Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.10.2005, 19:33   #1
ste3an
Bywalec
 
Avatar użytkownika ste3an
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 33
ste3an w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VERBATIM szpindel 50 cdr-52 od TAIYO YUIDEN ZA 30zl ;)

W realu mozna dostac poznac mozna je po napisie kraj pochodzenia japonia mi sie wydaje za 30zl brac w ciemno
Dołączone obrazki
File Type: png TSSTcorpCD-R_RW_SH-R522C_TS03_10-October-2005_20_34.png (26.7 KB, 495 oglądane)
__________________
Lg-Gsa4167b
ste3an jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.10.2005, 20:04   #2
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dobra cena. dobra.
pawelblu jest offline  
Stary 10.10.2005, 20:36   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dokladnie ta sama cena co na gieldzie komputerowej w Katowicach
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline  
Stary 11.10.2005, 09:28   #4
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ciekawe tylko jak się pali. Jakie wykresili i błedy C1 i C2?
żółtodziób jest offline  
Stary 11.10.2005, 14:20   #5
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Faktycznie, kupiłem Verbatim Extra Protection Surface 52x spindel 50 sztuk za 29.95
i Made in Japan . Importer NTT System. Jeśli to podróba to bardzo dobra.
Tylko trzeba w sklepie dobrze poszukać, bo są wymieszane z Made in China. Różnią się folią - na tych japońskich jest folia z nadrukiem i kształtem pudełka (rozszerzone na dole).
Niestety palnik dziś poszedł do serwisu (Lite-on 52327s) - szkoda bo dobry był
oddwor jest offline  
Stary 12.10.2005, 22:42   #6
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A gdzie testy? Czekam i nic! Skoro ktoś się chwali, to niech się chwali do końca, łacznie z testami wypalania.
żółtodziób jest offline  
Stary 12.10.2005, 23:52   #7
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
A gdzie testy? Czekam i nic! Skoro ktoś się chwali, to niech się chwali do końca, łacznie z testami wypalania.
Piszę przecież że Litek do serwisu poszedł
Zębami mam przetestować, czy jak?
Jak tylko go dostanę to przetestuję 8 )
Widziałem te płyty także w Makro tylko trochę drożej 33,50 czy coś koło tego,
tylko że nośnik to cyjanina, więc palić się będzie dobrze ale gorzej z trwałością
oddwor jest offline  
Stary 13.10.2005, 10:06   #8
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
noć trwałość cyjaniny nie jest taka zła, jeśli jest przechowywana płyta wciemności (zabezpieczona przd promieniowaniem UV, które nie jest promieniowaniem typu RTG, czyli przenikliwym!).
Kolejne przelatywanie lasera po płycie ponoć nie szkodzi cyjaninie, bo to inny typ promieniowania niż UV (ultafioletowego).
Może zatem to mit z tą cyjaniną, że taka kiepska dla trwałości płyty, bo z tego co czytałem, jest wzbogacana o specjalne związki hamujące proces jej rozkładu? Jak ktoś dobrze przechowuje płyty, logicznym sie wydaje, że pożyje ona bez procesów rozkładu barwnika długo, tyle co ftalocyjanina, albo azocyjanina.
Oczywiście poczekam cierpliwie na Twój test z Litka i z góry za niego dziękuję i pozdrawiam.
Za test z góry dziękuję i uzbroję się w cierpliwość.
żółtodziób jest offline  
Stary 13.10.2005, 10:54   #9
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
noć trwałość cyjaniny nie jest taka zła, jeśli jest przechowywana płyta wciemności (zabezpieczona przd promieniowaniem UV, które nie jest promieniowaniem typu RTG, czyli przenikliwym!).
Kolejne przelatywanie lasera po płycie ponoć nie szkodzi cyjaninie, bo to inny typ promieniowania niż UV (ultafioletowego).
Może zatem to mit z tą cyjaniną, że taka kiepska dla trwałości płyty, bo z tego co czytałem, jest wzbogacana o specjalne związki hamujące proces jej rozkładu? Jak ktoś dobrze przechowuje płyty, logicznym sie wydaje, że pożyje ona bez procesów rozkładu barwnika długo, tyle co ftalocyjanina, albo azocyjanina.
Oczywiście poczekam cierpliwie na Twój test z Litka i z góry za niego dziękuję i pozdrawiam.
Za test z góry dziękuję i uzbroję się w cierpliwość.

