Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.12.2017, 10:26   #1
matroks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 20
matroks zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Asus BW-16D1HT - zanim zamienię go w cegłę...

Cześć, z góry podziękowania dla czary2mary, ponieważ po jego postach jestem tu, gdzie jestem:

Posiadam napęd jak w tytule, produkcja styczeń 2014. Chip mediatek MT1959UWDN. Czyli powinien być 'cross-flashowalny'.

Napęd działa bez zarzutu, brakuje mi jednak opcji testowania jakości nagranych płyt BD. I to jest powód, dla którego rozważam zrobienie flashowania.

Zwracam się z pytaniami:
- czy plik znaleziony na forum 'flash_HL-DT-ST_BD-RE_WH16NS48_1.D3.bin' będzie 100% ok dla mojego napędu? Czy ten plik zmienia coś w charakterystyce nagrywania płyt?
- narzędzie do flashowania 'BH16NS40(1.03-A0)-patched.exe' nie daje możliwości zrobienia backupu mojego aktualnego firmware. De facto zanim zacznę flashować, chciałbym mieć aktualną wersję (1.0.1), by w najgorszym przypadku do niej móc wrócić
- czy ma ktoś firmware 1.0.1 do tego napędu, lub też wie jak mógłbym wykonać backup swojego?

Oto zdjęcia z mojego napędu:
-asus-label.jpg

-asus-chip.jpg

-moj-asus.jpg

Pozdrawiam !
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-asus-chip.jpg   -moj-asus.jpg   -asus-label.jpg  
matroks jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2017, 10:55   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tu masz wszystko co potrzeba do crossflash tej wersji hardware HLDS NS40
Crossflash BluRay LG\ ASUS-Asus BW-\12B1ST "a"\14D1XT\BW16D1HT-LG BH14NS40 \ BH16NS40

Kopię firmware Asus można zrobić programem Asus BW-16D1HT fw.1.01

Firmware dump Devilsclaw flasher
https://github.com/devilsclaw/flasher/releases

komenda:
flasher -d [drive id] -l firmware.bin 6 00000000 00200000

gdzie drive id to numer napędu .

Instrukcja do programu :

Kod:
This file is part of flasher.

This project aims to create a generic cross-platform (CD/DVD)-ROM drive firmware dumping and flashing software.

flasher is free software: you can redistribute it and/or modify
it under the terms of the GNU General Public License as published by
the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
(at your option) any later version.

flasher is distributed in the hope that it will be useful,
but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
GNU General Public License for more details.

You should have received a copy of the GNU General Public License
along with flasher.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.


WARNING: Flashing drives with any software can potentially kill your drive for various reasons.
Use my tool and any other tools at your own risk. This software was created by me for personal
use but I figured others might have a use for it.

WINDOWS AND MAX OS X USAGE:
Returns the drives name and id:
flasher -D

Dumps drives firmwares:
flasher -d [Drive ID] -m main_firmware.bin
flasher -d [Drive ID] -c core_firmware.bin

Flashes drive with new firmware:
flasher -d [Drive ID] -f firmware.bin

Verify firmware on drive from file (might require rebooting before it works):
flasher -d [Drive ID] -V firmware.bin

Rips the firmware files out of the windows update executable:
flasher -r firmware.exe

flasher -D
AVAILABLE DRIVES AND IDs:
Drive ID: 1 Name: DVDRAM GMA-4020B
Drive ID: 2 Name: DVD-ROM GDR8164B

If I want to dump the DVDRAM GMA-4020B drives firmware it would look like this:
flasher -d 1 -m main_firmware.bin
flasher -d 1 -c core_firmware.bin

If i want to flash the DVDRAM GMA-4020B drive with the main_firmware.bin:
flasher -d 1 -f main_firmware.bin

ONLY USE THIS IF YOU KNOW WHAT YOUR DOING AND ITS THE LAST OPTION:
Patches a firmware file to contain a correct checksum value:
flasher --checksum firmware_to_patch.bin


LINUX USAGE:
You have to be logged in as root or use sudo to run flasher.

