Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Czy Twoim zdaniem warto zrobić moda 812@832?
TAK 262 67.01%
NIE 36 9.21%
NIE WIADOMO 93 23.79%
Wszystkich głosów: 391. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.06.2006, 08:52   #5041
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Gdzie takie szuflady sprzedają?

Widzę, że pojawiła się jakaś plaga LG


BTW Dobrze, że nie znalazłeś tam kostiumu Batmana


Kostium Batmana lezy w innej szafce

LG - takie bylo poprostu pod reka
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2006, 20:08   #5042
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez prometeusz
Kostium Batmana lezy w innej szafce

A jednak!

Ale to i tak lepiej, że nie Bartmana


Cytat:
Napisany przez prometeusz
LG - takie bylo poprostu pod reka
Minimalista jeden!


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2006, 10:43   #5043
Spinner
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.08.2006
Posty: 2
Spinner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Darek_K
Odepnij kabel ide. Potem wedz do biosu i cisnij pieriwsza opcje. w tym menu masz liste napedow jakie masz podlaczone. Wybierz wybierz pozycje w ktorej miales podlaczonego litka i (mimo ze oczywiscie go w tej chwil tam nie ma) cisnij enter i zmien opcje na NONE. Teraz podlacz litka. komputer troszke pomysli ale przejdzie przez "detecting drivers". Teraz tylko MTKFLASH i juz ma naped spowrotem. Nie za pomni po wszystkim zmienic spowrotem opcji w biosie na AUTO bo i naczej naped nie bedzie dzialal .
Pozdrawiam
Problem z 4 str tematu (dość dawno to było- bład przy wgrywaniu BIOSu i komputer nie przechodzi wykrywania napedów IDE.
Zrobiłem jak powyżej i faktycznie komp pomulił, ale zbootował się z dyskietki, po wpisaniu odpowiednich komend wgrywanie biosu stanęło na 0% (czyli nawet nie zaczęło) z komunikatem ERR:don't read input file. Próbowałem jeszcze z innymi wersjami bin, ale zawsze to samo.

Czy mogę się pożegnac z moim Litkiem? gwarancja minęła. Nie mozna jakos inaczej chipa z biosem reanimować?
Spinner jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2006, 17:45   #5044
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Spinner
Problem z 4 str tematu (dość dawno to było- bład przy wgrywaniu BIOSu i komputer nie przechodzi wykrywania napedów IDE.
Zrobiłem jak powyżej i faktycznie komp pomulił, ale zbootował się z dyskietki, po wpisaniu odpowiednich komend wgrywanie biosu stanęło na 0% (czyli nawet nie zaczęło) z komunikatem ERR:don't read input file. Próbowałem jeszcze z innymi wersjami bin, ale zawsze to samo.

Czy mogę się pożegnac z moim Litkiem? gwarancja minęła. Nie mozna jakos inaczej chipa z biosem reanimować?
probowales nawet orginalny biosik ze strony litka ?
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2006, 15:55   #5045
Spinner
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.08.2006
Posty: 2
Spinner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki legion za zainteresowanie
bios wgrywałem oryginalny od 832 i od 812. Próbowałem jeszcze kilka wgrać tzw. sprawdzonych zawsze mi wywala ten sam komunikat don't read the file. napęd dyskietek jest ok, bo dla sprawdzenia wgrałem bios do karty graficznej. Pliki bin tez sa ok -znajomy sprawdzał na swoim napedzie.
wygląda na to, ze kosć biosu sie jakoś "zablokowała".
Spinner jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2006, 16:28   #5046
MnichR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2006
Posty: 3
MnichR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam...

Cytat:
Napisany przez Dehumanizer Podgląd Wiadomości
Tragedia Przeflashowałem napęd biosem VSOM, wszystko pięknie i tym podobne, wszelkie programy mówią, że mogę nagrywać DVD+R DL, inne płytki świetnie się wypalają, lecz gdy przychodzi do wypalania DL, to dupa ;( DVD Decrypter zamierzał nagrywać z prędkością 0.1x, przy buforze wielkości 2% Nero już trochę szybciej, ale bufor 6%, minęło 1.5h a ja mam 7% nagrane Płytki Verbatim DVD+R DL Advanced AZO 2.4x. Po prostu załamka, chciałem sobie Xenosagę nagrać, a tu taki zonk
Mam podobny problem jak powyrzszym cytacie...

Dawno nie nagrywalem plyt na moim sohw 832s, lecz ostatnio potrzebowalem wypalic kilka plytek, zakupilem Verbatimy x16 (MCC 004) - wczesniej uzywalem Verbow z mniejszymi predkosciami nagrywnia (chyba mcc 002...) i wypalalo idealnie, lecz teraz nowe x16, chcial nagrywac tylko 2.4x...
Wiec nagralem z takowa predkoscia, potem przetestowalem KProbe i wyszly mi straszne wyniki ;/
Tak wiec pomyslalem nad update BIOSu, gdyz mialem starego vs03 i tak sie zastanawiajac i czytajac to forum doszedlem do wniosku iz wgram CG5J - co uczynilem...

