Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Czy Twoim zdaniem warto zrobić moda 812@832?
TAK 262 67.01%
NIE 36 9.21%
NIE WIADOMO 93 23.79%
Wszystkich głosów: 391. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.10.2004, 14:17   #4036
benek99
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.03.2004
Posty: 10
benek99 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ps. zawsze wypalam na lepszych plytach np. Verebatim - i wszystko chodzi mo OK
benek99 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.10.2004, 14:21   #4037
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Biosy VS0B do 812S/832S w różnych wersjach

Wszystkie tworzone OmniPatcherem 1.3.14
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 19.10.2004 o godz. 19:02
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 14:26   #4038
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez benek99
Ps. zawsze wypalam na lepszych plytach np. Verebatim - i wszystko chodzi mo OK
------------------------------------------------------------------

nie sztuka jest palic na litku markowe nosniki i na podkladach markowych

po to jest miedzy innymi to forum zeby uchronic przed wyrzucaniem plyt do kosza
mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 14:40   #4039
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez benek99
Forum to czytam regularnie od kilku miesiecy, i nie zmienie zdania.
maM LITKA 815@832 Z BIOSEM VSOB i jestem zadowolony.
Nie robcie tych wykresow, bo wiekszosc ludzi jest zszokowana, bo przeciez nie maja tych nagrywarek co Wy. (np 812). Dajcie sobie spokoj , a ewentualnie doradzajcie w sytuacjach jak jestescie w 100% pewni swojej racji.
Pozdrowienia - bierny obserwator
Postępu nie zatrzymasz.
Dla przykładu wykresik SONY DPR120N2 x4. Takie wyniki nie osiąga się przypadkiem. To dobrze dobrana strategia zapisu dla nośnika na określonym napędzie. A można tego doświadczyć tylko poprzez nagrywania tym samym plikiem różnymi strategiami zapisu. Zachęcam.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:53
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 14:42   #4040
Daniel290
Życie to nie je-bajka
 
Avatar użytkownika Daniel290
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Posty: 118
Daniel290 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez benek99
Forum to czytam regularnie od kilku miesiecy, i nie zmienie zdania.
maM LITKA 815@832 Z BIOSEM VSOB i jestem zadowolony.
Nie robcie tych wykresow, bo wiekszosc ludzi jest zszokowana, bo przeciez nie maja tych nagrywarek co Wy. (np 812). Dajcie sobie spokoj , a ewentualnie doradzajcie w sytuacjach jak jestescie w 100% pewni swojej racji.
Pozdrowienia - bierny obserwator
Gdybyś nie zauważył to to jest temat właśnie o takich nagrywarkach a nie innych.Jeśli ktoś ma inną to tu poprostu nie zagląda.A wykresy i cała dyskusja jest po to żeby taka lama w tym temacie jak ja coś sie nauczyła.Zresztą nikt z obecnie przewodzących tu orłem odrazu nie był i właśnie takie dyskusje prowadzą do zrozumienia tematu.
A mówiąc krótko- jak mnie nie interesuje jakis temat to tam poprostu nie zaglądam
__________________
Życie to nie je bajka a rowerzysta to nie człowiek

Ostatnio zmieniany przez Daniel290 : 16.10.2004 o godz. 14:46
Daniel290 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 15:36   #4041
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Benek99 wlozyl kij w mrowisko. Jego opinia jest w dzisiejszych czasach bardzo niewygodna. Od okolo pol roku na forum jest duze lobby wykresowe. Tak jak kiedys robienie wykresow mialo sens bo wyniki wydawaly sie byc w miare obiektywne tak teraz conajmniej od modelu 832 przesalo sie oplacac robic testy w kprobie - dlaczego - bo nie odzwierciedlaja one w zaden sposob stanu faktycznego plyty (zreszta od poczatku technologi DVD nie bylo takiego stopnia dokladnosci i przekladalnosci wynikow na stan faktyczny jak w CDRach). To ze jedna plyta bedzie w normie a druga powyzej nic nie znaczy tak naprawde. Czesto zdarza sie tak, ze lepsza wykresowo plyta zachowuje sie duzo gorzej w odczycie, a ta ktora jest wykresowo gorsza zachowuje sie duzo lepiej. To wiekszosc osob wie, ale jakos lubi o tym zapominac i lubi uznawac ze tego problemu nie ma.

