Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.07.2005, 21:39   #1
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nowy firmware Liggy's And Dee's NEC 3540A

Ukazał się nowy bios do NEC 3540A "Liggy's And Dee's NEC NEC 1.W5 including Bitsetting, Riplock removed and RPC1" datowany na 09.07.2005
Link
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2005, 15:09   #2
3pO
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2005
Posty: 1
3pO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy ktos juz go wgrywal? czy nie ma z nim zadnych problemow?
i czy oplaca sie na niego zmieniac (mam teraz ostania oficjalna wersje)?
3pO jest offline  
Stary 16.07.2005, 10:04   #3
Payti
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Payti
 
Data rejestracji: 28.10.2004
Posty: 148
Payti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie a tak poprawdzie co on daje? Są różnice w jakości nagranych płytek?
Payti jest offline  
Stary 20.07.2005, 00:45   #4
Yeti.ok
KaFaR
 
Data rejestracji: 02.08.2003
Lokalizacja: Puławy
Posty: 8
Yeti.ok w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja od nowosci uzywam tylko liggy wersja W5 oparta jest na najnowszym oficjalnym. Do tego poprawione sa strategie zapisu jak i predkosci nagrywania nosnikow (lepsze nosniki mozna nagrywac szybciej)
A co tam bede gadał. zarzuce linkami.
http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.php?f=86 -> dział oglny o NEC - jest sporo o tym firmware jak i o 3450a.
http://liggydee.cdfreaks.com/page/3540/
Stronka tych ww. panow z firmware'ami
Oraz na koniec topic z wynikami testow kolejnych wersji biosow orz niesionymi zmianami:
http://club.cdfreaks.com/showthread....7&page=1&pp=25
__________________
Yeti4
Yeti.ok jest offline  
Stary 22.07.2005, 20:47   #5
DATCOMP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Posty: 6
DATCOMP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nic dodać nic ująć bios 1.W4 wgrałem ale jakos nie zauwazyłem różnicy w wypalaniu ,pali na wszystkim wszystko ,jestem za wgraniem tego biosu,tylko mam pytanie jak ściągnołem ten bios po rozpakowaniu go są dwa pliki jeden wykonywalny ma normalne oznaczenie a drugi ma w oznaczeniu Quiet ,który powinno sie wgrywac pierwszy czy drugi,ktos mi odpowie z góry dzieki
DATCOMP jest offline  
Stary 24.07.2005, 14:42   #6
artii3
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika artii3
 
Data rejestracji: 02.07.2005
Posty: 18
artii3 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja wgralem z pierwszego i dziala
artii3 jest offline  
Stary 25.07.2005, 11:07   #7
Mykii
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2005
Posty: 3
Mykii w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy po wgraniu nieoficjalnego biosu do neca 3540a będę mógł później wgrac oficjalny bios w taki sposób aby spece z serwisu nie doszli do tego ze korzystalem z nieoficjalnego? Zależy mi na tym aby nie stracic gwarancji. W programie necflash jest opcja kopiowania bisou z nagrywarki, wiec teoretycznie jest mozliowosc przywrocenia tego oryginalnego biosu. Ale czy taka operacja zostawi jakis slad? Bardzo proszę o rzetelna odpowiedz.
Mykii jest offline  
Stary 10.08.2005, 21:07   #8
artii3
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika artii3
 
Data rejestracji: 02.07.2005
Posty: 18
artii3 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
napewno jest taka mozliwosc
__________________
artii3 jest offline  
Stary 20.08.2005, 23:17   #9
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Dawno nie robilem testu jakosci plyty, a że dzis kupilem sobie wałek plyt Sony to wrzucam wykres.Sony DvdR+ X8

edit:wykres po wgraniu biosu jak w temacie ,niemialem gdzie tego wlozyc,jesli nie ten dział to niech jakis szeryf przeniesie do odpowiedniego
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Nowy firmware Liggy's And Dee's NEC 3540A-1.jpg  
Dołączone obrazki
Nowy firmware Liggy's And Dee's NEC 3540A-2.jpg 

