Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.11.2010, 22:50   #1
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Firmware do nagrywarki OPTIARC DVD RW AD 7580s

Witajcie
Posiadam takową nagrywarkę w laptopie Emachines E525.Ostatnio zakupiłem płyty Verbatim DVD-R AZO, po wypaleniu płyty i sprawdzeniu jej jakości programem Nero Disc Speed pojawiło się bardzo dużo błędów PI (80-100 Średnio).Pomyślałem że może trafiłem na jakąś lewiznę Verbów i zakupiłem nośniki Sony DVD-R Accucore, ale na nich też osiągam nie najlepsze rezultaty (ok 30 błędów PI na /s).Wynik procentowy nero plasuje się w granicach 60-85%.Nie wiem co się dzieje.Może pomogłaby zmiana Firmware?.Tyle że znajduje biosy do laptopów Della .Pomożecie?
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.11.2010, 00:22   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie pisz z boldem, bo się czytać nie da.

Z tego, co piszą na http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/other-drives/ masz OEM QSI SDW-088I.

Nie znalazłem do niego biosu, ale googluj - może się uda.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2010, 10:07   #3
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Rzeczywiście bold wali po oczach, nie pomyślałemMoże to głupie pytanie ale jak bym wgrał bios z tej strony : .firmwarehq.com/Optiarc/AD-7580S/files to czy nic by się nie stało z nagrywarką?(firmware do wpomnianego już wcześniej Della? Generalnie co może być przyczyną takich złych wyników na potencjalnie tak dobrych płytach?.Niestety mogę zrobić test jakości tylko i wyłącznie programem Nero Disc Speed, zastanawiam się jak wyglądały by testy w innych programach i jak jest z ich powtarzalnością?
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2010, 10:28   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez trzcinapt Podgląd Wiadomości
Rzeczywiście bold wali po oczach, nie pomyślałemMoże to głupie pytanie ale jak bym wgrał bios z tej strony : .firmwarehq.com/Optiarc/AD-7580S/files to czy nic by się nie stało z nagrywarką?(firmware do wpomnianego już wcześniej Della? Generalnie co może być przyczyną takich złych wyników na potencjalnie tak dobrych płytach?.Niestety mogę zrobić test jakości tylko i wyłącznie programem Nero Disc Speed, zastanawiam się jak wyglądały by testy w innych programach i jak jest z ich powtarzalnością?
A jakim napędem robisz testy??

A swoją drogą-
Laptopowe napędy nagrywają zazwyczaj bardzo słabo
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2010, 11:26   #5
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
A jakim napędem robisz testy??

A swoją drogą-
Laptopowe napędy nagrywają zazwyczaj bardzo słabo
Tym nieszczęsnym Optiarckiem.
Czy możliwa jest sytuacja że płyta nagrana w nim a przetestowana u kogoś innego na jego nagrywarce będzie miała zgoła inny współczynnik jakosici

ps: jak mogę władować skany testów na serwer forum?, bo linków na razie nie mogę dodawać, nie mam 10 postów

Ostatnio zmieniany przez trzcinapt : 13.11.2010 o godz. 12:50
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2010, 15:25   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czytałeś komunikat o ilości postów, ale najwyraźniej mało uważnie.

http://forum.cdrinfo.pl/faq.php?faq=...b3_attachments

Zrób skany na jakimś liteonie, albo starym benq.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2010, 16:14   #7
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie mam dojścia do takich nagrywarek ale spróbuje pożyczyć Asusa mam nadzieje że będzie w miarę miarodajna
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2010, 08:17   #8
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez trzcinapt Podgląd Wiadomości
Tym nieszczęsnym Optiarckiem.
Czy możliwa jest sytuacja że płyta nagrana w nim a przetestowana u kogoś innego na jego nagrywarce będzie miała zgoła inny współczynnik jakosici

ps: jak mogę władować skany testów na serwer forum?, bo linków na razie nie mogę dodawać, nie mam 10 postów
Żadnym laptopowym napędem nie przetestujesz żeby były miarodajne wyniki-z zwłaszcza Optiarckiem słynącymi z bardzo słabego odczytu
więc dopóki nie znajdziesz dobrego napędu do testu to trudno o jakości coś powiedzieć
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2010, 23:39   #9
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pożyczyłem od kolegi...Sony Nec Opriarc Model AD-7170A (produkcja 2006)
I po testach jakości płyty wypalone nim wypadały jeszcze gorzej niż w moim laptopowym cudzie. W sobotę zakupiłem sobie płytkę verbatima DVD-R z euro rtv agd bo podejrzewałem że moje nośniki są jakieś lipne a tu średnia błędów PI 320 a PI 2 16...Spróbuje jeszcze skombinować wypalarkę Asusa...Czy to przypadek czy nawet stacjonarne Optiarcki są takie beznadziejne?O co tu chodzi?
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2010, 07:22   #10
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Do w miarę miarodajnych testów jakości używamy z nowych napędów Lite-on,ze starszych Benq i Plextor .

Sony Nec Opriarc maja fatalny odczyt- dlatego takie wyniki i dlatego nie nadają się do testów-miałeś to napisane wyżej.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2010, 09:32   #11
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Do w miarę miarodajnych testów jakości używamy z nowych napędów Lite-on,ze starszych Benq i Plextor .

Sony Nec Opriarc maja fatalny odczyt- dlatego takie wyniki i dlatego nie nadają się do testów-miałeś to napisane wyżej.
Myślałem że stacjonarna nagrywarka tej firmy jednak pociągnie testy

Mogę poprosić o napisanie modeli tych napędów o których wspomniałeś powyżej?
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2010, 13:08   #12
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,277
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Lite-on wsiora wno w zasadzie
Benq >1640
Plextor>755
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2010, 22:13   #13
trzcinapt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.11.2010
Posty: 7
trzcinapt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Więc sprawa się rozjaśniła: na Asusie 2014l1
Nagrywarka robi w mało błędów PI1 i PI2 w porównaniu z optiarckiem, jakość nagranych płyt waha się w granicach 93-98%.Powiedzcie mi panowie w jaki sposób mogę ją użytkować na laptopie?.Dziękuje wszystkim za wcześniejszą pomoc
trzcinapt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2011, 18:51   #14
qra69
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika qra69
 
Data rejestracji: 15.07.2004
Posty: 1
qra69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
podepnę się. Potrzebuję firmware do Optiarc ad-7540A. Spoko, znalazłem, jednak który zainstalować i jak? na stronie Liggy'iego jest tego dużo do wyboru i nie wiem który będzie odpowiedni. Obecna wersja mojego FW to 1.42
wiem tylko,że robi się to programikiem Binflash jednak co dalej? czy coś będę jeszcze potrzebował?
qra69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
EMTEC DVD RW Skra Nośniki optyczne 5 10.02.2011 05:26
Kopiowanie DVD - ciekawy problem Coppermine Napędy optyczne DVD 8 09.03.2009 18:32
Nagrywarki komp. DVD a stacjonarne odtw. DVD ychus Napędy optyczne DVD 1 08.02.2006 21:31
Firmware do napędu DVD LG. 9down Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 10.07.2005 11:41
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.