Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Czy Twoim zdaniem warto zrobić moda 812@832?
TAK 262 67.01%
NIE 36 9.21%
NIE WIADOMO 93 23.79%
Wszystkich głosów: 391. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.12.2004, 20:46   #4501
Lupinskimichal
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 1
Lupinskimichal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie Szanowni!!!
Obserwuje Wasze forum juz od paru miesiecy (zaraz po zakupie 812stki). Aktualizuje biosy wg Waszych zalecen i do niedawna bylo ok.
ALE.....problem polega na tym: kazda nagrana plyta dvd (z filmem) pod koniec, czyli w koncowych czapterach filmu zawsze sie zacina. Zmienialem biosy, nosniki, software - probowalem chyba wszystkiego - ale nic to nie dalo!
Poradzcie cos - please!!
Cpo jest nie tak? Turboni - pomoz, czy czeka mnie reklamacja nagrywarki?

obecnie mam bios - VS0Eoficjalny(autobitsetting+force fallback)
Lupinskimichal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2004, 21:54   #4502
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Lupinskimichal
Panowie Szanowni!!!
Obserwuje Wasze forum juz od paru miesiecy (zaraz po zakupie 812stki). Aktualizuje biosy wg Waszych zalecen i do niedawna bylo ok.
ALE.....problem polega na tym: kazda nagrana plyta dvd (z filmem) pod koniec, czyli w koncowych czapterach filmu zawsze sie zacina. Zmienialem biosy, nosniki, software - probowalem chyba wszystkiego - ale nic to nie dalo!
Poradzcie cos - please!!
Cpo jest nie tak? Turboni - pomoz, czy czeka mnie reklamacja nagrywarki?

obecnie mam bios - VS0Eoficjalny(autobitsetting+force fallback)
Optymalnym i raczej sprawdzonym rozwiązaniem software'owym

Wydaje się być DVD Decrypter + bios @832.stock VS0B lub VS0E od Liteona

Czyli bez force backów roll backów, i innych backów

I sprawdzone płytki - niekoniecznie najdroższe

Jeżeli to nie pomoże - to coś od strony hardware'u może

Coś bliżej na temat konfigu kompa, komponentów, konfigu IDE?
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 19:56   #4503
gHeDe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.12.2004
Posty: 4
gHeDe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb :)

heh fartem udalo bez problemow ^_^ przerobic 812@832 przy czym plytka DVD byla w napedzie uff

dziala bez problemu VS0Eoficjalny(wszystko)
oto screen:


a co sadzicie o "832S.CG3E.patched-cf"
gHeDe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2004, 22:07   #4504
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez gHeDe
heh fartem udalo bez problemow ^_^ przerobic 812@832 przy czym plytka DVD byla w napedzie uff

dziala bez problemu VS0Eoficjalny(wszystko)
oto screen:


a co sadzicie o "832S.CG3E.patched-cf"
muszisz test w kp ponowic i ustawic nie na max tylko na 4x
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2004, 11:23   #4505
gHeDe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.12.2004
Posty: 4
gHeDe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no to mala porpawka speedem 4x:


hmm przy tescie powinna sie lampka w napedzie swiecic? bo cos nie mryga nic i wogole ... hehe czyzby firmware wplywa energetycznie-ekonomicznie na emitacje swiatla z kompa ^_^
gHeDe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2004, 12:00   #4506
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez gHeDe
no to mala porpawka speedem 4x:


hmm przy tescie powinna sie lampka w napedzie swiecic? bo cos nie mryga nic i wogole ... hehe czyzby firmware wplywa energetycznie-ekonomicznie na emitacje swiatla z kompa ^_^
nie powinna sie swieci przy tescie kp
ale wykres ladny
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2004, 10:53   #4507
mikad
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mikad
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 20
mikad w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Lupinskimichal
Panowie Szanowni!!!
Obserwuje Wasze forum juz od paru miesiecy (zaraz po zakupie 812stki). Aktualizuje biosy wg Waszych zalecen i do niedawna bylo ok.
ALE.....problem polega na tym: kazda nagrana plyta dvd (z filmem) pod koniec, czyli w koncowych czapterach filmu zawsze sie zacina. Zmienialem biosy, nosniki, software - probowalem chyba wszystkiego - ale nic to nie dalo!
Poradzcie cos - please!!
Cpo jest nie tak? Turboni - pomoz, czy czeka mnie reklamacja nagrywarki?

obecnie mam bios - VS0Eoficjalny(autobitsetting+force fallback)
ja tez mam 812 i mialem takie same problemy. wgrywalem wszystkie odicjalne biosy do 812 a takze do 832 i za kazdym razem bylo to samo . ale jak zaladowalem CG3E to wszystko przeszlo. teraz to chyba nawet na papierowej plycie wypale
mikad jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2004, 20:50   #4508
PaWCi0
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.06.2004
Posty: 40
PaWCi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moze glupie pytanie, ale czy bios z pliku bin (od kolegi Bartka15) moge wgrac za pomoca programu Firmware Flashing Tool v.1.0? Bo tylko taka wersje posiadam...
Ewentualnie prosilbym jakis adresik do najnowszej wersji LtnFlash - szukalem nawet na googlach, ale wszedzie tylko opisy, zadnych konkretow.
Aha i jeszcze dla pewnosci - podczas wgrywania opcja Update Boot Code ma byc WYLACZONA?
PaWCi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 07:37   #4509
max66
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.12.2004
Posty: 9
max66 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie mam ogromną prośbę nie dawno kupiłem Liteona 832S coś mu się pokićkało i zaczoł mi kiepsko palić markowe płyty innych nie stosuje bo jest totalne dno i dlatego też mam dwa pytanka:

1. Czy do wgrania nowego biosu wystarczy jak odpale orginalny biosik VS0E.EXE czy muszę zastosować się do użycia specjalnych programów.

