Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.04.2003, 08:51   #1
Masterone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2003
Posty: 15
Masterone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Nie Udana Aktualizacja Lg 4480

POMOCY Mam nagrywarkę LG a dokładnie COMBO 4480. Pokusiłem się o zmianę BIOSU z 1.00 na 1.02 przy użyciu pliku z CDRINFO. Program do flashowania najprawdopodobniej żle rozpoznał hardware i DUPA . Bios został skasowany a nowy nie wgrany. Co z tym teraz zrobić. Sprzęt na daną chwilę jest martwy. TRUP nie reaguje na NIC łacznie z wysunięciem szuflady. Pomocy. Aktualizacja została dokonana w WIN XP PROF + SP1.
Masterone jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.04.2003, 09:28   #2
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Witan na forum w tej niewesołej sytuacji

Bios z cdrinfo.pl ma oznaczenie KW (wersja koreańska).

W przypadku LG 4480B bios EW (european) rózni się rozmiarem pliku exe.

Najprawdopodobniej bios KW nie jest odpowiedni dla Twojego sprzętu.

Bios EW możesz ściągnąć z http://de.lgservice.com - wczoraj tutaj pisałem o tej stronie i biosach EW i KW.

Spóbuj tym EW i napisz koniecznie jak poszło.

Ostatnio zmieniany przez pali : 23.04.2003 o godz. 09:31
pali jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:35   #3
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No nie wiem - do mojego 4480 wgrałem najpierw wersję koreańską (KW), która nie obsługuje Mt Rainier, nie podobało mi się to, wgrałem z powrotem v. 1.00, a gdy pojawiła się wersja 1.02 EW, wgrałem ją i było dobrze.

Z drugiej strony, za oboma razami miałem mały kłopot - po uruchomieniu pliku aktualizacja rozpoczęła się od razu i otrzymałem komunikat o błędzie - wtedy kazałem programowi zrobić to raz jeszcze - i się udało. Tak samo było i z wersją KW, i z wersją EW.

Master, opisz dokładnie jak przebiegała aktualizacja!
puch jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:41   #4
Masterone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2003
Posty: 15
Masterone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)
Witan na forum w tej niewesołej sytuacji

Bios z cdrinfo.pl ma oznaczenie KW (wersja koreańska).

W przypadku LG 4480B bios EW (european) rózni się rozmiarem pliku exe.

Najprawdopodobniej bios KW nie jest odpowiedni dla Twojego sprzętu.

Bios EW możesz ściągnąć z http://de.lgservice.com - wczoraj tutaj pisałem o tej stronie i biosach EW i KW.

Spóbuj tym EW i napisz koniecznie jak poszło.
Niestety ni cholery nie mogę wejść na tę stronkę w de.
Będę próbował dalej.
Masterone jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:52   #5
Masterone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2003
Posty: 15
Masterone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Masterone napisa***322;(a)
Niestety ni cholery nie mogę wejść na tę stronkę w de.
Będę próbował dalej.
OK udało się. Niestety teraz jestem w robocie a będę mógł dopiero wieczorm spróbować.
Masterone jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:56   #6
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
OK, tu masz rozpakowany i ponownie spakowany rarem oryginalny bios EW (oryginalny plik jest za duży, by to tu umieścić). Rozpakuj i uruchom plik auto.exe. Jeśli dostaniesz komunikat o błędzie, spróbuj raz jeszcze. Jeśli się nie uda, spróbuj z DOSa. Jeśli to też się nie uda, pozostaje serwis.
Dołączone pliki
File Type: rar 102ew.rar (477.5 KB, 86 oglądane)
puch jest offline  
Stary 23.04.2003, 09:57   #7
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
No nie wiem - do mojego 4480 wgrałem najpierw wersję koreańską (KW), która nie obsługuje Mt Rainier[...]
No i to by się zgadzało, bo paczka KW jest mniejsza od EW o jakieś 85 kilo - teraz juz wiemy ile zajmuje MtRainier w biosie
pali jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:02   #8
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A tu masz - też spakowany RAR-em plik binarny biosu, do wykorzystania z mtkflash.
Dołączone pliki
File Type: rar 4480v102.rar (155.4 KB, 83 oglądane)
puch jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:12   #9
Masterone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2003
Posty: 15
Masterone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
No nie wiem - do mojego 4480 wgrałem najpierw wersję koreańską (KW), która nie obsługuje Mt Rainier, nie podobało mi się to, wgrałem z powrotem v. 1.00, a gdy pojawiła się wersja 1.02 EW, wgrałem ją i było dobrze.

