Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.02.2006, 18:09   #1
brodi22
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2006
Posty: 1
brodi22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry MATSHITA DVD-RAM UJ-841S - sofcik

Szukam softu to owej nagrywarki. Nagrywarka to ponoc panasonic ale ja w to nie wierze.
Mam ja w laptopie toshiba satellte m40-295.
Sa plyty ktore wqypala tylko z predkoscia 2x lub 2,4 (- / +)

Niestety nie moge znalezc softu do niej, prosze o pomoc.

broda@cwaniak.pl
brodi22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.02.2006, 17:30   #2
wiert
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2005
Posty: 1
wiert w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!

Mam taka sama nagrywarke w TOSHIBA Satellite A100-529 i tylko plyty TDK nagrywa z predkoscia *8!


Jak cos ktos bedzie wiedzial to prosze o info na wiert@Op.pl
wiert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2006, 09:44   #3
Seba_Fan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2006
Posty: 1
Seba_Fan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez wiert
Witam!

Mam taka sama nagrywarke w TOSHIBA Satellite A100-529 i tylko plyty TDK nagrywa z predkoscia *8!


Jak cos ktos bedzie wiedzial to prosze o info na wiert@Op.pl

mam tez ja, ale przy wypalania robi bledy na DVD
Seba_Fan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2006, 08:02   #4
ziellone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.11.2006
Posty: 1
ziellone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, u mnie od wczoraj ta sama nagrywarka przesta***322;a wypala***263; dvd, czyta, widzi wszystko, wypala te***380; zwykle cd, z dvd jest problem, czy wiecie jak sobie poradzi***263;?
ziellone jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2006, 15:56   #5
cru5h
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2005
Posty: 3
cru5h w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobny problem, mam to***347;ke M100-165, moi znajomi maja z seri M70-*** i tez maj***261; ten problem. Po wgraniu softu z Toshiba Recovery (reinstalka systemu) nagrywa x2 lub x4.Najlepsze jest to ze na fabrycznej wersji softu wypala***322;o x8. Pr***243;bowali***347;my z kilkoma r***243;***380;nymi DVD i dalej to samo Dzwoni***322;em do serwis***243;w toshiby i nie widza tego problemu, ja mam bios 1.6 znajomi ni***380;sze wersje i maja to samo, na NETcie jest BIOS w wersji 1.1 tylko. Bed***281; pr***243;bowa***322; z innym softem (obecnie NERO) np z WinOnCD jak nie pomoze to wysy***322;am na serwis zgodnie z zaleceniem toshiby.

Pozdrawiam
cru5h jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2007, 12:23   #6
tuptok
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2007
Posty: 1
tuptok w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ta nagrywarke w laptopie toshiba a100-529 i plyty TDK nagrywa mi tylko z predkoscia 2.4x a plyta ma mozliwosc 8x.
tuptok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2007, 14:03   #7
kostoch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 10
kostoch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam UJ-830B. Matshita to Panasonic , ale robi tak trefny sprz***281;t, ***380;e nie chce firmowa***263; logiem Panasonic'a.
Tak samo jak wam p***322;ytki wypala mi max 2.4, p***322;yt DVD-RW w og***243;le nie rozpoznaje.
Matshita zaleca stosowanie p***322;yt Verbatim i TDK x8 tylko gdzie je teraz kupi***263;??
Polecam zakup nagrywarek zewn***281;trznych lub zakup innych slim***243;w.

Pozdrawiam
kostoch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2007, 16:34   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Matshita to Panasonic (zreszta Panasonic tez jest tylko marka - firma nazywa sie Matsushita )
tez mam nagrywarke tej firmy - uzywam jej wylacznie jako czytnika, ale potrafipalic x8 na dobrych plytach (Verbatimy produkowane przez Mitshubishi o indeksie 16x - nie ma najmniejszych problemow)
jakosc wypalania jest w miare - czyli lepiej niz np 16x liteona ale gorzej niz benq 1640
a ze wlasnie taka nagrywarke posiadam (podlaczam kablami przez usb - kabelki na allegro kosztuja okolo 40pln), wiec uzywam benq

nie widze jednak powodu, by wieszac psy na tej Matshicie
jezeli wyniki sa jadneak niedopuszczalne albo nagrywarka odmawia pacy w ogole - serwis
w koncu macie gwarancje na notebooka obejmujaca tez naped optyczny

inna sprawa, jezli wkladacie do niej marne plyty - wtedy spsobem jest wymiana nosnika na lepszy Verb od MCC kosztuje okolo 1,50 - warto oszczedzac?
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2007, 16:56   #9
kostoch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 10
kostoch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
jezeli wyniki sa jadneak niedopuszczalne albo nagrywarka odmawia pacy w ogole - serwis
w koncu macie gwarancje na notebooka obejmujaca tez naped optyczny
No chyba, że kupiło się lapka w USA - gwarancja odpada:/

Ja już wydałem ok 100zł na kupowaniu różnych płyt do testów, aby dobrać optymalny nośnik do UJ-830B, ale wszystkie były rozpoznawane x2-x2.4 nawet Verbatimy, może nie były z fabryki MCC. Ten model tak ma że lubi tylko płytki TDK i Verbatim x8. Jak są nawet z tej samej fabryki ale już x16 to lipa nagrywa x2, a płyt x8 już nie ma w normalnej sprzedaży.
__________________
Pozdrawiam Kostek.
kostoch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2007, 17:45   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez kostoch Podgląd Wiadomości
No chyba, ***380;e kupi***322;o si***281; lapka w USA - gwarancja odpada:/

[...]
Niekoniecznie, niekt***243;rzy producenci daj***261; gwarancj***281; wa***380;n***261; wsz***281;dzie...
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2007, 20:06   #11
kostoch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2007
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 10
kostoch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Niekoniecznie, niektórzy producenci dają gwarancję ważną wszędzie...
Niektórzy, ale jacy chyba jak się wykupi specjalny pakiet
Jeżeli lapek był kupiony w UE to tak , jeżeli za wielką wodą to gwarancja realizowana jest w krajach ameryki pół, i poł.
Acer który daje w standardzie gwarancję "międzynarodową", realizuje ją jeżeli obywatel (rezydent) danego kraju w którym kupił lapka jest w innym i mu coś padło. np: Amerykanin jest w Polsce kupił lapka w USA to może oddać na gwarancję. Jeżeli Polak kupił w USA i tu chce reklamować to już z trudem, w zależności jak się dogada.
__________________
Pozdrawiam Kostek.
kostoch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2007, 20:15   #12
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przyk***322;adowe 3 tematy o gwarancji.

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=374
http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=5252
http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=4082
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2007, 00:50   #13
cru5h
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2005
Posty: 3
cru5h w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation

Próbowałem wszystkiego Problem tkwi w BIOS laptopa - Toshiba blokuje fabrycznie prędkości nagrywania na innych nośnikach i napędach . Zmieniłem na slima Sony i ten sam efekt - DVD Verabtim x16 wypala max 2-4x. Podejrzewam że problem moze tez tkwić równierz w buforach SATA - IDE ATA. Dysk mam na SATA a napęd wkońcu jest na IDE ATA.

Na fabrycznym systemie (przed wgraniem recovery) niby wypalała x8 ale tak naprawde tylko program do wypalania pozkazywal x8 - tak naprawde czas nagrania płyty DVD był bliski 20-23min czyli średnio 4x predkosc wypalania.

Cóż trudno.... myślalem że jak zakupie Tosie to bedzie wypas, ale jednak jakieś wady są
cru5h jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2007, 07:12   #14
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zajrzyj tutaj:

https://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=57073

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.