Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.11.2021, 21:36   #1
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Przesiadka na Bluray - kilka pytań nowicjusza

Witam. Chcę przenieść rodzinne archiwum na Blu-ray (zdjęcia, zgrywki z VHS, nagrania z kamry DV itp. ale także kopie filmów DVD oraz gier). Mam w sprawie archiwizacji pewną wiedzę ale zakwalifikowałbym się raczej jako średnio-zaawansowany nowicjusz.

Otóż mam kilka pytanek do bardziej doświadczonych w tych sprawach.

1. Oczywiście pierwsze pytanie brzmi jaki nośnik polecicie. A właściwie dwa nośniki:
- dobry ale w miarę tani - do ważnych danych
- tani, ale w miarę dobry - dla pozostałych rzeczy

2. Czy lepiej unikać dwu/czterowarstwowych? 25gb to spokojnie mi wejdzie co ma wejść.

3. Czy rzeczywiście Blu-ray są wytrzymalsze i trwalsze niż DVD? Czytałem żeby absolutnie nie kupować płyt LTH. Ile wobec tego powinny wytrzymać płyty nie-LTH? Ze sto lat da radę? Czy po 5 latach będę musiał zacząć się martwić?

4. Opłaca się brać MDISC czy lepiej za tę samą cenę nagrać na kilku zwykłych płytkach? Bo i tak będę musiał zrobić kilka kopii dla członków rodziny.

5. Wiele płyt jest białych bez logo producenta. Domyślam się że są to te do druku. Unikać ich czy nie? Bo niestety trze baby wtedy drukarkę dokupić albo ręcznie linie rysować żeby równo pisać. I czym się po nich pisze? Standardowym markerem do płyt?

6. Wg. mnie takie płytki bez nazwy dają także szerokie pole do popisu oszustom. Więc teraz chyba najważniejsze: gdzie najlepiej kupić płyty żeby mi nie wcisnęli jakiejś podrabianej chińszczyzny?

7. Jest zdaje się w płytach powłoka przeciw zarysowaniom. Daje ona coś?

(8). czy można płytki printable pomalować sobie plakatówkami ?

Pozdrawiam
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.11.2021, 22:20   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hej

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
1. Oczywiście pierwsze pytanie brzmi jaki nośnik polecicie. A właściwie dwa nośniki:
- dobry ale w miarę tani - do ważnych danych
- tani, ale w miarę dobry - dla pozostałych rzeczy
Polecam Panasonic jeśli to nie za dużo dla Ciebie, ew Verbatim z importu

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
2. Czy lepiej unikać dwu/czterowarstwowych? 25gb to spokojnie mi wejdzie co ma wejść.
Do archiwizacji odradzam , duże ryzyko częściowego wykrzaczenia danych - nie wszystkie nagrywarki dobrze radzą sobie ze zmianą warstwy . Poza tym sensowne płyty kosztują w granicach 14-16zł za sztukę...

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
3. Czy rzeczywiście Blu-ray są wytrzymalsze i trwalsze niż DVD? Czytałem żeby absolutnie nie kupować płyt LTH. Ile wobec tego powinny wytrzymać płyty nie-LTH? Ze sto lat da radę? Czy po 5 latach będę musiał zacząć się martwić?
LTH odpada biodegradacja , ale LHT są tak trwałe o ile kupisz sensowne, to są tak trwałe jak o nie dbasz [nie zostawiamy na słońcu , nie magazynujemy w lodówce , nie rzucamy pieskowi itd]
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
4. Opłaca się brać MDISC czy lepiej za tę samą cenę nagrać na kilku zwykłych płytkach? Bo i tak będę musiał zrobić kilka kopii dla członków rodziny.
Nie mam , nie wypowiem się
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
5. Wiele płyt jest białych bez logo producenta. Domyślam się że są to te do druku. Unikać ich czy nie? Bo niestety trze baby wtedy drukarkę dokupić albo ręcznie linie rysować żeby równo pisać. I czym się po nich pisze? Standardowym markerem do płyt?
Białe do druku , drukarka i proste linie kwestia potrzeb, polecam kupić błyszczące jeśli są dostępne
Po płytach do druku można pisać markerami , ale wszelakiego rodzaju zamazywacze markerów degradują powierzchnie do druku wtedy płyta do kosza
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
6. Wg. mnie takie płytki bez nazwy dają także szerokie pole do popisu oszustom. Więc teraz chyba najważniejsze: gdzie najlepiej kupić płyty żeby mi nie wcisnęli jakiejś podrabianej chińszczyzny?
Polecam płyty od czary2mary - sprawdzone od lat ,import jpn
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
7. Jest zdaje się w płytach powłoka przeciw zarysowaniom. Daje ona coś?
Nie wiem , nie odtwarzam płyt blu/cd/dvd na gramofonie

