Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.06.2005, 10:37   #1
kubislaw
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika kubislaw
 
Data rejestracji: 07.05.2005
Posty: 142
kubislaw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyta czyszcząca...

witam mam nagrywarke DVD i planuje zakup płytki czyszczącej. Co wy o tym sądzicie czy takie płytki coś pomagają czy wręcz przecziwnie. Może lepiej kupic srężone powietrze
kubislaw jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.06.2005, 11:51   #2
kubislaw
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika kubislaw
 
Data rejestracji: 07.05.2005
Posty: 142
kubislaw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Już było troche tematów na ten temat sory za moja nie uwage już se przeczytałem. Kupi sobie sprężone powietrze!!!!
Tylko teraz mam znowu problem po wysunięciu tacki na płyty nie widze soczewki lasera. czy musze rozbierać napęd?
kubislaw jest offline  
Stary 27.06.2005, 13:23   #3
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak juz go rozkrecisz a jest na gwarancji mozesz stracic gwarancje, a jak zechcesz go rozkrecic to lepiej uzyc wacika do uszu i czystej wody nastepnie przeczysc soczewke
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline  
Stary 27.06.2005, 17:22   #4
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Po pierwsze - nie napisałeś po co chcesz czyścić ten napęd - masz z nim problemy, czy tak dla profilaktyki ?
Jeśli napęd jest na gwarancji, to oczywiście jego otwarcie, spowoduje raczej jej utratę.
Co do płyt czyszczących - nigdy nie używałem, bo prostu jak dwa razy czyściłem mój CD ROM, to po prostu go rozebrałem, wydmuchałem kurz, powycierałem chusteczką i pędzęlkiem wymiotłem (bez żadnego sprężonego powietrza) - a laser, a raczej jego obudowę umyłem wacikiem zmoczonym w takim płynie do czyszczenia głowic audio - wideo (jak masz np. czysty spirytus to też może być !).
I CD ROM chodzi do dnia dzisiejszego !

ro29
ro29 jest offline  
Stary 28.06.2005, 10:17   #5
Blackegg
Szperacz
 
Avatar użytkownika Blackegg
 
Data rejestracji: 26.06.2005
Lokalizacja: Halifax, UK
Posty: 238
Blackegg zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie polecam płyt czyszczących bo działają jak papier ścierny i niszczą z czasem soczewke! Ja czyszcze od środka jak kolega ro29 ale PO GWARANCJI!! Przed końcem gwarancji nie dotykam bo zazwyczaj działa normalnie!

Pozdrawiam!
__________________
I decide to want you... now i know... I need...
If you have any problems with your computer stay calm and... OVERCLOK until it will burn out!!!
Blackegg jest offline  
Stary 28.06.2005, 11:31   #6
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez kubislaw
witam mam nagrywarke DVD i planuje zakup płytki czyszczącej. Co wy o tym sądzicie czy takie płytki coś pomagają czy wręcz przecziwnie. Może lepiej kupic srężone powietrze
zapomnij o tym - kup powterze pod ciśnieniem
__________________
amiga500site
Patrix jest offline  
Stary 30.06.2005, 21:07   #7
kubislaw
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika kubislaw
 
Data rejestracji: 07.05.2005
Posty: 142
kubislaw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kupiłem spręzone powietrze i se napęd przedmuchałem troche lepiej chodzi
kubislaw jest offline  
Stary 30.06.2005, 21:24   #8
ksviper
samotność
 
Avatar użytkownika ksviper
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Klimontów
Posty: 2,940
ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
także jestem za powietrzem, dlaczego:
1. nie niszczy soczewki
2. działa dokładniej (na brzegach nie ma kurzu)
3. płyta czasami może zruszyć soczewkę (ale to zalezy od jakości włosia czyszczącego) i napęd do naprawy lub wymiany
Co do gwarancji to faktycznie po rozkręceniu się ją traci, ale do spraya z powietrzem jest długa rurka więc można ją wcisnąć do napędu i trochę się pogimnastykować
Taki jest mój punkt widzenia
__________________
ksviper jest offline  
Stary 30.06.2005, 21:46   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
przedmuchanie jest najlepszym sposobem czyszczenia czegokolwiek w kompie.

