Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2007, 22:34   #1
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aktualizacja BIOSu w LG GSA-4167B

Ostatnio mam problemy z nagraniem płyt TDK x16 na mojej LG postanowiłem więc zmienić jej bios. Aktualnie jest DL12 mam zamiar zmienić na DL13, pomimo różnych opinii. Troche poczytałem na forum i w instrukcji dołączonej do pliku z biosem i mam takie pytanie. Często przewija się uwaga na temat OEM (że nie należy używać tego pliku do aktualizacji biosu w nagrywarkach OEM), jak w związku z tym można rozpznać czy nagrywarka jest OEM czy nie? Czy ma to jakiś związek z tym czy nagrywarka była kupowana w pudełku czy nie (nie pamiętam jak ja ją kupiłem)? Czy np. w Nero InfoTool jest to jakoś oznaczone? Czy żeczywiście przed aktualizacją biosu muszę przepiąć nagrywarke, aktualnie mam ją na IDE1 Slave (jako Master jest inna nagrywarka)

pozdrawiam
siwek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.01.2007, 19:48   #2
Lara
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 3
Lara w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam nagrywark***281; OEM i wgra***322;em bios DL13. Wszystko ***347;miga super a przed aktualizacj***261; bywa***322;y problem z poprawnym wypalaniem niekt***243;rych no***347;nik***243;w. Ja nie ***380;a***322;uj***281; aktualizacji i jak trzebaby to zrobi***263; jeszcze raz to bym aktualizowa***322;a (te***380; mia***322;am opory) - decyzja jednak nale***380;y do Ciebie. Uwa***380;am, ***380;e warto na czas aktoalizcji nagrywark***281; ustawi***263; na MASTER.
Lara jest offline  
Stary 09.01.2007, 21:55   #3
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zmieniłem bios dwa dni temu. Nie miałem co prawda okazji żeby ocenić rezultaty ale wygląda że wszystko jest ok. Nie ryzykowałem i pobawiłem się jednak śrubokrętem przy okazji zmieniając trochę konfigurację innych urządzeń, mam nadzieje że na lepszą. Poczytałem trochę w FAQu o OEM gdzie dowiedziałem się fascynujących rzeczy na temat kolorowych pudełek w jakich sprzedawane są nagrywarki w wersji BOX. Nie bardzo mi to jednak pasowało do ostrzeżenia aby nie aktualizować tym biosem (DL13) nagrywarki kupionej w szarym, ponurym pudełku czy wręcz bezbarwnej folii. Poczytałem więc dokładniej, ze słownikiem, (mój angielski nie jest moją najmocniejszą stroną) "Readme" dołączone do pliku z biosem i wyszło mi, że ponieważ nigdzie nie mam żadnego znaczka innej manufaktury niż LG, to nie mam się co przejmować ostrzeżeniem i śmiało aktualizować.
cyt. z readme:"The drives must be original LG branded drives with the DVD Writer model number GSA-4167B(no OEM units). If you have an OEM unit, branded with another manufacturers name, please contact that manufacturer for support and firmware updates."
A kończąc na poważnie to sądzę że definicję OEM w tym kontekście należałoby rozumieć jako urządzenie które jest sprzedawane pod inną marką i w związku z tym jest możliwość, że różni się wewnętrznym oprogramowaniem od tych samych urządzeń sprzedawanych pod oyrginalną marką producenta, i generalnie rzecz biorąc nie ma to nic wspólnego z tym czy opakowanie było kolorowe czy szare. Może się mylę a może odkrywam ponownie Amerykę ale to w tym momencie dla mnie bez znaczenia. Dziękuje Lara za zainteresowanie tematem.
siwek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.