Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   Płyta zagrożona uszkodzeniem ? (https://forum.cdrinfo.pl/f28/plyta-zagrozona-uszkodzeniem-87455/)

alfredo93 30.01.2011 10:44

Jak widać w tym temacie już nikt nie odpowiada :(

sobrus 30.01.2011 18:06

Niestety skoro płyta jest uszkodzona, ale nie da sie jej wymienić, to poza tym żebyś zrobił kopię nic nie doradzimy.
Naprawic w domowych warunkach płyty raczej sie nie da :(

misiek1234 17.03.2011 17:08

Pytanie o film DVD.
 
Ilość załączników: 1
Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu, ale spróbuję. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc znalazłem się tutaj. Otóż na płycie DVD z filmem są takie drobne czarne plameczki na brzegu. Przypuszczam, że były tam od zawsze bo wcześniej nie zwracałem na tu uwagi. Pod słońce prześwituje. Na dwóch nowych (dopiero co kupionych) też zauważyłem ten symtopm, tylko że minimalny. Czy to po prostu tak zostało wytłoczone?
Załączyłem zdjęcie, niezbyt wyraźne, ale może w czymś pomoże.
Bardzo poproszę o jakąś odpowiedź.

Misiek4 09.04.2011 21:55

Obawiam sie, ze na podstawie tego zdjecia nikt Ci tutaj nic ciekawego nie odpisze.

grzeniu 09.04.2011 22:16

Wygląda to na obszar poza zapisem danych (na samym obrzeżu płytki), więc nie powinno mieć wpływu.
Jednak nie można mieć pewności, że z czasem się to nie powiększy. Taki to już urok bubli dzisiejszych czasów.

zakuuhxc 08.06.2011 07:13

Witam!
Ja mam z kolei problem z nośnikiem bluray, a dokładnie grą na PS3. Zauważyłem na nadruku dwie "dziurki" jakby zrobione szpilką. Podejrzewam, że to po prostu błąd tłoczenia. Szkopuł jednak tkwi w tym, że jeśli spojrzy się na nośnik pod światło to jedna z dziurek (co ciekawe, ta mniejsza) przepuszcza światło na wylot. Strona "lustrzana" płyty nie ma z kolei żadnych mankamentów. Nie znam się na specyfice bluray, więc mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Kiziek 20.09.2012 10:50

Witam, dawno nie zaglądałem na forum, jednak mam teraz problem z grą na BD. Pęknięcie płyty przy trzpieniu, równe, poza obszarem zapisu. Teraz moje pytanie: jaką metodę wybrać do zabezpieczenia przed dalszym pękaniem, naklejki Save Disc czy nawiercanie - czy może obie?

grzeniu 20.09.2012 23:01

Wymień płytkę, albo skopiuj jeśli się da.
Ta może co najwyżej rozwalić ci napęd.

czary2mary 21.09.2012 06:30

Cytat:

Napisany przez Kiziek (Post 1223012)
Witam, dawno nie zaglądałem na forum, jednak mam teraz problem z grą na BD. Pęknięcie płyty przy trzpieniu, równe, poza obszarem zapisu. Teraz moje pytanie: jaką metodę wybrać do zabezpieczenia przed dalszym pękaniem, naklejki Save Disc czy nawiercanie - czy może obie?

Tak jak wyżej napisane-
Często dystrybutor gry wymienia uszkodzony nośnik za cenę płyty.(przy CD -DVD było to 10-20zł)BD nie wiem za ile:)

Kiziek 21.09.2012 07:49

Niestety, nie ma dystrybutora w naszym pięknym kraju, mowa o imporcie - zakupiłem z drugiej ręki, niestety lekko uszkodzony. Jest kłopot żeby się z gościem dogadać i muszę poszukać mało bolesnego rozwiązania. Ale dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

ed hunter 21.09.2012 09:05

Te naklejki wyglądają sensownie, jak mają mocny klej, to powinno wystarczyć.

Kiziek 24.09.2012 20:23

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1223155)
Te naklejki wyglądają sensownie, jak mają mocny klej, to powinno wystarczyć.

Mocny klej, tylko słyszałem też o nawiercaniu na końcu pęknięcia i teraz pytanie, co wybrać?

ed hunter 24.09.2012 20:52

Nawiercanie może i ma sens, szczególnie jak wiertło nie będzie jakieś super ostre i roztopi lekko brzegi, zakończy się w ten sposób to pękniecie, ale naklejka z naprawdę mocnym klejem zestali płytę na amen. Sam nie wiem, może jedno i drugie? :blink:

Kiziek 25.09.2012 13:02

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1223642)
Nawiercanie może i ma sens, szczególnie jak wiertło nie będzie jakieś super ostre i roztopi lekko brzegi, zakończy się w ten sposób to pękniecie, ale naklejka z naprawdę mocnym klejem zestali płytę na amen. Sam nie wiem, może jedno i drugie? :blink:

Dokładnie, niestety strach w oczach przy nawiercaniu jest, starego cdka przewierciłem, ale nie powiem żeby brzegi były ładne, a przy wyjściu z nawieru były takie małe zadziorki...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.