Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Czy jesteś za przyklejeniem tego tematu.
TAK 41 95.35%
NIE 2 4.65%
Wszystkich głosów: 43. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.01.2005, 22:05   #256
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez wwojtek26
w 2500 od 2k5107v2b5dl a 3500 218btrpc1
Ten z 2500A jest od Herriego a ten drugi to nie wiem

Ale to z pewnością także zasługa strategii zawartych w biosie

No i może napędu

107v2b5 pomimo, że tak stary

Jest jak dla mnie najlepszym biosem do 2500A
VIZZARD jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.01.2005, 22:21   #257
wwojtek26
knoblauch
 
Avatar użytkownika wwojtek26
 
Data rejestracji: 26.05.2004
Lokalizacja: zg
Posty: 89
wwojtek26 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
do tej pory nie miałem takich problemów,paliłem esperanze 1 po drugiej i było ok.Problemy zaczeły się dziś.Powodów może być wiele-począwszy od windy a skończywszy na awarii nagrywarki.Tak czy inaczej zmieniłem bios na 2.17 i jak do tej pory 3 razy po 2 płyty wypalił dorze. Wnioski?? Nagrywarce znudził się bios?? Czy cóś??
wwojtek26 jest offline  
Stary 26.01.2005, 22:25   #258
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez wwojtek26
do tej pory nie miałem takich problemów,paliłem esperanze 1 po drugiej i było ok.Problemy zaczeły się dziś.Powodów może być wiele-począwszy od windy a skończywszy na awarii nagrywarki.Tak czy inaczej zmieniłem bios na 2.17 i jak do tej pory 3 razy po 2 płyty wypalił dorze. Wnioski?? Nagrywarce znudził się bios?? Czy cóś??
A może to raczej te nośniki jej się znudziły

VIZZARD jest offline  
Stary 26.01.2005, 23:13   #259
wwojtek26
knoblauch
 
Avatar użytkownika wwojtek26
 
Data rejestracji: 26.05.2004
Lokalizacja: zg
Posty: 89
wwojtek26 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie mówię że nie





Powrót do biosu 2.17bs wyszedł na dobre mi i moim esperanzom.przemieliłem 20szt.i wszystko dobrze

Ostatnio zmieniany przez wwojtek26 : 27.01.2005 o godz. 09:50 Powód: dopisywanie
wwojtek26 jest offline  
Stary 08.02.2005, 22:09   #260
maniek997
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika maniek997
 
Data rejestracji: 22.11.2003
Posty: 319
maniek997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Coś drgnęło. Nowe biosy do nec3500 oczywiście na stronie: http://www.micheldeboer.nl/firmware/index.html
ze zmienionymi strategiami dla CDR ;-R DVD; +R DVD; -RW DVD
http://www.micheldeboer.nl/firmware/2.FC_RPC+RL.rar

maniek
__________________
NEC 3500AG
NEC 3520A
BENQ 1640
XJ-HD 166S

Ostatnio zmieniany przez maniek997 : 08.02.2005 o godz. 22:16
maniek997 jest offline  
Stary 08.02.2005, 22:17   #261
bm639
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 3
bm639 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
czy ktoś odpowie mi czy można uzyskać wyższe prędkości nagrywania omawiane wcześniej ale używając np. deepburner'a lub decryptera itp. a nie nero?
przy 2.18 oficjalnym esperanze -r x4 pale normalnie ale platinium x8 -r też tylko x4!! jakieś wnioski? nec jako oem był bez softu do nagrywania a nie chcę instalować nero!
do tej pory wypaliłem grubo ponad 50 szt ale głównie esperanza x4 -r i zawsze szły ok.
bm639 jest offline  
Stary 08.02.2005, 23:06   #262
wkruzel
Bywalec
 
