Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2021, 11:51   #1
borkos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2021
Posty: 2
borkos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Verbatim DVD-R azo - degradacja czy wada fabryczna

Proszę o pomoc.


Problem z płytami: płyty nienagrane

-na ostatniej, spodniej płycie nie ma defektów


- przechowywane 2 lata w nieotwieranym cake 100 sztuk
- 2 opakowanie w otwartym cake około 80 sztuk
- na spodniej stronie jest jakby odbite napisy z wierzchniej strony płyty nad nią,
widać to zwłaszcza pod sztuczne światło, pod słoneczne również, ale słabiej
-warstwę da się zetrzeć, ale jest na tyle gruba lub mocna, że szmatką nie bardzo się to da zrobić, ale dla sprawdzenia ntensywnie palcem da się to zetrzeć
Na zdjęciu widać to z lewej strony: napis DVD, ale reszta jest identycznie widoczna, po prostu tak pada światło na zdjęciu
- na płycie po podstawieniu pod żarówkę tworzą się wzorki, jak na zdjęciu, na niektórych są jakby od razu i jest ich dużo, na innych mniej, po kilku sekundach powstają nowe, da się to wszystko zetrzeć, ale jak pisałem wcześniej. Na zdjęciu jest tych wzorów dużo, na innych płytach mniej
-płyty da się nagrywać bezproblemowo

otwierany cake stał na stole i wietrzyłem pokój, było dość zimno i pomyślałem, że to przez kondensację pary wodnej te wzory itd, ale cake nieotwierany był schowany w szafie.
Czy to możliwe, że w lato 26 stopni, może 27 max w największe upały i wysoka wilgotność to spowodowała?


Jeśli chodzi o nieksponowanie na światło słoneczne, to rozumiem, że chodzi o szkodliwość promieni UV, ale może chodzi o długotrwałą ekspozycję, ale wątpliwośći we mnie narosły po powiększaniu się tych wzorów pod światłem żarówki. Czy mogę sprawdzać spody płyt pod żarówkę, nawet silną, czy to może uszkadzać płyty. Często sprawdzałem w ten sposób stan starych płyt, nowych nigdy, ale akurat pierwszy raz zerknąłem z ciekawości z powodu pierwszego kontaktu z płytami azo.

Support stwierdził, że problem z przechowywaniem, ale skoro da się to zetrzeć, to nie powinno być problemów, ale ja nie chcę ryzykować danych


Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Verbatim DVD-R azo - degradacja czy wada fabryczna-img_1040.jpg  
borkos jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.11.2021, 12:06   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ciezko powiedziec co to jest, najprosciej zrobic polerke, nagrac i zrobic test nagrania danych. Mi to wyglada jak wilgoc wnikajaca pomiedzy nosniki. Bym obstawial zle przechowywanie.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2021, 07:39   #3
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Najpewniej ostatnie wyprodukowane przez bankrutujące MBI India .
Robili już nośniki z tego co było pod ręką - wszystkim i na wszystkim nagrywały się fatalnie lub padały w czasie zapisu. Nawet gdzieś na forum są testy tych partii bo ludzie nie wiedzieli co się nagle z Verbatim stało....
Ostatnio takie jeszcze w hurcie otrzymałem Verbatim DVD+RW cake box 25 sztuk - z odbitym logo i nadrukiem na stronie nagrywalnej na każdej płycie ale od razu zareklamowałem i zostały wymienione przez producenta / dystrybutora.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2021, 09:02   #4
borkos
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 15.11.2021
Posty: 2
borkos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Ja po ponad 2 latach nic nie wywalczę. Życie.
borkos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2021, 10:50   #5
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,685
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
No prosze jednak moze byc wadliwy nosnik, pytanie czy faktycznie przechowywanie mialo na to wplyw czy tez nie.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2022, 21:13   #6
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez barkos
Support stwierdził, że problem z przechowywaniem, ale skoro da się to zetrzeć, to nie powinno być problemów, ale ja nie chcę ryzykować danych
Ja również posiadałem kilka płyt z takimi "zaciekami". Wystarczyło przetrzeć... Może płyty były pakowane w środowisku zanieczyszczonym?
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
azo, czy, degradacja, dvd-r, fabryczna, verbatim, wada

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.