAgnetics - a wiec kolejny szajs ? Jak sądzisz Cobra ?

Pozdrawiam

Jabba

P.S. a więc 18 zl na próby poszło w piach . chyba,że jakies dane zgram na tym tylko
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 27.09.2003, 18:01   #36
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
VERBATM X2- u mnie rewelacja, zadnych zaciec na moim stacjonarnym (wybrednym ) odtwarzaczu i w Nero CD-DVD Speed

Media Information
Disc Regions are 1,2,3,4,5,6,7,8
Media code/Manufacturer ID MCC00RG200
Format Type UDF 1.02
Volume Name DVD_Volume
Application id
Implementation id mkisofs
Recording Date/Time (mm/dd/yyyy) 9/20/2003 6:18:41
Format Capacity 4.36GB(4.68GB)
Free Blocks 0
Book Type DVD-R
Media Type DVD-R
Media Id Code Speed 2.0x 2770KBps
Available Write Descriptor CLV 2.0x 2770KBps
Available Write Descriptor CLV 1.0x 1385KBps
Write Strategy Speed 1.0x 1385KBps
Data area starting sector 30000h
Data area end sector 22E597h
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline  
Stary 27.09.2003, 18:31   #37
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Dysan DVD+R 1-2,4x

Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)


CMC MAgnetics - a wiec kolejny szajs ? Jak sądzisz Cobra ?

P.S. a więc 18 zl na próby poszło w piach . chyba,że jakies dane zgram na tym tylko
CMC to najgorszy szajs z tego co wiem np. część płyt Esperanza i Akoss jest na ich nośnikach - trzeba je omijać. jak widać zazwyczaj płyty z "kija" (nawet Verbatima) to zazwyczaj kaszanka.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 27.09.2003, 23:41   #38
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Re: Re: Dysan DVD+R 1-2,4x

Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
CMC to najgorszy szajs z tego co wiem np. część płyt Esperanza i Akoss jest na ich nośnikach - trzeba je omijać. jak widać zazwyczaj płyty z "kija" (nawet Verbatima) to zazwyczaj kaszanka.
To smutna prawda - wałek daje nam coraz gorsze płyty. Ostatnio okazało sie,ze normalne CDRy TDK Metallic z wałka (jasnozielony nośnik) to nie Ritek,nie TDK,nie Tayio Yuden tylko własnie jakiś tam "egzotyk". Te od Riteka były ciemnozielone.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 28.09.2003, 09:33   #39
lukas69
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Mc podl
Posty: 157
lukas69 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm zastanawiam sie nad konkluzja

wreszcie jakie nosniki sa godne polecenia ?
Mam nagrywarke dwuformatowa i nie wiem co wybrac - zastanawiam sie nad Verbatimami -R x2 ale czy nie ma nieco tanszego odpowiednika
princo x4 wydaja sie byc stosunkowo porzadne chociaz nie wytrzymuja naklejek
__________________
gdzie sens a gdzie logika ??
lukas69 jest offline  
Stary 28.09.2003, 09:34   #40
lukas69
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Mc podl
Posty: 157
lukas69 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zapomiałem coś napisać

kupiłem 50 SIGM na szpuli za 200zł
pierwsze 8 płyt to TDK pozostałe CMC MAG wiem bo sprawdzam na bierząco
co o tym sądzicie ? bo mi się rzygać chce od czegoś takiego
__________________
gdzie sens a gdzie logika ??
lukas69 jest offline  
Stary 28.09.2003, 14:26   #41
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Re: zapomiałem coś napisać