Nie chce mi sie po raz setny pisac tego samego bo temat Kprobe to shit (test w Nero opiera sie na tych samych procedurach), wraca cyklicznie i tylko czasem wybucha z wieksza lub mniejsza sila.

Jak powiedzial Sobal kiedy rozmawialem z nim ostatnio na gadu, kilka dni temu:

'Ja mam zasade - Nie robic zadnych testow na liteonach'

I coprawda do konca sie z ta mysla nie zgadzam, poniewaz testowanie na liteonie nie daje kompetentnej oceny, to jednak te testy sa fajna ciekawostka i w ramach wlasnych testow i doswiadczen fajnie miec taka zabawke. ZABAWKE - nic wiecej.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 15:56   #4042
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
I coprawda do konca sie z ta mysla nie zgadzam, poniewaz testowanie na liteonie nie daje kompetentnej oceny, to jednak te testy sa fajna ciekawostka i w ramach wlasnych testow i doswiadczen fajnie miec taka zabawke. ZABAWKE - nic wiecej.
A ja dalej upieram się i nie mogę się zgodzić.
Już pisałem, że na CDinfo.com zrezygnowano z Kprobe i stosuje się obecnie Plextools. Ale musi być Plextor.
Pozostaje do testów jedynie KProbe i Nero. Nie ma żadnych dowodów, że Litki od modelu 812S zawyżają wyniki. To tylko przypuszczenia.
Wykresy określają jednoznacznie co jest dobre a co złe. To że są różnice w przypadku starszych napędów to normalne i zrozumiałe.
Są lepsze rozwiązania konstrukcyjne, elektronika i oprogramowanie. To dotyczy wszystkich napędów każdej marki.
Wystarczy porównać wyniki np. Plextora 712A po zmianie biosu z 1.03 na 1.05 i jakie duże różnice. I nikt na forum nie mówi, że wyniki są niemarodajne czy zawyżone. Tak faktycznie jest i dotyczy również napędów LiteOn'a.
A to, że różnice jakości wypalania Litka są coraz mniejsze lub w wielu przypadkach lepsze nawet od Plextora to fakt potwierdzony testami i wynikami.
Dlatego dalej będę namawiał do testów i wykresów. Na dzień dzisiejszy to jedyna metoda.

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Jak powiedzial Sobal kiedy rozmawialem z nim ostatnio na gadu, kilka dni temu:

'Ja mam zasade - Nie robic zadnych testow na liteonach'
Zachęcam również do testów i porównań. Dobra lektura.
W ocenie końcowej Litka napisane:
Cytat: "Can be used for DVD media error measurements".

Pytam czy to wada czy zaleta ? W ocenie testujących zaleta.
Robić testy jak najwięcej. Bo czytając płytki tylko w napędach możemy lub nie dowiedzieć się jakie dane są zapisane. I nic więcej.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 16.10.2004 o godz. 17:02
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 16:30   #4043
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
...
Argumentow ktore mowia o tym ze nowe litki zanizaja bledy jest multum !! Tylko ze dla Ciebie sie one nie licza, bo uznajesz tylko wyniki przeprowadzone osobiscie. Podobnie bylo z ocena skutecznosci oceniania Kproba i Nero - kilka osob zmiescilo wyniki wrecz osmieszajace te programy, ktorym nie dales wiary bo to czyjes testy i nie wiadomo jak byly przeprowadzane. Wszystkie formalne wymogi testowania zostaly wtedy zapewnione, no ale coz - nie wystarczylo.

Cytat:
Napisany przez slawekj
A to, że różnice jakości wypalania Litka są coraz mniejsze lub w wielu przypadkach lepsze nawet od Plextora to fakt potwierdzony testami i wynikami.
Sorry - to sa puste slowa. Na jakiej podstawie to piszesz ??
Coprawda fakt, faktem 708 i 712 to nie byly rewelacyjne modele (byly sredniackie - szczegolnie jak na ta cene).

