Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2018, 16:56   #16
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez vaclav Podgląd Wiadomości
Prosiłbym jednak o przesłanie tego FW do Asusa w wersji 1.01 - może być i jutro

Pisałem do @blackened2687, ale jak na razie brak odzewu.
Ja już wróciłem na dobre ...
Poszło na PW ...

Nie tak łatwo od rosyjskich dziewczyn się tak sobie oderwać....
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.11.2018, 17:11   #17
vaclav
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.06.2018
Posty: 5
vaclav w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Ja już wróciłem na dobre ...
Poszło na PW ...

Nie tak łatwo od rosyjskich dziewczyn się tak sobie oderwać....

Dość długi czas mnie nie było. Wielkie dzięki za firmware do ASUS-a. Udało się go uratować. Jest w pełni sprawny


Jeszcze raz dzięki.
vaclav jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2019, 21:01   #18
microhunt
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.03.2019
Posty: 6
microhunt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez blackened2687 Podgląd Wiadomości
Since there are a number of LG BH16NS40 / ASUS BW-16D1HT drive users who misflashed their drives with wrong firmwares (typically, flashing drives using NS40/NS48 hardware with firmwares designed for drives with SVC Code NS50/NS51/NS55/NS58, using my unlocked flasher), we've decided to patch well-known DosFlash utility to make it support newer LG drives.

Here are the instructions how to flash your drive with proper firmware using patched version of DosFlash, if "normal" unlocked flasher cannot be used because of "CheckSum is mismatched" or "Write DRAM NG" errors. Please read them CAREFULLY before trying something!

1. First, you need to find the computer with DosFlash-compatible operating system and SATA controller, configured to work in IDE mode. It's known that DosFlash is a very low-level utility and works not with every controller and not with every system. 32-bit Windows versions will work, if the portio32.sys driver can be installed. Sometimes, it's necessary to disable driver signature enforcement (google how to do it, if you don't know) in order to install portio32.sys correctly. DOSFlash only supports S-ATA ports 1~4 @ IDE mode under 32bit system. so we must plug target deivce to one of first 4 ports & flash firmware under Win 32bit.If everything is OK and DosFlash runs without errors and can recognize your BH16NS40/BH16NS55 drive, go to next step.

Załącznik 111611

The sample test demonstrates the firmware downgrade on VinPower version of WH16NS58 drive with installed 1.V1-02 firmware. In this version LG has blocked the possibility of firmware downgrade using the unlocked flasher: if you will try, you will get an infamous "Write DRAM NG 05/24/00" error.


Załącznik 111612

2. Read flash from your drive using patched DosFlash, selecting "Read Flash" in Task combobox and clicking the button with same name. If flash was successfully read, go to next step.

Załącznik 111613

3. Prepare the clean firmware you want to flash into your drive (e.g. extracted from the official LG flashing utility). Execute "BH16NS40_EEPROM_Data_Mover.exe", which is bundled with patched DosFlash in the same archive. Select the firmware you just dumped with DosFlash (note that a dump made by DevilsClaw's Flasher will also work), then select the clean firmware you want to flash, then select the location where to save the firmware, prepared for flashing with DosFlash. It will be made of clean firmware you want to flash and the EEPROM data, transferred from the dump you made from your drive.

Załącznik 111614

Załącznik 111615

Załącznik 111616

Załącznik 111617

Załącznik 111618

4. Now the most important part: flashing the drive with a prepared firmware. Select "Write Flash" in a Task combobox and click the button, then select your prepared firmware. Now, if you're lucky, flash image will be written and your drive will become functional with new firmware. If DosFlash reports about write errors, try flash the firmware again: it's not uncommon to have the flash correctly written from third or fourth try. When the flash will be successfully written, you can read it from your drive again and compare with the prepared firmware byte-by-byte: they should be identical.

