Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.02.2006, 16:22   #1
tananga
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Posty: 12
tananga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z odczytem prędkości kopiowania płyt

Mam problem związany z odczytem prędkości nagrywania płyt dvd. Wygląda to następująco:po włożeniu płyty do nagrywarki mimo tego że płyta ma możliwość nagrywania 8x lub 12x nagrywarka traktuje ją zawsze jednakowo i nagrywa z prędkością 4x (czas kopiowania płyty ok 30 min). Gdy zrobiłem test doboru prędkości nagrywania pojawił się komunikat, iż nie można nagrywać 8x tylko 4x ponieważ przesyłanie danych jest zbyt małe.Nie ma znaczenia czy nagrywam z płyty bezpośrednio na płytę czy z twardego dysku.Nagrywarka ma miesiąc i była sprawdzana przez serwis.Wgrany jest nowy bios nagrywarki, zrobiłem format dysku.To tyle...Jeśli ktoś mi może pomóc to będę wdzięczny!!
Dane sprzętu:
Nagrywarka HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
Napęd HL-DT-ST DVD ROM GDR8163B
Procesor AMD Athlon 1.67 GHz, 512 RAM
System XP
tananga jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.02.2006, 16:28   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dma włączone?
aspi zainstalowane?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 05.02.2006, 08:26   #3
tananga
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Posty: 12
tananga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystko według mnie jest ok

dma włączone a aspi zainstalowałem wczoraj...niestety nie ma poprawy.
Czyżby mój problem nie miał rozwiązania
tananga jest offline  
Stary 05.02.2006, 09:20   #4
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napisz jak masz podłączone napędy. Czy czasem nie jest razem na jednej taśmie ten z którego nagrywasz i nagrywarka DVD.
Popielaty jest offline  
Stary 05.02.2006, 10:10   #5
tananga
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Posty: 12
tananga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z tego co wiem bo nie ja instalowałem to taśma wędruje od napędu do nagrywarki na następnie do płyty głównej.Jeśli potrzebujesz dokładniejszego wyjaśnienia to po prostu zajrzę i postaram się opisać to najdokładniej jak potrafię. Wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem.
tananga jest offline  
Stary 05.02.2006, 11:56   #6
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżli taśma wędruje od napędu do nagrywarki, a ty nagrywasz w locie z napędu DVD na nagrywarkę to nie ma szans na zapis nawet x4 ! Nagrywanie płyty trwa 30 min jak napisałeś to daje prędkość nawet nie 2,4. Optymalnie by było gdyby nagrywarka DVD i napęd z którego nagrywasz /HDD czy DVD-ROM/ Podłączone były do oddzielnych kanałów IDE oczywiście na oddzielnych taśmach.
Popielaty jest offline  
Stary 05.02.2006, 20:46   #7
tananga
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Posty: 12
tananga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgadzam się z tym co napisałeś tylko dlaczego u znajomych w podobnej sytacji płyta kopiuje się w granicach 15 min. Najbardziej jednak zastanawia mnie to że Nero nie rozpoznaje prędkości na czystej płycie do nagrania. Mimo tego iż dziś włożyłem płytę z 12x prędkością to niestety program tego nie widział.proponował mi wybór 4x lub 8x
tananga jest offline  
Stary 06.02.2006, 05:48   #8
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawdobodobnie w biosie nagrywarki / firmwarze / taka jest zapisana strategia zapisu dla tego nośnika. To że na płytce jest nadruk x16 nie znaczy że dany model nagrywarki będzie ją chciał z taką prędkością zapisać. Rozwiązaniem tego problemu jest zazwyczaj aktualizacja biosu do najnowszej wersji.
Popielaty jest offline  
Stary 06.02.2006, 23:17   #9
panTOMas
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika panTOMas
 
Data rejestracji: 30.08.2003
Posty: 130
panTOMas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1) Powstaje pytanie jaką to płytę x12 próbował kolega nagrywać? Jeśli było to coś w rodzaju Omegi lub Hawka, to by wiele tłumaczyło.
2) Proponowałbym zrezygnować z nagrywania "w locie" - zysk na czasie niewielki, zwłaszcza jeżeli za pierwszym razem nie wyjdzie i trzeba będzie powtórzyć. To samo dotyczy oszczędzania na płytach: dwie tanie zazwyczaj są droższe od jednej dobrej
panTOMas jest offline  
Stary 07.02.2006, 13:28   #10
tananga
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Posty: 12
tananga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesli chodzi o płyty to próbowałem wielu firm. A wczoraj to już naprawdę "zgłupiałem". Kupiłem płytę nie znanej mi firmy COpyMe i ta oto płyta miała możliwość nagrywania tylko z prędkością 4X. I okazało się,że kopiowanie płyty w locie trwało ok.14 min, czyli dość krótko. Jak to wytłumaczyć? Niemniej jednak dam sobie chyba juz spokój z tym problemem bo rzeczywiście nie ma co tu za bardzo narzekać-trochę więcej czasu trzeba po prostu przeznaczyć. Dziękuję bardzo za wszelkie uwagi, porady i pomoc.Pozdrawiam.
tananga jest offline  
Stary 07.02.2006, 18:26   #11
Popielaty
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Popielaty
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: GDYNIA
Posty: 603
Popielaty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wypalenie płyty z prędkością x 4 w czasie około 14 min to wynik jak najbardziej normalny.
Popielaty jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.