Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.09.2005, 16:27   #1
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
płyty DVD i CD to wielki szajs

Z uzyskanych informacji z kilku źródeł okazuje się, że trwałość płyty CD-R, tym bardziej DVD-R, DVD-RW i CD-RW, jest tragicznie krótka.
[B]! T ! R ! A ! G !I !C ! Z ! N ! I ! E ![/B]
Ludzie kupują krążki znanych marek i marek mniej uznanych lub egzotycznych a po roku, dwóch, ba czasem zaraz po nagraniu, nie da się odtworzyć zapisanych na nich danych.
Cóż z tego, że średni błąd zapisu i maksymalny jest odpowiednio w granicach 0,5 jednostki i 8 jednostek, skoro i tak płyta się sypnie za 2-3lata, a zgromadziliśmy na niej np. archiwum muzyczne lub ważne dla nas zdjęcia o wartości emocjonalnej.
Testujecie krążki na zapis, dostajecie orgazmu jak wskaźniki są poniżej wyżej wymienionych wartości i po co. Dziwactwo. Po prostu śmieszne!
Okazuje się że, wy forumowicze, nabijani jesteście (ja też) w butelkę przez producentów i właścicieli różnych marek (nazw) nośników CD/DVD.
Gdzie te 100 lat trwałości? Może na Księżycu lub na Marsie?
Rozumiem, ktoś nagrywa płytkę z filmem, ogląda i powtórnie ją wypala (RW).
Jednak taki ZUS, biblioteki, muzea, niektórzy zwykli śmiertelnicy gromadzą dane z myślą o 5-15 latach trwałości albo i dłużej. A co w zamian. [B]Wielki sziet, wielkie bum.[/B]
Ogólnie nazwałbym owych producentów s****ysynkami. Robią podwójnie krecią robotę. Sprzedają niepełnowartościowy produkt, a twierdzą, że jest on wporzo. Po drugie, jako skutek tej kreciej roboty jest utrata danych u kupujących krążki.
powinni się wytwórcami i tymi co sprzedają pod swoimi markami zając organizacje konsumenckie i rządowe. Woła to o pomstę do nieba. Klient instytucjonalny czy pywatny jest robiony w ch**ja.
Wyobraźcie sobie, że ZUS straci na nich (nośnikach CD) wasze dane o zgromadzonym kapitale początkowym. Ponoć zrobili przetarg na jak najtańsze nośniki i to z maksymalna prędkością zapisu 24 razy (sic!), skoro już takich nośników nie produkują.
Ale będzie checa, jak nie dostaniecie emerytury, bo ZUS stracił dane o waszym kapitale początkowym zgromadzone na nośnikach CD. Ja sobie zrobiłem kopie moich druków RP7 i mam potwierdzenie pieczątką ZUS i imienną urzędnika, że dane są zgodne z oryginałem. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, a ZUS-u? Chyba diabeł.
żółtodziób jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.09.2005, 16:41   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W zwiazku z tym ze jest okres przedwyborczy, nic nie jest w stanie mnie zaskoczyc i wywolac jakichkolwiek innych emocji.

Pozdrawiam.
pawelblu jest offline  
Stary 21.09.2005, 19:21   #3
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
warto też poczytac:
http://www.chip.pl/archiwum/article_11512.html
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_84884.html
to tak ku przestrodze!
Oczywiscie moderatora z rybką-cipką nic nie zaskoczy, chyba, że tylko chujek.
żółtodziób jest offline  
Stary 21.09.2005, 19:25   #4
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kogo probujesz nastraszyc? KGB ci za to zaplacilo?

Jakos do mnie tez to nie trafia, bo mam plyty "trwajace" 4 lata

BTW : Po tym "Super tescie dwuwarstwowych nagrywarek DVD" juz zadnym testom z CHiP'a nie ufam.
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline  
Stary 21.09.2005, 19:34   #5
piotrek123
z innej planety
 
Avatar użytkownika piotrek123
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 799
piotrek123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hehe, Chip prawdę ci powie, a co na to Komputer Świat
Nie widze problemu, ja mogę sobie robić kopie moich verbatimów co roku, kopia kopii nie ma problemu, chociaż żeby płyta wytrzymała rok dwa.
Za sto lat to ty już będziesz w innym świecie
__________________
LH-20A1P, DVR-111L, DVR-112L, DVR-115D
piotrek123 jest offline  
Stary 21.09.2005, 19:45   #6
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Kodak GOLD palone 1997/8 czytaja sie jak by dzis palone TO BYL NOSNIK
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline  
Stary 21.09.2005, 19:55   #7
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrek123
Hehe, Chip prawdę ci powie, a co na to Komputer Świat
Nie widze problemu, ja mogę sobie robić kopie moich verbatimów co roku, kopia kopii nie ma problemu, chociaż żeby płyta wytrzymała rok dwa.
Za sto lat to ty już będziesz w innym świecie
===
Kopiowanie Verbatimów co rok? Fajnie, fajnie, sporo czasu i niezłe koszty. Że też im (VERBATIMOWI) tak złą ocenę wystawiasz, a przecież należą do najlepszych marek CD.
Nadal boje się wypalać CD, bo boje sie, że nie będą czytane przez moje CD stacjonarne za 5 lat-10lat. (Nie zamierzam lecieć w nowe technologie).
Chyba sobie będe musiał sprawić dysk 200GB jako dublera pierwszego tam trzymać pliki. Jak ******nie pierwszy, zostana pliki na drugim.
Macie lepsze pomysły?
żółtodziób jest offline  
Stary 21.09.2005, 20:11   #8
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Chyba sobie będe musiał sprawić dysk 200GB jako dublera pierwszego tam trzymać pliki. Jak ******nie pierwszy, zostana pliki na drugim.
A jak oba ??
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Nadal boje się wypalać CD
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Macie lepsze pomysły?
Zeby przezwyciezyc ten strach polecam piosenke.
pawelblu jest offline  
Stary 21.09.2005, 20:13   #9
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Macie lepsze pomysły?
Kupić BenQ i nagrywać na sprawdzonych nośnikach.
Piszą i mówią, że 100 lat to tak będzie.

