Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.12.2006, 18:20   #1
=>kobe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2006
Posty: 3
=>kobe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Samsung SH-182D SB03 nie czyta płyt DVD :(

Witam!

Mam spory problem i musze go rozwiązać bardzo szybko... Pilnie potrzebne mi jest DVD i tak już sporo sie naczekałem
Okolo rok temu zakupiłem przegrywarke Samsunga TSSTcorp CD/DWD SH-...(nie pamietam nr) zaczeło cos sie z nią dziać. Nie czytała płyt DVD, bardzo dlugo przepalała, a czasem po włożeniu płyty komp mi sie restował (tak jakby robiła zwarcie) Zareklamowalem i dano mi nową

Mam teraz Samsunga tylko z nr SH-182D S/N SB03
... i to samo. Nie czyta płyt DVD (info: Pusty dysk CD) Czytałem sporo na ten temat i radziliście zainstalować nowe firmware - tak tez zrobiłem instalując bios do własnie tej wersji SB03 - nic nie pomogło. DMA jest włączone. Gościu z serwisu powiedział mi, że to moze być wina taśm (przepinałem na wszelkie możliwe sposoby - zamieniając np z dyskiem) - nic nie dało.
Mysle tez ze to nie jest wina systemu, ponieważ sprawdzałem na 3 (mam Linuxa, Win98 oraz XP) - nic -> Info: Pusty Dysk CD :/

Nie wiem czy da coś format (troszke wątpie), bo testując wrzuciłem bootowana płyte DVD Fedory (z której już instalowałem na starym sprzęcie - kiedy działał) czytał czytał i kaput

BŁAGAM O POMOC!!
=>kobe jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.12.2006, 20:45   #2
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Poczytaj jeszcze ten post.
Pokombinuj z ASPI, ew. sprawdź nagrywarkę na innym kompie i serwis.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 20.12.2006, 21:20   #3
=>kobe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2006
Posty: 3
=>kobe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napewno ona działa. Dostałem nowa z reklamacji nie dzilala, znowu poszedlem i gosciu mi z pulki dal nastepna nowa... Mimo wszystko sprawdzę ją na innym kompie (teraz nie mam szansy jak).Dobrze ze mi przeslales ten artykuł, bo nie miałem zainstalowanych ASPI - teraz mam i nic ;/

Tak mi sie zdaje, ze problem wlasnie nie tkwi w systemie (pisalem wczescniej) np. plyta DVD botujaca sie nie uruchamia sie przy starcie dosu. Czyta czyta czyta i pomija... W czym jest rzecz? Myslalem zainstalowac te nowe sterowniki SB04 - ale nie wiem czy mozna jezeli na przegrywarce napisane jest SB03

co mam zrobic?
=>kobe jest offline  
Stary 20.12.2006, 21:54   #4
=>kobe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2006
Posty: 3
=>kobe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
///////////////////////edit

Czy to moze miec jaki***347; zwi***261;zek z BIOSEM? Przypominam ze juz mia***322;em identyczn***261;.. Mo***380;e ona co***347; mi uszkodzi***322;a na p***322;ycie g***322;***243;wnej... ;/
=>kobe jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.