Teraz zaczyna sie problem z cytatu: wykrylo pieknie plytke, molgme nagrywac x4, x6 i x8 i wybralem pedekosc x4 (uzywajac Nero 6.3.1.10). Po chwili patrze, ze bufor napedu stoi na 6%, odczytu 100%, a nagrywania 1% i stoi. Teraz jak to pisze to jest nagrane 9% w czasie 48min O.o

To 1 moj problem tego typu, wiec nie wiem czy w innym programie tez tak by palilo, czy normalnie i sie zastanawiam czy to problem napedu/FW czy oprogramowania - moze mam za stare Nero

Jesli Ktos ma jakies sugestie, albo doswiadczenie z tym problemem plz help
MnichR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2006, 16:43   #5047
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MnichR Podgląd Wiadomości
Witam...



Mam podobny problem jak powyrzszym cytacie...

Dawno nie nagrywalem plyt na moim sohw 832s, lecz ostatnio potrzebowalem wypalic kilka plytek, zakupilem Verbatimy x16 (MCC 004) - wczesniej uzywalem Verbow z mniejszymi predkosciami nagrywnia (chyba mcc 002...) i wypalalo idealnie, lecz teraz nowe x16, chcial nagrywac tylko 2.4x...
Wiec nagralem z takowa predkoscia, potem przetestowalem KProbe i wyszly mi straszne wyniki ;/
Tak wiec pomyslalem nad update BIOSu, gdyz mialem starego vs03 i tak sie zastanawiajac i czytajac to forum doszedlem do wniosku iz wgram CG5J - co uczynilem...

Teraz zaczyna sie problem z cytatu: wykrylo pieknie plytke, molgme nagrywac x4, x6 i x8 i wybralem pedekosc x4 (uzywajac Nero 6.3.1.10). Po chwili patrze, ze bufor napedu stoi na 6%, odczytu 100%, a nagrywania 1% i stoi. Teraz jak to pisze to jest nagrane 9% w czasie 48min O.o

To 1 moj problem tego typu, wiec nie wiem czy w innym programie tez tak by palilo, czy normalnie i sie zastanawiam czy to problem napedu/FW czy oprogramowania - moze mam za stare Nero

Jesli Ktos ma jakies sugestie, albo doswiadczenie z tym problemem plz help
Wgraj sobie lepiej bios VS0B

I spróbuj znaleźć płytki o indeksie nagrywania x8

Wykonać!


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2006, 19:50   #5048
MnichR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2006
Posty: 3
MnichR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD Podgląd Wiadomości
Wgraj sobie lepiej bios VS0B

I spr***243;buj znale***378;***263; p***322;ytki o indeksie nagrywania x8

Wykona***263;!


Poszukam plytek x8, tylko nie wiem czy nie bede mial problemu ze znalezeiniem Verbow x8 ;P

Co do biosu VS0B to w komentarzach pod tym biosem (na tej stronie) ludzie pisza, iz kszani poczatek i koniec na verbach... hmmm...

Moze zamiast VS0B to VS0M lub VS0A?

[EDIT]
A moze zostawic CG5J i po porstu kupic plytki x8?
MnichR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2006, 07:52   #5049
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MnichR Podgląd Wiadomości
Poszukam plytek x8, tylko nie wiem czy nie bede mial problemu ze znalezeiniem Verbow x8 ;P

Co do biosu VS0B to w komentarzach pod tym biosem (na tej stronie) ludzie pisza, iz kszani poczatek i koniec na verbach... hmmm...

Moze zamiast VS0B to VS0M lub VS0A?

[EDIT]
A moze zostawic CG5J i po porstu kupic plytki x8?
Wszystkie opcje dozwolone

Na Verbach świat się nie kończy

Zwłaszcza że ostatnio ich jakość pozostawia wiele do życzenia

Bios VS0B był w zasadzie najlepszym biosem jak dla mnie

I po różnych testach nie zmieniałem go na stałe na żaden nowszy

Ale to kwestia indywidualnych upodobań i danego egzemplarza palnika


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2006, 23:35   #5050
MnichR
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.11.2006
Posty: 3
MnichR w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD Podgląd Wiadomości
Wszystkie opcje dozwolone

Na Verbach świat się nie kończy

Zwłaszcza że ostatnio ich jakość pozostawia wiele do życzenia

Bios VS0B był w zasadzie najlepszym biosem jak dla mnie

I po różnych testach nie zmieniałem go na stałe na żaden nowszy

Ale to kwestia indywidualnych upodobań i danego egzemplarza palnika


oki

A jakie bys polecal plytki zamiast Verbow? to przetestuje w na mojej wypalarce
MnichR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2006, 07:00   #5051
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sony
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2006, 08:32   #5052
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac Podgląd Wiadomości
sony

Mog***261; by***263;

Ale przypuszczam, ***380;e te z indeksem x8 s***261; praktycznie ju***380; chyba nie do dostania

A z "***243;semek" mo***380;na spr***243;bowa***263;: Imation, Intenso, Dysan...


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.