Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2009, 09:29   #1
didus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2008
Posty: 9
didus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jakość Verbatimów

Witam !
Był już kiedyś podobny temat, ale nie było w nim jednoznacznych odpowiedzi.
Problem wygląda tak kupiłem w sklepie internetowym płyty Verbatim MediDisc od Mitsubishi Chemical (wyprodukowane w Indiach) oraz te najzwyklejsze Verbatim Extra Protector (Moser Baer India). Jakość tych nośników mnie zasmuciła , po odwróceniu przy lepszym świetle widać pełno kropeczek bardziej jasnych i błyszczących od warstwy zapisu, na dodatek na niektórych pełno jest jakichś paprochów których nawet nie można niczym zdmuchnąć bo mocno się trzymają.Wydawało mi się, że jak za płytę do archiwizacji ważnych danych zapłacę kilka złotych to nie będę musiał martwić się o jakość nośnika Mam pytanie jak u Was wygląda jakość Verbatimów ?
Mam jeszcze jedno pytanie bo nie chcę zakładać już nowego tematu.
Któremu napędowi bardziej ufać podczas testu Litonowi iHAP322 czy ltr-52327s ?
Dam przykład po nagraniu płyty na tym pierwszym i sprawdzeniu jej poziom błędów wynosi: C1: 800 MaxC1: 14 C2: 0. Na ltr-52327s wartości dokładnych C1 nie pamiętam ale wartość była ogromna C1 max 125 C2 było chyba z 200

didus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2009, 09:40   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,912
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
52327 to już dziadek, czasy świetności ma już za sobą.

Jeden twój test niewiele mówi. Obiektywniej by było robić test innym napędem niż tym którym nagrywałeś.
Możesz dla testu nagrać na 52327 i powtórzyć odczyty na obu. Jeśli nadal więcej błędów będzie na 52327, to będzie znaczyć, że napęd czy raczej laser już słabnie, może pomóc czyszczenie optyki (ale wcale nie musi).
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2009, 10:02   #3
didus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2008
Posty: 9
didus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Robiłem kilka testów szczególnie na płytach Verbatim MediDisc i na iHAP322 wartość C1 wynosiła najwięcej 1700 błędów C1 a testy na dwóch 52327 tak jak pisałem wcześniej ogromne wartości pewnie masz racje i to wina starości tych napędów.
Dałem koledze jedną z tych płyt do przetestowania na Liteonie (modelu narazie nie znam muszę go zapytać). Test wykonał w Nero CD-DVD Speed (KProbe odmawiał testów po kliknięciu start od razu wyskakiwało okienko z wynikami i wszystkie wartości 0) i wynik wynosił: C1: ok 1500 C1max: 16 C2:0.
Zauważyłem jeszcze, że przepięcie nagrywarki iHAP322 do drugiego PC (dużo lepsze parametry od tego na którym teraz pracuje i robię prawie wszystkie testy) przynosi wynik C1 dużo większy np. na aktualnym PC po teście płyty ilość błędów C1 wynosi 850 a po teście na drugim PC 1800 C1 czy to normalne ?
didus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2010, 14:17   #4
didus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2008
Posty: 9
didus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam !
Dyskusja nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, ale prosiłbym o odpowiedź na to pytanie dotyczące jakości .Jak to wygląda u Was, bo moje Verbatimy Azo i inne mają po stronie zapisu srebrne kropeczki wielkości główki od szpilki. Wy też macie takie coś bo wszystkie kupione ostatnio płyty Verbatim a nawet Philips mają takie coś. Płyty pochodzą z różnych źródeł i od różnych producentów. Na starszych nic takiego nie zauważyłem tylko na tych nowych.
didus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2010, 14:31   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,290
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wklej screeny z testów to popatrzymy -tu masz cały wątek o Verbatimie z testami- moje ostatnie MCC 004 całkowicie przyzwoicie wypalone-żadnych skaz nie widać na powierzchni płyt.

VERBATIM DVD+R x16
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2010, 15:26   #6
didus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2008
Posty: 9
didus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok postaram się wkleić pod koniec tygodnia, ale wyniki zazwyczaj oscylują około C1: 800 MaxC1: 14 C2: 0 Test wykonany Litonem iHAP322. Na dzień dzisiejszy miał bym prośbę o sprawdzenie czy na Waszych nośnikach też są te kropeczki bo nie wiem czy miałęm pecha i kilka partii takiej jakości ( w co raczej wątpię), czy po prostu jakość najnormalniej spada.
didus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2010, 09:13   #7
rs78
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2010
Posty: 10
rs78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie na płytach rzadnych kropeczek nie ma.
rs78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2010, 18:14   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dostałem rzadnych kropeczek...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jakość skopiowanej płyty audio lukas777 Napędy optyczne CD 1 29.05.2005 14:46
filmyDVD-Fatalna jakość obrazu na komputerze-czy można zaradzić temu? Zbih Napędy optyczne DVD 9 27.04.2005 17:23
Jakość zapisu cd-r? edo Napędy optyczne CD 7 24.08.2004 16:36
Jakość nośnika a jakość moozy mp3.... Ghost_mode Napędy optyczne CD 5 25.03.2004 07:40
VCD a jakość demon_x DVD-Video 1 13.01.2003 06:37


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.