Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.10.2008, 12:39   #16
SASASA123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.10.2008
Posty: 4
SASASA123 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok w takim razie ja mam pytanie jak wgrac tego flasha zeby nie zrobic kuku
mojej nagrywarce
mam firmware CA11 wiec chialbym wiedziec czy mam lite-ona czy
benq/philips i dalej jakim flashem ja potraktowac zebym cieszyl sie swoja
nagrywarka nadal??
dodam tylko ze nie wiem ocb ale nero tool
wykryl ze mam region : RPC II ( o co chodzi ?)

I finalnie chce zrobic ten flash bo ta nagrywarka
nie chce nagrywac mi plyt DVD DL (double lauer ) 8.5 gb
kiedy nero tool mowi ze moge.

Czy po wgraniu nowego biosa/firmware czy
czegokolwiek bede mogl te plytki wypalac ??
SASASA123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.01.2009, 11:26   #17
grzybas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2009
Posty: 1
grzybas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
moglby ktos mi podeslac epproma i firmware cx12 z gory dzieki
grzybas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2009, 20:03   #18
pitersi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.01.2009
Posty: 2
pitersi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Posiadam w laptopie Acera nagrywarkę Philips DS-8A10 04c. Niestety niechciała nagrywać płyt EMTEC Zrobiłem kopię firmwara (CX11) i przystąpiłem do aktualizacji.
Po aktualizacji nagrywarka nagrywa ale nie można zatrzasnąć tacki (Podczas nagrywania ręką trzymałem tackę). Podobno można uratować nagrywarke wgrywając EPPROMA, (oczywiście nie zrobiłem kopii). Jeżeli ktoś posiada EPProma to będę bardzo wdzięczy jeżeli mi go podeśle
pitersi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.01.2009, 20:14   #19
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A co to jest "EPProma"?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.01.2009, 06:32   #20
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
A co to jest "EPProma"?
Zapewne chodzi o to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/EPROM
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.01.2009, 16:27   #21
pitersi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.01.2009
Posty: 2
pitersi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez romanesco Podgląd Wiadomości
Przepraszam za błąd oczywiście chodziło o EPROM
pitersi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2009, 00:04   #22
bedcorp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2009
Lokalizacja: Sulęcin
Posty: 9
bedcorp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile

Witam
Nie wiem czy jeszcze jest to aktualne, ale znalazłem sposób na naprawę nagrywarki DS8A1P (BENQ/PHILIPS).
Jeżeli masz objawy:
a) Tacka nie da rady się zamknąć (otwiera się co chwilę)
b) Windows/linux/dos/bios kompletnie NIE widzi napędu. (oczywiście jeżeli napęd jest spalony to już nic się nie da zrobić)


Opis:
1. Pobieramy program LtnFlash (ja korzystałem z wersji 2.6.11)
2. Pobieramy paczke z plikami Slimtype_DVD_A_DS8A1P_CX12.bin (jest to EEPROM) i CX12.bin (firmware) (pliki pochodzą z oryginalnie zczytanego DS8A1P [ mojego]).
3. Uruchamiamy program LtnFlash
4. Klikamy na aplet "SFlash" i jeżeli pokaże się okno ostrzeżenia ,,Do you wanna to enter serial flash function?" klikamy na yes.


5. Po chwili pokaże nam się okno

5.1 Wszystko co jest w obwódce czerwonej musi być zaznaczone/ustawione tak jak na screenie.
5.2 W miejscu podajemy BIN File podajemy lokalizacja pliku CX12.bin.
5.3 Klikamy Start
UWAGA: w niektórych przypadkach zamiast SlimtypeDVD A DS8A1P może pisać ABNORMAL.
6. Jeżeli cała operacja skończy się pomyślnie, klikamy na czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu (może pokazać się monit o potwierdzenie zamknięcia okna, klikamy na yes).
7. Jeśli wszystko poszło dobrze to Windows powinien wykryć nam nowy sprzęt i będzie chciał wymusić restart komputera, oczywiście klikamy na tak (resetujemy komputer)
8. Po re uruchomieniu komputera włączamy program LtnFlash.
9. Wchodzimy na zakładkę "E2"

9.1 Ustawiamy długość naszego EEPROMU (EEPROM Length) na 0X2000.
9.2 Klikamy na ikonę w zielonej obwódce i podajemy lokalizacje naszego pliku z EEPROM'EM naszego napędu (czyli Slimtype_DVD_A_DS8A1P_CX12.bin)
9.3 Jeżeli wszystko będzie dobrze powinno być identyczenie/podobnie jak na obrazku, wieć klikamy w ołówek (ikona z czarną obwódką)
10. Od teraż możemy się cieszyć w pełni działającym napędem ; )



Potrzebne pliki:
paczka plików (EEPROM i FIRMWARE)
http://rapidshare.com/files/20381692...DCORP.rar.html

LtnFlash
http://www.cdrlabs.com/Download/Misc...6a30&no_html=1

PS:Artykuł można kopiować pod warunkiem że zostanie uwzględnione moje autorstwo.



