Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2008, 15:32   #16
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No i pierwsze wypalenie na biosie FBDX z czerwoną diodą.
Wyszło chyba całkiem nieźle


Nośnikem był TDK 1-16x ze szpuli o dziwnym ID(?) Wypalałem 8x.
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2008, 16:24   #17
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie testuje sie 8x tylko 4x i zaznacz pokazywanie jittera powinien ci pokazac po przeskanowaniu plyty jitter

dla porowania masz tu skan zrobiony dzisiaj na plycie TDK 16x, nagrana we wrzesniu 2006, ale na jakiej nagrywarce i z jaka predkocia nie pamietam ale chyba z predkoscia 8x albo na HP 640c albo na litku 16h5s
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl

Ostatnio zmieniany przez Bródka : 29.12.2008 o godz. 16:31
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2008, 15:27   #18
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No niezły wynik. Ja rzadko taki widziałem na swoim sprzecie. Lata świetlne temu jak verbatim był #1.

W takim razie daje jeszcze raz scana jeśli to w ogóle kogoś zainteresuje


Dodam, że nowe strategie w fm FB/D/X sa dla zapisu 8x i 12x. Po jednym zapisie jestem zadowolony. Ale wymaga to jeszcze testów. Wcześniej prawie zawsze miałem przy końcu zwiększoną ilość błędów a teraz równiusieńko jak stół. Więc generalnie polecam.

Jescze pytanko do kompetentnej osoby. Ostatnio mój liteon ma problemy z wczytaniem płyty. Czasem wejdzie za drugim razem lub którymś z kolei. Lub w ogóle starsze płyty nie wchodzą. Słysze tylko "zarzynanie" napędu. Ale jak już wczyta to ładnie odtwarza, no chyba że płyta już nie teges. Mam to teraz z prawie każdą nowo nagrana płytą. Jedynie świętej pamięci płyty Benq czytał jak masło. czyściłem soczewke lasera cleanser ipa i nie pomogło. Ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2008, 15:49   #19
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ten moj TDK wcale nie jest najlepiej nagrany, na verbach podczas testowania nie ma ani jednego bledu PIF, co do tego ze nagrywarka nie rozpoznaje plyt to dlatego ze juz konczy ci sie optyka w napedzie, pomysl o kupnie nowej nagrywarki, co za tym idzie jakosc wypalania takze jest gorsza i firmware juz tego nie poprawi
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2008, 17:13   #20
sir.daniel
Bywalec
 
Avatar użytkownika sir.daniel
 
Data rejestracji: 10.03.2008
Posty: 66
sir.daniel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki Bródka za twoje odpowiedzi, zwłaszcza, że nikt nie chciał się wypowiedzieć w tym temacie

Zaczne offtopa (ale i tak temat juz wyczerpany ) więc jeśli chodzi o kupno nowej nagrywarki to taniej wyjdzie kupienie dvd-roma. Nie wiem co jest w tych stareńkich czytnikach ale sprawdzałem kilka moich płyt, z którymi ma problem mój liteon i chodzą jak złoto w dwóch różnych dvdromach. Dziwne bo Liteon nagrywa (jeszcze) jako tako. heh.
Kolejny dogmatem jest dla mnie to, że po nagraniu płytki, jest ona tylko lekko ciepła, ale po odczycie juz bardzo... Inną dziwną sprawą jest to, że jak sprawdzałem kolejne firmwary omnipatcherem, to było ograniczenie odczytu 8x (!) (dla dvd-r) a nagrywa przecież 16x ehh.
Tak czy siak też uważam że juz napęd pada, zwłaszcza po katowaniu go płytami z psx, które zawsze jakies błędy miały.
sir.daniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2009, 13:36   #21
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie ma sensu kupowac dvd-rom nie dosc ze juz ich praktycznie nie ma, to co jest w sklepach to lezaki magazynowe no i cena nagrywarki jest bardzo mala bo juz za 60zl brutto w hurcie kupi sie nagrywarke, a aktualnie sprzedawane nagrywarki nie sa zle jesli chodzi o jakosc odczytu, moge ci polecic pioneera 115 lub 116 ma bardzo dobra jakosc zapisu, fakt z odczytem ma sie troche gorzej w porównaniu z nowymi litkami ale ja zawsze odczytywałem na nim plyty bez problemu nawet jak byly mocno zniszczone
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Liteon 1653S - BIOS CS0C - obsługuje nośniki Esperanza DVD-Rx4 nnemos Napędy optyczne DVD 79 08.04.2005 21:14
BIOS do LiteON SOHW 1673s diabolo Napędy optyczne DVD 3 01.02.2005 21:00
Problemy z LiteOn SOHW 1653S CS09 DemptD Napędy optyczne DVD 10 30.01.2005 15:21
NEC 2500A ktory bios umozliwia najlepszy odczyt? Stef Napędy optyczne DVD 3 01.09.2004 08:32
Zmiana biosu na LiteOn LTR 1210B (orginalny bios LKU6) jak to zrobić???? help!!! radekow Napędy optyczne CD 0 02.11.2001 18:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.