Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.08.2005, 14:34   #76
Yacho
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.07.2002
Posty: 202
Yacho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
W tej chwili najlepszymi plytkami printable (poza ultra drogimi verbatim photo, ktorych nie sprawdzalem) sa Ritek printable, ktore sprowadzilem dla firmy. Testy tej plyty znajduja sie gdzies na forum, zdjecia moge tu walnac, ale nie wiem czy bedzie to dzisiaj.
Ale to sa w koncu Speedy na riteku czy brandowane przez riteka riteki ? i gdzie to dostac mozna ? bo wyglada przepieknie ;]
Yacho jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.08.2005, 18:36   #77
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yacho
Ale to sa w koncu Speedy na riteku czy brandowane przez riteka riteki ? i gdzie to dostac mozna ? bo wyglada przepieknie ;]
Do momentu wjazdu do Polski to czysty Ritek OEM - plyty robione przez Ritek Tajwan na potrzeby europejskiego dystrybutora Riteka.
A czy klient kupujacy od europejskiego dystrybutora bedzie to sprzedawal jako Ritek OEM, czy jako swoja marka to jego sprawa - w koncu to OEM, a nie retail. Piotrek czasem podaje ze Speed na Riteku, czasem ze Ritek OEM i czasem ze to plyty z fabryki TDK (choc go przestrzegalem przed tym bo to IMO zbyt duze uproszczenie).

Moim zdaniem ten produkt powinien byc sprzedawany jako Ritek OEM.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2005, 13:44   #78
Yacho
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.07.2002
Posty: 202
Yacho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czyli to sa te plytki ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=58905076
Yacho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2005, 15:59   #79
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kupiłem sobie 25 płytek DVD+R Speed Ritek R03 i mam mały problem. Przy nagywaniu z prędkością x8 pod koniec zapisu płyty (przy jej zamykaniu) wyskakuje mi błąd "Hardware Error". Po takiej operacji płyta nie jest widziana przez 2 z 4 moich napędów. Przy nagrywaniu x4, x6 i x12 błąd nie występuje.

Ktoś wie czego to może być wina? Mam nagrywarkę Pioneer DVR-108 z biosem v1.20.
DomanR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2005, 17:24   #80
Lashe
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lashe
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 34
Lashe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zobaczyłem te skany z początku tematu to mało co nie spadłem z krzesła - to są wasze własnie nadruki na płytach? - są boskie.
Mogę prosić o kilka rad dla początkującego ? Jeśli chodzi o płytki to już wiem że Ritek i może TDK Photo. Natomiast nie wiem jak ustawić aby zadrukować dokładnie całą powierzchnie płyty(jakie wpisać wartości w mm) tak jak jest to na Waszych wydrukach. Mam drukarkę IP3000, nie wiem też czy używać oryginalnego oprogramowania Canona, czy też może jest inne lepsze? Mam kłopot z dokładnym dopasowaniem obrazka do szablonu w programi od Canona.

Bedę wdzięczny za wszelkie rady, dzięki.

p.s.
kupiłem na początek kilka TDK Photo, ale nie chciałbym ich wyrzucuć do kosza przez moją niewiedze
Lashe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2005, 17:29   #81
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Weź swoją płytę, linijkę, i zmierz dokładnie średnicę max i min powierzchni do nadruku.

W programie Canona na środku z prawej strony jest opcja, gdzie możesz idealnie ustawić te wartości.

Ale ma swoje ograniczenia. Dlatego jeżeli masz np. płyty Speed (lub inne Full-faced, czyli z powierznią do nadruku prawie pod sam otworek) to polecam program Acoustica CD Label Maker. Tam będziesz mógł wykorzystać całą powierzchnię.
DomanR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2005, 18:16   #82
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Da sie bez problemu drukowac cala powierzchnie.

File -> Select Paper :

Tutaj tworzymy sobie rodzaje papieru dla ktorych mozemy ustawiac rozmiar duzo bardziej elastycznie.

