Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.05.2013, 18:17   #1
abc123
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.05.2013
Posty: 8
abc123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Shivaki DVD-R

Shivaki DVD-R z cake'a 10 szt.
Kiepskie wyniki, na dodatek na płytach jest znaczek "RW" oznaczający płytę DVD+R.

Płyta nagrana na HL-DT-ST DVDRW GA32N (napęd z iMaców) z prędkością x4, testowana na LiteOn DH-20A4P. Wkrótce wyślę wyniki z płyty nagranej na LiteOn.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Shivaki DVD-R-uyp6cfr.jpg  

Ostatnio zmieniany przez abc123 : 19.05.2013 o godz. 18:35
abc123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.05.2013, 18:38   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>

a te dvd-r to sam wklejałeś ?
MCC03RG20 to - z fabryki Mitsubishi wiec za pewne fake albo odpad
Dołączone obrazki
File Type: png UYP6CFR.png (65.4 KB, 1396 oglądane)
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2013, 18:51   #3
abc123
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.05.2013
Posty: 8
abc123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
a te dvd-r to sam wklejałeś ?
Nie, nie mam pojęcia dlaczego ten screenshot tak wyszedł.

Przesyłam inny z zakładki Info o dysku dla udowodnienia (z innego pustego egzemplarza płyty, gdyż tamta poszła na śmietnik).

____
EDIT


prędkość testowania i nagrywania: x8
nagrano i testowano na LiteOn DH-20A4P
Kolejna płyta - nagrała się jeszcze gorzej, niestety nadal jest problem z tym napisem DVD-R, dodam, że jest tak jest nie tylko na screenshocie.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Shivaki DVD-R-atapi___dvd_a__dh20a4p_9p59_27-august-2013_01_43.jpg   Shivaki DVD-R-atapi___dvd_a__dh20a4p_9p59_27-august-2013_02_24.jpg   Shivaki DVD-R-skan.jpg  

Ostatnio zmieniany przez abc123 : 19.05.2013 o godz. 19:50
abc123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 16:28   #4
mikolajc97
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika mikolajc97
 
Data rejestracji: 07.02.2014
Lokalizacja: w Bydgoszczu
Posty: 28
mikolajc97 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem cudownych płyt Shivaki DVD-R. Jednak u mnie test wypadł zupełnie inaczej, tragedii (przynajmniej wg. oceny Nero DiscSpeeda) nie ma, aczkolwiek uważam, że jest zdecydowanie za duża średnia ilość PIE (chyba że dla DVD jest inna norma tych błędów niż dla CD ale raczej nie sądzę). Jak na tymczasowy backup lub mniej ważne dane (filmy, kopie zapasowe etc.) mogą nawet być

Z wyglądu to jest taka sama, jak u kolegi abc123

Płytka wypalana na NECu ND-3540a bios w wersji 1.04, prędkość 4x

Pozdrówki
Dołączone obrazki
File Type: png SHIVAKI DVD-R na_NEC____DVD_RW_ND-3540A.PNG (54.6 KB, 214 oglądane)
mikolajc97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 17:41   #5
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ile taka shivaka kosztuje ? jakbym miał kupowac tandetne płyty na tymczasówkę to chyba taniej wychodzą titanumy ,a to jeden i ten sam szajs
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 18:35   #6
mikolajc97
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika mikolajc97
 
Data rejestracji: 07.02.2014
Lokalizacja: w Bydgoszczu
Posty: 28
mikolajc97 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Ile taka shivaka kosztuje ? jakbym miał kupowac tandetne płyty na tymczasówkę to chyba taniej wychodzą titanumy ,a to jeden i ten sam szajs
W miejscowej księgarni kupiłem je w kopercie za 1,50 zł 3 sztuki na spróbówkę. Drogo jak na tak słaby nośnik, wiem. Taniej opłaca się wziąć Extrema za 90gr. z Carrefoura i jakość taka sama (a nawet lepsza). A płyty firmy Titanum to dla mnie zło konieczne i nie należy ich porównywać z Shivakami, tylko z Hawkami (czyt. podstawkami pod kufel)
mikolajc97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 18:40   #7
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@mikolajc97 jako nowy tutaj :-)

scan który umieściłeś nic nie pokazuje bo test na Nec z max prędkością

zazwyczaj testujemy na LiteOn i ich OEM lub jak kto jeszcze posiada Benq z prędkością x4 wtedy można porównać z większością użytkowników
1,50 :-D za 1,10-1,20 masz Verbatima i po co kombinować ?
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 18:57   #8
mikolajc97
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika mikolajc97
 
