Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.04.2005, 22:51   #61
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@karel48 - DZIĘKI /no chcialem pomóc/
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.04.2005, 08:22   #62
yacek _b
Bywalec
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 35
yacek _b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ludzie , nie przesadzacie z tymi biosami ? Kurde , widzę że najważniejszą sprawą są kolorowe diody , a nie jakośc zapisu ! Jak pali wam dobrze na aktualnym biosie to po cholerę zmieniacie , tylko dla małego kolorowego światełka , ja nawet nie patrzę w trakcie zapisu na palnik , nagrywarka pali ja robię coś innego , no ale widzę że są tacy co jarają się się takimi gadżetami .... pozdr.
yacek _b jest offline  
Stary 09.04.2005, 08:28   #63
Shider
Prawdziwy Shider ;)
 
Avatar użytkownika Shider
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 274
Shider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pewnie nie wszyscy zdaja sobie tez sprawe z tego ze C0deKing udostepnił o wiele wiecej "kolorowych" biosow niz widac to na stronie

http://codeguys.rpc1.org/temp/LEDFix.rar

Znajdziecie tam:
1633S.BS0S.patched-cf-ledfix.exe
1633S.BS41.patched-cf-ledfix.exe
1653S.CS0G.patched-cf-ledfix.exe
1653S.CS09.patched-cf-ledfix.exe
1653S.CSTJ.patched-cf-ledfix.exe
__________________
Pozdrawiam, Shider
Shider jest offline  
Stary 09.04.2005, 10:19   #64
Portalnet
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 266
Portalnet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiec podsumowujac: ktory bios jest najlepszy do 1653 ( tzn 1633 przerobionego na 1653) - prosze mi doradzic bo czytajac rozne odpowiedzi zaczynam sie gubic - mysle ze na tym forum jest oosba bardziej zaawansowana w tych sprawach i jest w stanie mi na moje pytanie odpowiedziec
Portalnet jest offline  
Stary 09.04.2005, 10:42   #65
macho73
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 4
macho73 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W moim przypadku zmiana na CSOK oraz zmiana systemu na xp bez sp2!!! zrobiła cud z 1653S.W kilku róznych postach na tym forum,w róznych tematach narzekałem na tą nagrywarkę-naprawdę mnie wkurzała i miałem jesj serdecznie dość.Obecnie sprawa ma się tak że nagrywarka pali idealnie platinium+ x8,verbatim+ x8.Idealnie, znaczy nie mam żadnych problemów z odtwazaniem nagranych rzeczy-filmy dvd,dvix,obrazy.iso oraz gry.Otworzyłem nawet nagrane wcześniej na esperanzie przy biosie CS09 filmy dvd ,których mi wtedy nie czytało.Wypalam programami Nero 6 i Clone DVD 2.
Ps.
Postaram sie przy najbliższej okazji przetestowac nagrywanie i odtwazanie na esperanzach.
PS2
Mam wprawdzie wgrany bois CSOK ale nie miga mi dioda podczas nagrywania, czy był taki bios CSOK bez migajacej diody,czy u mnie jest cos nie tak z nagrywarką?Bios nie miał zadnej dodatkowej nazwy-[CSOK.exe]
macho73 jest offline  
Stary 09.04.2005, 19:24   #66
gabi_bart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 13
gabi_bart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez adax
Jaki bios wgrywasz ten ze strony codeguys czy oryginalny Liteona.Biosy ze strony Liteona nie daja się wgrać w normalny sposób w tył do starszej wersji. Zrób tak jak podałem wyżej.
Wgrałem CS02 (wiadomo że nie LiteOna) i wszedł OK. Nagrywarka czyta teraz wcześniej nagrane DVD +R od Verbatima. Teraz zrzucę je na HD i zmienię Bios na ostatni z Liteona , a wtedy zrobię 4 szt DVD +R Verbatim czytelne w nowym Biosie. Bedzie nowoczesnie i z diodkami.
No śmiechy chichy - ale mam nareszcie dostęp do danych na 4 DVD - moc obliczeń czeka teraz na mnie.