Linux version uses the /dev/ path and the hardware node
eg.
/dev/cdrom
/dev/cdrw
/dev/hda
/dev/sda

Returns a message saying its not supported on Linux and to use -d:
flasher -D

Dumps drives firmwares:
flasher -d [Dev path] -m main_firmware.bin
flasher -d [Dev path] -c core_firmware.bin

Flashes drive with new firmware:
flasher -d [Dev path] -f firmware.bin

Verify firmware on drive from file (might require rebooting before it works):
flasher -d [Dev path] -V firmware.bin

Rips the firmware files out of the windows update executable
flasher -r firmware.exe

If I want to dump a drives firmware it would look like this:
flasher -d /dev/cdrom -m main_firmware.bin
flasher -d /dev/cdrom -c core_firmware.bin

If i want to flash a drive with the main_firmware.bin:
flasher -d /dev/cdrom -f main_firmware.bin

ONLY USE THIS IF YOU KNOW WHAT YOUR DOING AND ITS THE LAST OPTION:
Patches a firmware file to contain a correct checksum value:
flasher --checksum firmware_to_patch.bin

Ale i tak musisz mieć firmware zmodernizowany do ponownego wgrania -musi być zmieniony nagłówek , trochę rzeczy usuniętych i zmodernizowanych ,wyczyszczone dane eeprom i kalibracyjne .
Wyślę zaraz Tobie na PW już gotowy firmware
Asus BW-16D1HT fw.1.01 .


Myślę że warto zmienić Asus na LG -zdecydowanie lepsze strategie zapisu i oczywiście działają testy discquality dla DVD i BluRay
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2017, 22:45   #3
matroks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 20
matroks zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cześć.

Wielkie dzięki ! Wszystko poszło zgodnie z opisem. Cieszy, że w laickich czasach jeszcze jest gdzieś ta wiedza i darmowy dostęp do niej. Jeszcze raz dzięki.

Krótki komentarz do sprawy crossflash'a:
- nie do końca rozumiem tę komendę, którą podałeś 'flasher -d [drive id] -l firmware.bin 6 00000000 00200000'. Nie jest ona de facto opisana w manualu do tego programu 'flasher'. Jakkolwiek, wobec tego co napisałeś, że i tak nie dałbym rady wgrać dumpa którego sam bym zrobił (tym jestem bardzo zdziwiony), no i jako że udostępniłeś mi FW 1.0.1...
- przy okazji: próby z programem 'flasher' zakończyły się tak: może to wina że odpalałem go na Asusie z FW 1.0.1 ?

-flasher.png

Zarówno z 'Twoją' komendą, jak i tymi z manuala:
flasher -d 1 -m main_firmware.bin
flasher -d 1 -c core_firmware.bin
Nie dało rady. Pisał 'cannot open device c', a raz się wykrzaczył jak na powyższym obrazku.

Zresztą też nie rozumiem dlaczego dump jest podzielony na dwie części: main i core, a instrukcja flashowania używa tylko pliku 'main'. Do czego wobec tego i czym jest ten 'core'?

Oto tuż przed odpaleniem crossflasha:
-flash-completed.png

Po crossflashu:
-flash-completed-3.png

-flash-completed-2.png

No i szybki dowód na działające już disc quality: Panasonic MEI palony x6, jeszcze na Asusie FW 1.0.1 (jeśli dobra praktyka nakazuje testy z odczytem x4 to się od razu usprawiedliwiam brakiem czasu).

-opti-test-1.png

Mam jeszcze pytanie, czy to moje nowe cudeńko nagrywa płyty m-disc?

Potem dorzucę trochę testów. Pozdrawiam !
Dołączone obrazki
File Type: png flasher.png (23.6 KB, 2196 oglądane)
File Type: png flash completed.png (133.2 KB, 2272 oglądane)
File Type: png flash completed 2.png (2.2 KB, 2166 oglądane)
File Type: png flash completed 3.png (35.3 KB, 2259 oglądane)
File Type: png opti test 1.png (48.2 KB, 2248 oglądane)
matroks jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2017, 07:30   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Devilsclaw flasher

