Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Czy Twoim zdaniem warto zrobić moda 812@832?
TAK 262 67.01%
NIE 36 9.21%
NIE WIADOMO 93 23.79%
Wszystkich głosów: 391. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2005, 23:02   #4696
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Daniel290
Sam nie wierzyłem to sie pochwale.Swoją drogą to zawsze myślalem że pastele to jakieś gorsze verbatimy Wszystko na biosie vsoe z aplyy tylko.Troche pogrzebałem tylko przy strategii dla platyn ale nic nie daje to niestety.

no takiego wyniku to jeszcze nie widziałem w pastelach. a zła opinia pasteli to może się ciągnąć z cd-r sam kiedyś kupiłem takie i zostały po nich pudełka. do niedawna jak słyszałem słowa verbatim pastel to stawało mi przed oczami wywalwnie trzydziestu paru złotych za 10 w błoto. (cd-r dawno )
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.01.2005, 07:50   #4697
soundtrax
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.05.2004
Posty: 14
soundtrax w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK. Może być i VS0B. Tylko która wersja?
Zapewne któraś przemielona OmniPatcherem.
Kol. Legion wskazuje odnośniki do biosów, ale
jest ich tam kilka i różnią się zawartością.
Który więc wybrać??

Pozdrawiam.

ps. Rozumiem,że z tym biosem będę miał DL, tak?
soundtrax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 08:30   #4698
soundtrax
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.05.2004
Posty: 14
soundtrax w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To jeszcze raz ja.

Przeczytałem sobie to:
http://www.cdrinfo.pl/software/bios.php?id=4231193356
i włos mi się zjeżył na głowie.
Kol. Legion. Jesteś pewien, że ten bios jest OK?

Pozdrawiam.
soundtrax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 08:35   #4699
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez soundtrax
OK. Może być i VS0B. Tylko która wersja?
Zapewne któraś przemielona OmniPatcherem.
Kol. Legion wskazuje odnośniki do biosów, ale
jest ich tam kilka i różnią się zawartością.
Który więc wybrać??

Pozdrawiam.

ps. Rozumiem,że z tym biosem będę miał DL, tak?
Ściągnij sobie od Legiona 832 VS0Bczysty do patchowani.zip

W OP zaznacz te opcje

Zapisz i wrzuć go w napęd

Będzie OK
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Nowy bios 812S@832S ... jednak :)-kopia-legionvs0b.jpg  
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 10:52   #4700
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@soundtrax nic dodac nic ujac kolega @vizzard tak ci to na kreslij ze lepiej juz nie mozna a co do jezenia wlasow to mowie ci ze nie ma zadnych obaw jak by co jest strona kolegi Seby ale na pewno nie bedziesz z niej korzystal dopiero jak cos nie rozwalisz a linka ktorego podales to tylko kilku panikarzy napisalo nie potrzebnie ze cos jest nie tak ja VS0B i VS0E (i nie tylko ja ) przetestowalem na rozne sposoby jedyny problemem moze byc jedynie jakosc nosnika albo zle podpieta nagrywarka lub brak aspi
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 13:06   #4701
soundtrax
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.05.2004
Posty: 14
soundtrax w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Serdeczne dzięki za pomoc.
Dziś poczytam sobie jeszcze artykuły na temat wymiany biosu
a jutro wezmę się do roboty.

Pozdrawiam.
soundtrax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 13:11   #4702
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
alez to ludzie nikomu juz nie dowierzaja
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 01:26   #4703
pleban_1
Bywalec
 
Avatar użytkownika pleban_1
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 29
pleban_1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co zrobić?

Pomóżcie, może da się lepiej? Próbowałem już prawie wszytkiego VS0E czysty i paczowany, VS0B też czysty i pacze zmieniałem strategie itd, ale złe były obrazy co zrobić? Przez pomyłkę kupiłem TDK-R "minus" i kiepsko się nagrywa!!! oczywiście, co zrobić? tylko przerobienie na sonego coś dało z paczem CG4E, czy coś da się jeszcze zrobić?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Nowy bios 812S@832S ... jednak :)-sony____dvd_rw_dru-700a_cg4e_26-january-2005_02_08.jpg   Nowy bios 812S@832S ... jednak :)-sony____dvd_rw_dru-700a_cg4e_26-january.jpg  
pleban_1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 09:02   #4704
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
po mojemu jak na "minusa" to jest OK

i pamietaj PI max 280 i PIF max 4 to dobra plytka

P.S. ale najwazniejsze jest to ze powinna ona chodzic w stacjonarce bez freezow
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 09:36   #4705
pleban_1
Bywalec
 