A jakie Ty nosnik-i PREFERUJESZ
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline  
Stary 13.10.2005, 11:58   #10
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na razie się rozglądam tu i tam. Myślę sobie, że Verbatimy z TY byłyby niezłe. Ostatnio kupiłem TDK 52x.
żółtodziób jest offline  
Stary 13.10.2005, 16:02   #11
ste3an
Bywalec
 
Avatar użytkownika ste3an
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 33
ste3an w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
verbatim od tayo sa najlepsze na rynku lepsze niz tdk ;P
__________________
Lg-Gsa4167b
ste3an jest offline  
Stary 14.10.2005, 10:00   #12
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Task trąbią wszyscy, ale gdzieś ktoś robił test Verbatimów 52x TY i wyniki paleń były takie średnie.
żółtodziób jest offline  
Stary 14.10.2005, 20:00   #13
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez żółtodziób
noć trwałość cyjaniny nie jest taka zła, jeśli jest przechowywana płyta wciemności (zabezpieczona przd promieniowaniem UV, które nie jest promieniowaniem typu RTG, czyli przenikliwym!).
Kolejne przelatywanie lasera po płycie ponoć nie szkodzi cyjaninie, bo to inny typ promieniowania niż UV (ultafioletowego).
Może zatem to mit z tą cyjaniną, że taka kiepska dla trwałości płyty, bo z tego co czytałem, jest wzbogacana o specjalne związki hamujące proces jej rozkładu? Jak ktoś dobrze przechowuje płyty, logicznym sie wydaje, że pożyje ona bez procesów rozkładu barwnika długo, tyle co ftalocyjanina, albo azocyjanina.
Oczywiście poczekam cierpliwie na Twój test z Litka i z góry za niego dziękuję i pozdrawiam.
Za test z góry dziękuję i uzbroję się w cierpliwość.
Robisz sie z ta swoja paranoja cholernie denerwujacy, jesli mam mowic szczerze.
Ja mam plyte cyjaninowa, nagrana - na nie wiem jakim sprzecie i nie wiem przy jakiej predkosci - ale w roku 1998. Dzisiaj jest juz nieodczytywalna. Jedyne, co mi sie udalo z niej wyciagnac, to ATIP - mowi wlasnie o warstwie cyjaniny i producencie...czyli CMC Magnetics - moze to tez wyjasnic jej kiepska trwalosc.
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline  
Stary 14.10.2005, 21:05   #14
żółtodziób
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 17.09.2005
Posty: 93
żółtodziób w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Xavery
Robisz sie z ta swoja paranoja cholernie denerwujacy, jesli mam mowic szczerze.
Ja mam plyte cyjaninowa, nagrana - na nie wiem jakim sprzecie i nie wiem przy jakiej predkosci - ale w roku 1998. Dzisiaj jest juz nieodczytywalna. Jedyne, co mi sie udalo z niej wyciagnac, to ATIP - mowi wlasnie o warstwie cyjaniny i producencie...czyli CMC Magnetics - moze to tez wyjasnic jej kiepska trwalosc.
Pingwin się denerwuje polecam mu link do strony: http://film.o2.pl/film/marszpingwinow/
To prezent ode mnie w dowód przyjaźni
Co ciekawe, to na cyjanienie bez owych przedrostów typu np. azo- są też Vebatimy z TY!!! Ciekawe dlaczego, skoro to takie wg ciebie badziewie, linuxowy Pingwinie?
Czyżby ci Japończycy produkowali małożywotny produkt dla Verbatima, po prostu badziew? Ciekawe co mi na to odpowiesz, bo krytykowałes ta cyjaninę, a może być jednak zahartowana przed działaniem promieni UV w oparciu o domieszki.
Link w sprawie Verbatimów z TY na cyjaninie, bym nie byl gołosłowny:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...na+taiyo+yuden
żółtodziób jest offline  
Stary 15.10.2005, 01:21   #15
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cyjanina (czysta) nie nadaje sie do zadan archiwizacyjnych ze wzgledow na jej niestabilnosc chemiczna.
Najwyrazniej ta plyta, ktora mam, pewnie uzywa wlasnie takowego materialu...
Dzisiejsza cyjanina nie jest juz ta sama jak wtedy - dodaje sie do niej dodatkowe substancje przedluzajace jej zywotnosc (a AZOcyjanina i FTALOcyjanina to dwa odmienne typy podloz - azo zostalo opracowane przez Verbatima, a ftalo przez Mitsumi (bodajze)).
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.