Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.09.2006, 15:12   #1
onufry
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 9
onufry w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co nowego oferuje bios MREC do Benq DQ 60?

nie mogę wypalić płyt dwuwarstwowych na Benq DQ 60. Próbowałem (TDK, Verbatim, Platinum) Inne nagrywarki (Asus, Lg, Lite-On) wypalaja ten sam materiał bezproblemowo. Mam więc pytanie jak rozwiązać ten problem, czy zmiana biosu na MREC pomoże i co nowego oferuje wymieniony bios. Pozdrawiam.....
onufry jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.09.2006, 15:22   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
nie mog***281; wypali***263; p***322;yt dwuwarstwowych na Benq DQ 60. Pr***243;bowa***322;em (TDK, Verbatim, Platinum) Inne nagrywarki (Asus, Lg, Lite-On) wypalaja ten sam materia***322; bezproblemowo.
Na jakich no***347;nikach pr***243;bowa***322;e***347; wypali***263;.

Oczywi***347;cie masz w***322;***261;czone DMA dla nap***281;du. Tasiemki s***261; sprawne i masz zainstalowane wszystkie sterowniki do p***322;yty g***322;***243;wnej.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline  
Stary 22.09.2006, 17:40   #3
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez onufry
nie mogę wypalić płyt dwuwarstwowych na Benq DQ 60. Próbowałem (TDK, Verbatim, Platinum) Inne nagrywarki (Asus, Lg, Lite-On) wypalaja ten sam materiał bezproblemowo. Mam więc pytanie jak rozwiązać ten problem, czy zmiana biosu na MREC pomoże i co nowego oferuje wymieniony bios. Pozdrawiam.....

a w czym problem zeby zaktualizować do najnowszej wersji biosu ?
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline  
Stary 26.09.2006, 02:02   #4
onufry
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 9
onufry w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
Na jakich nośnikach próbowałeś wypalić.

Oczywiście masz włączone DMA dla napędu. Tasiemki są sprawne i masz zainstalowane wszystkie sterowniki do płyty głównej.
Sory ale byłem nieobecny ze względów rodzinnych. bardzo p[rzykre przeżycie dotknęło mnie dlatego może niezbyt logicznie pisze, ale to nieważne. Przede wszystkim dzięki za odpowieć bo to się liczy... Pisałejm na stronę BENQ i do tej pory nic, jak coś odpiszą to przekopiuję bo dla mnie to dziwne że sami nic nie piszą. Sorry ale może nie znam się i pewnie jestem cienki w te klocki. Do tej pory wszystko co miało powyżej 4,7 GB (oczywiście to umowna wielkość) kopiowałem czy to w DVD Clon, NERO 7.0, 0000, Alkochol 120 % bez problemów na LG, Asus i LITE-ON bez problemów, ale ze względu na pewne problemy i to nie z "gotowymi płytami" tylko z nośnikami wypalonymim przezemnie zawierającymi moje dane (będące - co motgę pokazać, wynikiem mojej pracy) były ze względu na porysowanie wzorcowych nośników nieodczytywaqlne w kolejnych nośnikach, które powinny to odczytać (płyty nie były bardzo porysowane). W związku z trym po zasięgnięciu opini "Fachowców" kupiłem dwie nagrywarki BENQ DQ 60, które odczytywały (tzn. 99 % nagranych i porysowanych w trakcie wymiany i odczytu danych) informacje zawarte na DVD. Była to najlepsza korekcja błędów z jaką się spotkałem do tej pory. Problem pojawił się kiedy chciałem nagrać płyty dwuwarstwowe, wtedy np. w klonie DVD pojawiał się komunikat: "Nagrywarka nie daje możliwości nagrania informacji w sposób w jaki wybrałeś. Materiał źródłowy jest zbyt duży aby go nagrać. Według mnie tasiemki są sprawne bo je wymieniałóem i niewierze aby dwie były złe. Nkie wiem co to jest DMA (skoro na innych nagrywarkach bez żadnych ustawień nagrywam), Nie wiem czy mam zainstalowane wszystkie "wymagane" sterowni9ki do płyty głównej (co powinienem zainstalować) sterowniki. Dzięki za pomoc..Próbowałem wypalać na TDK, Verbatim i Platinum.......
onufry jest offline  
Stary 26.09.2006, 02:08   #5
onufry
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 9
onufry w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mensir67pl
a w czym problem zeby zaktualizować do najnowszej wersji biosu ?
Dzięki za odpowieć, ale, który bios będzie najlepszy. Ja potrzebuje bardzo dobrej korekcji przy odczycie. (Jak mam go wgrać i skąd pobrać) dzięki i piozdrawiam....
onufry jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.