Avatar użytkownika wkruzel
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 26
wkruzel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bm639
witam
czy ktoś odpowie mi czy można uzyskać wyższe prędkości nagrywania omawiane wcześniej ale używając np. deepburner'a lub decryptera itp. a nie nero?
przy 2.18 oficjalnym esperanze -r x4 pale normalnie ale platinium x8 -r też tylko x4!! jakieś wnioski? nec jako oem był bez softu do nagrywania a nie chcę instalować nero!
do tej pory wypaliłem grubo ponad 50 szt ale głównie esperanza x4 -r i zawsze szły ok.
witam, sprawdź sobie na stronie: http://www.nec.co.uk/productfile.asp?id=510
może wypalarka nie obsługuje platinum z taką prędkością, np. Dysan 52x wypala i rozpoznaje jako 32x
pozdr
__________________
NEC 3500AG
AMD ATHLON64 3000+
Gigabyte K8NSPRO
2 x 512 MB TwinMOS CL 2.5
wkruzel jest offline  
Stary 10.02.2005, 19:36   #263
bm639
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 3
bm639 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki za odp ale już widziałem to zestawienie i praktycznie jest tam kilka nośników na których nigdy nie paliłem....dziwne jest to, że tą samą ezperanze dvd-r 4x jeden program widzi i nagrywa (niby) jako 6x a inny jako 4,1 owe 6x może jest tylko lipnym wskazaniem - nie wiem jak to sprawdzić ale nie za bardzo mnie to martwi więc nie rozpatruję tego jako problem.
z moich doświadczeń wynika, że badziewie w kolorze złotym np. VAKOSS, MSONIC itp nuie warte są zachodu. moje jak datąd ulubione nośniki śmigają nawet na BARDZO wymagającym czytniku PHILIPS'a wieć może to być pewną rekomendacją dla esperanzy. jeszcze nie testowałem speranzy 8x ....ciekawe co z niej wyjdzie? pozdro dla wszystkich
bm639 jest offline  
Stary 10.02.2005, 20:27   #264
wwojtek26
knoblauch
 
Avatar użytkownika wwojtek26
 
Data rejestracji: 26.05.2004
Lokalizacja: zg
Posty: 89
wwojtek26 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też pale esperanze i jestem zadowolony-przynajmniej z esperanza -r X4, +nie chce palić mi się inaczej jak 2,4 na nec 3500, na 2500 bez problemu nawet X8,ale z miernym skutkiem.
Esperanza -r X8 hmm razy 8 to może i one się palą, ale...z conajmniej 8X gorszym skutkiem.
Wydaje mi się że za tą cenę-w jakiej można kupić esperanze nie można zbyt wiele wymagać-wypaliłem juz do tej pory około 2000szt. esperanza x4, x8, -r +r jednak nigdy szybciej niż 4 prędkości-to chyba taka zaczarowana bariera.
wwojtek26 jest offline  
Stary 10.02.2005, 21:41   #265
Korowiow
Bywalec
 
Avatar użytkownika Korowiow
 
Data rejestracji: 28.06.2004
Posty: 61
Korowiow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wypalona DLka, Platinum x8 +R-DL, BOX, wypalona na NEC 3500 AG z firmwar'em - "NEC ND-3500A 2.FC (from Mad Dog 2.FC), Original version and RPC1 & Riplock Removed version", skan - jak na obrazku. Wersja bez RipLocka i naped RPC 1.

Material wypalon - Alien - Extras (z Alien Quadrilogy) - jakby to mialo jakies znaczenie

Predkosc wypalania x2.4 (na tym firmware nie bylo innej opcji), ustawiony booktype DVD-ROM, generowanie granic wysokiej kompatybilnosc wlaczone, soft Nero 6.3.1.25 (to tez jakby nie ma znaczenia )

Jakosc ? Hmm... jak dla mnie - byle jaka.

A tak wyglada skan :



Prosze o sensowne komentarze do zamieszczonego skana. Jak cos jeszcze na DL bede smazyl to dam znac. Po zeskanowaniu troche pozalowalem zmiany firmware z : "NEC ND-3500A 2.18 including bitsetting support for SL DVD+R and DVD+RW, RPC1 & Riplock Removed (made by Liggy)."