Cytat:
lukas69 napisa***322;(a)
kupiłem 50 SIGM na szpuli za 200zł
pierwsze 8 płyt to TDK pozostałe CMC MAG wiem bo sprawdzam na bierząco
co o tym sądzicie ? bo mi się rzygać chce od czegoś takiego
Niestety dochodzimy do wniosku,ze tylko Verbatim i TDK i to w pudełkach. Markowe i droższe.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 28.09.2003, 14:35   #42
lukas69
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Mc podl
Posty: 157
lukas69 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jabba

daj gg jak mozesz chce pogadac lub wyslij na lukas155@wp.pl
__________________
gdzie sens a gdzie logika ??
lukas69 jest offline  
Stary 28.09.2003, 17:30   #43
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może to będzie wyjaśnienie części problemów z płytami

Otóż też miałem , ale na szczęście na niewielkiej ilości problemy z płytami. Konkretnie nie chciały pójść w odtwarzaczu stacjonarnym - zatrzymywały się na samym początku (1 sekunda), a na innych ruszyły, ale się zacinały, a niektóre były dobrze czytane (wszystko zależało od marki odtwarzacza).

Kiedy zmieniłem nośnik (tym razem nagrywałem na sprawdzonym DVD-RW)był podobny objaw. Ale zastanawiało mnie dlaczego jak przejdę do drugiego chaptera, to film idzie bez zarzutu.

Na odpowiedź wpadłem kiedy przypadkowo włączyłem płytę z wypożyczalni - DVD stacjonarne od razu zaczęło odtwarzać film. Pomyślałem, gdzie jest menu. Okazało się, że jest, ale trzeba je było włączyć ręcznie. Sprawdziłem na Power DVD na kompie i tak samo.

Zrobiłem kopię tego filmu (bez menu bo go nie lubię) i co się okazało, miałem ten sam objaw co poprzednio. Zaintrygowany zacząłem podejrzewać pliki ifo. Po wyedytowaniu okazało się, że programy (DVD2One, DVD2DVD-R i CCE, IFOEdit przy authoringu, Pinnacle Instant Copy) tworząc nowe pliki Ifo, nie tworzą ich od samego początku, ale bazują na orginalnych. Otóż, (jak zdołałem się zorientować bo nie jestem specjalistą od ifo) znalazłem w oginalnych plikach odwołania do menu, powtórzone potem w plikach ifo w przerobionym już filmie bez menu, a przecież całkowicie już tam niepotrzebnych. Przyglądnowszy się bliżej, zorientowałem się, że w przypadku niektórych filmów pliki ifo przerobionych filmów zawierają wiele niepotrzebnych informacji z plików orginalnych. W moim konkretnym przypadku były odwołania do menu, którego nie było. Stacjonarny napęd stosując się do odwołania szkał więc menu którego nie było i się zawieszał właśnie na pierwszej sekundzie. Na innych odtwarzaczach prawdopopdobnie odwoływał się w tle bądź okresowo - stąd efekt zacinania się, a nielicznym (Pionieer), to odwoływanie się nie przeszkadzało. Tutaj mała dygresja - ostrzegam przed trzema najnowszymi modelami Pioneera. Starsze są lepsze.

Ale wracając do meritum. Przesunąłem ifo do innego katalogu i zostawiłem same przerobione voby. Ifoeditem stworzyłem nowe pliki Ifo, a następnie ręcznie ustawiłem języki audio i napisów i skopiowałem kolor napisów ze skopiowanych uprzednio do katalogu plików. Po nagraniu wszystko było jak należy.

Być może, pozbywając się w niektórych filmach dodatków, ostrzeżeń przed kopiowaniem itd. i nie pozbywając się jednocześnie w pliku ifo odwołań do nich, powodujemy, że stacjonarny odtwarzacz zaczyna fiksować. Nie bierzmy tu pod uwagę odtwarzania na kompie, bo to nie jest to smao.

Zauważyłem też jeszcze jedną właściwość, złe płyty padają już podczas wypalania.