SERDECZNIE dziękuję ADAX - >>>
gabi_bart jest offline  
Stary 09.04.2005, 19:29   #67
gabi_bart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 13
gabi_bart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez macho73
PS2
Mam wprawdzie wgrany bois CSOK ale nie miga mi dioda podczas nagrywania, czy był taki bios CSOK bez migajacej diody,czy u mnie jest cos nie tak z nagrywarką?Bios nie miał zadnej dodatkowej nazwy-[CSOK.exe]
Świeci zielono/czerwono tylko CSOK wgrany z codeguys,
ale nie wklej sobie tego z opisem SONY bo nagrywarka zmieni nazwę na Sony, Tylko nazwę i tyle, a jeszcze potrzebny będzie szyldzik przedni
aby było to już Sony )
gabi_bart jest offline  
Stary 09.04.2005, 22:19   #68
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gabi_bart
Wgrałem CS02 (wiadomo że nie LiteOna) i wszedł OK. Nagrywarka czyta teraz wcześniej nagrane DVD +R od Verbatima. Teraz zrzucę je na HD i zmienię Bios na ostatni z Liteona , a wtedy zrobię 4 szt DVD +R Verbatim czytelne w nowym Biosie. Bedzie nowoczesnie i z diodkami.
No śmiechy chichy - ale mam nareszcie dostęp do danych na 4 DVD - moc obliczeń czeka teraz na mnie.

SERDECZNIE dziękuję ADAX - >>>
Spróbuj wcześniej CS0C - to dobry sprawdzony bios Verbatimy i Platinumy nagrywa super.
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 10.04.2005, 07:29   #69
Portalnet
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 266
Portalnet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czyli jajk - jednak CSOC jest nadal najlepszym biosem ?
Portalnet jest offline  
Stary 10.04.2005, 09:11   #70
D.K.
Liteon1653+BenQ1620
 
Avatar użytkownika D.K.
 
Data rejestracji: 15.09.2002
Lokalizacja: LUBLIN
Posty: 47
D.K. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Portalnet
czyli jajk - jednak CSOC jest nadal najlepszym biosem ?
Czytajcie....mądrych ludzi i posty,jak napisał karel48 do Verbów i Platinek jest dobry,jak używasz innych płyt sam musisz poeksperymentować.Nawet ja jako laik to zrozumiałem.Pozdrawiam
D.K. jest offline  
Stary 10.04.2005, 09:59   #71
Portalnet
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 266
Portalnet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiec tak - plyty DVD (+r, -R , +RW -RW) nagrywam tylko na Verbatimach. A jak te biosy maja sie do nagrywania CD-R/RW ? ( bo tez duzo tych plyt nagrywam i nie tylko juz na Verbatimach). Wiec w takim przypadku tez bios CSOC bedzie najlepszy ?
Portalnet jest offline  
Stary 10.04.2005, 11:55   #72
D.K.
Liteon1653+BenQ1620
 
Avatar użytkownika D.K.
 
Data rejestracji: 15.09.2002
Lokalizacja: LUBLIN
Posty: 47
D.K. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W/mnie nie ma reguł,ja mam CS0K.patched-cf-ledfix i nagrywa wszystko(co kupuje) dobrze,... ale kupuje:
DVD:
TANIE: Vebatim + Made in Taiwan(nigdy Chiny,Indie...);
TAŃSZElatinium + na Rikohu;
NAJTAŃSZE:ePerformance
- Litek "generalnie" nie lubi,ja podzielam ten pogląd.

CD:
Tanie:Verbatim(Taiwan),TDK,Platinium,
SuperTanie:Benq
oczywiście nie uogólniam-tak jest u mnie i u mnie się sprawdza.
Pozdrawiam.
D.K. jest offline  
Stary 10.04.2005, 17:10   #73
paulo007
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika paulo007
 
Data rejestracji: 31.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 24
paulo007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
verbatim

verbatim digital movie DVD-R 4x palony litkiem 1653 na kolorowym CSOK:
paulo007 jest offline  
Stary 10.04.2005, 23:44   #74
gabi_bart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 13
gabi_bart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez karel48
Spróbuj wcześniej CS0C - to dobry sprawdzony bios Verbatimy i Platinumy nagrywa super.
Witaj,
Tak on jest dobry bo nagrywa, ale nie czyta DVD Verbatim nagranych na biosie CS02. Oba biosy wykrywają DVD czyste i poprawnie wskazuja producenta YUG..., a także czytają przez siebie nagrane DVD Verbatim.
No szkoda, że to tylko samo dla siebie
gabi_bart jest offline  
Stary 10.04.2005, 23:56   #75
gabi_bart
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 13
gabi_bart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Portalnet
Wiec tak - plyty DVD (+r, -R , +RW -RW) nagrywam tylko na Verbatimach. A jak te biosy maja sie do nagrywania CD-R/RW ? ( bo tez duzo tych plyt nagrywam i nie tylko juz na Verbatimach). Wiec w takim przypadku tez bios CSOC bedzie najlepszy ?
Witaj, a jak u ciebie te Verbatimy DVD +RW działają z formatem tworzonym przez InCD tzn. z UDF i jaki UDF stosowałeś v. 1,; 2 itp - oczywiście, że tu pytam o dopisywanie nowych plików za pomocą Eksploratora do mocno zapisanych Verbatim DVD +RW ??
gabi_bart jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.