Ostatnio zmieniany przez Yarozelsky : 20.08.2005 o godz. 23:26
 
Stary 20.08.2005, 23:30   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
Dawno nie robilem testu jakosci plyty, a że dzis kupilem sobie wałek plyt Sony to wrzucam wykres.Sony DvdR+ X8
widzę, że męczymy tego samego diabła 3540.ten napęd nie wykazuje tak "wspaniałych" cech jak LG (koledzy zawszw mówią, że jest wspaniały, ale jakoś odczytu korejcji błędów na nim nie mogą pokazać jak się już jakiś test pojawia to na Liteonie robiony ^_^. po kilku dniach posiadania i po zmianie biosu, który w wersji oryginalnej jest nie do przyjęcia mogę stwierdzić, żr jest to napęd super szybki w odczycie, niezbyt dobry w odczycie popapranych płyt (ale nie zły) i troszkę lepiej niż preciętny w zapisie. jednym słowem żadna rewelacja, ale i nie kaszana.
ed hunter jest offline  
Stary 03.09.2005, 22:59   #11
raf_80
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.08.2005
Posty: 5
raf_80 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
widzę, że męczymy tego samego diabła 3540.ten napęd nie wykazuje tak "wspaniałych" cech jak LG (koledzy zawszw mówią, że jest wspaniały, ale jakoś odczytu korejcji błędów na nim nie mogą pokazać jak się już jakiś test pojawia to na Liteonie robiony ^_^. po kilku dniach posiadania i po zmianie biosu, który w wersji oryginalnej jest nie do przyjęcia mogę stwierdzić, żr jest to napęd super szybki w odczycie, niezbyt dobry w odczycie popapranych płyt (ale nie zły) i troszkę lepiej niż preciętny w zapisie. jednym słowem żadna rewelacja, ale i nie kaszana.
Niestety muszę się z tobą zgodzić ten napęd to żadna rewelacja myślałem że będzie dużo lepszy.
raf_80 jest offline  
Stary 13.09.2005, 20:29   #12
Tiglat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.08.2005
Posty: 3
Tiglat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nigdy nie wgrywałem Biosu do nagrywarki proszę o pomoc.

Mam nagrywarkę DVD Nec 3500 z orginalnym biosem nie wiem jak wgrać nowy bios.Nigdy tego nie robiłem,mam plik z nowym biosem lecz boje się ,że coś spitolę.Proszę o porade czy jest potrzebny program flaszujący.
Tiglat jest offline  
Stary 13.09.2005, 20:31   #13
Tiglat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.08.2005
Posty: 3
Tiglat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Procedura wgrywania nowego biosu do nagrywarki.
Tiglat jest offline  
Stary 13.09.2005, 20:41   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Tiglat
Mam nagrywarkę DVD Nec 3500 z orginalnym biosem nie wiem jak wgrać nowy bios.Nigdy tego nie robiłem,mam plik z nowym biosem lecz boje się ,że coś spitolę.Proszę o porade czy jest potrzebny program flaszujący.
temat o NECu 3500 jest osobny (i duży)

potrzebny jest program flashujący http://binflash.cdfreaks.com/

na tej stronie jest dokładnie opisane co i jak (w języku Benny Hill'a )

Cytat:
Napisany przez Tiglat
Procedura wgrywania nowego biosu do nagrywarki.
jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej nie mówić.
ed hunter jest offline  
Stary 15.10.2005, 13:20   #15
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Thumbs up

Witam.
Pojawił sie nowy bios Liggy & Dee - LD3540 1.W7 ,ciekawy jestem jaki bedzie poniewaz pojawil sie dosc szybko po wydaniu 1.W6 ,za pare godzin dam jakies wykresy.

Edit: No i narazie dwa wykresy Blupop X8 i Sony X8.Musze stwierdzic że chyba poprawiono strategie zapisu, 1.W7 wypala lepiej Blupopy i Sony niz 1.W6 ale podobnie do 1.W5.Jak pomęcze inne plytki to dam wykresy.
pozdrawiam

Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Nowy firmware Liggy's And Dee's NEC 3540A-blupopx8.jpg   Nowy firmware Liggy's And Dee's NEC 3540A-sonyx8.jpg  

Ostatnio zmieniany przez Yarozelsky : 15.10.2005 o godz. 14:10
 
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.