Z drugiej strony, za oboma razami miałem mały kłopot - po uruchomieniu pliku aktualizacja rozpoczęła się od razu i otrzymałem komunikat o błędzie - wtedy kazałem programowi zrobić to raz jeszcze - i się udało. Tak samo było i z wersją KW, i z wersją EW.

Master, opisz dokładnie jak przebiegała aktualizacja!

Aktualizacja wykonywana została w WIN XP. LG było zainstalowane jako slave na drugim kanale z dyskiem Samsunga. Program się uruchomił chyba wykrył napęd i zaczął aktualizację od kasacji dotychczasowego Biosu. Następnie podczas wgrywania nowego stwierdził ERROR i na tyle. Automatycznie z systemu zniknął LG i Virtual CD. Po restarcie BIOS MB już nie wykrył nagrywarki. Sprzęt przestał odpowiadać nawet na klawisz wysunięcia tacki. Spotkałem sie z czymś takim pierwszy raz. Dotychczas aktualizowałem BIOS do 16, 24, 40 LG i zawsze z powodzenie. Ostatnio również do COMBO LG 12/8/32 (chyba to było 4120), ale zawsze w dosie. Pierwszy raz spotkałem się z aktualizacją automatyczną, bez zadnych pytań i to z poziomu WINDOWSA.
Dostałem pliki do aktualizacji z poziomu DOS i dzisiaj spróbuję wieczorem coś z tym zrobić. Oby się udało. Trzymajcie kciuki !!
Masterone jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:17   #10
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Masterone napisa***322;(a)
LG było zainstalowane jako slave na drugim kanale z dyskiem Samsunga.
Powinno byc na master, samotnie na kanale (tak LG chce w readme)

Teraz to nie przestawiaj niczego, bo bios tego i tak nie wykryje. A jak sie nie uda, to "na slepo" ustaw master i probuj.

No i reszta zalecen z readme

Bez biosa w spawarce to raczej się nie uda.

Mozesz spróbować wtedy tak (znany sposób):
pozycz od kogoś identyczną nagrywarkę, podłącz ją poprawnie a Twoją uszkodzoną podłacz tylko kablem zasilającym. uruchom flashera, niech rozpozna sprzęt i wtedy przełącz kabel IDE na uszkodzoną spawarkę i flash-uj.
Ja tak robiłem kiedyś, ale z biosem od płyty głównej.

Z powyższego sposobu wynika, że dobrze jest kumplom polecać do zakupu identyczny sprzet z naszym


Ostatnio zmieniany przez pali : 23.04.2003 o godz. 10:28
pali jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:30   #11
Masterone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2003
Posty: 15
Masterone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
pali napisa***322;(a)
Powinno byc na master, samotnie na kanale (tak LG chce w readme)

Teraz to nie przestawiaj niczego, bo bios tego i tak nie wykryje. A jak sie nie uda, to "na slepo" ustaw master i probuj.

No i reszta zalecen z readme

Opis był po koreańsku, a niestety tego języka "jeszcze nie znam". Inne aktualizacje poza DVD 16 (które rzeczywiście musiało być na MASTER) nigdy nie wykazywały problemów. Ale inną drogą to co za idiota wymyślił aktualizację z poziomu WINDOWSA, bez zadnych pytań. Odpalasz EXE i finito, napęd leci w kosmos.
Masterone jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:34   #12
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Masterone napisa***322;(a)
Opis był po koreańsku, a niestety tego języka "jeszcze nie znam". Inne aktualizacje poza DVD 16 (które rzeczywiście musiało być na MASTER) nigdy nie wykazywały problemów. Ale inną drogą to co za idiota wymyślił aktualizację z poziomu WINDOWSA, bez zadnych pytań. Odpalasz EXE i finito, napęd leci w kosmos.
No jasne, ja mówię o readme z EW