A co do dłuższego okresu leżakowania, to miałem kilka przypadków u moich kolegów. Otóż płyty chodziła w DVD stacjonarnym, a potem przestały. Ale, co mnie zdziwiło bez problemu zgrałem ich zawartość na dysk. Voby były w porządku. Ale padnięte były pliki Ifo. Kiedy stworzyłem nowe i nagrałem razem z tymi zgranymi wcześniej vobami wszystko było w porządku. Nie mówię, że mam rację, ale po pierwsze jest tu nutka optymizmu, a po drugie wskazywałoby to na to, że płytki są najwrażliwsze tam, gdzie są relokowane pliki IFO, bądź nagrywarki nie wypalają zbyt dokładnie tego sektora. Tu trzeba by specjalisty od formatu UDF.

Postanowiłem zrobić eksperyment i wystawić nagraną płytę, (sprawdzoną wcześniej, żeby było pewne, że film chodził jak należy) do światła - będzie na parapecie - światło dzienne, słoneczne, w przeźroczystym pudełku by się nie porysowała, stroną do nagrywania do góry. Okresowo będę sprawdzał jakość filmu. Płyta będzie z tych tanich.

Jeśli kogoś interesuje ten eksperyment niech napisze.
Zdrapka jest offline  
Stary 28.09.2003, 18:02   #44
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No cóż, bardzo ciekawie się czyta to co napisałeś,
ale osobiście nie interesuje mnie to czy na płytce zrypał się jeden bajt, jeden kilobajb, mega- , jeden chapter i czy to akurat szlag trafił IFO, czy pół filmu,
ważne dla mnie jest to, że padła płytka i interesuje mnie tylko i wyłącznie to, która płytka (marka) wytrzyma bez najmniejszej wpadki możliwie najdłużej.
Tym nie mniej powodzenia w experymencie, daj znać o efektach
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 28.09.2003, 19:28   #45
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
RobsYoda napisa***322;(a)
No cóż, bardzo ciekawie się czyta to co napisałeś,
ale osobiście nie interesuje mnie to czy na płytce zrypał się jeden bajt, jeden kilobajb, mega- , jeden chapter i czy to akurat szlag trafił IFO, czy pół filmu,
ważne dla mnie jest to, że padła płytka i interesuje mnie tylko i wyłącznie to, która płytka (marka) wytrzyma bez najmniejszej wpadki możliwie najdłużej.
Tym nie mniej powodzenia w experymencie, daj znać o efektach
Niewątpliwie jest to prawda co napisałeś. Ale nie do końca:
1)Zasadnicza część mojego postu dotyczyła sprawy w której możemy pewnym błędom zapobiec - mam tu na myśli te odwołanie w plikach ifo, które dotyczą rzeczy wyciętych.
2)Ma znaczenie czy padło tylko ifo czy pół filmu jak piszesz - bo przynajmniej w pierwszym przypadku tracę płytę i tylko tyle czasu ile potrzebuję na zrobienie nowych plików ifo. Nie tracę natomiast na szukaniu filmu, ewentualnie na płaceniu za wypożyczenie no i na czasie potrzebnym do zrobienia filmu jeśli np. robiłem go CCE.
3)Wiedząc co najczęściej jest powodem tego, że płyta pada, może ktoś dojdzie dlaczego tak się dzieje, a to podstawowa wiedza do tego aby temu zapobiec.

I jeszcze jedna dygresja. Jeżeli winien jest nośnik, który sam z siebie traci właściwości po dłuższym lezkowaniu, to logicznie myśląc leżakowany nienagrany nośnik również powinien stracić właściwości i nie powninno się na nim nagrać filmu, bądź innych danych.
Zdrapka jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVD Decrypter jak nagrć DVD ROM max66 DVD-Video 6 01.01.2005 18:14
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 21:24
VCD na DVD można tak??? gados82 DVD-Video 2 11.05.2004 16:05
Chce kupić DVD playera - prosze pomóżcie mi wybrać RNT-Robo Napędy optyczne DVD 12 07.05.2004 14:17
Jak skopiowac dvd nagrana DVD X Copy XPress zorba DVD-Video 10 29.07.2003 15:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.