Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.12.2015, 17:05   #1
dudzior1973
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 12.04.2012
Posty: 4
dudzior1973 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Philips DVD-RAM sdvd8821

Witam wszystkich jeszcze w starym roku. Mam takie kłopotliwe urządzenie w starym laptopie Acer TravelMate 2480. Styczność z "dvdramem" miałem bardzo dawno temu. Ale nie o tym bo to i tak traktowane było jak zwykły dvd do nagrywania. Odtwarza owo urządzenie co się położy na tacce. Z nagrywaniem dvd bo płyt cdr już ne używam jest kłopot. Czystą dvd przy przegrywaniu 1:1 odczytała a nagrywała trochę za długo. No ale leciwy sprzęt to się nie czepiałem. Była to kopia systemu którą po nagraniu .... no właśnie. Wyświetlił zawartość katalogów. Płyta pod słońcem wykorzystana w całości, bez przerw i takich tam podobnych. Odczytać już nie mógł. Próba z tym samym obrazem pliku i płytą wielokrotnego użytku za skutkowała pustym przelotem. Czy mój model jest zmęczony życiem, czy ma tak stare firmvare że błędne diagnozuje nośniki. Dzisiaj nagrywarki nie są drogie więc mógłbym przedłużyć jej żywot lub po prostu popsuć. Czy ktoś z forumowiczów posiada gdzieś ostatni firmvare do tego modelu? Na stronie producenta nie ma 8821 tylko 20 a to chyba nie to samo. Wózek wyczyszczony, przesmarowany, już nic nie zgrzyta i nie chrupie jak to miało miejsce nim go dostałem. Zostaje się zabawa kręceniem potencjometrem chyba że dobra dusza użyczy mi pliku. Jeśli tak to czy możliwe jest podstawić nowy bios z poziomu linuxa ubuntu czy musiałbym skożystać z innego laptopa na windowsie.
Pozdrawiam i życzę udanego sylwestra.
dudzior1973 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.12.2015, 18:47   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez dudzior1973 Podgląd Wiadomości
Witam wszystkich jeszcze w starym roku. Mam takie kłopotliwe urządzenie w starym laptopie Acer TravelMate 2480. Styczność z "dvdramem" miałem bardzo dawno temu. Ale nie o tym bo to i tak traktowane było jak zwykły dvd do nagrywania. Odtwarza owo urządzenie co się położy na tacce. Z nagrywaniem dvd bo płyt cdr już ne używam jest kłopot. Czystą dvd przy przegrywaniu 1:1 odczytała a nagrywała trochę za długo. No ale leciwy sprzęt to się nie czepiałem. Była to kopia systemu którą po nagraniu .... no właśnie. Wyświetlił zawartość katalogów. Płyta pod słońcem wykorzystana w całości, bez przerw i takich tam podobnych. Odczytać już nie mógł. Próba z tym samym obrazem pliku i płytą wielokrotnego użytku za skutkowała pustym przelotem. Czy mój model jest zmęczony życiem, czy ma tak stare firmvare że błędne diagnozuje nośniki. Dzisiaj nagrywarki nie są drogie więc mógłbym przedłużyć jej żywot lub po prostu popsuć. Czy ktoś z forumowiczów posiada gdzieś ostatni firmvare do tego modelu? Na stronie producenta nie ma 8821 tylko 20 a to chyba nie to samo. Wózek wyczyszczony, przesmarowany, już nic nie zgrzyta i nie chrupie jak to miało miejsce nim go dostałem. Zostaje się zabawa kręceniem potencjometrem chyba że dobra dusza użyczy mi pliku. Jeśli tak to czy możliwe jest podstawić nowy bios z poziomu linuxa ubuntu czy musiałbym skorzystać z innego laptopa na windowsie.
Pozdrawiam i życzę udanego sylwestra.

Na aktualizację nie ma szans , to OEM Acer i jego soft w napędzie więc jedynie przyjmie aktualizację od Acer której na 99,9% nie było bo wszystkie firmy z tej póki nie wydają aktualizacji firmware do napędów w swoich komputerach...
W zasadzie po za przeczyszczeniem optyki nic więcej nie zostaje....jeżeli ten zabieg nie przyniesie żadnych efektów pozostaje zakup za ~~10~~20zł jakiegoś podobnego napędu ...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Czy 12-bit przetwornik w DVD Philips będzie lepszy od Manty/Wiwy ???? Ravenik Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 2 13.01.2008 17:05
Problem ze stacjonarnym DVD (Philips DVP3140/37 Progressive Scan) sheentrickz Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 5 10.01.2008 20:04
Wgrywanie Firmware Do Dvd Philips 711 BEN HUR Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 04.10.2005 21:12
[PILNE!] Philips DVD 737 (DivX / XviD / MP3) - proszę o opinie ... :-) matteo Napędy optyczne DVD 15 21.01.2004 15:45
jakie sa minimalne wymagania do TEAC***39a W54e? bboy Napędy optyczne CD 5 23.01.2001 00:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.