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
(8). czy można płytki printable pomalować sobie plakatówkami ?
Można , ale po co ? lepsza jest olejna a tak na poważnie najlepszy efekty daje zadruk lakierem UV

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
Pozdrawiam
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2021, 23:34   #3
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości

LTH odpada biodegradacja , ale LHT są tak trwałe o ile kupisz sensowne, to są tak trwałe jak o nie dbasz [nie zostawiamy na słońcu , nie magazynujemy w lodówce , nie rzucamy pieskowi itd
Zgłupiałem już z tymi skrótami. Widziałem tematy na temat LTH i HTL a teraz dowiaduje się że są jeszcze LHT Napradę, ci producenci mają chyba nie pokolei.

Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Polecam płyty od czary2mary - sprawdzone od lat ,import jpn
Edit: Tu był nietrafiony żart./grzeniu

Ale niestety, większość płytek w wersji printable. Więc jeśli się zdecyduję będę się musiał nauczyć obsługi linijki

P.S. A ołówkiem po nich można pisać? I potem gumką do ścierania wymazać?


I jeszcze jedno: ile przeważnie dajecie za 1 płytę 25gb? (oczywiście rozumiem że im więcej płytek kupuję tym taniej. a pudełka oddzielnie (bo mogą być zwykłe jewel case?)
Verbatimy DVD wychodziło mi coś między 1zł a 2zł/szt więc licząc że 1 Bluray=5 DVD to maksymalnie powinno być koło od 5 do 10 zł.
A kiedyś o ile dobrze pamiętam za jedną kasetę VHS się dawało więcej.

Ostatnio zmieniany przez grzeniu : 08.11.2021 o godz. 03:39
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2021, 09:42   #4
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hej
Mamy tylko HTL i LTH , LHT to mój błąd literówka
Oznaczenia to skrót od warstwy zapisu
HTL - High To Low
LTH - Low To High



LTH były produkowane na liniach DVD co miało ograniczyć koszt, warstwa nagrywalna był organiczna stąd nietrwałość

Co do czary2mary to siedzi w tematyce importu nośników od dawna - nie pamiętam kiedy został szeryfem.

Od niego kupuję bo są pewne .
Na bzdurki kupuje płyty omega i też są ok.

Panasonic w 10zł sie zmieścisz z opakowaniem slimcase
Verbatim w 5zł sie zmieścisz z opakowaniem slimcase
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2021, 10:53   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Gwoli wyjaśnienia. Dla potomnych.

To nie jest sklep admina forum. Czary2mary nigdy w żaden sposób nie reklamował się tu na forum. Na forum udziela się całkowicie charytatywnie, dzieląc się swoją wiedzą - wielką i cenną, w ramach wolnego czasu i chęci (jak każdy z nas). Wszystko łączy tylko wspólny nick (zresztą nie tylko na allegro i cdrinfo), co jak widać bywa mylące. Proszę o umiar w formułowaniu takich stwierdzeń.