Szczegolowe rozmiary regulujemy za pomoca 'Adjust Circle Size' juz w projekcie.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-selectpaper.jpg  
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2005, 20:07   #83
Lashe
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lashe
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 34
Lashe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Panowie, pomogliście mi ruszyć z miejsca.
Zarówno programem Acustica jak i oryginalnym od Canona udało się na płytach TDK Photo, muszę jedynie popracować nad ustawieniem nadruku tak, aby był idealnie na powierzchni płyty, a nie jak na razie np. 1-2mm nie dodrukowane na dole czy po boku. Cóż widać jednak kilka płytek trzeba stracić na początku
Lashe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2005, 20:16   #84
czyx78
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Posty: 57
czyx78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dołączam do tematu z zapytaniem skąd gotowe projekty do nadruku na płytki posiadacie mógłbym prosić jakieś linki z góry dzięki.
czyx78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2005, 23:31   #85
Lashe
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lashe
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 34
Lashe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czyx78
dołączam do tematu z zapytaniem skąd gotowe projekty do nadruku na płytki posiadacie mógłbym prosić jakieś linki z góry dzięki.
Masz na myśli gotowe okładki i nadruki na płyty np. do filmów, gier itp. ?
Lashe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2005, 08:23   #86
czyx78
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Posty: 57
czyx78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak chodzi mi o jakąś stronkę z takimi okladkami
czyx78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2005, 14:27   #87
Vonda
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.06.2005
Posty: 33
Vonda w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchajcie czy te płytki Riteka/Speed rzeczywiście są takie dobre ? chodzi mi o jakoś nagrania - nie o powierzchnie do nadruku ... (to też oczywiście istotne ale ... BTW są do wyboru cd-r z powierzchnią białą i perłową - które lepsze ? ;-))
Kupiłem niedawno DVD+R Platinum x8 cake25szt. i płytki nagrywały się super nawet x12 .. dokupiłem tym razem cake50 naiwnie mysląc , że będą te same a tu lipa "tylko" x8 - sprawdziłem i okazało się , ze te pierwsze to był Ricoh a drugie właśnie Ritek Ro3 ...
I stąd pytanie ... zdaję sobie oczywiście sprawę, że sama szybkość nie jest najważniejsza ale daje chyba jakiś pogląd ?;-)
A jakość płytek jest dla mnie bardzo istotna bo nie zamierzam nagrywać na nich jakiś filmów które zawsze można nagrać jeszcze raz tylko własne projekty - jako archiwum ...
Vonda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.11.2005, 19:26   #88
Lashe
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lashe
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 34
Lashe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czyx78
tak chodzi mi o jakąś stronkę z takimi okladkami
http://www.cdcovers.cc/
http://www.mega-search.net/index.php
http://www.coveruniverse.com/
http://www.darktown.com/index_ie.htm
http://okladki.org/index.php
Lashe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2005, 16:05   #89
czyx78
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Posty: 57
czyx78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za linki
czyx78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2005, 10:58   #90
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Vonda
Słuchajcie czy te płytki Riteka/Speed rzeczywiście są takie dobre ? chodzi mi o jakoś nagrania - nie o powierzchnie do nadruku ... (to też oczywiście istotne ale ... BTW są do wyboru cd-r z powierzchnią białą i perłową - które lepsze ? ;-))
Kupiłem niedawno DVD+R Platinum x8 cake25szt. i płytki nagrywały się super nawet x12 .. dokupiłem tym razem cake50 naiwnie mysląc , że będą te same a tu lipa "tylko" x8 - sprawdziłem i okazało się , ze te pierwsze to był Ricoh a drugie właśnie Ritek Ro3 ...
I stąd pytanie ... zdaję sobie oczywiście sprawę, że sama szybkość nie jest najważniejsza ale daje chyba jakiś pogląd ?;-)
A jakość płytek jest dla mnie bardzo istotna bo nie zamierzam nagrywać na nich jakiś filmów które zawsze można nagrać jeszcze raz tylko własne projekty - jako archiwum ...
Jakiś czas temu też nagrywałem na Platinumach. Najpierw kupiłem pudełko 25szt. Nagrało się świetnie. Potem kupiłem większą partię... i jakość była już zupełnie inna. Trochę się zawiodłem.

Ritek/Speed mogę Ci natomiast polecić z czystym sumieniem. U mnie wypalają się rewelacyjnie. Mój Pioneer chce je wypalać z prędkością do x12, ja osobiście, po przeprowadzeniu kilku testów jakości, korzystam z opcji x6 lub x8 (w zależności od programu do nagrywania, bo zauważyłem że one także mają wpływ). Wykresy jakości płyt są praktycznie zawsze zbliżone, często lepsze od wykresów TDK i zbliżone do Verbatimów. Speed'y mają także duża i bardzo dobrej jakości powierzchnię do nadruku. A oprócz tego oczywiście świetną cenę

Kup sobie pudełko 25szt. na początek i sprawdź, ale myślę, że będziesz zadowolony. Ja jestem.
DomanR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.