Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.04.2005, 01:33   #1
zxczxc
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.11.2004
Posty: 25
zxczxc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
padniety bios na LG

Witam,

Niestety potrzebuje waszej pomocy, od 2 godzin pzregladam forum i sam pomoc sobie nie potrafie
Probowalem uaktualnic bios do LG DVD-ROM DRD-8120B. Nigdy tego wczesniej nie robilem - moze dlatego mi sie nie udalo. Cala operacja wygladala nastepujaco:

ze strony http://etna.rpc1.org/mt/index.html sciagnalem bios w wersji 1.05 (wczesniej mialem 1.04). Czytalem informacje o uaktualnieniu na tamtej stronie jak rownierz artykul z cdrinfo.pl ale nie bardzo moglem skumac jak to zrobic z poziomu dosa. Przejrzalem forum i znalazlem informacje o programie MtkWinFlash - uruchomilem go w wersji Atapi, zaznaczylem odpowiedni naped (byl podpiety pod secondary master). Potem trzeba bylo wybrac binarke - nie bylem pewien co mam zrobic bo byly dwie BIDE00.BIN i BIDE01.BIN. zaznzczylem pierwsza i odpalilem dalej. Program pomielil troche i wyrzucil informacje ze wszystko sie udalo i abym zrestartowal system. Niestety przy starcie naped sie nie uruchamia - nie skanowal sie secondery ide channel (opcja skeep) a po uruchomieniu systemu naped oczywiscie nie jest widoczny i nie reaguje

Jestem zalamany bo przegladam forum i sa rozne posty o ratowaniu padnietych napedow ale jakos nie poptrfie nic konstruktywnego dla siebie znalezc

bede bardzo wdzieczny jezeli ktos zechce mi pomoc

z gory wielkie dzieki

pozdr.

zxc
zxczxc jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.