2.Co i jak (krok po kroku jak dla laika) powinienem pozmieniać w ustawieniach systemowych i nie tylko aby ten proces przebiegł bez problemu.

Przepraszam za laickie pytanie ale poraz pierwszy piszę na forum i mam ograniczony dostęp do internetu aby przeczytać wszystko na ten temat - bo jest tego tyle że że głowa boli.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc
max66 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 10:27   #4510
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez PaWCi0
Moze glupie pytanie, ale czy bios z pliku bin (od kolegi Bartka15) moge wgrac za pomoca programu Firmware Flashing Tool v.1.0? Bo tylko taka wersje posiadam...
Ewentualnie prosilbym jakis adresik do najnowszej wersji LtnFlash - szukalem nawet na googlach, ale wszedzie tylko opisy, zadnych konkretow.
Aha i jeszcze dla pewnosci - podczas wgrywania opcja Update Boot Code ma byc WYLACZONA?
http://cdrinfo.pl/software/strona.php?page=Utils-LiteOn

Cytat:
Napisany przez max66
Panowie mam ogromną prośbę nie dawno kupiłem Liteona 832S coś mu się pokićkało i zaczoł mi kiepsko palić markowe płyty innych nie stosuje bo jest totalne dno i dlatego też mam dwa pytanka:

1. Czy do wgrania nowego biosu wystarczy jak odpale orginalny biosik VS0E.EXE czy muszę zastosować się do użycia specjalnych programów.

2.Co i jak (krok po kroku jak dla laika) powinienem pozmieniać w ustawieniach systemowych i nie tylko aby ten proces przebiegł bez problemu.

Przepraszam za laickie pytanie ale poraz pierwszy piszę na forum i mam ograniczony dostęp do internetu aby przeczytać wszystko na ten temat - bo jest tego tyle że że głowa boli.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o pomoc
ad1) mozez wgrac exe i mozesz wgrac przez specjalny program ale najlepiej sciagnac omni zaznaczyc pare funkcji ktore poprawia jakosc nagrywania plus dodac baze i strategie dla nosnikow
ad2) przy exe nic nie musisz robic odpalasz wybierasz naped go go go i reset

Ostatnio zmieniany przez legion : 14.12.2004 o godz. 10:32
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 10:59   #4511
max66
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.12.2004
Posty: 9
max66 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@Legion
Jaki bios możesz mi zaproponować i co należy zaznaczyć.

Dzięki
max66 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 11:05   #4512
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez max66
@Legion
Jaki bios możesz mi zaproponować i co należy zaznaczyć.

Dzięki
ja u siebie mam VS0E ale oficjalny i smiga dobrze
na stronie cdinfo masz ten bios :
http://cdrinfo.pl/software/bios.php?id=4300214042

jak masz 832 fabryczna to wbiaj czysty jak bedzie cos nie tak to wtedy mozesz sie omni pobawic

Ostatnio zmieniany przez legion : 14.12.2004 o godz. 11:10
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 17:25   #4513
kamdul
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.12.2004
Posty: 3
kamdul w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
mam małe pytanko mam litka 812@832 vs0a i do niedawna bylo wszystko ok teraz jednak cos sie z nim dzieje i nie odczytuje mi zadobrze.Długo nie właziłem na forum i wiec zwracam sie do was z pytaniem jaki biosik moge wgrac teraz do mojego litka. Bo tyle tego jest ze juz niewiem bardzo prosze o linka do jakiegos dobrego sprawdzonego pozdrawiam kamdul
kamdul jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 17:40   #4514
PaWCi0
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.06.2004
Posty: 40
PaWCi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z testow wynika, ze w zaleznosci od egzemplarza Litka, obecnie najlepiej palą biosy VS0B oraz VS0E - przynajmniej tak zrozumialem cala dyskusje
Tak wiec musisz sprobowac obydwa i sprawdzic ktory bedzie w twoim przypadku lepszy.
Linki do biosow masz u kolegi legion'a w podpisie.
PaWCi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 21:42   #4515
PaWCi0
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.06.2004
Posty: 40
PaWCi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zauwazylem pewna regularnosc:
Przy nagrywaniu plytek DVD-R wyniki sa bardzo marne - PI non-stop w okolicach 100 czasami nawet 200 :\ , PO minimum 1, dochodzi do 5,6.
Natomiast gdy nagrywam DVD+R wyniki są bardzo dobre - PI w granicach 10-15, PO sporadyczne skoki do 1.
Czy zjawisko takie jest normalne?
Zaznaczam, ze nagrywam wylacznie na markowych nosnikach (verbatim i TDK)
Nagrywarka: 812@832 VS0E
PaWCi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.