Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2005, 21:37   #1
DJaVor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2005
Posty: 2
DJaVor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Płytki DVD-R blupop a właściwie ... blupopoVerbatim !!

Witam.

Ciekawa sprawa. Kolega kupił płytkę blupop DVD-R 4X max za 95groszy i powiedział ze mam mu wypalić film. Biorę płytkę do ręki patrzę na nadruk a spod niego przebija znajoma faktura. Faktura płytki Verbatim Digital Movie (były takie fajne niektórzy pewnie znają w dużym pudełku przezroczystym wielkości takiej jak dvd z filmami oryginalne i nadrukiem imitującym szpulę taśmy filmowej) postanowiłem sprawę zbadać jako że jestem dociekliwy. Nagrałem koledze co chciał na mojej płytce a blupop-a zostawiłem do testów. Zacząłem się dokładnie przyglądać nadrukowi pod różnymi kontami i dostrzegłem zarys charakterystycznego logo verbatima jakież było moje zdziwienie kiedy po zeszlifowaniu warstwy nadruku papierem ściernym (tak wiem wariat ze mnie ) mym oczom ukazał się napis Verbatim.
Czyżby można było mieć dobre płytki za małe pieniądze ? Można je łatwo rozpoznać ponieważ na środku widoczny jest fragment niezadrukowanej "starej" etykiety która jest zrobiona taką sama farbą jak na wspomnianych verbatimach. Płytki są 4X maks ale jak dla mnie to raczej zaleta niż wada. Płyty która miałem od kolegi nie wypaliłem poprawnie ale to dlatego że dość mocno ją podrapałem od spodu przy szlifowaniu :/ Jutro idę kupić parę sztuk więc porobię testy. Co wy na to ? Dowody na fotce
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-blupop1.jpg  
DJaVor jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2005, 21:53   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Obecnie coraz czesciej spotykane. To czego nie przyjal Verbatim (nie spelnialo jakis tam warunkow - nie wiem dokladnie jakich - nie znam sie tak bardzo) przyjmuje Blupop oczywiscie w odpowiednio nizszej cenie.

To samo jest w przypadku Extreme 4x.

Czy to oznacza ze sa to dobre plytki - dla mnie to za duzo powiedziane. Po prostu mozna dobrze trafic, ale mozna tez trafic taka plytke z ktorej to powodu to juz wlasnie Blupop, a nie jeszcze Verbatim.

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 30.11.2005 o godz. 21:57
pawelblu jest offline  
Stary 30.11.2005, 21:56   #3
panTOMas
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika panTOMas
 
Data rejestracji: 30.08.2003
Posty: 130
panTOMas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja dziśiaj nabyłem takiego blupopa drogą kupna i zrobiłem mały teścik. Oto on.
Nagrywana x4.
Dołączone obrazki
File Type: png blupop x4.PNG (20.9 KB, 600 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez panTOMas : 30.11.2005 o godz. 23:19
panTOMas jest offline  
Stary 30.11.2005, 22:26   #4
Raus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Raus
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
Raus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez DJaVor
Witam.

Ciekawa sprawa. Kolega kupił płytkę blupop DVD-R 4X max za 95groszy i powiedział ze mam mu wypalić film. Biorę płytkę do ręki patrzę na nadruk a spod niego przebija znajoma faktura. Faktura płytki Verbatim Digital Movie (były takie fajne niektórzy pewnie znają w dużym pudełku przezroczystym wielkości takiej jak dvd z filmami oryginalne i nadrukiem imitującym szpulę taśmy filmowej) postanowiłem sprawę zbadać jako że jestem dociekliwy. Nagrałem koledze co chciał na mojej płytce a blupop-a zostawiłem do testów. Zacząłem się dokładnie przyglądać nadrukowi pod różnymi kontami i dostrzegłem zarys charakterystycznego logo verbatima jakież było moje zdziwienie kiedy po zeszlifowaniu warstwy nadruku papierem ściernym (tak wiem wariat ze mnie ) mym oczom ukazał się napis Verbatim.
Czyżby można było mieć dobre płytki za małe pieniądze ? Można je łatwo rozpoznać ponieważ na środku widoczny jest fragment niezadrukowanej "starej" etykiety która jest zrobiona taką sama farbą jak na wspomnianych verbatimach. Płytki są 4X maks ale jak dla mnie to raczej zaleta niż wada. Płyty która miałem od kolegi nie wypaliłem poprawnie ale to dlatego że dość mocno ją podrapałem od spodu przy szlifowaniu :/ Jutro idę kupić parę sztuk więc porobię testy. Co wy na to ? Dowody na fotce
Witam w klubie Sprawdź TU - tak jak pisał @pawelblu - płytka extreme
__________________

Kocham wszystkie!!!
BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
Raus jest offline  
Stary 01.12.2005, 13:29   #5
eyeore
ze Stumilowego Lasu
 
Avatar użytkownika eyeore
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Lokalizacja: Stumilowy Las
Posty: 33
eyeore w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak z pół roku temu kupiłem dla sprawdzenia 3 dvd+r blupop'a - niestety żaden verbatim spod spodu nie wyłaził ;P
Niestety gdyż pierwsza 'rozwarstwiła' mi się w rękach na szczęście przed włożeniem do nagrywarki, druga w ogóle się ie nagrała, trzecia o dziwo tak, ale w dużą ilością PIF.
Od tamtej pory trzymam się z dala od takich wynalazków.

Pozdrawiam
eyeore
__________________
All we see or seems is only dream in the dreams...
eyeore jest offline  
Stary 02.12.2005, 15:12   #6
TucoRamirez
Bywalec
 
Avatar użytkownika TucoRamirez
 
Data rejestracji: 01.01.2005
Posty: 39
TucoRamirez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fajne są te przedruki płyt Z tydzień temu kupiłem szpule 100 płyt Extreme DVD+R x4.(po 90gr z kopertą)Sporo wypaliłem i wszystkie były dobre.Chyba nie ma co się ich bać .Moje mają oznaczenie MBIPG101 R03 (000).
TucoRamirez jest offline  
Stary 21.12.2005, 16:04   #7
Diabou
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2005
Posty: 2
Diabou w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

drogo coś te płytki kupujecie..Blupopa mam na myśli..looknijcie na www.cdr-nosniki.pl w cennik hurtowy...cenka rewelacja jak dla mnie....ciekawe tylko jaką ilość trzeba wziąść żeby taką cenę dostać....no i przesyłka jeszcze, ale coś mi się po głowie szwęda, że i tak się opłaci
Diabou jest offline  
Stary 04.01.2006, 22:50   #8
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zakupiłem dzisiaj parę sztuk tych DVD+R BLUPOP i zrobiłem teścik.
Bez rewelacji. Dodam tylko, że cena za szt - 0,78zł
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-blupop-dvd-rx4-palx4.jpg  

Ostatnio zmieniany przez ryba120 : 04.01.2006 o godz. 22:53
ryba120 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.