Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.03.2006, 18:27   #1
Kulkaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2006
Posty: 4
Kulkaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Jak zmienić BIOS w NECu ND-3500A ?

Cześć !
Jestem zielony w zmianie biosu w nagrywarcem i dlatego prosze o pomoc! Mam nagrywarkę NEC ND-3500A chce zmienić bios na nowszy ponieważ mam taki problem ! Nagrywarka nagrywa płytę [Verbatim DVD+R 16x] z prędkością 8x i 16x około 29 minut, gdzie znajomym z predkością 4x ok 15 minut! POMOCY !
Kulkaman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.03.2006, 19:06   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sciagasz bios ze strony producenta odpalasz exe i po chwili dziala

lub sciagasz bios do 3500 http://liggydee.cdfreaks.com/page/3500/ program binflash http://binflash.cdfreaks.com w wersji Win32 GUI

- rozpakowujesz oba pliki, odpalasz flashera, robisz backup biosu oryginalnego, otwierasz nowy bios w programie, dajesz flash - flashuje ci naped i restsrt i masz nowy bios

P.S.
sprawdz czy masz DMA wlaczone dla wszystkich npadow w kompie
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 16.03.2006, 19:11   #3
czyx78
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Posty: 57
czyx78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
lub stąd http://www.micheldeboer.nl/firmware/3500.html ściagasz ten bios LLD3500_2TG.zip rozpakowujesz instalujesz potem restart i masz bios 2 TG a wtedy płytki dvd np.verbatima x8 nagrywa ci z prędkością x16.
czyx78 jest offline  
Stary 16.03.2006, 20:24   #4
Kulkaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2006
Posty: 4
Kulkaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuje wam serdecznie !!! Sprawdzę wszystko i spróbuje waszych rad

Ostatnio zmieniany przez Kulkaman : 16.03.2006 o godz. 20:59
Kulkaman jest offline  
Stary 17.03.2006, 10:13   #5
Kulkaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2006
Posty: 4
Kulkaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kurde niestaty nic nie dało ! jak nagrywala tak nagrywa :/ 30 minut :/ Zmieniłem BIOS na 2.1A i nic ... dopalam nero, ładnie widzi że płytą mogę nagrywać z prędkością 16x i zaczymam wypalać, na początku słyszę napęd jak by faktycznie wypalał 16x ale po chwili milknie jak by się kręcił 2x ! i mruga sobie moja zielona dioda ! i tak 30 min :/
Kulkaman jest offline  
Stary 17.03.2006, 11:14   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak tu patrzę od wczoraj i nic nie mówię, ale Dma jest off jak nic!
spada transfer i NEC daje po hamulcach.
Nero InfoTool>Configuration i będzie widać, czy mam rację.
ed hunter jest offline  
Stary 17.03.2006, 11:45   #7
Kulkaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.03.2006
Posty: 4
Kulkaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
JEST DZIAŁA ! wszystko jest już dobrze ! DMA było wlączone ale zmieniłem na BIOS 2TG
Dziekuję wszystkim którzy chcieli mi pomóc !
Kulkaman jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.