Załącznik 111619

Załącznik 111620

Załącznik 111621

5. Reboot the computer to make Windows correctly recognize the drive after flashing.

The described method can be used also for downgrading/crossflashing BH16NS55 drive with installed 1.03 firmware, since manufacturer has blocked the possibility of crossflashing using unlocked flasher in this version.

Clean firmwares compatible with NS50 hardware can be downloaded here: http://www99.zippyshare.com/v/k7ZbMprP/file.html

EDIT :10.06.2018
We add clean firmware for LG WH16NS60 fw.1.00 and LG BU40N fw.1.00 models

LG WH16NS60 fw.1.00 Clean
https://www106.zippyshare.com/v/x0llCZ1c/file.html


LG BU40N fw.1.00 Clean
https://www106.zippyshare.com/v/ZHpMqxSb/file.html

All the required software is included in attached archive. Good luck!

Update: If you want to make the clean firmware from the dump made by DosFlash or DevilsClaw's Flasher, you can use the tool "BH16NS40 Firmware Dump Cleaner" from the second attached archive.

Thank you so much for the brilliant firmware cleaner tool. I tried to download the BU40N file on zippy share but cannot do. Could you please put a link for zip file if possible?

Do you have a tool for dumping firmware from a BU40N usb drive?
microhunt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2019, 09:38   #19
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez microhunt Podgląd Wiadomości
Thank you so much for the brilliant firmware cleaner tool. I tried to download the BU40N file on zippy share but cannot do. Could you please put a link for zip file if possible?

Do you have a tool for dumping firmware from a BU40N usb drive?
I can easily download from the zippyshare?

DosFlash V2.0 patched to support BH16NS40/BH16NS55 drives-2019-04-28_092912.png

You have here to download
https://megawrzuta.pl/download/f4b1f...7d9a89c0d.html

There is no possibility of any USB operations in any UHD drive.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2019, 02:12   #20
microhunt
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.03.2019
Posty: 6
microhunt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rancor Podgląd Wiadomości
Spokojnie najpierw użyłem dosflash32 i zorientowałem się, że ten drugi musi być i szybko zedytowałem post.

Udało mi się bez błędów cofnąć do FW 1.02, za kilkanaście minut będę crossował do BH16NS58.

Jedna ważna informacja: dopiszcie w instrukcji, że po flashowaniu trzeba zrobić restart systemu, bo inaczej nie wykrywa napędu.
You do not need to restart the computer. Open up and keep open so easy to access

Control panel/All / Administrator Tools / Computer Management / Disc Management. After writing drive just read an discs in other actions in disc Management.


Then open device Management and enable drive if by any chance of I'd disable. Simple as that no restarting required.

So, rescan discs under disc management

Device manager under cd/DVD check disc drive is enable. Try it with his inspector or any drive tool and you will see no restart.
microhunt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.08.2020, 07:13   #21
nq1001
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.08.2020
Posty: 2
nq1001 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzień dobry. Zastanawiałem się, czy nadal masz oprogramowanie "flash HL-DT-ST BD-RE WH16NS58 TST4.bin"
Widziałem, że stary link zippyshare wygasł.
nq1001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2020, 07:45   #22
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nq1001 Podgląd Wiadomości
Dzień dobry. Zastanawiałem się, czy nadal masz oprogramowanie "flash HL-DT-ST BD-RE WH16NS58 TST4.bin"
Widziałem, że stary link zippyshare wygasł.
Tego firmware nie udostępniliśmy i nie możemy.
Tylko 1.V1 lub 1.V5 dla tej wersji.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2020, 18:29   #23
mockingbird
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.07.2020
Posty: 5
mockingbird w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
What is so special about the TST4 firmware compared to 1.V5?
mockingbird jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2021, 08:58   #24
ralliartur
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.01.2021
Posty: 1
ralliartur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cześć,

Mam problem z BH16NS40 - zaktualizowałem napęd do Firmware 1.05 i napęd przestał działać. Zgodnie z instrukcją w wątku zorganizowałem komputer z win7 32 bit i podłączyłem napęd - został poprawnie wykryty, więc zabrałem się za dosflash. Niestety, ale każde uruchomienie programu kończy się tak samo komunikatem o błędzie i wyłączniem urządzenia.