Cytat:
Napisany przez slawekj
Dlatego dalej będę namawiał do testów i wykresów. Na dzień dzisiejszy to jedyna metoda.
A testy - jak juz pisalem - nie bawi mnie to, poniewaz i tak teoretycznie dostaje ladne wyniki na esperanzach z NECa, a czasem raz na okolo 100 plyt, zdarza sie read error mimo ze wykres jest piekny. Po co wiec testy - dla zabawy ?? Nie dziekuje, sa lepsze zajecia.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 16:48   #4044
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[/IMG]
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Argumentow ktore mowia o tym ze nowe litki zanizaja bledy jest multum !! Tylko ze dla Ciebie sie one nie licza, bo uznajesz tylko wyniki przeprowadzone osobiscie. Podobnie bylo z ocena skutecznosci oceniania Kproba i Nero - kilka osob zmiescilo wyniki wrecz osmieszajace te programy, ktorym nie dales wiary bo to czyjes testy i nie wiadomo jak byly przeprowadzane. Wszystkie formalne wymogi testowania zostaly wtedy zapewnione, no ale coz - nie wystarczylo.
.
Na początku zaczynając przygodę z wypalaniem opierałem się wyłącznie na doświadczeniach innych. Lecz czym dalej to często inaczej a pytań na Forum tych samych przybywa. Więc postanowiłem sprawdzić.
W wielu przypadkach wykresy i porównania są "oderwane". Inny sprzęt, oprogramowanie, płytki, rodzaj pliku i programu nagrywającego. Tak nie można porównywać, bo wyniki będą zawsze inne. I tak właśnie jest.
Robię porównania w tych samych warunkach, na tym samym sprzęcie i tym samym plikiem ISO. Zmienają się tylko płytki i programy nagrywające i kolejne napędy Litka.
I widać od razu różnice, o tym pisze.
Dobrym przykładem jest opisywana zmiana taśmy z 40-to na 80-cio żyłową, gdzie różnica w ilości błędów zmniejszyła się o 17%. Bez zachowania jednakowych warunków byłoby to niemożliwe. Itd...

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Sorry - to sa puste slowa. Na jakiej podstawie to piszesz ??
Coprawda fakt, faktem 708 i 712 to nie byly rewelacyjne modele (byly sredniackie - szczegolnie jak na ta cene).
To nie puste słowa ale fakty. W tej chwili jest za mało czasu, żeby ze wszystkich forum to pozbierać. Ale to zrobię i w osobnym temacie zamieszczę.
Będzie dobra lektura i podsumowanie. A wyniki są zaskakujące. Dotyczy to wielu napędów.

Przykład: Plextor 712A bios 1.03 FUJIFILM03



Plextor 712A bios 1.04 FUJIFILM03



Plextor 712A bios 1.03 RitekG05



Plextor 712A bios 1.04 RitekG05



Skala taka sama jak w Kprobe i Nero Disc Quality.
I te same pytania, dlaczego tak... a to tylko Plextor, napęd jeden z wielu.
Po co wykresy ? Bez wykresów każda płytka jest taka sama. Różni się tylko nazwą i nośnikiem.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:53
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 16:59   #4045
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mam 451, i jak wykres jest brzydki to plytka tez jest brzydka, generalnie slabe wykresy oznaczaja jednak slaba jakosc plyty (widac na aiwie, philips radzi sobie duzo lepiej)

INHO nie mozna ewidentnie lekcewazyc wynikow nazywajac je zabawka - jakies rozeznanie daja, bo verbatim zawsze pali sie lepiej niz inne, zbyt szybko wypalone plytki maja wykresy gorsze niz wypalone z predkoscia certyfikowana, wiec kProbe daje jednak pewne rozeznanie, dokladnosc pewno pozwala nawet na parudziesiecia procentowa skale bledu, ale nie mozna lekcewazyc kProbe

nie ma co dyskutowac, ci co sie interesuja wykresami beda robic to nadal, i tyle z mojej strony
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 17:33   #4046
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
ja mam 451, i jak wykres jest brzydki to plytka tez jest brzydka, generalnie slabe wykresy oznaczaja jednak slaba jakosc plyty (widac na aiwie, philips radzi sobie duzo lepiej)

INHO nie mozna ewidentnie lekcewazyc wynikow nazywajac je zabawka - jakies rozeznanie daja, bo verbatim zawsze pali sie lepiej niz inne, zbyt szybko wypalone plytki maja wykresy gorsze niz wypalone z predkoscia certyfikowana, wiec kProbe daje jednak pewne rozeznanie, dokladnosc pewno pozwala nawet na parudziesiecia procentowa skale bledu, ale nie mozna lekcewazyc kProbe

nie ma co dyskutowac, ci co sie interesuja wykresami beda robic to nadal, i tyle z mojej strony
Brawo za te słowa
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 19:14   #4047
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A co powiecie na ta sama plytke testowana na 832 i wynik ponizej 30 PI a potem zmiana BIOSu na sony i test tego samego nosnika z wynikiem 1500 PI. To ma byc program diagnozujacy !! Co on diagnozuje - najpierw ze plytka jest bardzo dobra a potem ze to smiec. Rozumiem zeby wynik roznil sie nawet 2x czy 3x ale to jest roznica 2 rzedow wielkosci !!