slawekj jest offline  
Stary 21.09.2005, 20:16   #10
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
a to kto nawet za 40 lat biedzie sprawdzal - co zapisze komus w testamecie kolekcje plyt
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline  
Stary 21.09.2005, 20:18   #11
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Angry

a ja myślałem, że prowokacje sprawdzają się tylko na onet.pl
ed hunter jest offline  
Stary 21.09.2005, 20:20   #12
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Za rok może dwa.... przegramy kolekcję na Blu-Ray.

Podobno na wieki.

slawekj jest offline  
Stary 21.09.2005, 20:36   #13
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie każdy ma kasę na jakiegos blue raya. Jestem tradycjonalistą.
Tak czy owak ciekawe na co zmienią za rok 200GB twardziela? Na kostkę Rubika?
Ja za 5-10 lat bede słuchał na CD, ze słuchawkami i ze wzmacniaczem.
żółtodziób jest offline  
Stary 21.09.2005, 21:43   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Tekst trochę prowokacyjny, ale co mi tam ...

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Z uzyskanych informacji z kilku źródeł okazuje się, że trwałość płyty CD-R, tym bardziej DVD-R, DVD-RW i CD-RW, jest tragicznie krótka.
Takie dane nie potwierdzają się w praktyce w przypadku płyt ogólnie uznawanych za markowe (Verbatim, TDK). Wiem choćby z własnego doświadczenia, gdyż mam dużo płyt CD-R nagrywanych przed rokiem 2000 i wszystkie działają (niedawno sprawdzałem z ciekawości). Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale zazwyczaj zwróć wtedy uwagę na markę, choć wtedy było dużo mniej badziewia jak teraz. Wczesne problemy z odczytem występują również prawie zawsze, gdy nośnik był źle przechowywany i narażony na niesprzyjające warunki. Co do żywotności DVD to porozmawiamy za parę lat.

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Testujecie krążki na zapis, dostajecie orgazmu jak wskaźniki są poniżej wyżej wymienionych wartości i po co. Dziwactwo. Po prostu śmieszne!
Nie wiem jak Ciebie, ale mnie nie kręcą urządzenia elektroniczne, dziwactwem nazwałbym raczej wygłaszanie tego typu myśli.

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Gdzie te 100 lat trwałości?
Z tego co pamiętam wiek 100 lat podawany był bardzo dawno temu, kiedy nagrywarki jeszcze raczkowały, a nikt dokładnie nie był w stanie przewidzieć jak będą zachowywać się barwniki organiczne wraz z upływem czasu. Bardzo szybko czas ten uległ zmianie do około 30 lat w przypadku płyt CD-R i około 15 dla CD-RW (tutaj jest to akurat spowodowane utratą właściwości pierwiastków metalu). Jeśli chodzi o płyty DVD to słyszałem, że TDK daje gwarancję na 10 lat i myślę, że taką granicę można przyjąć w przypadku dobrych krążków.

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Ogólnie nazwałbym owych producentów [B]s****ysynkami.
Proponuję samemu zabrać się za produkcję nośników, a my ocenimy ich jakość i żywotność.

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Nadal boje się wypalać CD, bo boje sie, że nie będą czytane przez moje CD stacjonarne za 5 lat-10lat.
Nic prostszego, kupuj oryginały i problemy się skończą. Płyty tłoczone bez problemu tyle wytrzymają. Nawiasem mówiąc widzę, że bojaźliwy z Ciebie człowiek

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Chyba sobie będe musiał sprawić dysk 200GB jako dublera pierwszego tam trzymać pliki.
Dyski też się psują.

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Nie każdy ma kasę na jakiegos blue raya.
Za kilka lat nośniki będą w identycznej cenie jak teraz DVD.

Cytat:
Napisany przez żółtodziób
Jestem tradycjonalistą.
To dlaczego nie słuchasz z winyla


to tyle

pozdrawiam i proponuję się odstresować z dala od komputera
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 21.09.2005 o godz. 21:53
Arepo jest offline  
Stary 21.09.2005, 21:58   #15
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Dysk z Fajstos nadal dziala.
I na dodatek tak jest zaszyfrowany, ze nikt nie wie co na nim napisano.
A ma juz.....niech policze...............
............no bedzie 3000 lat.
Nie jest zle.

Panikarzom mowimy nasze stanowcze, zdecydowane, proletariackie - NIE!
yahol jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.