Co robić w takim wypadku?
ralliartur jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2021, 15:29   #25
dokkymc
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2007
Posty: 6
dokkymc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ralliartur Podgląd Wiadomości
Cześć,

Mam problem z BH16NS40 - zaktualizowałem napęd do Firmware 1.05 i napęd przestał działać. Zgodnie z instrukcją w wątku zorganizowałem komputer z win7 32 bit i podłączyłem napęd - został poprawnie wykryty, więc zabrałem się za dosflash. Niestety, ale każde uruchomienie programu kończy się tak samo komunikatem o błędzie i wyłączniem urządzenia.
Mam identyczny problem z tym samym sprzętem...
BH16NS40 1.05
Czy ktoś może pomóc?
Czy może wyj...bać przez balkon?
Mieszkam na 6 piętrze i taka latająca cegła mogła by komuś zrobić krzywdę
Dzięki z góry za pomoc


dokkymc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2021, 19:45   #26
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A przypadkiem nie jest wgrany firmware od hardware NS50 do starszych konstrukcji z hardware NS40 ?
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2021, 21:24   #27
dokkymc
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2007
Posty: 6
dokkymc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
A przypadkiem nie jest wgrany firmware od hardware NS50 do starszych konstrukcji z hardware NS40 ?
No może tak być...
I co teraz?
Cegła?
dokkymc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2021, 12:53   #28
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W tych nowych firmware jest jakieś zabezpiecznie przed Dos Flash w temacie obsługi LibreDrive.
Nie wiem czy jest zmodyfikowany firmware umożliwiający włączenie tej usługi dla hardware NS40
Musisz sam sprawdzić tutaj:
https://www.makemkv.com/forum/viewto...p?f=19&t=19113
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2021, 21:16   #29
dokkymc
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2007
Posty: 6
dokkymc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
W tych nowych firmware jest jakieś zabezpiecznie przed Dos Flash w temacie obsługi LibreDrive.
Nie wiem czy jest zmodyfikowany firmware umożliwiający włączenie tej usługi dla hardware NS40
Musisz sam sprawdzić tutaj:
https://www.makemkv.com/forum/viewto...p?f=19&t=19113
OK dzięki, sprawdzę.
Dam znać.
dokkymc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2021, 15:10   #30
dokkymc
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2007
Posty: 6
dokkymc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
W tych nowych firmware jest jakieś zabezpiecznie przed Dos Flash w temacie obsługi LibreDrive.
Nie wiem czy jest zmodyfikowany firmware umożliwiający włączenie tej usługi dla hardware NS40
Musisz sam sprawdzić tutaj:
https://www.makemkv.com/forum/viewto...p?f=19&t=19113
No i klapa, BH16NS40 NS50 jest owszem wspierany, ale stary BH16NS40 jest w grupie:
unsupported - old firmware type 2
The firmware uses an old memory layout. Currently these are not supported, but support may be added at any time.

Tak więc jest nadzieja

Dzięki za pomoc.
dokkymc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
asus, bh16ns40, bh16ns55, bw-16d1ht, crossflash, dosflash, downgrade, eeprom, firmware, hitachi, hlds, lg

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DVRTool v1.0 - firmware flashing utility for Pioneer DVR/BDR drives blackened2687 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1005 12.02.2024 20:28
[PS2] ColemPS2 v2.0, emulator ColecoVision Jolek Homebrew 2 20.09.2016 21:36
Jak dokrecic support w rowerze?? michalsza Off topic 5 14.06.2005 20:03
Flash Utility for LiteOn-made Drives i biblioteka biosów w wersji BIN SoBal Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 28.09.2003 22:37
sd v2.0 i GCE-8160B Teom Napędy optyczne CD 1 22.12.2001 22:54


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.