Podejrzenie o jakikolwiek sponsoring jest krzywdzące. Opinie użytkowników/klientów należy traktować jak opinie. Każdy ma prawo wydać swoje pieniądze tak jak uważa, tam gdzie znajdzie lepiej i taniej. Tu zajmujemy się tylko dzieleniem się wiedzą i pomaganiem sobie.
__________________
Pozdr./Grzeniu

Ostatnio zmieniany przez grzeniu : 08.11.2021 o godz. 03:41
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2021, 16:56   #6
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Z tym sponsorowaniem to był tylko drobny żart (zresztą sugeruje to emotikona na końcu zdania)

Po prostu, trochę tu na forum czytałem już wcześniej, potem szukając płyt DVD trafiłem na sprzedawcę o takim nicku. W pierwszym momencie myślałem że ktoś po prostu się podszywa (w końcu nicki forumowe nie są chronione patentami).

Ale jak twierdzicie że sprzedawca jest rzeczywiście z tego forum to mogę go wziąć pod uwagę w przyszłych zakupach.

Poza tym z tego co widzę ma tylko jedną negatywną ocenę (w dodatku raczej idiotyczną, coś o pudełkach na pierogi )

podczas gdy inni sprzedawcy płyt mają od kilkudziesięciu do ponad sto minusów i niektóre poważne (np. połamane płyty)
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2021, 19:36   #7
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jak szukasz plyt z pewnego zrodla to zdecydowanie warto i nie ma to nic ze sponsoringiem bo prawdziwi wlasciciele to zagladaja tu od swieta i oni maja wszystkie uprawnienia czyli Bartez i chyba Misiek4 a my to tylko ich podwykonawcy z nadanymi mniejszymi lub wiekszymi uprawnieniami w celu ulatwienia zycia forumowiczom. Czary2mary masowo testuje napedy wzgledem plyt w roznych konfiguracjach a jak zamiawia plyty to hurtem i czasami a w zasadzie to czesciej niz zadziej plyty zostaja i mozna je odkupic i sa z pewnego zrodla i sprawdzone ze jest to co ma byc, ale oczywiscie wybor nalezy do ciebie zawsze
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2021, 17:36   #8
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Archiwizację na blu-ray zacząłem w 2012 roku. Przerobiłem kilka napędów i mnóstwo płyt różnych producentów, aby po wielu latach stwierdzić, że archiwizacja ważnych danych na płytach BD-R nie jest dobra. Może być tylko dodatkową kopią zapasową, równorzędnie z innym nośnikiem takim jak dyski HDD, SSD, pendrive itp. Przez te lata przeżyłem kilka sporych stresów związanych z problemami wykorzystania danych na dyskach BD-R, mimo że kupowałem raczej dobre i drogie płyty.

Mogę podpowiedzieć kilka głównych rzeczy:

- płyty BD-R mimo zapewnień producentów są nietrwałe i zawodne, trzeba je stale kontrolować (a to oznacza że musimy mieć napęd zdolny do testów i sporo czasu), tańsze nośniki mogą mieć problem z odczytem już nawet po roku od ich nagrania, co oznacza że są gorsze od płyt DVD, nie wspominając o CD

- absolutnie nie używać płyt dwuwarstwowych, nie mówiąc o większej ilości warstw, nawet najdroższe i uważane za najlepsze płyty 2 warstwowe u mnie zawiodły (gdyby nie kopia na dysku HDD straciłbym ważne dane),

- używać jedynie płyt z jedną warstwą, ja poprzestałem na Panasonic, choć po kilku latach (6 i więcej) ich degradacja również jest spora i u mnie parametr średni LDC w testach jest większy 2-3 krotnie niż w momencie nagrania, co oznacza że nie mogę na nie liczyć w razie potrzeby

- nagrywać z prędkościami zawsze o jeden poziom niżej niż pozwala na to płyta (chyba że mamy wersję 2x), czyli jak mamy 6x to nagrywamy 4x, ma to jednak spore znaczenie dla jakości nagrania

Co do płyt M-Disc, moje doświadczenia są raczej niemiłe, ale ponieważ bardzo szybko zakończyłem z nimi przygodę, nie mogę ich obiektywnie ocenić. Są z pewnością drogie i ja miałem problem z ich nagraniem, a potem odczytaniem. Trzeba mieć odpowiedni napęd w pełni (a nie teoretycznie) wspierający M-Disc i liczyć się z problemami z ich odczytem na urządzeniach, które nie wspierają tej technologii.