zapomniałem dodać że po wpisaniu EEPROM'u trzeba zresetować komputer.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 01.03.2009 o godz. 16:52
bedcorp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2009, 23:58   #23
rohlik
nie mylić z rogalikiem
 
Data rejestracji: 16.09.2008
Posty: 5
rohlik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
temat jak najbardziej aktualny ...
wygląda na to, że Firmware masz identyczne jak ja (identyczna suma md5) ale inny eeprom (różne sumy md5) więc możliwe, że na Twoim sofcie podniesie się sprzęt, który nie mógł "wstać" na moim eepromie u kilku z osób, które prosiły mnie o soft.
Możliwe, że również i moja instrukcja zadziała na Twoim sofcie, ale raczej prędko tego nie przetestuję ...

tak swoją drogą to jak ktoś może udostępnić nowszą wersję softu do tej nagrywarki, to nie tylko ja będę wdzięczny. Żadna z osób, którym w tej sprawie już dawno wysłałem PW nie odpowiada...

PS: czy jest opcja włączenia powiadamiania o wiadomościach od gości? jeśli tak to poproszę o instrukcję lub linka...
rohlik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2009, 00:18   #24
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Żeby nie trzeba było rapidshare'owi transferu nabijać...

EEPROM_I_FIRMWARE__by_BEDCORP.7z

A link do cdrlabs u mnie nie działa.

Za to ten - jakby lepiej.

http://www.cdrlabs.com/View-details/...h-v2.6.11.html
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2009, 00:38   #25
bedcorp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2009
Lokalizacja: Sulęcin
Posty: 9
bedcorp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten sposób narazie działa w 100%, 2 razy naprawiłem swój, raz kumpla no i jeszcze jedna osoba naprawiła sobie swoje dvd korzystając z mojego Firmware i EEPROM'U + LtnFlash
Więc może parę osób podniesie w ten sposób swoje napędy ; )
bedcorp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2009, 11:48   #26
Nobody88
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2009
Posty: 2
Nobody88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, wybaczcie ze odswieze tak stary temat ale mam powazny problem z nagrywaką i mam nadzieje ze bedcorp bedziesz w stanie mi pomoc..

otóz probuje twoim sposobem ale napotykam problem już przy 4 punkcie, tzn. Kiedy klikam SFlash nie wyskakuje mi to co podałes.. a "Unable to do port I/O on your system !" i podejrzewam ze jest to spowodowane tym.. ze problem dotyczy laptopa a nie zwykłego pc'ta ale moze jest sposob na poradzenie sobie z tym.. może jakies sugestie ?

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Nobody88 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2009, 20:22   #27
rohlik
nie mylić z rogalikiem
 
Data rejestracji: 16.09.2008
Posty: 5
rohlik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
bynajmniej nie jest to wina tego, że jest to laptop gdyż o ile dobrze kojarzę to cała seria z podobnymi oznaczeniami to są slimy dedykowane do laptopów i cienkich napędów zewnętrznych na USB. Proponuję spróbować na windowsie xp albo wymontować napęd i wsadzić do laptopa, na którym jest windows xp - tak będzie znacznie szybciej. Poczytaj dokładnie co jest napisane w wątku - mój soft nie jest identyczny z softem bedcorp'a.
rohlik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2009, 22:06   #28
Nobody88
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2009
Posty: 2
Nobody88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i faktycznie to była wina systemu (visty) zainstalowalem sobie xp'ka, i tam wszystko ładnie zadziałało jak powinno.

Cały czas mam pewne obawy bo nie odczytuje niektórych płyt co bez problemu odczytywał wczesniej.. ale przynajmniej działa.

Pozdrawiam
Nobody88 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2010, 09:54   #29
Leo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Leo
 
Data rejestracji: 22.06.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 8
Leo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Cytat:
Napisany przez rohlik Podgląd Wiadomości
Jeśli ktoś jest w stanie udostępnić Firmware CX17 wraz z Eepromem CX17 tej samej nagrywarki to byłbym wdzięczny.
Aaaale zniknąłem na 2 lata
Jestem już i odgrzebałem nawet dane do tego napędu - wrzuciłem całość /3MB/ na mojego rapida - niestety nie mogę wrzucić linka, bo nie za wiele tutaj pisałem do tej pory. Postaram się coś popisać i wrzucę niedługo.
Jest w tym wszystko - EEpromUtility, FlashUtility, SettingsUtility, LntRPC, firmware /w wersjach CA11, CX12, CX17/ oraz EEprom /CX12 i CX17/ - do tego moja instrukcja
Leo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2010, 13:55   #30
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spakuj po kawałku i wstaw do posta jako załączniki - każdy będzie mógł ściągnąć, kiedykolwiek zechce.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Ocena DVD LiteOn SOHW-832S webjasiek Napędy optyczne DVD 9 18.08.2004 10:50
Jak zmienić firmware LiteOn LDW451S GSB7 na LDW851S GSC2 codeguys-mod FreddyK Napędy optyczne DVD 1 10.07.2004 21:58
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39
535 śmiesznych tekstów mallow Humor 6 01.06.2003 15:49
LiteOn CDRW 48x + DVD Panasonic SR-8588 Problem !!! cdwriter21 Napędy optyczne CD 1 21.03.2003 22:23


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.