Tym się nie przejmuj - nie na wszystkich konfiguracjach komputerów i systemach działa poprawnie - jak to w przypadku starych programów i nowych systemów i komputerów . U mnie też na kilku komputerach nie działa ..
Komendy nie ma w opisie bo program ma już swoje lata .... oficjalnie program ma wsparcie do modeli dawno już będących w naszym muzeum

1 nie działa

-2017-12-07_07-01-12.png


2 działa

-2.png


M-Disc


Tak - oczywiście te modele mają pełne wsparcie dla M-Disc DVD i BD
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2017, 14:15   #5
matroks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 20
matroks zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dorzucę info, że po crossflashu zniknęła mi w Nero zakładka 'jakość dysku'. Wcześniej była. Nie jest to wielka strata wobec działającego Opti Drive Control, który to znowu na oryginalnym firmware nie obsługiwał mi disc quality.

Próbowałem na dwóch różnych wersjach i nie ma, natomiast jako dowód że powinno być umieszczam również screena z ustawień samego programu.


-nero-jakosc-dysku.png

-nero-jakosc-dysku-2.png

-nero-jakosc-dysku-3.png
Dołączone obrazki
File Type: png nero - jakosc dysku.png (45.8 KB, 2155 oglądane)
File Type: png nero - jakosc dysku 2.png (45.9 KB, 2146 oglądane)
File Type: png nero - jakosc dysku 3.png (24.0 KB, 2164 oglądane)
matroks jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2017, 14:53   #6
matroks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 20
matroks zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A tutaj jeszcze jak było dostępne:

-nero-jakosc-dysku-4.png
Dołączone obrazki
File Type: png nero - jakosc dysku 4.png (405.2 KB, 2138 oglądane)
matroks jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2017, 14:56   #7
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez matroks Podgląd Wiadomości
Dorzucę info, że po crossflashu zniknęła mi w Nero zakładka 'jakość dysku'. Wcześniej była. Nie jest to wielka strata wobec działającego Opti Drive Control, który to znowu na oryginalnym firmware nie obsługiwał mi disc quality.

Próbowałem na dwóch różnych wersjach i nie ma, natomiast jako dowód że powinno być umieszczam również screena z ustawień samego programu.

Normalne

W Nero Speed Disc zablokowana jest możliwość testów discquality dla LG \TSST \ Plextor

Żeby to zmienić w rejestrze trzeba usunąć w odpowiednim kluczu wartość LG

Skanowanie w NCDS na możliwe po modyfikacji rejestru (podobnie jak w przypadku napędów Samsunga\Plextor ):
- przechodzimy do klucza (Win XP) HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Ahead\Nero Toolkit\CD Speed\CD Quality i z wartości "Blocked" usuwamy wpis LG.

W Win 7\8 x32 \x 64 kluczę są trochę inne ale bardzo podobne i w podobnej lokalizacji.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2017, 16:14   #8
matroks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 20
matroks zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Znalazłem analogicznie i mam ! W10 x64. Widzę, że jedzie z prędkością max i nie udało mi się go spowolnić póki co. Wpisy w rejestrze w ogóle sprawiają wrażenie, że BD nie istnieje. Są tylko parametry dot. CD/DVD, ale sam program potem wskazuje LDC i BIS.

-blocked-1.png

przed edycja:
-blocked-przed.png

po edycji:
-blocked-po.png

Porownianie (TDK CMCMAGBA3 x10)
-blocked-4.jpg
Dołączone obrazki
File Type: png blocked 1.png (5.6 KB, 2143 oglądane)
File Type: png blocked - przed.png (3.0 KB, 2125 oglądane)
File Type: png blocked - po.png (3.1 KB, 2157 oglądane)
File Type: jpg blocked 4.jpg (89.4 KB, 2173 oglądane)
matroks jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Asus DRW - \4 \ 8\ 12 \16 \18 \20 \ 22 \ 24 czary2mary Napędy optyczne DVD 78 16.04.2022 06:08
[Mini Test] Plextor PX-891SA\ LiteOn iHAS 324 C \Asus DRW-24B5ST czary2mary Napędy optyczne DVD 5 23.10.2021 10:07
Asus HD DVD-ROM \ BD-ROM \ BD-RE \ BD-RE XL + External USB czary2mary Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 3 10.02.2018 11:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.