Avatar użytkownika pleban_1
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 29
pleban_1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
po mojemu jak na "minusa" to jest OK

i pamietaj PI max 280 i PIF max 4 to dobra plytka

P.S. ale najwazniejsze jest to ze powinna ona chodzic w stacjonarce bez freezow
OK. Dzięki bo już fioła dostawałem (cały dzień i 2/3 nocy się tym bawiłem)
pleban_1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 09:42   #4706
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja mam niektore gorsze wyniki, ale jak powtarzam najwazniejsze ze dziala "bezfreezowo"
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 12:55   #4707
martynaraj
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Posty: 3
martynaraj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zmiana SOHW812S NA 832S

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczka modelu Liteona SOHW 812S, zwrocilam uwage na forum, ze jest mozliwosc zmiany biosu w tym modelu tak aby byl modelem z biosem 832s.
Wertowalam wasza dyskuje, jednak bez waszej porady nie jestem w stanie tego sama zrobic. Prosilabym o krotkie faqu, ktora obecnie wersje biosu najlepiej zainstalowac krok po kroku i w jaki sposob. Znalazlam 2 strony z biosami ktore podajecie,ale nie wiem jak to ugryzc, za duza ilosc tych biosow jest.

http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

http://dhc014.rpc1.org/indexOEM.htm#SOHW-832S

Prosilabym rowniez o wskazowke jak odczytywac wykresy z programy Kprobe.

Pozdrawiam

Martyna
martynaraj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 13:00   #4708
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
witamy na forum

jesli chodzi o biosy to masz wrzucac te ze strony codeguys *.exe (rozpakowujesz klikasz i flashuje sie), lub biosy w wersjach *.bin (za pomoca ltnflash, lub mtkflash)

jesli chodzi o konkretny numer biosu i to jak wypala to juz kwestia danego egzemplarza nagrywarki.

chcesz najnowszy CG4E w wersji *.exe to pisz na GG lub miala
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 13:09   #4709
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez martynaraj
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczka modelu Liteona SOHW 812S, zwrocilam uwage na forum, ze jest mozliwosc zmiany biosu w tym modelu tak aby byl modelem z biosem 832s.
Wertowalam wasza dyskuje, jednak bez waszej porady nie jestem w stanie tego sama zrobic. Prosilabym o krotkie faqu, ktora obecnie wersje biosu najlepiej zainstalowac krok po kroku i w jaki sposob. Znalazlam 2 strony z biosami ktore podajecie,ale nie wiem jak to ugryzc, za duza ilosc tych biosow jest.

http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

http://dhc014.rpc1.org/indexOEM.htm#SOHW-832S

Prosilabym rowniez o wskazowke jak odczytywac wykresy z programy Kprobe.

Pozdrawiam

Martyna
Zerknij też TUTAJ





A TU - jak czytać kProbe
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 13:47   #4710
martynaraj
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Posty: 3
martynaraj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
witamy na forum

jesli chodzi o biosy to masz wrzucac te ze strony codeguys *.exe (rozpakowujesz klikasz i flashuje sie), lub biosy w wersjach *.bin (za pomoca ltnflash, lub mtkflash)

jesli chodzi o konkretny numer biosu i to jak wypala to juz kwestia danego egzemplarza nagrywarki.

chcesz najnowszy CG4E w wersji *.exe to pisz na GG lub miala
Ze strony codeguys, ale ktory Tam jest cala lista:

***8226; VS01/VS03/VS05 - stock - unscrambled (old) (dhc014)
***8226; VS04/VS08/VS0A/VS0B - stock - unscrambled (old)
***8226; VS0E - stock - unscrambled
***8226; VS0E - patched - crossflashing (for 451S, 851S, 812S, etc.)
***8226; CG2B/CG3B/CG3E - patched - improved +R burn quality (old)
***8226; CG4E - patched - improved burn quality (for 451S, 851S, 812S, 832S, Sony 700A, etc.)
martynaraj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.