Data rejestracji: 07.02.2014
Lokalizacja: w Bydgoszczu
Posty: 28
mikolajc97 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@seku
Rozumiem. Niestety na razie nie mam nagrywary LiteOn'a zdolnej nagrywać na DVD (mam tylko Litka CD-RW) ale jak zdobędę to potestuję i porównam wyniki z moim Nec'iem
A może Philips by się nadał? Bo czytałem kiedyś że Philips ma bebechy Benq'a (albo na odwrót)

Pozdrawiam.
mikolajc97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 20:42   #9
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak dokładnie zależy jaki.

sam mam HP BD-R OEM Lite-Ona :-)
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2014, 21:35   #10
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dzisiaj wszystkie płyty dvd to podstawki pod kufel, chyba tylko veratimy sensowne zostaly :-) albo jakieś perełki

najkorzystniej dziś wychodzi kupować po 100sztuk,np. SHIVAKI 60zł, Titanum 46zł Verby po 90zł ,takie sony po 74zł ale się pogorszyły
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2014, 10:26   #11
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Za 100szt również nieźle wychodzą
Kodak DVD+R MBI India za ~65
,Maxell DVD+R MBI India lub Ritek Tajwan za ~60zł
,Mediarange DVD+R MBI India za ~60zł,
Platinum DVD+R 4.7GB DVD+R CMC Tajwan lub Ritek China za ~70zł
,Fortis DVD+R CMC Tajwan ~55zł
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2014, 14:20   #12
mikolajc97
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika mikolajc97
 
Data rejestracji: 07.02.2014
Lokalizacja: w Bydgoszczu
Posty: 28
mikolajc97 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@seku

Mam nagrywareczkę Philipsa DVD model: DVDR1660P1 (pamiętam, że dostałem ją na komunię, ma prawie 8 lat a działa nadal) i dowiedziałem się również, że jest to OEM Benq'a DW1650. Spróbuję więc jeszcze dzisiaj porobić testy i może ew. jeden wrzucę

Pozdrawiam.
mikolajc97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2014, 14:23   #13
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Crossflash-uj ją czym prędzej na BenQ
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2014, 15:07   #14
mikolajc97
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika mikolajc97
 
Data rejestracji: 07.02.2014
Lokalizacja: w Bydgoszczu
Posty: 28
mikolajc97 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@czary2mary

Po wielu próbach, wielu godzinach kombinacji, które były bezskuteczne, wkońcu się udało! Udało mi się CFnąć tą nagrywareczkę Philips DVDR1660P1 na BENQ DVD DD DW1650 (z chyba najnowszym biosem BCIC). Mam wrażenie, że już działa lepiej, i oczywiście uzyskałem możliwość testowania płytek CD/DVD wraz z Jitterem (wcześniej, gdy próbowałem zrobić tą nagrywarką test jakości jakiejkolwiek płyty, to szło to z prędkością 0,5x). Dzisiaj przesiedzę cały dzień chyba i potestuję różnorakie płyty

Pozdrawiam.
mikolajc97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2014, 15:11   #15
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mikolajc97 Podgląd Wiadomości
@czary2mary

Po wielu próbach, wielu godzinach kombinacji, które były bezskuteczne, wkońcu się udało! Udało mi się CFnąć tą nagrywareczkę Philips DVDR1660P1 na BENQ DVD DD DW1650 (z chyba najnowszym biosem BCIC). Mam wrażenie, że już działa lepiej, i oczywiście uzyskałem możliwość testowania płytek CD/DVD wraz z Jitterem (wcześniej, gdy próbowałem zrobić tą nagrywarką test jakości jakiejkolwiek płyty, to szło to z prędkością 0,5x). Dzisiaj przesiedzę cały dzień chyba i potestuję różnorakie płyty

Pozdrawiam.
Trzeba było pytać jak coś nie wiedziałeś albo miałeś problemy--bo to jeden z prostszych crossflashów bułka z masłem
Ale i tak gratulacje i witamy teraz w gronie pełnoprawnych testerów
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
10, cake, dvd-r, płyt, rw, shivaki, test

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
PS 2 i "tykający" laser przy płytach DVD bojrob Hardware 7 28.06.2009 21:28
problem z przegrywaniem dvd pietrul DVD-Video 1 19.01.2006 17:55


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.