Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.08.2005, 16:21   #1
reendaal
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2005
Posty: 2
reendaal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kochany, boski Liteon 1673s... Pomocy!!!

Witam wszystkich
Od razu chce zaznaczyc, ze jestem dosc ciemny w "te klocki"...
Mianowicie mam kochanego litka no i jest problem, po JS01 zainstalowalem JS02 bo nie chcial nagrywac plytek platinum 8x, tzn nagrywal ale po tem nic ich nie czytalo, albo na plytkach sie jakies piktogramy okragle tworzyly... i tak sobie bylo na tym JS02, oczywiscie polowy plytek nie czytal, nawet tych ktore sam nagral, ale wczoraj zobaczylem JS0C i zainstalowalem, nie wiem czy po tym czy wczesniej juz, ale teraz to mi juz zadnej plyty nie czyta, czysta jak chce nagrac to jej nie widzi, zadnej innej nawet nagrywanej 2.4x nie czyta, totalnie wkladam plytke, swieci sie zielona lampka, i tak raz na jakis czas taki jednosekundowy leciutenki stukot, charkniecie nie wiem nawet jak to nazwac... tak jakby cos chcial a nie mogl... ale ze strony codeguys sciagnalem firmware'y rozne i wgralem JS0B, JS05, JS01, JS02 i na kazdym, po kazdorazowym resecie tak samo... watpie zeby to bylo uszkodzenie jakies fizyczne... mam XP Pro... biosy wgrywalem tym flashem czy jak to tam sie zwie... teraz sciagam omnipatchera, chociaz nie wiem nawet co tym sie robi, tak samo jak nie wiem co to jest to cale flashowanie, aczkolwiek cos kombinuje, prosilbym nie o wysmiewanie moich umiejetnosci, ale raczej pomoc i jakies takie w miare dla mnie przystepne podejscie, ewentualnie bardzo chetnie sprzedam lub zamienie sie na inna... aha mam Dvd Liteona, ktore swietnie czyta kazda nagrana kiedys plytke...
Dzieki i pzodrawiam
reendaal jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.08.2005, 16:32   #2
guzio85
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Posty: 33
guzio85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sciągnij sobie biosa od sony dvd-rw dru 720A i wgraj, jesli to nie pomoze to idz na serwis. pozdrawiam
__________________
Guzio85
guzio85 jest offline  
Stary 16.08.2005, 16:34   #3
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez guzio85
sciągnij sobie biosa od sony dvd-rw dru 720A i wgraj, jesli to nie pomoze to idz na serwis. pozdrawiam
po co... niech teraz odda...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline  
Stary 16.08.2005, 16:58   #4
reendaal
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2005
Posty: 2
reendaal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie pomoglo... wogole cokolwiek bym nie wgral to zachowuje sie tak samo... kazda playte czyta, co jakis czas to "chrzakniecie" jej, ale ona wydawala takie odlglosy tez jak dobra byla... ehh wnerwilem siem...
reendaal jest offline  
Stary 20.08.2005, 09:03   #5
jacex1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 1
jacex1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zmień nagrywarkę na NEC 3540 i wszystko ci nagra
jacex1 jest offline  
Stary 20.08.2005, 09:32   #6
modziq
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.06.2005
Posty: 38
modziq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
żaden bios Ci nie pomoże nawet taki od płyty głównej .Poszła optyka bądź inny element.Ale z tego co pisaleś (z czasem nie widział co raz większej ilości płyt) to stawiam na optyke.Miałem podobny z nagrywarką CD-napęd poszedł na śmietnik,ale jeśli masz gwarancje to wymiana na nowy gwarantowana
modziq jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.