Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2005, 10:53   #1
9down
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2005
Posty: 1
9down w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Firmware do napędu DVD LG.

Witam.

Posiadam używkę LG DVD-ROM GDR-8162B z maja 2003.
Pomyślałem, że warto uaktualnić firmware jeśli taki jest.
Oryginalnie mam ROM VER. 0015. Na stronie lge.com nie znajduję uaktualnienia do tego napędu, a znalezione wersje w internecie są nieoficjalne, wydane przez fascynatów?

Na stronie "The Firmware Page" znalazłem: firmware 0020, 0033 oraz jakiś (bo nie wiem na bazie jakiego jest zrobiony firmwar'u, 0033? patchowany bez blokady regionu).



Patchowany ze strony: http://tdb.rpc1.org/#GDR8162B

LG HL-DT-ST GDR-8162B
Auto Reset and RPC1 Firmware - Support for multiple OEM derivatives. 0015, 0017, 0018 and 0020 These firmwares should now work on all drives, including those with SST Flash ROMs.

Tylko nie wiem który firmware z tej paczki użyć, jest ich tam wiele i nie wiem jak to wgrać, chyba on wymaga wgrania spod dos'a? Czym?

Spotkałem się z opinią, że wgrywanie firmware nowego do napędów DVD nie ma sensu, czy to prawda? Myślałem, że to działa jak w nagrywarkach na zasadzie poprawek i "match more media"... ?

Teraz już nie wiem, na innym forum gość odradza wgrywanie, że uaktualnienie jest po to by:

"w czytnikach (DVD?) nowy firmware wychodzi zazwyczaj gdy podczas produkcji zachodzi jakaś modyfikacja w hardware i trzeba ją obsłużyć... napędy z różnych serii, często różnią wnętrzem pomimo takiego samego oznaczenia, zazwyczaj (choć nie zawsze, np. LiteOn LTR-52327s) nowy firmware obsługuje zarówno stary jak i nowy hardware."

Wynikało by z tego, że wgrywanie nie ma sensu bo nie zmienia nic istotnego?

Ten 0033 to bym wgrał MTKFlashem for Windows.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Aha, no i jeszcze chciałbym spytać jakim programem mogę zrobić kopię aktualnego firmwaru 0015? Najlepiej spod Windows, jakiś uniwersalny?

Ostatnio zmieniany przez 9down : 10.07.2005 o godz. 10:59
9down jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2005, 12:41   #2
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wgranie firmware do napędu DVD ma sens. Często poprawia czytanie nagrywanych płytek, może poprawić korekcję, dodać obsługę np. +R/RW.
bart_3d jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.