No ale slawek juz wkrotce potestujesz na Plextoolsach plytki nagrane na litku to zobaczysz o co mi chodzi i czy wyniki beda takie rozowe jak poprzednio (choc te plytki ktorych uzywasz to wysoka polka i drastycznych roznic [chyba] nie bedzie)
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 23:34   #4048
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez benek99
Wydaje mi sie, ze piszecie to co inni chca , ale zastanowcie sie, nad problemem i dajcie subiektywna odpowiedz , a nie serkastyczne docinki.
Potraficie tylko komus ublizyc , a nie doradzic.
Oooo !
Dajcie mu MODa!

Zróbcie to, zróbcie tamto!

Jesteście tacy, śmacy, owacy!

I bardzo dobrze!

Chyba nie wyobrażasz sobie jaki świat byłby nudny

Gdyby wszyscy na świecie byli tacy jak ty!




Cytat:
Napisany przez benek99
Sam troche eksperymentuje i wiem co dla mnie najlepsze - mam litka 851
Taaaak?

A czym eksperymentujesz?

Siusiakiem?

Bo chyba nie Liteonem

Eksperymenty to można robić, jak się ma jaieś porównanie, jakieś wyniki

A mój drogi bez przetestowania bzdurnym Nero Speedem

I jeszcze bardziej *****wym kProbe

To sobie można płytki pod słońce oglądać

A nie eksperymentować


Zaraz ktoś powie, że w stacjonarce mu chodzi

A i owszem - chodzi

Ale z pewnością nie jest to żaden definitywny wyznacznik jakości - ani płytki ani sprzętu nagrywającego

Dlaczego?

Ano dlatego, że poza bardzo wieloma innymi czynnikami

Dochodzi bardzo ważny - odtwarzacz stacjonarny

Na którym przykładowo wszystkie płytki takie jak Vakoss, Mediastore, Vobis i inne wynalazki nawet nie jękną

Ana innym tylko: "NO DISC"

Cytat:
Napisany przez benek99
powiedzcie takim uzytkownikom litkow jak ja co najlepiej wgrac i w jaki sposob, aby ich nagrywarka spelniala swoje zadanie
Jak jesteś taki cwaniak i obserwator - to sam powiedz

Większość problemów związanych z Liteonami

Jeżeli nie wszystkie - już zostało rozwiązanych

I miast się gniewać - wytrawny obserwator - także parę linków mógłby podrzucić




Cytat:
Napisany przez benek99
Rozgniewany obserwator tego forum.
Normalnie "The Watcher" z Keanu Reeves'em



Cytat:
Napisany przez benek99
w jednym progranie np (kprobe ) wychodza wam testy lepiej, a w drugin np nero - gorzej i jestecie za***icie podnieceni.
Jak na razie to podniecenie wyczuwam w twoich tekstach

Właśnie takich jak powyżej


Cytat:
Napisany przez benek99
Ps. zawsze wypalam na lepszych plytach np. Verebatim - i wszystko chodzi mo OK
No proszę!
A tu krzyczą, że wykresy to chujnia!

A tak się akurat przypadkowo składa

Że zazwyczaj na Verbatimach wychodzą jedne z najlepszych wykresów

Więc nie mówimy tutaj o kilku punktach, ale o kilkuset

Wiadomo, że dokładnie nic nie odzwierciedli procesów jakości wypalania

Oraz wpływu na niego czynników wewnętrznych i zewnętrznych

Bo wiele razy już było, że kProbe i Nero Speed to nie wyrocznia

Jednak robiąc to wszystko mamy chociaż ogólne pojęcie na ten temat



Cytat:
Napisany przez benek99
Mialem was naprawde za fachowców , ale chyba zmienie zdanie bo z tego co czytam to zajmujecie sie o *******ami, nie konkretami (wykresy wam tylko w glowie , ktore ze swojego doswiadczenia daja wam wyniki jakie same chca.)
A teraz puenta:

Ostatno na forum pojawia się coraz węcej domorosłych guru

Którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy świata

*******ą wszystko i wszystkich, bo im się wydaję, że są pępkami świata

Nie uznając żadnych argumentów - bo sami ich nie mają

Wielokrotne gadki w stylu:

"Jesteście żałośni"

"Jesteście głupi"

"Nie znacie się"

"A ja i moja spawarka - my to dopiero debeściaki"

"Po co wam to"

and much more fantastic

To już chleb powszedni


Zapominają oni jednak w swym egocentryźmie

Że my tu wiedzę czerpiemy nie z kosmosu

Ale wzajemnie ucząc się od siebie

I nawet jeżeli ktoś klepie głupoty, to zaraz go drugi ktoś naprostuje

Jeżeli ktoś jakiś fake popełnia - nie przejdzie to niezauważone


Bo mówcie co chcecie, ale fachowców tu nie brakuje

I na podstawie przeczytanych postów można stwierdzić

Że powstali oni właśnie tu - na forum

Na początku wiedzą nie grzesząc

By teraz uważanymi być za expertów w tej dziedzinie


Dodatkowo nie wypada tu nie wspomnieć o grupie entuzjastów na rozdrożu:

"Co kupić tak do 500zł" i "Jestem zielony"

Jak jesteś zielony - to dorastaj, wchłaniając cenne i pożyteczne pierwiastki wiedzy

Których dostarcza żyzna gleba jaką jest forum

Przynajmniej rośliny tak robią i zobaczcie jak kwitną


A co do tych co mają gotówkę

I nie chce im się cennego czasu poświęcać na czytanie

To niech sobie kupią Komputer Świat

Tam jest wszystko fachowo, rzeczowo, na temat

I bez wykresów!

VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2004, 23:37   #4049
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pawelblu, a nie jest moze tak, ze to wina biosu sony'ego, ze taki slaby wynik?
tzn. chodzi mi o to, ze ta plytka moze wlasnie jest b. dobrze nagrana, ale kProbe to test odczytu i jak bios do d*py to i wykres musi byc do d*py
bo sorry, ale okreslenie 'plytka jest bardzo dobra' nie jest zbyt konkretne - ja bym powiedzial, ze plytka zostala odczytana b. dobrze (bios 832) co rokuje duze nadzieje, ze rowniez b. dobrze zostala nagrana czyli powiedzmy 'jest b. dobra'. A to, ze bios sony'ego daje slaby wykres, oznacza ze plytka sie zle odczytuje, ale niekoniecznie jest zle nagrana.

pewno potrafilbys to jakos matematycznie ujac, jakies implikacje czy cos w tym stylu, ja juz tego nie pamietam, bo dawno sie tego uczylem, a szkoda, bo sie musialem naklepac deczko
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2004, 10:01   #4050
DonAlberto
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.09.2004
Posty: 20
DonAlberto zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ta nagrywarka zaczyna mnie powoli denerwować

Chodzi oczywiście o liteona 832 S bios VSOB (najnowszy oficjalny), jak jąkupiłem to działy się różne cuda ale dzięki temu forum wydawało mi się że wiem już jak palić aby było dobrze. Palęna verbatimach pastel, TDK tych od Ricocha i jest ok. Ale teraz zachciało mi się przegrywaćfilmy DVD, zazwyczaj filmy trzeba troche przerobić aby sięzmieściał na płytę 4,7 GB, ale zarówno Clone DVD, DVDShirk, DVD Decrypter na końcu płyty po wypaleniu robią dużąilość błędów, PI okło 300 co w porównaniu z początkowym stanem (poniżej 10) jest niedoprzyjęcai, zdarzyłó się raz nawet że płytka pastel nie chciał być czytana w odtwarzaczu komputerowym LG. Do postu załączam wykres.
Proszę abyście mi doradzili co zrobić, dość mam już kombinowania, zastanawiam sięczy jakbym wgrał bios od sony ( nie wiem który ale napewno od 700A) to czy to coś zmieni, czy nagrywarka będzie inaczej się zachowywać, a może to nic nie da i trzeba zrobić jeszcze coś innego?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Nowy bios 812S@832S ... jednak :)-verb-pastel-mroczne-widmo.jpg  
DonAlberto jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.