Ludzie nie leccie na najnowsze strategie Najnowsze nie znacza najlepsze Poprawcie mnie ktos jesli sie myle Akurat tak sie sklada ze dla plytek DL strategia pozostala niezmieniona. Nie rozumiem wiec czemu tak cienko wypieczona plytka
Korowiow jest offline  
Stary 10.02.2005, 22:57   #266
tytusdezoo
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika tytusdezoo
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Knurów
Posty: 471
tytusdezoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może wcale nie jest tak źle nie masz 100% pewności że to czytnik(LITEON) dobrze czyta.
__________________
GIGABYTE GA8N-SLI, INTEL PENTIUM 630 ,TT BLUEORB2, GEIL 2x512 DDR PC533 DDR2, GALAXY 6800XT 256MB, PLEXTOR PX-755A, LITEON 16H5S, PLEXTOR PX-750A i HP 840i
tytusdezoo jest offline  
Stary 11.02.2005, 00:09   #267
Korowiow
Bywalec
 
Avatar użytkownika Korowiow
 
Data rejestracji: 28.06.2004
Posty: 61
Korowiow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obawiam sie ze czyta calkiem dobrze

Na tym samym napedzie Lite-On'a Tytusie, NEC z firmware bodajze 2.18, tyle tylko ze to SL-ka.



Wpadlem na diableny pomsyl ktory sie moze spodobac mysle...

Jesli nie potrafisz tego zrobic samemu - popros kogos kto zrobi to za ciebie.

Otoz jak pogodzic uniwersalnosc / kompatybilnosc z niezrownana jakoscia ?? Moze tak 8 ) :

Na posiadanym jeszcze przed chwila firmwarz'e z pelnym bit settingiem, pobranym z tej strony, zaprogramowalem (ustawilem jako domyslny w sprzecie) booktype DVD-ROM dla dyskow +R i +R-DL (jak ktos potrzebuje to moze i +RW ustawic) - tym narzedziem. Tym samym narzedziem wgralem do tak przeprogramowanego napedu oryginalny firmware w wersji 2.18, pobrany stad. W ten sposob mam to, czego chcialem - bitsetting na oryginalny firmwarze.

W razie awarii napedu, tudziez znudzenia sie go nam przed oddaniem do serwisu, wspomnianym powyzej narzedziem wgrywamy firmware z pelnym bitsettingiem, przeprogramowujemy domyslne ustawiania na +R / +R-DL lub DVD-ROM (patrz ponizej) i +RW. Na to wrzucamy raz jeszcze dowolny oryginalny BIOS. Nim pobiegniemy oddac naped :

Zalozmy ze firma NEC ma mozliwosc sprawdzenia czy resetowano licznik zmian booktype (zalecam po prostu go nie resetowac) - w takim przypadku ustawiamy dla +R booktype +R i dla +RW booktype +RW (domyslne takie jak w kazdym nowym NEC-u), dla 100% pewnosci sprawdzamy nasz licznik zmian (ile nam z domyslnych 500 zmian pozostalo), jezeli jest to liczba nieparzysta - to zostawiamy dla +R-DL (tylko i wylacznie - ten 1 typ ksiegi (booktype) mozemy przeprogramowywac na oryginalnym firmware) booktype DVD-ROM, jesli parzysta - +R-DL. Dlaczego? A no dlatego, ze kazda zmiana z modyfikowanego ustawienia typu ksiegi dla nosnika +R i +RW na oryginalny zajmuje 2 "ruchy" - "na DVD-ROM i spowrotem" - nasz licznik zmian bedzie w takim typie (parzysty albo nieparzysty) jak byl przed dokonaniem zmiany (wiem ze zamotane - ale logiczne).

Notka dla Panikarzy i innych siejacych postrach :

Firmware co prawda wymienia sie na wlasna odpowiedzialnosc, nie jest to zgodne z zamierzeniem producenta i teoretycznie wylacza nasze prawo do roszczen wzgledem firmy. Ale jest to mozliwe... Jesli firma chce zmniejszysc ilosc takich prob - powinna dbac o klienta wydajac czesto aktualizacje firmware, a jesli nawet tego nie robi (bo od czegos jest AOPC w napedzie), to niech przynajmniej umozliwi pelny bitsetting. Potrzeba jest matka wynalazku... Prosze ludzi nie straszyc i nie besztac i nie wiadomo co jeszcze...

