Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.10.2005, 19:50   #1
NINO
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.10.2003
Posty: 94
NINO zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
asus E616

Nie wiedząc że są cztery odmiany ASUSa E616 wgrałem firmware 2.2 i DVD-ROM przestał reagować, nie da się nawet otworzyć tacka z przycisku. System widzi wersję 2.2. Gdy wgrywam obojętnie jaki firmware 1.0, 2.0, 2.1 to pisze że wgrał firmware ale przy weryfikacji wyrzuca komunikat: "podany bufor użytkownika jest nieodpowiedni dla żądanej operacji." Nie wiem czy jest fizycznie uszkodzona kość z buforem czy tylko zły firmware blokuje operację - no i czy da się coś z tym zrobić. Dzwoniłem do kilku serwisów, znajomych ale nikt nie potrafi pomuc ani jednoznacznie stwierdzić czy coś jeszcze da sie z tym napędem zrobić. Może na tym forum znajdą się prawdziwi hobbyści i doradzą mi co zrobić. Czy da się całkiem wyczyścić firmware i wgrać nowy? Jak sprawdzić czy brak reakcji DVD-ROMa nie jest wynikiem fizycznego uszkodzenia?
Pozdrawiam
NINO jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.10.2005, 14:10   #2
djmix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Posty: 22
djmix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Możesz spróbować

programu MKTFLASH. Najpierw trzeba wyodrębnić z pliku EXE plik bios w wersji BIN - lub możesz go zgrać z innego poprawnie działającego modelu - też za pomocą tego programu. Potem z odpowiednim przełącznikiem "force" wgrać ten bin do Twojego sprzętu - koniecznie musisz znać miejsce napędu na taśmie IDE (czy slave/master, oraz na jakim kanale), bo program wbije go do eepromu na ślepo - jak się pomylisz to sflaszujesz coś innego

Mam nadzieję że ta metoda pomoże.
djmix jest offline  
Stary 18.10.2005, 20:34   #3
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez djmix
programu MKTFLASH. Najpierw trzeba wyodrębnić z pliku EXE plik bios w wersji BIN - lub możesz go zgrać z innego poprawnie działającego modelu - też za pomocą tego programu. Potem z odpowiednim przełącznikiem "force" wgrać ten bin do Twojego sprzętu - koniecznie musisz znać miejsce napędu na taśmie IDE (czy slave/master, oraz na jakim kanale), bo program wbije go do eepromu na ślepo - jak się pomylisz to sflaszujesz coś innego

Mam nadzieję że ta metoda pomoże.
MTKFlash jest tylko do napędów opartych na chipie MTK-a, a z tego co wiem Asus jest na czymś innym. Tak więc ten soft raczej nie zadziała

@NINO
Czym wgrywałeś bios (jakim flasherem - orginalnym?)
Czy DVD jest widziany przez system?
bart_3d jest offline  
Stary 18.10.2005, 22:51   #4
NINO
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.10.2003
Posty: 94
NINO zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cześć

System widzi napęd, a wgrywałem go MtkWinFlash. Ostatnio ze strony ASUSa
plik z rozszeżeniem exe i po weryfikacji dostaję komunikat jak w pierwszym poście.
NINO jest offline  
Stary 24.10.2005, 14:20   #5
NINO
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 04.10.2003
Posty: 94
NINO zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
SUKCES!!!! Ożywiłem ASUSa. Zdobyłem DOSa bootowalnego i z pod niego MTkFlash'em wpisując gdzie jest podpięty napęd wgrałem firmware. DZIAŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
NINO jest offline  
Stary 25.10.2005, 08:13   #6
djmix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Posty: 22
djmix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No,

cieszę się że pomogło. Pozdrawiam
Dj Mix
djmix jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.