Podsumowując, jeśli miałbym coś doradzić komuś kto zaczyna się w to bawić, to - nie warto
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 06.11.2021 o godz. 19:42
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2021, 21:20   #9
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
...
Kolego, jesteś WIELKI. Dziękuję za tonę konkretów choć nie ja zadałem pytanie. Sam zastanawiałem się nad zakupem innej nagrywarki blu-ray niż mam w laptopie.
Pozostaję przy HDD i programach typu WhereIsIt (mimo że to archaiki)
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2021, 10:04   #10
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Proszę bardzo. Prawdę mówiąc sam wolałbym aby to wszystko działało lepiej, ale jest jak jest.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2021, 12:20   #11
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Arepo ma absolutnie racje u mnie cala archiwzacja wystepuje na hdd, na BD wystepuja jakies malo wazne zeczy, konstrukcynie najbardziej wytrzymaly jest DVD ze wzgledu na to ze warstwa nagrywajaca wystepuje po srodku plyty ale to i tak zalezy od jakosci nosnika.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2021, 12:36   #12
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja także dziękuję za wyjaśnienia. Czyli MDISCów się nie opłaca. Rozumiem. Jednak czy rzeczywiście z Bluray jest tak tragicznie?

DVD zawsze nagrywałem z mniejszą prędkością.

Ale rada żeby zostać przy samym hdd także nie wydaje mi się idealna. Przeżyłem już awarię dysku. Dwie stówy kosztował odzysk danych, a i tak wszystkiego się nie udało odzyskać. Na szczęście miałem drugą kopię na płytach.

No i wystarczy Pod DOS-em Format C: i wszystko w D...

Poza dysk twardy jest to nośnik magnetyczny. Jak VHS. Więc jest narażony np. na silne burze słoneczne.

Pendrive? Dwa pendrive mi kiedyś padły. Na szczęście nic ważnego na nich nie miałem.

Karty SD? Takie to małe... Nie ma jak podpisać...Znajomy jedą zgubił...

Wg mnie najlepszy nośnik danych powinien być niekasowalny, nie zgniatalny, nie zarysowalny i mieć rozmiar dyskietki oraz miećplastikową obudowę żeby można było nakleić etykietę.

I dodam jedną radę od siebie
Generować zawsze sumy kontrolne plików. Wgrywać je razem z danymi na płyty i trzymać razem z danymi na hdd. Wtedy można łatwo porównać czy dane nie uległy uszkodzeniu.
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2021, 13:00   #13
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja obecnie trzymam wrażliwe dane w 2 kopiach. Jedną na dyskach HDD, drugą częściowo jeszcze na nieszczęsnych BD-R, ale odchodzę od tego na rzecz pendrive'ów. Od kiedy pojemność 128 GB można kupić za około 50-60zł wybieram właśnie pendrive.

Dyski HDD ulegają awarii, ale bez porównania rzadziej niż płyty BD-R, które po prostu starzeją się i przestają działać. Pendrive'y na razie sprawdzają się znakomicie, przede wszystkim dostęp do danych i szybkość działania jest bez porównania lepsza niż przy płytach. Co będzie na przestrzeni czasu zobaczymy, ale przyjąłem że prawdopodobieństwo awarii jednocześnie tej pamięci masowej i HDD jest bardzo niewielka.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2021, 13:26   #14
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,060
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zawsze można dla bezpieczeństwa gdzieś w chmurze trzymac i po problemie.
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2021, 15:52   #15
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Zawsze można dla bezpieczeństwa gdzieś w chmurze trzymac i po problemie.
Jak komuś nie przeszkadza że jacyś biznesmeni zza oceanu będą sobie oglądać ich dane to można. Poza tym "chmura" to na czym niby trzyma dane? Na magnetycznych HDD.
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bluray, kilka, nowicjusza, przesiatka, pytań

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.