W 90% przypadkow kompletne uwalenie napedu odbywa sie przez jego zabicie pradem, jesli upalenia beda widoczne to gwarancja na nic nam sie zda. (NEC ma tryb serwisowy w przypadku zlego flashniecia - w ktorym przyjmuje proste komendy - da sie zaprogramowac, ale nie bedzie nam nawet czytal plytek)

I cos ode mnie... powiem szczerze - to co na nasz rynek trafia to jest jedno wielkie go...no Jednak te produkty roznia sie jakoscia i jest duzo nieuczciwych firm ktore umieja sprzedawac napedy ktore im podskoczyly na ekspozycji (ogladac sprzet bardz dokladnie), czasem naped nosi slady uzytkowania - ot niepozornie zwora przelozona na "master", tycka kurzu pod folia, ktorej na pewno nie wsadzily tam malezjanskie kobiety. Patrzec na pogniecione kartony itp. Wszystko... Jest pelno chlamu na rynku i znajdzie sie tez paru nieuczciwych sprzedawcow... na szczescie nie wszyscy. Jakosc sprzetu tez bywa rozna... Kupilem DVD-ROM ASUS 616P2, swietny cichy. Chcialem kupic ponownie, cichy... ale juz nie czytal tyle plyt co poprzedni - oddac powininem byl, kupilem i trzeci... czyta, jest deko glosniejszy... i qrwa nosil slady uzytkowania - juz nie mam sily go oddawac (wszystko w duzych, ??renomowanych?? salonach).

Kupilem go tutaj - podobnie jak 2 dyski twarde i CDROM z ktorych bylem zadowolony. Uwazac ludzie

Oslabia mnie ten kraj i mentalnosc czesci jego mieszkanocw... ale widac znajduje to co sam nosze w sobie

Peace men! (and women )

Piszcie ludzie

Niniejszy temat uwazam za

Czekam waszych postow

Ostatnio zmieniany przez Korowiow : 11.02.2005 o godz. 00:32
Korowiow jest offline  
Stary 11.02.2005, 01:55   #268
Korowiow
Bywalec
 
Avatar użytkownika Korowiow
 
Data rejestracji: 28.06.2004
Posty: 61
Korowiow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wypalona na tym nieszczesnym firmware z najnowszymi strategiami - 2.FC, przeczytana ASUSem 616P2 (skan jakosci):



Czytamy ja na NEC-u :



a tu dla odmiany ta co ja powyzej przewalcowalem na Lite-On :



plycie przybyl 1 odcisk palca - zalozmy ta najwieksza szpilka i odejmijmy z 5000 PI Failures

Wniosek? zupelnie zaden wyglada na to ze ten najnowszy BIOS nie jest jednak az tak syfiasty.

Wiem, nie skanuje sie napedami DVD-ROM, ale prosze spojrzec tutaj

Cytat:
The trend line from the CDSpeed graph for the PI sum is similar to the SA300. The values are also very close if we consider the difference in scales. The PIF readings are also similar.
po polsku :

Cytat:
Linia wiodaca wykresu z programu CDSpeed dla sumy PI jest zblizona do SA300 (tu : naped referencyjny). Wartosci rowniez sa bardzo zblizone jesli wezmiemy pod uwage roznice skal obu wykresow. Odczyty wartosci PIF sa rowniez podobne.

Ostatnio zmieniany przez Korowiow : 11.02.2005 o godz. 02:02
Korowiow jest offline  
Stary 13.02.2005, 20:25   #269
anasiza
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: LODZ
Posty: 144
anasiza zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czytaliście tohttp://www.cdrinfo.pl/comment.php?id=7734
Czy ktoś to sprawdzał u siebie ?
czy to prawda?
anasiza jest offline  
Stary 13.02.2005, 21:57   #270
Korowiow
Bywalec
 
Avatar użytkownika Korowiow
 
Data rejestracji: 28.06.2004
Posty: 61
Korowiow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ten test to jedna wielka bzzzzzzzzzdura

wszystkie nagrywarki nie osiagnely wiekszej szczytowej wartosci PIF niz 2 - a roznice sa minimalne, poza tym kto to slyszal zeby nagrac 1 plyte i po tym oceniac jakosc? przeciez te plyty mogly byc jakies z updanietej szpuli czy przeznaczone na nasz rynek NEC 3500AG nie jest najslabsza jakosciowo nagrywarka, jest b. dobra. a to ze z niej slabszy czytnik (korekcja bledow) - to jedno sie zgodze. wez wsadz do swojej nagrywarki plyte z poodciskanymi palcami i nagraj ja - a pozniej sprawdz jak sie czyta - pozbedziesz sie watpliwosci dotyczacych jakosci zapisu NEC'a

pzdr.

Ostatnio zmieniany przez Korowiow : 13.02.2005 o godz. 22:34
Korowiow jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.