jeszcze tylko trzeba pamiętać, że to "sprężone powietrze" się pali a nawet wybucha (propan tam jest jak w każdym sprayu)
ed hunter jest offline  
Stary 30.06.2005, 22:20   #10
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
przedmuchanie jest najlepszym sposobem czyszczenia czegokolwiek w kompie.

jeszcze tylko trzeba pamiętać, że to "sprężone powietrze" się pali a nawet wybucha (propan tam jest jak w każdym sprayu)
Z tym się nie sposób nie zgodzić

Ale dobra jest też prewencja, czyli sposób zmotywowania siebie i otoczenia do tego by
zawsze w napędzie siedziała jakaś płytka
Jest to dobra metoda na ochronę optyki przed zabrudzeniem przez osiadający i wszechobecny kurz.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline  
Stary 01.07.2005, 00:50   #11
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
(...)

Ale dobra jest też prewencja, czyli sposób zmotywowania siebie i otoczenia do tego by
zawsze w napędzie siedziała jakaś płytka
Jest to dobra metoda na ochronę optyki przed zabrudzeniem przez osiadający i wszechobecny kurz.
Witam !
Mógłbyś wytłumaczyć szerzej, dlaczego to dobra metoda - bo ja zawsze unikam zostawiania płytki w napędzie z powodu:
1) - grzeje się tam niepotrzebnie
2) - brudzi się
3) - rozpędza się napęd np. przy starcie sytemu bez potrzeby

Ale może Twoja teoria jest przeważająca nad moją - chętnie wysłucham szerszych argumentów.

Pozdrawiam

ro29
ro29 jest offline  
Stary 01.07.2005, 01:09   #12
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Mógłbyś wytłumaczyć szerzej, dlaczego to dobra metoda - bo ja zawsze unikam zostawiania płytki w napędzie z powodu:
1) - grzeje się tam niepotrzebnie
2) - brudzi się
3) - rozpędza się napęd np. przy starcie sytemu bez potrzeby

Ale może Twoja teoria jest przeważająca nad moją - chętnie wysłucham szerszych argumentów.

Pozdrawiam

ro29
Może nie wypowiedziałem się dokładnie
Chodziło mi o napędy stacjonarne, bo w kompie to zawsze się coś mieli.
A pozostawianie płytki w nap. stac. powoduje miejsze osadzanie się kurzu na optyce.
Jak na to nie patrzyć to płytka nisko nad optyką zbiera trochę zanieczyszczeń potocznie zwanym kurzem i dla tego jako profilaktyka jest dobrym rozwiązaniem.
I tyle
Sam twój 2 punkt potwierdza tę metodę , napisałeś "brudzi się" (płyta) lepiiej i łatwiej umyć płytę niż optykę w napędzie.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline  
Stary 01.07.2005, 17:24   #13
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...y+czyszcz%B1ce
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...y+czyszcz%B1ce

jedne z wielu jakie znalazłem na ten temat.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 01.07.2005, 18:58   #14
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
Może nie wypowiedziałem się dokładnie
Chodziło mi o napędy stacjonarne, bo w kompie to zawsze się coś mieli.
A pozostawianie płytki w nap. stac. powoduje miejsze osadzanie się kurzu na optyce.
Jak na to nie patrzyć to płytka nisko nad optyką zbiera trochę zanieczyszczeń potocznie zwanym kurzem i dla tego jako profilaktyka jest dobrym rozwiązaniem.
I tyle
Sam twój 2 punkt potwierdza tę metodę , napisałeś "brudzi się" (płyta) lepiiej i łatwiej umyć płytę niż optykę w napędzie.
Witam !
OK - teraz rozumiem - ogólnie trochę sensu w tym jest, zawsze część kurzu osiądzie na płycie

A jeśli już tutaj piszę, to zadam takie (może dość banalne - sorry za to) pytanie - otóź mojemu Wujowi od pewnego czasu dziwnie chodzi CD w takiej "beczce" - tzn. np. przerywa mu na chwilkę odtwarzanie, i później gra dalej. Czy to może być wina brudu ? CD jest otwierane od góry.
Co o tym sądzicie ? Może jutro tam będę, to przeczyszczę laser płynem do głowic, ale nie wiem czy to może być przyczyną tych problemów ?

ro29
ro29 jest offline  
Stary 01.07.2005, 19:12   #15
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
przedmuchanie jest najlepszym sposobem czyszczenia czegokolwiek.....
równie dobra jest jeszcze penetracja panowie
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.