A windows.. no wiesz, mamy 2003 rok i uruchamiać OS sprzed 20 lat...
pali jest offline  
Stary 23.04.2003, 10:45   #13
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety, dlatego nie jestem entuzjastą aktualizacji z Windows, gdzie przecież działa jednocześnie tyle różnych programów i mogą się zdarzyć różne nieprzewidywalne cuda. Przede wszystkim, jakieś inne działające programy, komunikujące się z napędami (może np. Virtual CD) mogą coś namącić. Chyba dlatego LG do pakietu aktualizującego dołącza jakieś sterowniki vxd, które pewnie mają za zadanie wykryć poprawnie napęd i przejąć nad nim kontrolę...

Dziwię się jednak, że program LG tak z marszu leci i o nic nie pyta...
Ale, z drugiej strony, na polskich stronach LG są instrukcje aktualizacji po polsku, gdzie indziej możesz znaleźć po angielsku... są w gruncie rzeczy takie same dla wszystkich napędów, uaktualnianych z poziomu Windows.

O ile pamiętam, LG zaleca, aby napęd był podłączony jako Secondary Master bez niczego innego. W napędzie nie powinno być płyty. Na wszelki wypadek należy wyłączyć wszystko, co może mieć związek z użyciem CD.

Wydaje mi się, że może trzeba było spróbować ponowić aktualizację po pierwszym komunikacie o błędzie. Ja tak właśnie miałem - przyznaję, od razu skoczyło mi ciśnienie! Na wszelki wypadek jednak kazałem mu zrobić aktualizację ponownie - i udało się. Możliwe, że winę za to ponosi inna wielkość BIOS-u - jak zauważył Pali, koreański jest mniejszy o obsługę Mt Rainier - może dlatego nie chciał się zaktualizować? Bo teraz na 1.02 EW ponownie wgrałem ten sam 1.02 EW - bez żadnych komuinikatów o błędach!
Miejmy nadzieję, że Ci się uda.

Ostatnio zmieniany przez puch : 23.04.2003 o godz. 11:03
puch jest offline  
Stary 23.04.2003, 11:37   #14
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Jasne, windows nie jest najlepszym systemem do programowania jakiegokolwiek EPROM. Najlepszy byłby system RTC - real time clock. DOS nie jest RTC, ale poprzez brak wielozadaniowości bardziej jest bliski temu niż win.
Tylko, że mnie osobiście szlag trafia jak program jest pod dosa. Te niedziałające dyskietki... Ja nie mam nawet stacji dyskietek...

Następna sprawa:
puch napisał, że trzeba było nie resetować kompa po nieudanym flashowaniu biosu. Racja, dopóki system widzi napęd, można flashować dalej. Ale: win xp ma bardzo dobry system wykrywania zmian sprzetu i takie zmiany potrafi "wychwycić" od razu. Masterone napisał, że napęd mu zniknął przed resetem (chyba tak, niejasno to napisał). Wydaje mi się ,że takie zachowanie xp mozna gdzieś wyłączyć( skanowanie na bieżąco zmian w sprzęcie), tylko nie mogę znaleźć gdzie. Ktoś wie? Jesli moje spostrzezenie jest trafne - warto byby to dołożyć do standardowych zaleceń o biosie.
pali jest offline  
Stary 23.04.2003, 12:03   #15
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety, używam ME, o XP nic nie wiem.
A zamiast dyskietki można użyć np. bootowalnej płyty CD (ja tak robię) - oczywiście pod warunkiem, że system odpali się nie z tego napędu, który chce się flashować. Mtkflash i plik z biosem można wgrać choćby do katalogu głównego twardego dysku, czy do jakiegoś katalogu o prostej nazwie - nie musi to koniecznie być dyskietka.
puch jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.